reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: praca zdalna

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu praca zdalna. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące praca zdalna.

Jak zmienia się rynek pracy w 2021 r.?

Aktualizacja: 09.04.2021

Rynek pracy w 2021 r. charakteryzuje się elastycznością. Co się zmienia? Jaka jest zawodowa przyszłość Polaków? »

Praca hybrydowa zastąpi pracę zdalną?

Aktualizacja: 08.04.2021

Praca hybrydowa może zastąpić pracę zdalną. Pracownicy nie chcą na stałe przechodzić na home office. W czasie pandemii docenili kontakt ze współpracownikami. Niektórzy boją się jednak wracać do biur. »

Apel o pracę zdalną dla pracowników

Aktualizacja: 31.03.2021

Praca zdalna to najlepsza ochrona przed zakażeniem. Dystans nie pozwala na przenoszenie zakażeń. Minister rodziny i polityki społecznej apeluje do pracodawców o pracę zdalną. »

Praca zdalna w Kodeksie pracy - projekt

Aktualizacja: 30.03.2021

Praca zdalna będzie uregulowana w Kodeksie pracy. Jaką definicję pracy zdalnej zakłada projekt? Co należy zawrzeć w porozumieniu lub regulaminie pracy? Jakie koszty pracy zdalnej leżą po stronie pracodawcy? Czy pracodawca może kontrolować pracę zdalną? Kto odpowiada za bhp? »

Praca zdalna bardziej wyczerpująca?

Aktualizacja: 30.03.2021

Praca zdalna okazuje się bardziej wyczerpująca niż praca w biurze. Nasila się zjawisko "zoom fatique". Jakie są minusy home office? Czy pracuje się dłużej? Jak spotkania online wpływają na pracowników? »

Zarządzanie personelem w nowej rzeczywistości

Aktualizacja: 26.03.2021

Zarządzanie personelem w czasie pandemii nie jest proste. Mimo zmęczenia epidemią, nowa rzeczywistość przyniosła także dobre rozwiązania. Przykładem jest praca zdalna i hybrydowy model pracy. Pracodawcy muszą być elastyczni. »

Nowe obostrzenia - dodatkowy zasiłek opiekuńczy i praca zdalna

Aktualizacja: 26.03.2021

Nowe obostrzenia od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r. - co z przedszkolami i żłobkami? Czy będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Rekomenduje się pracę zdalną. »

Pracodawca zleca detektywom kontrolę zdalnych pracowników

Aktualizacja: 19.03.2021

Detektyw kontroluje pracę zdalnych pracowników - hiszpańskie firmy nie ufają podwładnym. Ilu pracowników oszukuje swoich pracodawców? »

Praca a izolacja - kiedy przysługuje chorobowe?

Aktualizacja: 19.03.2021

Praca a izolacja - czy przysługuje chorobowe, gdy pracownik wykonywał pracę w czasie izolacji? Kiedy można pracować na izolacji? Jak to udokumentować? Jakie wynagrodzenie przysługuje za ten czas? »

Krajowy Plan Odbudowy - dofinansowanie pracy zdalnej

Aktualizacja: 17.03.2021

Krajowy Plan Odbudowy (KPO) zakłada dofinansowanie pracy zdalnej i rozwiązania zapewniające wyrównywanie szans w zatrudnieniu. Przewidziano m.in. konkurs na dofinansowanie np. doradztwa, zakupu oprogramowania, kosztów szkoleń i licencji na narzędzia informatyczne. »

Praca zdalna a pozwy o nadgodziny

Aktualizacja: 09.03.2021

Nadgodziny w pracy zdalnej to problem, z którym obecnie mierzy się wielu pracodawców. Kto najczęściej wnosi pozew do sądu pracy? Czy da się temu zaradzić? »

Definicja pracy zdalnej stwarza problemy

Aktualizacja: 03.03.2021

Definicja pracy zdalnej stwarza problemy podczas prac nad jej uregulowaniem. Partnerzy społeczni nie porozumieli się również w kwestii zwrotu kosztów ponoszonych przez pracownika. »

Odmowa powrotu do pracy stacjonarnej z powodu COVID-19

Aktualizacja: 23.02.2021

Odmowa powrotu do pracy stacjonarnej z powodu obawy przed zakażeniem COVID-19 - czy może być uzasadniona? Czy pracownik może pozostać na pracy zdalnej, gdy boi się koronawirusa? Czy jest to zagrożenie dla życia i zdrowia pracownika? »

Kodeks pracy 2021 - zmiany

Aktualizacja: 22.02.2021

Kodeks pracy w 2021 roku mogą czekać zmiany. Praca zdalna wymaga uregulowania przez prawo pracy. Wszystko, co musisz wiedzieć z zakresu prawa pracy w 2021 r. zawiera poniższy artykuł. Jakie są zasady wykonywania pracy w czasie kwarantanny i izolacji? Jaki jest czas pracy w 2021 r.? Ile wynosi minimalne wynagrodzenie w 2021 r. i jakie są skutki prawne zmiany jego wysokości? Na czym polega rejestracja umów o dzieło? Jaka jest wysokość odpisu na ZFŚS w 2021 roku? »

Jak budować relacje w pracy zdalnej?

Aktualizacja: 19.02.2021

Relacje w pracy zdalnej są utrudnione poprzez odległość. Czym jest bliskość symboliczna? Jak budować relacje w zdalnie pracującym zespole? Jakie zadania ma menedżer wirtualnego zespołu? Jakie 4 ćwiczenia warto zadać pracownikom? »

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Frydrych

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama