REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Po śmierci pracownika pracodawca jest zobowiązany wypłacić uprawnionym członkom rodziny zmarłego odprawę pośmiertną. Wysokość tego świadczenia zależy od okresu zatrudnienia zmarłego u danego pracodawcy. Jak należy ustalić wysokość odprawy pośmiertnej?
Wynagrodzenie to świadczenie dla pracownika wynikające ze stosunku pracy. Przepisy prawa pracy przewidują jeszcze trzy inne świadczenia, które należą się pracownikowi. Jakie i co należy o nich wiedzieć?
Z dniem śmierci pracownika stosunek pracy wygasa. Pracodawca powinien rozliczyć się z praw majątkowych ze stosunku pracy zmarłego oraz wypłacić odprawę pośmiertną. Jest to świadczenie pieniężne należne rodzinie zmarłego pracownika, które nie wchodzi do praw majątkowych ze stosunku pracy.
Skutkiem śmierci pracownika jest wygaśnięcie stosunku pracy. Pracodawca ma obowiązek rozliczenia się z praw majątkowych ze stosunku pracy zmarłego. Jak należy to zrobić?
REKLAMA
Pracownikom przysługują różne odprawy. Jak je uzyskać, jaka jest ich wysokość i jakie warunki należy spełnić – szczegóły poniżej.
REKLAMA
REKLAMA