Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu rozliczanie czasu pracy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące rozliczanie czasu pracy.
Rozliczanie spóźnień i nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy
Aktualizacja: 29.05.2015
Pracownik ma obowiązek poinformować pracodawcę o przyczynie nieobecności w pracy niezwłocznie, najpóźniej w drugim dniu nieobecności w pracy. Jak rozliczać spóźnienia i nieusprawiedliwione nieobecności w pracy? Czy pracodawca może obniżyć z tego tytułu wynagrodzenie? »
Czy pracownik powinien odpracować prywatne wyjścia w godzinach pracy?
Aktualizacja: 18.10.2011
Nasz pracownik w zeszłym tygodniu wyszedł kilka razy w środku dnia pracy na sąsiednią ulicę załatwić prywatne sprawy bankowe. Czy pracownik musi odpracować takie wyjście prywatne i czy może to zrobić po godzinach pracy albo w dzień wolny? Czy za taką pracę nie będzie mu przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie jak za pracę w godzinach nadliczbowych? »
Rozliczenie nieobecności pracownika w pracy
Aktualizacja: 16.02.2011
Pracownik nie dotarł do pracy z powodu śnieżycy. Poinformował o tym fakcie pracodawcę. Pracodawca wpisał mu w tym dniu urlop, z czym pracownik się nie zgodził, ponieważ to nie była jego wina, że nie mógł dotrzeć do pracy. Jak powinno się rozliczyć dzień nieobecności pracownika, który nie dotarł do pracy nie ze swojej winy? »
Problemy z dojazdem do pracy - usprawiedliwianie spóźnień
Aktualizacja: 25.01.2011
Jeśli pracownik nie może dojechać do pracy z powodu utrudnień na drodze spowodowanych przez intensywne opady śniegu, wówczas powinien jak najszybciej poinformować pracodawcę o przyczynie spóźnienia. Jeżeli nie będzie to możliwe, np. z braku telefonu komórkowego, wtedy powinien usprawiedliwić swoje spóźnienie po przybyciu do pracy. »
Aktualizacja: 30.11.2010
Jeden z naszych pracowników w okresie od 16 do 22 listopada br. nie przychodził do pracy i jednocześnie nie usprawiedliwił swojej nieobecności. Pracownik stawił się do pracy 23 listopada i z tym dniem rozwiązaliśmy z nim umowę o pracę w trybie dyscyplinarnym. Jak należy wykazać dni przerwy w pracy w dokumentach rozliczeniowych za ten miesiąc? Czy w raporcie ZUS RSA należy wykazać ciągłą nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy, jeśli przypadała ona również na sobotę i niedzielę, czyli na dni wolne od pracy dla tego pracownika? »
Ustawa wprowadzająca święto Trzech Króli jest opublikowana w Dzienniku Ustaw
Aktualizacja: 30.11.2010
Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw została opublikowana w Dzienniku Ustaw. »
Jednodniowa nieobecność zleceniobiorcy w pracy
Aktualizacja: 04.12.2008
Zatrudniłem na podstawie umowy zlecenia osobę do sprzątania pomieszczeń. Umowa wskazuje, że zleceniobiorca ma „sprzątać pomieszczenia biurowe firmy...” Tylko w taki sposób scharakteryzowaliśmy w niej zobowiązanie do wykonywania pracy. Zleceniobiorca nie przyszedł jednego dnia do pracy. Czy mogę uznać to za nieprawidłowe wykonywanie umowy? »
Dostosowanie dokumentacji pracowniczej do nowych zasad