| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Temat: świadczenia pracownicze

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu świadczenia pracownicze. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące świadczenia pracownicze.

Czy wartość paczek dla dzieci pracowników wliczać do podstawy wymiaru zasiłków

Aktualizacja: 16.01.2012

W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy paczki mikołajkowe dla dzieci naszych pracowników. Przysługują one dzieciom do 12. roku życia. Wartość każdej paczki wynosi 150 zł. Jeżeli pracownik przedstawił nam zwolnienie lekarskie od 2 do 10 stycznia 2012 r., to czy wartość jego paczki należy wliczać do podstawy wymiaru zasiłków? Czy w przypadku pracowników, którzy mają 2 lub 3 dzieci, którym przysługują paczki, kwota ta wchodzi podwójnie lub potrójnie do podstawy wymiaru zasiłku? »

Choroba pracownika w trakcie urlopu

Aktualizacja: 29.06.2011

Czasowa niezdolność do pracy powoduje przerwanie urlopu wypoczynkowego. W takim przypadku za czas niezdolności do pracy podczas urlopu pracodawca wypłaca wynagrodzenie chorobowe, a za czas urlopu – wynagrodzenie urlopowe. »

Zwrot nienależnie pobranych świadczeń z ZUS

Aktualizacja: 30.12.2008

Każdy, kto pobrał nienależne świadczenie z ZUS, musi liczyć się z obowiązkiem jego zwrotu. W istocie obowiązek zwrotu takich świadczeń ma charakter bezpodstawnego wzbogacenia. »

Sporadyczna aktywność chorego pracownika uprawnia do zasiłku

Aktualizacja: 22.12.2008

Wykonywanie pracy zarobkowej w rozumieniu art. 17 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 31, poz. 267) polega na podjęciu działań stanowiących realizację obowiązków pracowniczych lub wynikających z innego stosunku prawnego obejmującego świadczenie pracy. (Wyrok Sądu Najwyższego z 5 października 2005 r., sygn. akt I UK 44/05) »

Czy uwzględnić w podstawie wymiaru zasiłku dodatek stażowy

Aktualizacja: 23.12.2008

Pracownik oprócz stałego wynagrodzenia otrzymuje dodatek stażowy. Od 1 stycznia do 30 kwietnia 2007 r. miał też prawo do dodatku specjalnego. Czy obliczając mu zasiłek chorobowy za okres od 1 do 8 czerwca muszę uwzględnić te dodatki? »

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

PPK

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Ręczkowska

Specjalista w zakresie księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »