reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > pracodawca

Temat: pracodawca

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pracodawca. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pracodawca.

Regulamin social media dla pracowników - co to jest?

Aktualizacja: 08.04.2021

Regulamin social media dla pracowników określa wewnątrzzakładową politykę mediów społecznościowych. Co to jest? Co należy uregulować? Czego pracodawca powinien unikać? Jakie mogą być konsekwencje złamania regulaminu przez pracownika? »

Czy pracodawcy chcą tworzyć punkty szczepień?

Aktualizacja: 07.04.2021

Punkty szczepień w pracy mają przyspieszyć szczepienia w Polsce. Czy pracodawcy chcą je tworzyć? Czy mogą namawiać do szczepień? »

Szczepienia w zakładach pracy dużym wyzwaniem

Aktualizacja: 01.04.2021

Szczepienia w zakładach pracy są dużym wyzwaniem dla pracodawców. Problem może stanowić brak dostępności osób kwalifikujących na szczepienia i wykonujących szczepienia, a także organizacja punktu szczepień oraz systemu zamawiania szczepionek. »

Nowy pracodawca - termin na wdrożenie PPK

Aktualizacja: 26.03.2021

Termin na wdrożenie PPK dla nowego pracodawcy jest inny niż 23 kwietnia 2021 r. Pracodawca, który rozpoczął działalność w 2021 r., sam oblicza kiedy musi podpisać umowę o zarządzanie PPK. Jakie są uprawnienia mikroprzedsiębiorcy? Jak PPE wpływa na PPK? »

Bon gastronomiczny - co to jest?

Aktualizacja: 22.03.2021

Bon gastronomiczny - co to jest? Ile może wynosić jego kwota? Jakie firmy otrzymają bon od państwa? »

Ochrona sygnalistów w firmie - korzyści dla pracodawców

Aktualizacja: 11.03.2021

Ochrona sygnalistów w firmie to również korzyści dla pracodawców. Prezentujemy najważniejsze z nich. »

Szczepienia na COVID-19 - czy pracodawca może zmusić?

Aktualizacja: 24.02.2021

Szczepienia na COVID-19 zapewniają bezpieczeństwo w pracy. Czy pracodawca może zmusić do szczepień? Co na to Kodeks pracy? »

Kontrola zwolnienia lekarskiego a nieobecność pracownika

Aktualizacja: 23.02.2021

Kontrola zwolnienia lekarskiego przeprowadzana jest przez ZUS albo pracodawcę. Kontrola L4 polega na zbadaniu zgodnego z celem jego wykorzystywania. Co w przypadku nieobecności pracownika w domu? Jakie konsekwencje się z tym wiążą? Czy pracodawca może rozwiązać umowę? »

PPK – jakie koszty ponoszą pracodawcy?

Aktualizacja: 28.01.2021

PPK oznacza także koszty po stronie pracodawcy. Pracodawca musi przede wszystkim finansować wpłaty do PPK. Jaki procent wynosi wpłata pracodawcy na PPK? Sprawdź, ile w sumie wdrożenie PPK kosztuje pracodawcę. »

Kiedy chorobowe płaci pracodawca, a kiedy ZUS?

Aktualizacja: 25.01.2021

Kto płaci chorobowe - pracodawca czy ZUS? W czasie choroby pracownikowi przysługuje wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy. Jest to bowiem okres czasowej niezdolności do pracy. Kiedy chorobowe wypłaca pracodawca, a kiedy ZUS? »

Czy pracodawca może zmusić do szczepienia na COVID-19?

Aktualizacja: 12.01.2021

Szczepionka na COVID-19 to ostatnio bardzo popularny temat. Dotyczy także pracy. Powstaje bowiem pytanie - czy pracodawca może zmusić swoich pracowników do szczepienia? Czy ma do tego prawo? Czy obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy uzasadnia takie polecenie? »

Maseczki w miejscu pracy - co na to prawo?

Aktualizacja: 17.12.2020

Maseczki w miejscu pracy mają zapobiegać zakażeniom. Czy pracodawca może zwolnić pracowników od obowiązku zasłaniania ust i nosa? Co na to prawo? »

Płatnik zasiłków 2021

Aktualizacja: 15.12.2020

Płatnik zasiłków w 2021 r. to albo ZUS albo pracodawca, jeśli na dzień 30 listopada 2020 r. do ubezpieczenia społecznego zgłosi minimum 21 osób. Wówczas to pracodawca przejmuje obowiązek wypłaty zasiłków chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich, wyrównawczych i świadczeń rehabilitacyjnych. Jak ustalić liczbę ubezpieczonych? Ile wynosi wynagrodzenie dla płatnika zasiłków? »

Pracodawca sam zdecyduje o maseczkach w pracy

Aktualizacja: 03.12.2020

Maseczki w pracy miały być obowiązkowe w miejscu pracy wszędzie tam, gdzie w pomieszczeniu jest więcej niż 1 osoba. Nowe rozporządzenie zakłada, że to pracodawca sam zdecyduje, czy pracownicy muszą nosić maseczki. »

Jak koronawirus zmienił rynek pracy?

Aktualizacja: 18.09.2020

Koronawirus niewątpliwie zmienił rynek pracy. Czy nadal jest to rynek pracownika? A może teraz prym wiodą pracodawcy? Okazuje się, że nie jest to takie czarno-białe. »

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama