Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu nieobecność w pracy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące nieobecność w pracy.
Aktualizacja: 22.12.2010
Umowa o pracę zawarta z pracownikiem, który choruje nieprzerwanie od października, została rozwiązana 30 listopada 2010 r. Jakie składniki wynagrodzenia powinniśmy wykazać w zaświadczeniu ZUS Z-3, na podstawie którego ZUS naliczy zasiłek za okres po ustaniu zatrudnienia pracownika? Czy należy wykazywać składniki, które przysługiwały za okres pobierania zasiłków, np. abonamenty medyczne, składniki przyznane pracownikom za pracę grupową, składniki niepomniejszane proporcjonalnie za czas choroby, ekwiwalenty pieniężne za urlop, których nie wliczyliśmy do podstawy wymiaru zasiłku w czasie trwania zatrudnienia? »
Aktualizacja: 17.03.2010
Pracownicy naszej firmy otrzymują (zgodnie z postanowieniami umów o pracę) stałe miesięczne wynagrodzenie zasadnicze oraz składniki zmienne wypłacane co miesiąc. Jeden z pracowników kilkakrotnie nie stawił się w pracy i nie usprawiedliwił swej nieobecności. Z tego powodu rozwiązaliśmy z nim umowę o pracę. Jak ustalić wysokość ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany przez niego urlop wypoczynkowy, jeśli w okresie ostatnich 3 miesięcy pracownik ma kilka dni nieusprawiedliwionej nieobecności? Czy powinniśmy dopełniać wysokość składników zmiennych za czas nieobecności w pracy? »
Czy w zaświadczeniu o utraconych zarobkach uwzględnia się ekwiwalent za odzież roboczą
Aktualizacja: 15.06.2009
Pracownik był wezwany do sądu w charakterze świadka. Z tego powodu opuścił dzień pracy. Obecnie wystawiamy mu zaświadczenie dla sądu o utraconych w tym dniu zarobkach. Pracownik otrzyma również zmniejszony ekwiwalent za odzież roboczą z powodu niewykonywania pracy w dniu stawienia się w sądzie. Czy w zaświadczeniu powinniśmy uwzględnić ekwiwalent za odzież roboczą? »
Wniosek o odroczenie składek za XI