REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zwolnienie lekarskie, Orzecznictwo SN

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pracownik nie musiał składać oświadczenia

Do stosunku pracy nie można stosować wadliwej i sprzecznej z konstytucją ustawy lustracyjnej - orzekł 17 października 2007 r. Sąd Rejonowy w Częstochowie.

Ochrona działaczy związkowych

Działacze związkowi są chronieni przed zwolnieniem nawet wtedy, gdy pracodawca nie wie o tym, że pełnią oni w organizacji związkowej funkcje objęte ochroną.

Skutki naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu

Postanowienia układów zbiorowych pracy i innych opartych na ustawie porozumień zbiorowych, regulaminów oraz statutów określających prawa i obowiązki stron stosunku pracy, naruszające zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, nie obowiązują. Stanowi tak art. 9 par. 4 kodeksu pracy. Jakie są skutki uznania postanowień źródeł prawa pracy sprzecznych z zasadą równego traktowania w zatrudnieniu za nieobowiązujące?

Czy sąd powinien wyznaczyć rozprawę

Jeden z moich pracowników złożył w sądzie pozew odszkodowawczy ze znacznym przekroczeniem 14-dniowego terminu od dnia doręczenia informacji o rozwiązaniu stosunku pracy. Spodziewałem się, że pozew zostanie odrzucony, a sprawa nie będzie rozpatrywana. Tymczasem 24 września 2007 r. odebrałem pozew wraz z wezwaniem na rozprawę na 22 października 2007 r. Czy sąd postąpił zgodnie z prawem?

REKLAMA

Ujawnienie tajemnicy przedsiębiorstwa

W razie świadomego ujawnienia przez pracownika tajemnicy pracodawcy możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.

Sprawy związku można załatwiać w trakcie pracy

Działacz ponadzakładowej organizacji związkowej, który załatwiając sprawy związkowe zwalania się z pracy jest chroniony przed wypowiedzeniem umowy o pracę.

Tymczasowe aresztowanie pracownika

Przedłużająca się nieobecność pracownika z powodu tymczasowego aresztowania powoduje wygaśnięcie umowy. Zakończenie stosunku pracy następuje automatycznie, bez względu na wolę stron i przyczyny aresztowania.

Bankrutująca firma nie musi wypłacać odprawy

Syndyk nie wypłaci odprawy emerytalnej pracownikowi zwolnionemu z powodu upadłości zakładu pracy.

REKLAMA

Druga rata odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych - do 30 września br.

Zbliża się termin wpłaty drugiej raty odpisu na ZFŚS. Mija on 30 września, a opóźnienie może zostać uznane za niewykonywanie przepisów ustawy o ZFŚS zagrożone karą grzywny do wysokości 5000 zł. O grzywnie orzeka sąd, na podstawie wniosku pochodzącego od właściwego organu Państwowej Inspekcji Pracy, w trybie określonym przepisami Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

Kiedy pracodawca wypłaca odprawy pracownikowi

Odprawa emerytalno-rentowa i z tytułu zwolnienia z pracy jest wymagalna w dniu rozwiązania stosunku pracy, a pośmiertna od dnia śmierci pracownika. Uprawnieni mogą jej dochodzić przed sądem pracy oraz domagać się odsetek w przypadku opóźnienia w wypłacie.

Odwołanie dyrektora nie oznacza rozwiązania stosunku pracy

Ostateczne rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody stwierdzające nieważność decyzji odwołującej ze stanowiska dyrektora szkoły podstawowej powoduje, że treść stosunku pracy odwołanego nauczyciela mianowanego należy oceniać z uwzględnieniem uprawnień wynikających z pełnienia funkcji dyrektora szkoły. (Wyrok Sądu Najwyższego z 6 grudnia 2005 r., SYGN. AKT III PK 96/05)

Trzeba wpłacić 5 proc. od wartości zaskarżenia

Pracodawca, który skarży orzeczenie sądu do kwoty niższej niż 50 tys. zł, obowiązany jest wnieść opłatę stosunkową obliczoną od wartości przedmiotu zaskarżenia.

Składki płacone za pracownika są przychodem

Środki wpłacane przez pracodawcę na konto towarzystwa ubezpieczeniowego z tytułu umowy o wyręczenie (zobowiązanie pracodawcy do płacenia za pracownika składki ubezpieczenia na życie) należy uznać za opodatkowane przychody pracownika ze stosunku pracy.

Czy pracownik przywrócony do pracy przez sąd musi zwrócić odprawę

Pracownik został zwolniony z powodu likwidacji stanowiska pracy i otrzymał z tego tytułu odprawę. Odwołał się jednak do sądu pracy i domaga się przywrócenia do pracy ze względu na naruszenie procedury zwolnień grupowych. Czy w przypadku gdy zostanie przywrócony do pracy, będzie musiał zwracać wypłaconą mu wcześniej kwotę odpraw?

Odszkodowanie za wypowiedzenie niezgodne z prawem

W razie niezgodnego z prawem wypowiedzenia przez pracodawcę umowy o pracę w okresie niezgodnego z prawem wypowiedzenia warunków tej umowy pracownikowi przysługuje odszkodowanie z art. 45 § 1 k.p. w wysokości określonej w art. 471k.p., w związku z każdym z tych wypowiedzeń. (Wyrok Sądu Najwyższego z 20 września 2005 r., sygn. akt II PK 6/05)

Czy w delegacji przysługuje dodatek za nadgodziny

Pracownik jest często wysyłany w delegacje - najczęściej jednodniowe. Wyjeżdża o 4.00 rano, wraca o 22.00 lub 23.00, a firma wypłaca mu należność za delegację. Natomiast nie ma żadnego wynagrodzenia za nadgodziny, ani odbioru tych dodatkowych godzin. Czy jest to zgodne z prawem?

W służbie zdrowia obowiązuje skrócona norma czasu pracy

Zakłady opieki zdrowotnej obowiązuje, tak jak wszystkich innych pracodawców, 5-dniowy tydzień pracy - orzekł Sąd Najwyższy. Dlatego norma tygodniowa czasu pracy dla pracowników medycznych powinna być skrócona.

Kto wypłaca stażyście świadczenia za czas choroby

Przyjęliśmy do firmy stażystę finansowanego przez urząd pracy. Osoba ta zachorowała. Kto wypłaca jej świadczenia z tytułu choroby?

Czy za okres pobytu pracownika w szpitalu można wypłacić wynagrodzenie chorobowe

Żona pracownika dostarczyła zaświadczenie lekarskie, że mąż przebywa w szpitalu. Nie jest to zwolnienie lekarskie, lecz odręcznie napisana informacja z datą, pieczątką i podpisem lekarza, że pracownik został przyjęty do szpitala. Czy na tej podstawie mogę wypłacić pracownikowi wynagrodzenie chorobowe?

Czy dofinansowanie z zfśs trzeba konsultować z przedstawicielami załogi

Przedstawiciel załogi zwrócił się do pracodawcy z prośbą o uwzględnianie jego opinii przy przyznawaniu dopłat do wypoczynku z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. W zakładzie tym nie działa organizacja związkowa. Czy pracodawca jest zobowiązany do uzgadniania z przedstawicielem załogi przyznawania dofinansowania do wypoczynku z zfśs dla konkretnego pracownika?

Czy wyrównać wypłacone wynagrodzenie chorobowe po wypłaceniu dodatków za godziny nadliczbowe

Jesteśmy szkołą niepubliczną. Nauczyciel był na zwolnieniu lekarskim od 14 do 25 maja 2007 r. W kwietniu br. pracował dłużej i miał w tym miesiącu nadgodziny. Podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego ustaliliśmy z okresu od maja 2006 r. do kwietnia 2007 r. Dodatki za nadgodziny za kwiecień ustaliliśmy dopiero w czerwcu br. i w czerwcu zostały wypłacone. Czy w związku z tym należy wyrównać wynagrodzenie chorobowe o wypłacony dodatek za nadgodziny?

Czy lekarz powinien wystawić duplikat zwolnienia lekarskiego w przypadku więcej niż jednego płatnika zasiłku

Nasz pracownik wraca z urlopu bezpłatnego 1 maja br. W czasie urlopu pracował u innego pracodawcy. Powiedział nam, że ma zwolnienie lekarskie do 4 maja. Okazało się, że zwolnienie lekarskie obejmuje okres od 23 kwietnia do 4 maja. Czy powinniśmy poprosić o duplikat wystawionego zwolnienia, czy poprosić lekarza, żeby wystawił jeszcze jedno zwolnienie lekarskie na okres od 1 do 4 maja, tak, żebyśmy mogli pracownikowi wypłacić należny zasiłek?

Jak ZUS ustala kwotę przychodu za okres pobierania świadczenia przedemerytalnego

Przy ustalaniu wysokości przychodu za okres pobierania świadczenia przedemerytalnego ZUS może zaliczyć do niego zarówno wypłacone świadczenie oraz wynagrodzenie za pracę, jak i kwotę zawieszonego świadczenia przedemerytalnego (wyrok Sądu Najwyższego z 9 maja 2006 r., II UA 1/06).

Termin przedawnienia roszczeń pracownika z tytułu wypadku przy pracy

Pracownikowi, który uległ wypadkowi przy pracy, przysługuje jednorazowe odszkodowanie, a jeżeli w wyniku takiego wypadku pracownik doznał uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia, może dochodzić od pracodawcy dodatkowego odszkodowania, renty uzupełniającej lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Dochodzenie tych roszczeń jest ograniczone w czasie, jako że ulegają one przedawnieniu.

Zapisy z regulaminu zfśs naruszające przepisy ustawy

Czy zapisy z regulaminu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dotyczące dopłaty do wypoczynku w brzmieniu: „wysokość świadczeń dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy pracownika” oraz „uprawnieni mogą korzystać z dopłaty do wypoczynku urlopowego jeden raz w roku po przepracowaniu w zakładzie pracy co najmniej 1 roku” naruszają postanowienia ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych?

Minimalne wynagrodzenie podstawą wymiaru zasiłku chorobowego

Podstawą wymiaru zasiłku chorobowego jest wynagrodzenie faktycznie wypłacone przez pracodawcę (art. 36 ust. 1 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 31, poz. 267), a w przypadku, gdy pracodawca nie wypłaca pracownikowi wynagrodzenia, podstawą tą jest minimalne wynagrodzenie za pracę (art. 45 ust. 1 tej ustawy). (Wyrok Sądu Najwyższego z 7 września 2005 r., sygn. akt II UK 20/05)

Sporadyczna aktywność chorego pracownika uprawnia do zasiłku

Wykonywanie pracy zarobkowej w rozumieniu art. 17 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 31, poz. 267) polega na podjęciu działań stanowiących realizację obowiązków pracowniczych lub wynikających z innego stosunku prawnego obejmującego świadczenie pracy. (Wyrok Sądu Najwyższego z 5 października 2005 r., sygn. akt I UK 44/05)

Przyznanie choremu pracownikowi premii

Zasiłek chorobowy oblicza się wyłącznie na podstawie wynagrodzenia, jakie zatrudniony otrzymuje w obecnej firmie. (Wyrok Sądu Najwyższego z 16 maja 2006 r., sygn. akt I UK 291/05)

Ponowne ustalenie podstawy wymiaru zasiłku

W razie rozbieżności między rzeczywiście uzyskanym przez pracownika przychodem ze stosunku pracy a oświadczeniem płatnika składek (pracodawcy) zawartym w jego czynnościach obliczenia i przekazania składki do ZUS, ubezpieczony ma prawo domagać się weryfikacji czynności płatnika i ustalenia prawidłowego wymiaru zasiłku chorobowego. (Wyrok Sądu Najwyższego z 24 stycznia 2006 r., sygn. akt I UK 122/05)

Odprawa rentowa dla dyrektora

Pracownikowi zarządzającemu zakładem pracy w imieniu pracodawcy, objętemu zakresem regulacji ustawy z 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (Dz.U. Nr 26, poz. 306 z późn.zm.), może przysługiwać odprawa rentowa na zasadach i w wysokości przewidzianej w zakładowym układzie zbiorowym pracy, niezależnie od jej przyznania przez podmiot określony w § 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 21 stycznia 2003 r. w sprawie szczegółowego wykazu świadczeń dodatkowych, które mogą być przyznane osobom kierującym niektórymi podmiotami prawnymi, oraz trybu ich przyznawania (Dz.U. Nr 14, poz. 139).

Uzyskanie wyższych zasiłków

Zawarcie przez kobietę w ciąży, opłacającą składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i działalność tę kontynuującą, umowy o pracę w celu uzyskania wyższych zasiłków przysługujących z ubezpieczenia chorobowego może być ocenione jako sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (art. 58 § 2 i 3 k.c. w związku z art. 300 k.p.). Wyrok Sądu Najwyższego z 14 marca 2006 r. (sygn. akt I UK 168/05)

Grupowa organizacja pracy

Czy pracodawca, u którego nie działa zakładowa organizacja związkowa, może skutecznie wprowadzić regulamin grupowej organizacji pracy?

Czy zwolnienie lekarskie wystawione przez lekarza na zwykłym druku jest podstawą do wypłacenia pracownikowi świadczeń

Pracownik dostarczył nam zwolnienie lekarskie za okres od 1 do 8 czerwca 2007 r. wystawione na zwykłej kartce. Jest tam podany okres choroby, dane pracownika, pieczątka placówki, w której był pracownik, pieczątka i podpis lekarza. Pracownik powiedział nam, że lekarz nie wystawił mu zwolnienia na formularzu ZUS ZLA z powodu strajku. Czy na podstawie takiego zaświadczenia o niezdolności do pracy można wypłacać świadczenia chorobowe? Jak potraktować okres nieobecności pracownika w pracy?

Zaświadczenie z zakładu pracy o okresie wykorzystanego zasiłku opiekuńczego

Pracownica zwróciła się do nas z wnioskiem o wypłatę zasiłku opiekuńczego na chore 15-letnie dziecko. We wniosku złożyła oświadczenie, że jej mąż wykorzystał w tym roku kalendarzowym 8 dni zwolnienia lekarskiego na chorą matkę. Czy pracownicy przysługuje zasiłek opiekuńczy za okres zwolnienia od 13 do 17 lutego br.? Czy pracownica powinna dodatkowo dołączyć zaświadczenie z zakładu pracy męża o okresie zasiłku opiekuńczego, który wykorzystał jej mąż w tym roku kalendarzowym?

Czy pracownica musi wypełniać wniosek o zasiłek opiekuńczy, jeżeli pracuje z mężem w tym samym zakładzie

Pracownica otrzymała zwolnienie lekarskie na chore 4-letnie dziecko. Jej mąż jest zatrudniony w naszym zakładzie pracy. Wobec tego znamy jego harmonogram pracy i okresy, w których był wcześniej wypłacany zasiłek opiekuńczy. Czy w takiej sytuacji pracownica powinna do zaświadczenia lekarskiego dołączyć druk Z-15?

Jak wyliczyć podstawę wymiaru zasiłku chorobowego

Pracownikom w naszym zakładzie pracy przysługuje premia kwartalna, która jest pomniejszana za okresy pobierania zasiłków z ubezpieczenia chorobowego. Jak postępować, gdy taka premia za jeden z kwartałów nie została przyznana pracownikowi?

Jak uwzględnić premię w podstawie wymiaru zasiłku, jeżeli przysługuje za pierwszy niepełny kwartał zatrudnienia

Pracownik jest zatrudniony od 4 stycznia 2007 r. W kwietniu 2007 r. zachorował. Otrzymuje stałe wynagrodzenie oraz premię kwartalną, która wchodzi do podstawy wymiaru świadczeń za czas choroby i zasiłków. Wypłaciliśmy pracownikom już premię za pierwszy kwartał. Czy pracownikowi zatrudnionemu od 4 stycznia powinniśmy wliczyć do podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego premię za pierwszy kwartał? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Badania lekarskie dla dawców narządów

Pracownik dostarczył do zakładu pracy zwolnienie lekarskie dołączając do niego własnoręczne oświadczenie, że ta niezdolność jest związana z badaniami, którym się poddał, ponieważ jest dawcą narządu. Czy na tej podstawie możemy wypłacić mu świadczenie w wysokości 100%?

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego

Pracownik zatrudniony na pełny etat w miesiącu, z którego wynagrodzenie jest wliczane do podstawy wymiaru, był przez 5 dni na urlopie bezpłatnym. Zachorował w kwietniu br. Czy w podstawie wymiaru wynagrodzenia chorobowego należy uwzględnić miesiąc, w którym pracownik był na urlopie bezpłatnym? Jeżeli tak, to czy wynagrodzenie za ten miesiąc wliczyć w kwocie faktycznie wypłaconej czy je uzupełnić?

Następstwa wypadku przy pracy

Od 15 stycznia br. zatrudniliśmy pracownika na umowę o pracę na czas nieokreślony. Poprzednie zatrudnienie tej osoby ustało 31 grudnia 2006 r. Była tam zatrudniona przez 5 lat. Obecnie pracownik dostarczył nam zwolnienie lekarskie na okres od 20 marca do 6 kwietnia br. Lekarz wystawił odrębne zaświadczenie stwierdzające, że niezdolność do pracy jest następstwem wypadku przy pracy, któremu pracownik uległ 17 maja 2005 r., a więc w okresie, kiedy był zatrudniony u poprzedniego pracodawcy. Czy w związku z tym, że wypadek miał miejsce w czasie zatrudnienia w innym zakładzie, możemy ustalić uprawnienia do wynagrodzenia chorobowego na ogólnych zasadach z ubezpieczenia chorobowego?
 

Czy każde zaświadczenie lekarskie ZUS ZLA może stanowić podstawę do wypłacenia zasiłku chorobowego

Pracownik dostarczył do zakładu pracy zwolnienie lekarskie od lekarza pediatry. Nie ma tam wpisanego kodu pokrewieństwa osoby, nad którą sprawował opiekę. Skąd mamy wiedzieć, czy przysługuje mu zasiłek opiekuńczy na członka rodziny? Czy na tej podstawie możemy wypłacić zasiłek opiekuńczy, czy na podstawie tak wystawionego zwolnienia powinniśmy wypłacić pracownikowi zasiłek chorobowy?

W jakim terminie przedawnia się prawo do zasiłku chorobowego dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Od 2000 r. prowadzę działalność gospodarczą. Wcześniej zatrudniałem kilku pracowników wraz z księgową, ale zakres świadczonych usług zmniejszył się, dlatego teraz sprawy kadrowo-płacowe prowadzę sam. W ubiegłym roku zachorowałem i w związku z tym przez kilka miesięcy otrzymywałem zasiłek chorobowy z ZUS. Ostatnio przy porządkowaniu dokumentów znalazłem zwolnienie lekarskie na okres 20 dni, które nie zostało dostarczone do ZUS. Ostatni dzień tego zwolnienia minął 5 grudnia 2006 r. Dowiedziałem się, że nie powinienem tego zwolnienia przekazywać do ZUS, bo i tak zasiłek się przedawnił. Podobno jest tak, że ZUS doliczy 180 dni do dnia następującego po ostatnim dniu zwolnienia i stwierdzi, że roszczenie to uległo przedawnieniu. Czy to prawda?

Co trzeba wiedzieć o ZUS ZLA

Przy ustalaniu prawa do zasiłku chorobowego i jego wysokości dowodem stwierdzającym niezdolność do pracy z powodu choroby jest zaświadczenie lekarskie wystawione na druku ZUS ZLA.

Jak obliczyć wynagrodzenie chorobowe pracownika

Zdarza się, że pracodawcy stają przed koniecznością wypłaty pracownikom wynagrodzenia za czas choroby. Powstaje wówczas problem jak tego dokonać, za jaki okres wypłacić i w jakiej wysokości.

Czy ZUS może odmówić przyjęcia dokumentacji z zakładu pracy

Zatrudniam pracownika, który do 9 listopada 2006 r. cały czas chorował (pobierał wynagrodzenie za czas choroby i zasiłek chorobowy wypłacany przez ZUS). Od 10 listopada 2006 r. do 8 kwietnia 2007 r. otrzymywał świadczenie rehabilitacyjne z ZUS, od 10 kwietnia 2007 r. do 1 czerwca 2007 r. wykorzystywał zaległy urlop wypoczynkowy, a od 8 czerwca 2007 r. znowu przebywa na zwolnieniu lekarskim. Pracownik nie uzyskał orzeczenia o odzyskaniu zdolności do pracy. Skierowaliśmy go na takie badanie, ale pracownik zwrócił się o zaległy urlop wypoczynkowy, którego mu udzieliliśmy, i nie wrócił do pracy. Czy powinniśmy wypłacić pracownikowi wynagrodzenie chorobowe? Nie mamy pewności, czy zwolnienie dotyczy tej samej choroby, co przed przerwą. Czy po upływie 33 dni zwolnienia lekarskiego ZUS będzie wypłacał temu pracownikowi zasiłek chorobowy? Czy ZUS może odmówić przyjęcia dokumentacji pracownika z powodu braku orzeczenia o zdolności do pracy?

Wyjazd integracyjny ze środków ZFŚS

Nasza firma zorganizowała wyjazd integracyjny dla swoich pracowników. Jego koszty zostały pokryte ze środków zakładowego funduszu socjalnego. Obecnie mamy jednak wątpliwości, czy dobrze postąpiliśmy. Ponadto zastanawiamy się, czy finansując wszystko za pracowników (przejazd, hotel, wyżywienie), należy świadczenie to doliczyć do dochodu poszczególnym pracownikom?

Niewprawidłowe wydawanie środków z ZFŚS

Gospodarowanie środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych utworzonego u pracodawcy podlega przepisom prawa. Ich naruszenie, czyli wydatkowanie środków niezgodne z przepisami, może spowodować określone prawem konsekwencje.

Urlop na zapas

Do końca roku zostały mi tylko 2 dni urlopu. Nadarzyła się jednak wspaniała okazja „last minute” wyjechania za niewielkie pieniądze na 2 tygodnie do Meksyku. Zgłosiłem się do pracodawcy z wnioskiem o udzielenie mi urlopu z przysługującego mi wymiaru z puli przyszłorocznej. Pracodawca odmówił mi jednak, twierdząc, że do przyszłorocznego urlopu nie nabyłem jeszcze prawa, w związku z tym postąpiłby sprzecznie z przepisami. Czy rzeczywiście tak jest, a ja muszę zrezygnować z wycieczki mojego życia?

Choroba podczas urlopu

Jeden z moich pracowników zachorował w trakcie urlopu wypoczynkowego i nie zawiadamiając przełożonych przedłużył sobie urlop o 6 dni. Następnie rozwiązaliśmy z nim z tej przyczyny umowę bez wypowiedzenia w trybie art. 52 § 1 pkt 1 k.p. Kilka dni temu pracownik pojawił się w firmie z zaświadczeniem lekarskim o niezdolności do pracy i zapowiedział odwołanie się do sądu. Kto ma rację?

Czy alimenty można potrącić z odprawy

Na podstawie wyroku sądowego pracodawca potrącał mi z pensji alimenty. W marcu 2006 r. zostałem zwolniony i otrzymałem odprawę z tytułu zwolnień grupowych. Firma potrąciła mi z wypłaconej odprawy należności alimentacyjne tak jak z pensji. Czy jest to zgodne z prawem?

REKLAMA