Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu składniki wynagrodzenia. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące składniki wynagrodzenia.
Jak określać wysokość wynagrodzenia
Aktualizacja: 12.02.2013
Aktualizacja: 26.06.2012
Wynagrodzenie może się składać ze świadczeń o charakterze deputatowym, np. węgla lub środków spożywczych. Jest to jednak dopuszczalne tylko wtedy, gdy przewidują to ustawowe przepisy prawa pracy lub układ zbiorowy pracy. »
Nagrody i premie dla pracowników
Aktualizacja: 26.05.2011
Pracodawca nie ma obowiązku przyznawania pracownikom nagród i premii. Jeśli jednak zdecyduje się na przyznawanie takich świadczeń, powinien dokładnie określić, czy będą to nagrody, czy premie, a w przypadku tych ostatnich – jaki będą miały charakter: uznaniowy czy regulaminowy. Od tego zależy bowiem, czy i kiedy pracownik ma prawo domagać się wypłaty. »
Wynagrodzenia kadry kierowniczej – teoria i praktyka
Aktualizacja: 28.04.2011
Wynagrodzenia najwyższej kadry zarządzającej to tradycyjnie temat budzący duże emocje w organizacji. Wielomilionowe kontrakty gwarantujące kierującym udział w zyskach przedsiębiorstwa i ogromne odprawy w przypadku rozwiązania kontraktu to narzędzia motywujące kluczowe osoby w firmie, ale jednocześnie istotny element kosztów przedsiębiorstwa. »
Wynagrodzenia w finansach i księgowości
Aktualizacja: 01.02.2011
Page Personnel w ramach pracy zespołu Finance & Accounting przeprowadził badanie wynagrodzeń w obszarze finansów i księgowości. Celem audytu było sprawdzenie aktualnego poziomu płac w tym sektorze oraz trendów na 2011 r. »
Jak obliczyć wynagrodzenie za urlop okolicznościowy
Aktualizacja: 25.01.2011
Zatrudniona w mojej firmie pracownica skorzystała w listopadzie z 2 dni urlopu okolicznościowego w związku z pogrzebem ojca. Zaznaczam, że na jej wynagrodzenie składa się wynagrodzenie zasadnicze w stałej kwocie 3200 zł oraz zmienna prowizja miesięczna uzależniona od efektów pracy. W listopadzie prowizja wyniosła 800 zł. Jak mam obliczyć jej wynagrodzenie za te dni? »
Pracodawcy przeciwni podwyższeniu minimalnego wynagrodzenia
Aktualizacja: 12.01.2011
NSZZ Solidarność przygotowuje obywatelski projekt ustawy o płacy minimalnej, której wysokość byłaby uzależniona nie od widzimisię polityków, ale od wielkości PKB. Związek chce, aby osiągnęła ona 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. PKPP Lewiatan uważa, że to zły pomysł. »
Dodatki za pracę w godzinach nadliczbowych w 2011 roku
Aktualizacja: 07.01.2011
1 stycznia 2011 r. weszła w życie nowelizacja przepisów Kodeksu pracy zmieniająca zasady obliczania wymiaru czasu pracy. W opinii Ministerstwa Pracy oraz wielu ekspertów, nowe regulacje naruszają zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, m.in. w zakresie wynagradzania. »
Nie trzeba będzie oddawać dnia wolnego za święto, które przypada w sobotę
Aktualizacja: 09.12.2010
Od 1 stycznia 2011 r. pracodawcy nie będą mieli obowiązku oddawania dnia wolnego za święto, które przypada dla pracownika w dniu wolnym od pracy z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy, np. w sobotę. Jednocześnie nowelizacja przewiduje wprowadzenie nowego dnia wolnego od pracy - 6 stycznia, tj. święto Trzech Króli. »
Wynagrodzenie za czas przestoju
Aktualizacja: 30.11.2010
Pracownikowi przysługuje wynagrodzenie w razie przestoju spowodowanego warunkami atmosferycznymi. Jednakże wynagrodzenie to przysługuje tylko wtedy, gdy jego praca jest od takich warunków uzależniona i pod warunkiem że przepisy prawa pracy tak stanowią. »
Wynagradzanie kierowców - aspekty praktyczne
Aktualizacja: 07.06.2010
Wynagrodzenie kierowcy musi zostać tak ustalone, aby w szczególności nie było uzależnione od kwestii, o których sam może zdecydować, np. liczbie przejechanych kilometrów. »
Wynagrodzenie za przestój dla pracujących na akord
Aktualizacja: 17.03.2009
Wynagrodzenie za przestój dla pracowników pracujących na akord zależy od tego, czy otrzymują również wynagrodzenie stałe lub godzinowe czy też nie. »
Aktualizacja: 12.02.2009
Nasz zakład pracy zawarł z jednym z pracowników umowę o pracę na stanowisko specjalisty ds. produkcji. Strony ustalając wynagrodzenie za pracę przewidziały dodatek funkcyjny oprócz wynagrodzenia zasadniczego. Po zawarciu umowy okazało się, że zakładowe przepisy płacowe nie przewidują dodatku funkcyjnego dla osób zatrudnionych na stanowisku określonym w umowie. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? Czy musimy wypłacić ten dodatek, czy możemy wypłacić tylko wynagrodzenie zasadnicze? »
Wniosek o odroczenie składek za XI
mKsiegowa.pl to program księgowy online dla spółek, stowarzyszeń i fundacji. Magazyn online. Efaktura.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »