REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Hr, Pracownik

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy pracownikowi, który pracuje ponad etat, przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy

Nasza firma od 11 lat zatrudnia pracownika na podstawie umowy o pracę na pełen etat. Jakiś czas temu podpisaliśmy z nim dodatkową umowę o pracę na 1/15 etatu na wykonywanie innych czynności. Czy pracownikowi temu przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy, tzn. więcej niż 26 dni? - pyta Czytelniczka z Gdańska.

Sztuczna inteligencja w HR. Transformacja szkoleń i rozwoju pracowników

Szkolenia i rozwój pracowników stanowią kluczowy element strategii zarządzania zasobami ludzkimi w każdej organizacji. Wraz z postępem technologicznym, coraz większą rolę w tych obszarach odgrywa sztuczna inteligencja. Wykorzystanie sztucznej inteligencji do transformacji procesów szkoleniowych i rozwojowych otwiera nowe możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb pracowników, skuteczniejszego uczenia się oraz analizy efektywności działań. 

Sztuczna inteligencja w HR. Etyka a stosowanie SI w rekrutacji

Sztuczna inteligencja jest coraz bardziej obecna w różnych obszarach życia, w tym również w procesach rekrutacyjnych. Automatyzacja, analiza danych i algorytmy przetwarzania języka naturalnego zdają się obiecywać bardziej efektywny i obiektywny proces wyboru pracowników. Niemniej jednak, razem z tymi zaletami pojawiają się także wyzwania etyczne. 

Sztuczna Inteligencja w HR. Nowa era retencji talentów

Rotacja kadr to wyzwanie dla wielu organizacji na całym świecie. Wielokrotne odejścia pracowników mogą negatywnie wpłynąć na stabilność działalności, koszty związane z procesem rekrutacji oraz jakość środowiska pracy. W odpowiedzi na te wyzwania, technologia, a konkretnie sztuczna inteligencja, wkracza na scenę, oferując narzędzia i strategie, które umożliwiają prognozowanie fluktuacji pracowników i wdrożenie skutecznych działań retencyjnych. 

Jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na pracę działów HR i rozwój biznesu? [OPINIE]

Sztuczna inteligencja to narzędzie, które znajduje coraz szersze zastosowanie także w procesach zarządzenia zasobami ludzkimi. O to w jaki sposób sztuczna inteligencja może wpłynąć na pracę działów HR i rozwój biznesu zapytaliśmy ekspertów z tego obszaru. Odpowiedzi, jakich nam udzielili poniżej. 

Sztuczna inteligencja w HR. Rozmowy w sprawie pracy z użyciem nowych narzędzi

Sztuczna inteligencja odmienia rozmowy rekrutacyjne. Wraz z postępem technologicznym, sztuczna inteligencja oferuje narzędzia, które mogą znacząco wspomóc rozmowy z kandydatami. 

Sztuczna inteligencja w HR. Rekrutacja pracowników na progu rewolucji

Sztuczna inteligencja to nowoczesne narzędzie, które może znacząco wspomóc i ulepszyć proces rekrutacji, poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii przetwarzania danych i analizy. Tradycyjne metody rekrutacji, choć skuteczne, mogą być kosztowne i czasochłonne. 

Zakaz konkurencji. Czy można pracować na kilku etatach?

Zakaz konkurencji może obowiązywać pracownika w sytuacjach i na warunkach określonych przepisami prawa pracy. Czy zakaz konkurencji obejmuje pracę dla każdego podmiotu innego niż aktualny pracodawca? Czy firma ma prawo zakazać pracownikowi pracy na kilku etatach? Wyjaśniamy.

Dokumentacja pracownicza

Dokumentacja pracownicza - jak ją prowadzić? To problem wielu przedsiębiorców, pracodawców i kadrowych. Pytań jest wiele: co to jest dokumentacja pracownicza? Jakie są dokumenty pracownicze? Co musi być w aktach osobowych pracownika? Jaka kara za nieprowadzenie dokumentacji pracowniczej? Kiedy pracodawca niszczy dokumentację pracowniczą?

Zrównoważony rozwój. Co polskie firmy o tym wiedzą?

Działania HR – krok w stronę #ESG to projekt edukacyjny dla wszystkich firm zainteresowanych tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu w obszarze HR. Ruszył już pierwszy etap: badania ankietowe pokażą realne przeszkody, jakie stoją na drodze wdrażania strategii ESG w firmach. Efektem tych działań będzie obszerny raport oraz cykl webinarów z wnioskami i przykładami dobrych praktyk, które otrzymają firmy uczestniczące w ankiecie. 

Potwierdzenie gotowości do podjęcia pracy

Pracownik wygrał sprawę w sądzie pracy i został przywrócony do pracy na dotychczas zajmowane stanowisko pacy. Orzeczenie jest prawomocne. Co powinien zrobić i co to znaczy potwierdzenie gotowości do podjęcia pracy? Jak zgłosić gotowość do pracy po przywróceniu do pracy? Od kiedy liczyć 7 dni na zgłoszenie gotowości? Czym są niezależne przyczyny od pracownika jeżeli nie dochowa terminu?

Workation nie dla każdego. Jakie problemy prawne pracodawców i pracowników?

Workation, czyli połączenie pracy zdalnej z możliwością podróżowania i korzystania z wakacji, zyskało w ostatnich latach sporą popularność. Taka forma pracy nie jest jednak dla każdego. Choć z pozoru atrakcyjna, ma też ciemną stronę, a problemy czasem przewyższają korzyści. Co powinni wziąć pod uwagę pracodawcy i pracownicy przed podjęciem decyzji o workation?

Czy pracownikowi obserwującemu ekran monitora przysługują okulary korekcyjne ze środków pracodawcy

Czy pracownik ochrony, który w ramach komputerowego stanowiska pracy użytkuje monitor ekranowy, jednak wyłącznie obserwując ekran bez używania klawiatury lub myszy, jest pracownikiem w rozumieniu przepisów rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe? 

BHP na budowie

„Razem dla bezpieczeństwa” na budowach małopolskich dróg - Państwowa Inspekcja Pracy i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad promują bezpieczną pracę na budowie.  Wobec tego jakie są obowiązki pracodawcy zatrudniającego pracowników na budowie w zakresie BHP? Jakie są najczęstsze naruszenia praw pracowniczych? Poniżej szczegóły kontroli i najważniejsze założenia programu: „Strategia kontroli i prewencji w budownictwie”.

Zdrowie pracownika. Jak o nie dbać?

Zdrowie pracownika – czy opieka medyczna w pracy jest potrzebna? Dbanie o zdrowie pracownika, jego bezpieczeństwo w pracy jest od dawna stosowaną strategią zwłaszcza w dużych, globalnych firmach. Obecnie to podejście nabiera szczególnej wartości. Czy zdrowy pracownik naprawdę jest tak ważny dla firmy? Jak dbać o zdrowie pracowników? 

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia  - czy należy go wykorzystać? Jakie są zasady udzielania zaległego urlopu wypoczynkowego? Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu wypoczynkowego w okresie wypowiedzenia? Jak rozliczyć urlop wypoczynkowy przy rozwiązaniu umowy? Ile dni urlopu przy rozwiązaniu umowy o pracę? 

Przerwanie drogi z pracy do domu letnią imprezą a wypadek

Czy jeżeli pracownik przerwie drogę z pracy do domu wyjściem do restauracji czy knajpy, np. na drinka i dojdzie w tym miejscu do wypadku, to czy będzie to mogło być zakwalifikowane jako wypadek w drodze z pracy? Czy pracownikowi należą się świadczenia pieniężne, a jeśli tak to w jakiej wysokości wynagrodzenie chorobowe 80% czy 100%? Poniżej opis konkretnej sytuacji.

Sztuczna inteligencja. Rewolucja na rynku pracy jeszcze nie teraz

Zaledwie w pięć miesięcy od debiutu ChatGPT, liczba ogłoszeń o pracę w sektorze IT, zawierających umiejętności związane ze sztuczną inteligencją, wzrosła o 30%. Duże zainteresowanie AI nie przekłada się jednak jeszcze tak mocno na segment white-collar, gdzie liczba podobnych ofert od grudnia 2022 r. do czerwca 2023 r., stanowi ok. 1% wszystkich ogłoszeń. Względem analogicznego okresu sprzed roku (grudzień 2021–czerwiec 2022) widać wzrost na poziomie 0.33 pp. I choć nie jest to imponujący przyrost, to trend powoli zaczyna być widoczny.

Co mówią „Polacy o dojazdach do pracy”?

Polacy potrafią efektywnie zarządzać swoim czasem, nie chcą tracić go na dojazdy do pracy i cenią sobie elastyczne rozwiązania, które pozwalają im osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a osobistym - wynika z badań przeprowadzonych przez LeasingTeam Group. Do pracy wciąż najczęściej dojeżdżamy samochodem, ale jesteśmy skłonni do przesiadki na bardziej zrównoważone środki transportu. Co mogłoby nas do tego przekonać i jakie rozwiązania wprowadzają przedsiębiorcy, aby przyciągnąć pracowników?

Rynek pracy: Nowi pracownicy w poszukiwaniu nowej pracy

Cztery piąte pracowników, którzy rozpoczęli pracę w ciągu ostatniego roku, jest otwartych na poszukiwanie kolejnego miejsca pracy. Wynagrodzenie, elastyczność i rozwój kariery to czynniki, które biorą pod uwagę przy wyborze nowej pracy.

Prawa ojca pracownika

W dniu 23 czerwca 2023 r. obchodzony jest dzień ojca. W tym szczególnym dniu warto przyjrzeć się najważniejszym uprawnieniom, ojców będących pracownikami.

Komunikacja i HR – czyli jak budować zaangażowanie

Dwadzieścia jeden procent pracowników na świecie deklaruje, że jest zaangażowanych w wykonywanie swojej pracy – wynika z raportu Gallupa The State of the Global Workplace: 2022. Jeśli w tym momencie pomyśleliście, że jest to niewiele – to na jakie określenie zasługuje procent zaangażowanych pracowników w Europie i Polsce? 

Zarządzanie zasobami ludzkimi: W poszukiwaniu równowagi

W dzisiejszym świecie organizacje przemysłowe coraz częściej zdają sobie sprawę, że zrównoważone zarządzanie zasobami ludzkimi jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i społecznej, zarządzanie zasobami ludzkimi musi uwzględniać nie tylko efektywność operacyjną i wyniki finansowe, ale również aspekty zrównoważonego rozwoju. 

Portale pracownicze: Automatyzacja, oszczędność czasu i pieniędzy, wygoda

Portale pracownicze są pierwszym krokiem do wprowadzenia sztucznej inteligencji w obszarze HR – mówi Mariusz Czeszejko-Sochacki, współtwórca portalu pracowniczego Dokioki.pl. Czy automatyzacja procesów kadrowych może przynieść oszczędności? Zapraszamy do lektury rozmowy.

Jak efektywnie podnosić kompetencje pracowników w trudnych HRowo czasach?

Ostatnie lata były dużym wyzwaniem dla działów HR - pandemia Covid-19 rozpoczęła cykl zmian w środowisku pracy, których nikt nie mógł przewidzieć. Obecnie praca zdalna czy hybrydowa są już normą w wielu organizacjach, a w takich modelach trudno jest utrzymać motywację zespołu i chęć do rozwoju, a także znaleźć efektywne szkolenia lub benefity. Co więcej, 60 proc. ekspertów HR już teraz uważa, że budżety na rozwój kadr i szkolenia nie są wystarczające, a 66 proc. przewiduje, że wysoka inflacja i rosnące koszty szkoleń mogą wpłynąć na praktykę L&D w ich firmach[1]. Jak zatem, mierząc się z tymi wyzwaniami, nadal podnosić kompetencje pracowników? Odpowiedzią są rozwiązania łączące kreatywność, efektywność i elastyczność.

Pracownik 60+ rezygnuje z emerytury. Dlaczego? Emerytura dopiero po 70-ce?

Wiek emerytalny w Polsce – zgodnie z rekomendacjami OECD i prognozami Komisji Europejskiej – powinien być podniesiony do nawet 70 lat. Obecnie na naszym kontynencie na emeryturę najpóźniej przechodzą Duńczycy, Grecy i Włosi – zarówno kobiety, jak i mężczyźni prawo do tego świadczenia nabywają, gdy przekraczają 67 r. ż. W naszym kraju, w tym wieku nie trzeba już pracować, jednak cześć seniorów chce to robić, co więcej ich zapał podzielają pracodawcy – jak wynika z badania Grupy Progres – co piąta firma planująca rekrutacje chce zwiększyć kadrę właśnie o emerytów. 

Rekrutacja bez granic: Jak zatrudniać międzynarodowych kandydatów

Rekrutacja międzynarodowa wymaga odpowiednich przygotowań. Praca zdalna i globalny dostęp do specjalistów dają firmom wiele nowych możliwości. Budowanie różnorodnego zespołu niesie sobą również wiele wyzwań – logistycznych i prawnych. Warto skorzystać z wypracowanych, dobrych praktyk. 

Umiejętności miękkie: Klucz do sukcesu zawodowego na innowacyjnym rynku pracy

Współczesny rynek pracy przechodzi dynamiczne przemiany, napędzane rozwojem technologicznym i innowacjami. Firmy, które pragną utrzymać się na czele i odnieść sukces, muszą adaptować się do tych zmian i inwestować w umiejętności nie tylko techniczne, ale również miękkie. 

Transformacja zarządzania zasobami ludzkimi: Jak sztuczna inteligencja wpływa na przyszłość HR

Zarządzanie zasobami ludzkimi (HR) odgrywa kluczową rolę w organizacjach, mając za zadanie skutecznie zarządzać personelem i przyczyniać się do osiągania strategicznych celów biznesowych. Wraz z postępem technologicznym, sztuczna inteligencja (SI) stała się jednym z najbardziej obiecujących narzędzi dla działań HR. 

Czy można zakazać pracownikom noszenia biżuterii

Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją spożywczą. Z tego względu chcemy wprowadzić zakaz noszenia biżuterii w pracy nie tylko w magazynach oraz halach produkcyjnych, ale także w biurze, które nie znajduje się na terenie hali czy magazynu. Czy możemy wydać taki zakaz? Czy będzie to zgodne z przepisami bhp? - pyta Czytelnik z Łowicza.

Odwaga cywilna w miejscu pracy: Kluczowe cechy i korzyści

Odwaga cywilna w miejscu pracy to jedna z najważniejszych cech, która może przyczynić się do sukcesu zarówno pracowników, jak i organizacji jako całości. Termin ten odnosi się do zdolności jednostki do wykazania się odwagą, zarówno moralną, jak i fizyczną, w różnych sytuacjach, które mogą wystąpić w środowisku zawodowym. Jest to niezwykle istotne, ponieważ miejsce pracy często stawia pracowników w obliczu wyzwań, problemów i konfliktów, które wymagają pewnych postaw i działań.

Prawa młodocianych pracowników. O czym powinni wiedzieć rodzice?

Większość pracodawców deklaruje, że chętnie zatrudniłoby (np. na wakacje) pracownika młodocianego. W krajach zachodnich pracujący nastolatek nikogo nie dziwi. W Polsce ten widok nie jest jeszcze powszechny – z danych CBOS wynika, że co piąty uczeń szkoły ponadpodstawowej podejmował w wakacje etat. Większość nadal nie robi tego, mimo że prawo im na to pozwala. Przepisów dot. zatrudniania nieletnich nie znają również rodzice. Warto jednak wiedzieć, na jaką ochronę prawną mogą liczyć małoletni.

Kadry: Iwona Wencel nową VP HR WeNet Group

Do zespołu WeNet Group S.A. spółki specjalizującej się w doradztwie internetowym, od czerwca dołączyła Iwona Wencel, obejmując stanowisko VP HR. Iwona Wencel będzie ściśle współpracować z zarządem oraz dyrektor personalną Dorotą Malarską, aby rozwinąć i wzmocnić funkcję HR.

Jak działy HR mogą zmierzyć się z wyzwaniami przyszłości

Specjaliści, managerowie i dyrektorzy HR muszą w tym roku mierzyć się z dalszą rywalizacją o talenty oraz niedoborami kandydatów. Dla działu zarządzania zasobami ludzkimi istotne będą również zmiany Kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej oraz coraz ważniejsza kwestia ESG. 

Czym jest urlop na żądanie?

Czym jest urlop na żądanie? Czym różni się urlop wypoczynkowy od urlopu na żądanie? Czy urlop na żądanie to to samo co urlop z powodu siły wyższej? Z jakiego powodu można wziąć urlop na żądanie? Ile jest płatny urlop na żądanie? Kiedy się zgłasza urlop na żądanie?

Nawet 30 tyś. kary za niewydanie w terminie świadectwa zgodnie z nowym wzorem

Pracodawcy powinni pamiętać, że od dnia 23 maja 2023 r. w świadectwie pracy obowiązują trzy ważne zmiany i w związku z tym powinni stosować nowy, bardziej rozbudowany wzór. Pracodawcy w ramach odpowiedzialności wykroczeniowej mogą ponieść nawet 30 tyś. kary za niewydanie w terminie świadectwa pracy.

Trzy ważne zmiany w świadectwie pracy od 23 maja 2023 r.

Od dnia 23 maja 2023 r. w świadectwie pracy obowiązują trzy ważne zmiany. Pracodawcy zobowiązani są stosować nowy, bardziej rozbudowany wzór świadectwa pracy. Zmiany wynikają z nowelizacji Kodeksu Pracy, która weszła w życie w dniu 26 kwietnia 2023 r. Poniżej opis zmian.

O zmianach w przepisach prawa pracy

Początek 2023 r. stał pod znakiem uchwalania i wprowadzania w życie wielu nowych przepisów prawa pracy. O najważniejszych zmianach w Kodeksie pracy rozmawialiśmy z Przemysławem Workiem, rzecznikiem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, starszym inspektorem pracy. W drugiej części naszej rozmowy poruszyliśmy m.in. tematy dotyczące pracy zdalnej, kontroli trzeźwości i zatrudniania obywateli Ukrainy.

Zwolnienie od pracy na czas rozprawy w sądzie

Otrzymałeś wezwanie do sądu? Sprawdź, czy pracodawca powinien udzielić Ci zwolnienia na czas niezbędny do stawienia się na wezwanie sądu.

Urlop bezpłatny - jakie sytuacje pozwalają na skorzystanie z urlopu bezpłatnego?

Czym jest urlop bezpłatny oraz jak długo może trwać? Czy można wziąć urlop bezpłatny na czas pracy u innego pracodawcy? Czy pracownik musi składać wniosek o urlop bezpłatny? Czy w czasie korzystania przez pracownika z urlopu bezpłatnego można się zatrudnić u tego samego pracodawcy? Czy w przypadku zgonu pracownika przebywającego na urlopie bezpłatnym należy wypłacić odprawę pośmiertną członkom rodziny? Czy przysługują jakieś świadczenia z ZUS-u i czy należy się zasiłek po urlopie bezpłatnym? 

Jakie prawa przysługują pracownikowi w przypadku zwolnienia z pracy z powodu redukcji etatów?

Jakie prawa przysługują pracownikowi w przypadku zwolnienia z pracy z powodu redukcji etatów? Czy pracownikowi należy się odprawa przy rozwiązaniu umowy z przyczyn niedotyczących pracownika? Czy trzeba dokonywać konsultacji i zawierać porozumienie ze związkami przy zwolnieniu z przyczyn niedotyczących pracowników?

Czy pracownik powinien złożyć pisemne wyjaśnienie przed ukaraniem go karą dyscyplinarną

Pracownik po raz kolejny spóźnił się do pracy i nie podpisał listy obecności. Z tego powodu został wezwany do szefa, który polecił mu napisać wyjaśnienie dotyczące spóźnienia. Pracownik nie wykonał tego polecenia i próbował ustnie wyjaśnić spóźnienie. W konsekwencji został ukarany karą upomnienia za spóźnienie do pracy. Pracownik złożył sprzeciw, w którym napisał, że nie został wysłuchany. Sprzeciw nie został uwzględniony. Pracownik odwołał się do sądu pracy. Czy ma rację twierdząc, że kara upomnienia jest bezzasadna? - pyta Czytelnik z Wrocławia.

Jak obliczyć wysokość ryczałtu dla pracownika wykonującego pracę zdalnie?

Niektórzy pracownicy wykonują pracę wyłącznie w trybie zdalnym na podstawie złożonego wniosku. Otrzymali do tego celu służbowe laptopy i telefony (opłacany przez pracodawcę abonament zawiera co prawda pakiet internetowy, ale nie zawsze i nie w każdym miejscu może działać bez zakłóceń). Dlatego oprócz kosztów energii elektrycznej pracodawca, który zwraca pracownikom również te wynikające z użytkowania łącza internetowego, w formie ryczałtu w stałej miesięcznej wysokości, zgodnie z regulaminem pracy zdalnej. Jak obliczyć taki ryczałt?

Informowanie urzędu o podjęciu pracy

Kto informuje urząd pracy o podjęciu pracy przez bezrobotnego, pracodawca czy bezrobotny? W jakim terminie należy wysłać informację do urzędu? Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku? Wyjaśniamy.

O zmianach w przepisach prawa pracy

Początek 2023 r. stał pod znakiem uchwalania i wprowadzania w życie wielu nowych przepisów prawa pracy. O najważniejszych zmianach w Kodeksie pracy rozmawialiśmy z Przemysławem Workiem, rzecznikiem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, starszym inspektorem pracy. 

Podwyżki, premie i 4-dniowy tydzień pracy najpopularniejszymi benefitami wśród pracowników

Gdyby pracownicy mogli poprosić swojego pracodawcę o cokolwiek, to 73 proc. zwróciłoby się o podwyżkę, a 63 proc. o premię finansową – wynika z "Barometru Polskiego Rynku Pracy". Na trzecim miejscu najbardziej oczekiwanych benefitów znalazł się 4-dniowy tydzień pracy – dodano.

Praca w Konstytucji RP

W dniu 3 maja 2023 r. obchodzone jest Święto Narodowe Trzeciego Maja - z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji z 3 maja z 1791 r. Przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w nowożytnej Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej). Konstytucja ta nie odnosiła się w wielu aspektach do pracy ludzkiej, jednak stanowiła ona inspirację do treści aktualnej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r., (Dz.U. 1997 Nr 78, poz. 483, dalej: Konstytucja), która w wielu aspektach odnosi się do podstawowych wartości demokratycznych, w tym związanych z pracą. 

Przyczyna rozwiązania umowy o pracę na czas określony

Jaka powinna być przyczyna rozwiązania umowy o pracę na czas określony? Od 26 kwietnia 2023 r istnieje obowiązek podawania przyczyny, tj. powodu uzasadnienia rozwiązania umowy o pracę nawet jeżeli była ona zawarta tylko na czas określony. Przed nowelizacją przyczynę rozwiązania należało podać tylko w przypadku rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia i w przypadku rozwiązania umowy (i tutaj już każdej) bez zachowania okresu wypowiedzenia, czyli. tzw. dyscyplinarki. Poniżej praktyczne wskazówki.

Czy można zawrzeć przedwstępną umowę o pracę?

Czy można zawrzeć przedwstępną umowę o pracę? Czym jest przedwstępna umowa o pracę? Po co przedwstępna umowa o pracę? Co powoduje uchylenie się od zawarcia umowy przyrzeczonej? Jaki może być termin zawarcia przyrzeczonej umowy o pracę?

Czym jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych?

Kiedy pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika? Czym jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych? Czy ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych stanowi przyczynę do dyscyplinarki? O naruszenie jakich obowiązków chodzi? Ile czasu ma pracodawca na złożenie dyscyplinarki?

REKLAMA