Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ryczałty. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ryczałty.
Świadczenia dla emerytów w 2020 roku
Aktualizacja: 30.12.2019
Na jakie świadczenia mogą liczyć emeryci w 2020 roku? Dodatki do emerytur, ryczałt energetyczny, deputat węglowy - to tylko niektóre z nich. »
Zryczałtowany ZUS powyżej 10 tys. przychodów bez zmian
Aktualizacja: 23.09.2019
Zryczałtowana składka ZUS zostaje w obecnej formie dla wszystkich przedsiębiorców o miesięcznych przychodach powyżej 10 tys. zł - zapewnił Premier. »
Jak należy ustalać wynagrodzenie za pracę w nocy
Aktualizacja: 08.07.2019
Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej. Dodatek ten jest ustalany w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę. »
Podróż służbowa – najważniejsze orzeczenia sądów w 2018 r.
Aktualizacja: 03.08.2018
Podróż służbowa, zwana także powszechnie delegacją, związana jest z rożnymi świadczeniami i dietami, które przysługują pracownikowi. Pomimo uregulowania wielu kwestii w Kodeksie pracy oraz rozporządzeniach ministerstwa, w praktyce właściwa interpretacja przepisów dotyczących podróży służbowej bywa kłopotliwa. Wiele wątpliwości w tym zakresie rozstrzyga orzecznictwo sądów. »
Jak ustalać ryczałt za pracę w nocy
Aktualizacja: 26.06.2017
Pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej. Pracodawca, zamiast ustalać dodatki za każdą godzinę pracy w nocy, może ustalić zapłatę w formie ryczałtu. Kiedy i jak ustalać ryczałt za pracę w nocy? »
Wysokość diety za dobę podróży zagranicznej
Aktualizacja: 16.01.2017
Wysokość oraz warunki ustalania należnych świadczeń na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową dla pracowników zatrudnionych w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowe regulują przepisy. Za każdą dobę podróży zagranicznej przysługuje dieta w pełnej wysokości. »
Jazdy lokalne własnym samochodem - zasady, ryczałt, składki
Aktualizacja: 23.09.2015
Pracownik może, na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej z pracodawcą, wykorzystywać do jazd lokalnych w celach służbowych samochód osobowy, motocykl lub motorower własny samochód. Miesięczny limit kilometrów na jazdy lokalne ustala pracodawca. Zwrot kosztów używania pojazdów do celów służbowych następuje w formie miesięcznego ryczałtu. »
Przesyłanie świadczeń kombatanckich za granicę do państw nieumownych
Aktualizacja: 22.04.2015
Przesyłanie polskich świadczeń kombatanckich za granicę do państw nieumownych do miejsca zamieszkania kombatanta stało się możliwe od 18 kwietnia 2015 r. »
Ryczałt samochodowy od 1 stycznia 2015 r.
Aktualizacja: 24.03.2015
Ryczałt samochodowy - zmiany regulacji obowiązują pracowników i pracodawców od 1 stycznia 2015 r. Przepisy określają wysokość zryczałtowanych przychodów z tytułu nieodpłatnego lub tylko częściowo odpłatnego użytkowania samochodów służbowych do celów prywatnych. »
Ryczałt na dojazdy miejscowe w podróży służbowej
Aktualizacja: 11.10.2018
Ryczałt na dojazdy miejscowe w podróży służbowej wynosi 20% kwoty diety (6 zł). Nalicza się go za każdą rozpoczętą dobę podróży służbowej, ale tylko wówczas, gdy pracownik ponosi koszty dojazdów środkami komunikacji miejscowej. »
Wynagrodzenie i składki ZUS dla sędziującego zawody
Aktualizacja: 11.12.2013
Szkoły, które organizują zawody sportowe, muszą wypłacać wynagrodzenie osobom sędziującym zawody. W jaki sposób wynagradzać sędziów, którzy nie są pracownikami szkoły? Skorzystać z formy ekwiwalentu sędziowskiego czy zawrzeć umowę zlecenia? Jak wpływa to na składki ZUS? »
Ryczałt za używanie prywatnego samochodu a nieobecność w pracy
Aktualizacja: 19.11.2012
Pracownikom, wykorzystującym do pracy prywatne samochody, przysługuje z tego tytułu rekompensata w postaci ryczałtu samochodowego. Jest to stała z góry ustalona kwota, jeżeli jednak pracownika nie ma w pracy, wartość ryczałtu ulega obniżeniu. »
Nocleg w przyczepie kempingowej - czy należy się ryczałt
Aktualizacja: 25.07.2012
Jesteśmy niewielką firmą budowlaną. Często delegujemy pracowników do pracy w innym miejscu na terenie kraju. Do tej pory z tytułu podróży służbowej wypłacaliśmy zatrudnionym m.in. ryczałt za nocleg. Zakupiliśmy jednak przyczepę kempingową, aby zapewnić pracownikom bezpłatny nocleg. Czy w tej sytuacji możemy nie wypłacać im ryczałtu za nocleg? »
Podwyżka wynagrodzenia a wysokość ryczałtu za nadgodziny
Aktualizacja: 27.02.2012
Niektórzy nasi pracownicy otrzymują ryczałt za godziny nadliczbowe, ustalony na podstawie wysokości wynagrodzenia obowiązującego w chwili wprowadzania ryczałtu. Od 1 marca 2012 r. m.in. tym pracownikom wzrośnie płaca zasadnicza. Czy w tej sytuacji powinniśmy przeliczyć przyznany ryczałt za nadgodziny? »
W jaki sposób ustalać i obliczać ryczałt za nadgodziny
Aktualizacja: 30.01.2012
Praca w godzinach nadliczbowych może być zrekompensowana ryczałtem. Przysługuje on pracownikowi w takiej samej wysokości także wówczas, gdy w danym miesiącu przepracował mniej nadgodzin, niż wynikałoby to z kwoty ryczałtu. »
Wniosek o odroczenie składek za XI
PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy
PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »