REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Szkolenia BHP, Ubezpieczenie chorobowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Urlop macierzyński dla przedsiębiorców

Polskie prawo nie przewiduje urlopów macierzyńskich dla przedsiębiorców - owszem kobiety prowadzące przedsiębiorstwa mogą skorzystać z quasi uprawnień jaki mają kobiety zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Mają prawo do zasiłku macierzyńskiego przy opłacaniu składek na ubezpieczenie chorobowe.

Podstawa dobrowolnej składki chorobowej w 2015 roku

Do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego na swój wniosek mogą przystąpić osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność bądź osoby z nimi współpracujące podlegające obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu. Ile wynosi podstawa wymiaru składki chorobowej w 2015 roku?

Obowiązki pracodawcy z zakresu BHP

Podstawowe obowiązki pracodawcy zostały unormowane w Dziale IV Kodeksu pracy w art. 94 do art. 99, jednak w znacznie szerszym zakresie ustawodawca uregulował obowiązki w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, do których należą przepisy Działu X wspomnianej ustawy. Przedstawiamy obszerne opracowanie obowiązków pracodawcy z zakresu BHP.

Podstawa wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe w 2015 r.

Ustalając podstawę wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe w 2015 r., stosuje się kwotę 250% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Ile w 2015 r. wynosi podana kwota?

Ustalenie płatnika zasiłków na 2015 r.

Ustalenie płatnika zasiłków na kolejny rok (w tym przypadku 2015 r.) następuje poprzez ustalenie na dzień 30 listopada (aktualnie 2014 r.) liczby osób zgłoszonych do ubezpieczenia chorobowego. Jeśli 30 listopada płatnik ma zgłoszonych do ubezpieczenia więcej niż 20 osób, w kolejnym roku będzie miał prawo wypłaty zasiłków. W innym przypadku wypłaci je ZUS.

Szkolenia BHP jako warunek rozpoczęcia pracy

Wyróżnia się wstępne i okresowe szkolenia BHP. Bez wstępnego szkolenia BHP pracownik nie może przystąpić do wykonywania pracy. Obowiązek przeprowadzenia szkoleń dotyczy również pracodawcy.

Szkolenie okresowe "Bezpieczeństwo i higiena pracy dla pracowników służby BHP" - 7-10 października 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie okresowe "Bezpieczeństwo i higiena pracy dla pracowników służby BHP oraz osób wykonujących zadania tej służby", które odbędzie się w dniach 7-10 października 2014 r. w Krakowie.

Zasady ewakuacji

Jakie zasady obowiązują przy ewakuacji i czy polscy pracownicy są ich świadomi? Choć wiedza ta w wykonywaniu codziennych pracowniczych obowiązków jest właściwie zbędna, nie może zostać zignorowana zarówno przez pracowników jak i pracodawców.

Szkolenie okresowe bhp

Zgodnie z Kodeksem pracy, oprócz szkoleń wstępnych, pracodawca ma obowiązek kierować pracowników na szkolenia okresowe bhp. Szkolenie okresowe ma na celu aktualizację i ugruntowanie wiedzy oraz umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Kiedy należy przeprowadzać szkolenia okresowe?

Składki ZUS 2015

Regulacja dotycząca składek na ubezpieczenie społeczne w 2015 r. nie uległa zmianie, zatem ich wysokość zależeć będzie m.in. od minimalnego i przeciętnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, osoba współpracująca a podleganie ubezpieczeniom społecznym

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się z konkretnymi konsekwencjami prawnymi. Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym ulegają zmianie, gdy funkcjonowanie spółki wspomagane jest działalnością osoby bliskiej. 

Zasady wypłacania zasiłku opiekuńczego

Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu pod warunkiem, że nie ma innych domowników mogących zapewnić opiekę dziecku lub innemu choremu członkowi rodziny. Jakie są szczególne zasady wypłacania zasiłku opiekuńczego?

Przystąpienie do ubezpieczenia chorobowego w trakcie miesiąca

Przystąpienie w trakcie miesiąca do ubezpieczenia chorobowego po zgłoszeniu do obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych nie powoduje obniżenia podstawy wymiaru składki. Ubezpieczony powinien zapłacić składkę od podstawy wymiaru w wysokości określonej dla składek emerytalnej i rentowej.

Wstępne szkolenia bhp

Zgodnie z Kodeksem pracy pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bhp przed dopuszczeniem go do pracy (szkolenia wstępne) oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenia te odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy.

Rozliczanie okresu przebywania zleceniobiorcy na zwolnieniu lekarskim

Rozliczania okresu przebywania zleceniobiorcy na zwolnieniu lekarskim dokonuje się na podstawie określonych zasad. Czy okresy przerwy z powodu choroby należy wykazać w dokumentach składanych do ZUS i dokonać pomniejszenia podstawy wymiaru składek z tytułu wykonywania umowy zlecenia?

Warunki przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego

Jednym z warunków przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego jest obowiązkowe objęcie ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym. Przystąpienie do do dobrowolnego ubezpieczenie chorobowego co do zasady nie może nastąpić wcześniej niż od dnia złożenia wniosku w tym zakresie.

Wzrost minimalnego wynagrodzenia a składki ZUS w 2014 roku

W związku ze wzrostem wysokości minimalnego wynagrodzenia, zmianie ulegnie wysokość preferencyjnych składek ZUS w 2014 r. dla nowych firm. Automatycznie podwyższeniu ulegnie też podstawa wymiaru niektórych składek ubezpieczeniowych pracowników, co skutkuje wzrostem zobowiązań pracodawców z tytułu tych składek wobec organu rentowego. Jakie dokładnie skutki finansowe dla pracodawców będzie mieś wzrost wysokości minimalnego wynagrodzenia w 2014 roku?

Składki ZUS w 2014 r.

Wyższe wynagrodzenie minimalne w 2014 r. oznacza wyższe składki ZUS dla nowych firm za okres dwóch lat od ich założenia. Podstawa wymiaru składek ZUS wynosi 30% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. O ile wzrosły składki ZUS dla pozostałych przedsiębiorców?

Ustalenie prawa do świadczenia rehabilitacyjnego i sposób jego wypłaty

O świadczenie rehabilitacyjne może ubiegać się ubezpieczony, który po wyczerpaniu okresu pobierania zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, a dalsze leczenie lub rehabilitacja zwiększają szanse na odzyskanie przez niego zdolności do pracy.

Podstawa wymiaru zasiłku dla osób ubezpieczonych dobrowolnie - zmiany

Jeśli niezdolność do pracy osób ubezpieczonych dobrowolnie powstanie w pierwszym miesiącu ubezpieczenia, a okres ubezpieczenia chorobowego rozpocznie się nie później niż 30 dni od ustania ubezpieczenia z innego tytułu, podstawa wymiaru zasiłku będzie ustalana na zasadach analogicznych, jak w przypadku ubezpieczonych będących pracownikami. Taką zmianę przewiduje ustawa z 21 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

Zwolnienie lekarskie 2015

Zwolnienia lekarskie w 2015 r. będą wystawiane na nowych zasadach. Z dniem 1 stycznia 2015 r. powstanie elektroniczny system zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy. Przewiduje to rządowy projekt założeń do ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw.

BHP – podstawowe informacje dla pracodawców

Szkolenia bhp, badania lekarskie, posiłki i napoje profilaktyczne, środki ochrony indywidualnej – o to musi zadbać pracodawca. Jednak to nie wszystkie obowiązki nałożone na pracodawcę przez przepisy BHP. Jakich działań ze strony pracodawcy wymaga ochrona zdrowia pracownika?

Wynagrodzenie brutto a wynagrodzenie netto

W umowie o pracę pracodawca podaje wynagrodzenie brutto. Czy jest ono równoznaczne z tym, ile pracownik faktycznie zarobi? Czym różni się wynagrodzenie netto od wynagrodzenia brutto? Jak obliczyć wynagrodzenie netto?

Jak przychód z umowy cywilnoprawnej wpływa na wysokość świadczenia chorobowego przysługującego pracownikowi

Zawarcie z pracownikiem dodatkowej umowy zlecenia skutkuje koniecznością wypłaty wyższego świadczenia chorobowego. Mimo że pracownik ma prawo do zasiłku ze stosunku pracy, to ustalając podstawę wymiaru świadczenia przysługującego takiej osobie należy uwzględnić również przychód z umowy cywilnoprawnej.

Szkolenia BHP - kto je prowadzi

Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika, który nie przeszedł szkolenia w zakresie przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia BHP może przeprowadzać pracodawca lub jednostki organizacyjne prowadzące działalność szkoleniową w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jeden okres zasiłkowy - jakie niezdolności do pracy należy zliczać

Ubezpieczony, który jest niezdolny do pracy z powodu kilku różnych następujących po sobie schorzeń, ma prawo do świadczeń chorobowych za okres trwania każdej z tych nieobecności. Aby w takim przypadku prawidłowo ustalić okres zasiłkowy, należy wziąć pod uwagę rodzaj schorzenia i ewentualne przerwy między okresami niezdolności do pracy. Jakie niezdolności do pracy obejmuje jeden okres zasiłkowy?

Składki na ubezpieczenia społeczne młodocianych

Składki na ubezpieczenie społeczne młodocianych uzależnione są od roku nauki i okresu ubezpieczenia młodego pracownika oraz od podmiotu finansującego składki. Może nim być płatnik/pracodawca bądź ubezpieczony/pracownik.

Szkolenie BHP przed przystąpieniem do pracy

Zgodnie z Kodeksem pracy każdy pracownik przed przystąpieniem do pracy odbywa szkolenie BHP. Przeprowadza się je na koszt pracodawcy, a czas szkolenia wlicza się do czasu pracy. Czy obowiązek przeszkolenia obejmuje także pracodawcę?

Zasiłek chorobowy po ustaniu stosunku pracy

Pracownik, który stał się niezdolny do pracy w czasie zatrudnienia i niezdolność trwa nadal po rozwiązaniu stosunku pracy, ma prawo do zasiłku chorobowego. Pracodawca przesyła w tym celu do ZUS oryginał druku ZUS ZLA oraz zaświadczenie ZUS Z-3. W swojej dokumentacji zatrzymuje kopię zaświadczenia lekarskiego potwierdzoną za zgodność z oryginałem.

Egzamin sprawdzający wiedzę po szkoleniu bhp

Które szkolenia z zakresu bhp powinny zakończyć się egzaminem sprawdzającym wiedzę?

Zatrudniasz młodocianych - sprawdź, jakie masz obowiązki ubezpieczeniowe

Obowiązujące przepisy dopuszczają zatrudnianie młodocianych, a więc osób, które ukończyły 16 lat, ale nie przekroczyły 18 lat. Wyjątkowo dopuszczalne jest również wykonywanie pracy przez osoby, które nie ukończyły 16 lat. Zarówno ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, jak i ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych nie określają minimalnego wieku, od którego osiągnięcia jest uzależnione objęcie obowiązkiem ubezpieczeniowym.

Kwestionowane przez inspektora PIP odbycie szkolenia bhp przez pracowników

W trakcie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy pracodawca przedstawił zaświadczenia o ukończeniu szkolenia okresowego z zakresu bhp 10 pracowników. Organizatorem szkolenia był pracodawca. Inspektor pracy zażądał przedstawienia programów szkolenia, dzienników zajęć, protokołów przebiegu egzaminów i rejestru wydanych zaświadczeń. Pracodawca nie przedstawił inspektorowi żądanych dokumentów. Ponadto na podstawie imiennej karty ewidencji czasu pracy poddanych szkoleniu pracowników inspektor pracy ustalił, że w dniach przeprowadzania szkolenia jeden pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim, drugi przebywał w podróży służbowej, a trzeci był nieobecny w pracy z powodu korzystania z urlopu wypoczynkowego. Inspektor pracy opisał stan faktyczny w protokole z kontroli, wydał nakaz poddania szkoleniom z zakresu bhp pracowników oraz skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na fałszowaniu dokumentacji. Czy inspektorzy pracy mogą kwestionować przedstawione przez pracodawcę szkolenia bhp i w jakich przypadkach?

Od kiedy liczyć termin na kolejne szkolenie bhp

Pracodawca ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo i higienę pracy podwładnych i regularnie kierować ich na szkolenia z tego zakresu. Okres na wyznaczenie następnego terminu jego odbycia biegnie od daty zdania egzaminu kończącego szkolenie.

Jak ustalać prawo do zasiłku po ustaniu tytułu do ubezpieczenia chorobowego

Ubezpieczeni, których niezdolność do pracy przypada po ustaniu tytułu do ubezpieczenia chorobowego, mogą ubiegać się o świadczenia chorobowe za ten okres. Niezdolność do pracy po ustaniu ubezpieczenia musi być jednak m.in. odpowiednio długa.

Jak prawidłowo zgłosić zleceniobiorcę do ubezpieczenia chorobowego

Jeden z naszych zleceniobiorców rozpoczął wykonywanie zlecenia 1 października 2012 r. Wynagrodzenie zostało określone w wysokości 2400 zł miesięcznie. 5 października zgłosiliśmy go do obowiązkowych ubezpieczeń na druku ZUS ZUA. Zleceniobiorca wyraził wolę przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego od 17 października br. W jakim terminie i w jaki sposób powinniśmy zgłosić go do ubezpieczenia chorobowego? Czy składka chorobowa ma być pomniejszona proporcjonalnie za część miesiąca, kiedy nie podlegał on ubezpieczeniu chorobowemu?

Warunki przyznania świadczenia rehabilitacyjnego

Po wyczerpaniu zasiłku chorobowego ubezpieczonemu, który jest nadal niezdolny do pracy, przysługuje świadczenie rehabilitacyjne. Warunkiem przyznania świadczenia jest to, czy dalsze leczenie lub rehabilitacja rokują odzyskanie zdolności do pracy.

Czy zleceniobiorca, który nie przystąpił do ubezpieczenia chorobowego, otrzyma świadczenia z tytułu wypadku przy pracy

Zatrudniamy od kilku lat zleceniobiorcę. Jest on wynagradzany stawką godzinową w kwocie 20 zł. Zleceniobiorca ten we wrześniu br. uległ wypadkowi przy pracy i przedłożył zwolnienie lekarskie na 14 dni. Podlega on jedynie ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym i wypadkowemu. Nie przystąpił do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Czy jako płatnik zasiłków mamy wypłacić zleceniobiorcy zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego? Czy jeśli ZUS zakwestionuje, że był to wypadek przy pracy, zleceniobiorca będzie musiał zwracać świadczenie?

Jakie są konsekwencje zgłoszenia do ubezpieczenia chorobowego osoby współpracującej zatrudnionej na umowę o pracę

Przedsiębiorcy zatrudniający członków rodziny często mają wątpliwości, jak zgłosić taką osobę do ubezpieczeń – jako pracownika czy jako osobę współpracującą. Aby dokonać poprawnego wyboru tytułu do ubezpieczeń niezbędna jest znajomość warunków, jakie musi spełnić członek rodziny, aby został uznany za osobę współpracującą przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Nieprawidłowe zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczeń może bowiem skutkować odmową wypłaty świadczeń takiej osobie przez ZUS.

Uprawnienie płatnika do wypłaty zasiłków w 2013 r.

O tym, kto będzie płatnikiem świadczeń z ubezpieczenia chorobowego na cały kolejny rok kalendarzowy, decyduje liczba osób zgłoszonych przez pracodawcę do ubezpieczenia chorobowego na 30 listopada poprzedniego roku.

Jak uniknąć wypłacania zasiłków z ubezpieczenia chorobowego w 2013 r.

Jako płatnik składek nie mamy obecnie uprawnień do wypłaty zasiłków dla naszych zatrudnionych (w listopadzie 2011 r. zatrudnialiśmy 11 osób). Aktualnie do ubezpieczenia chorobowego zgłaszamy 21 osób. Jest wśród nich 3 zleceniobiorców, którzy kolejne zlecenia podpisują raz w miesiącu (na okres 1 miesiąca). Oprócz tego, 19 listopada z urlopu wychowawczego chce wrócić jedna z naszych pracownic. Na 30 listopada będziemy zatem o 2 osoby przekraczać dopuszczalny limit zatrudnionych, który decyduje o tym, że to my będziemy wypłacać pracownikom naszej firmy zasiłki w przyszłym roku. Co możemy zrobić, aby to ZUS nadal wypłacał zasiłki naszym zatrudnionym?

Nieobecność pracownika służby bhp a możliwość przeprowadzenia szkolenia

Czy podczas nieobecności pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy (zwolnienie lekarskie, urlop) szkolenie wstępne w dziedzinie bhp może przeprowadzić tylko pracodawca?

Naruszenie przepisów bhp - co z zasiłkiem z ubezpieczenia wypadkowego?

Jeżeli zostanie udowodnione, że wyłączną przyczyną wypadku pracownika było umyślne lub spowodowane rażącym niedbalstwem naruszenie przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, wówczas nie będzie mu przysługiwał zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego. W takiej sytuacji będą mu przysługiwały świadczenia z ubezpieczenia chorobowego. Jeżeli natomiast nie zostanie udowodnione, że pracownik umyślnie naruszył przepisy dotyczące ochrony życia i zdrowia lub jeżeli umyślne naruszenie przepisów nie było wyłączną przyczyną wypadku, pracownik uzyska prawo do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego.

Wstępne i okresowe szkolenia bhp

Szkolenia w zakresie bhp odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy. Do czasu pracy wlicza się zatem czas szkolenia odbywającego się w godzinach pracy. Jeżeli szkolenie trwa dłużej niż wynosi czas pracy pracownika w danym dniu, dodatkowych godzin nie wlicza się do czasu pracy. Pracownik ma prawo odmówić udziału w szkoleniu zorganizowanym po godzinach pracy, a gdyby w nim uczestniczył, ma prawo do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

Wymogi bhp w pomieszczeniach pralni

W trakcie kontroli PIP na terenie pralni inspektor pracy stwierdził wiele nieprawidłowości z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym między innymi w zakresie środków ochrony indywidualnej, pomieszczeń pracy, wyposażenia pralni. Na jakie elementy z zakresu bhp należy zwrócić szczególną uwagę?

Od kiedy liczyć termin na kolejne szkolenie bhp

W sierpniu tego roku skierowaliśmy pracowników na szkolenie okresowe. Odbyło się ono 17 sierpnia, a wyniki pracownicy otrzymali trzy dni później. Na zaświadczeniu o odbyciu szkolenia jest data 3 września. Kiedy w związku z tym pracownicy powinni mieć kolejne szkolenie? Od której daty liczyć wymagany okres?

Czy pracownikowi przysługuje zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad chorą żoną

Żona naszego pracownika jest w 8. miesiącu ciąży. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, gdyż z tego, co wiemy od pracownika, ciąża przebiega z problemami (żona pracownika powinna leżeć). Pracownik przedłożył nam zwolnienie lekarskie na 5 dni z powodu konieczności sprawowania opieki nad żoną. Czy przysługuje mu zasiłek opiekuńczy?

W jakiej wysokości przysługuje świadczenie chorobowe za pobyt w hospicjum

Nasz 59-letni pracownik 3 miesiące temu poważnie zachorował. Dowiedzieliśmy się, że jego stan zdrowia ulega znacznemu pogorszeniu. Jest to osoba samotna, w związku z czym od tygodnia przebywa w hospicjum. Jesteśmy płatnikiem zasiłku, dlatego spodziewamy się w niedługim czasie wpływu zwolnienia lekarskiego wystawionego przez ten ośrodek. W jakiej wysokości należy wypłacić pracownikowi zasiłek chorobowy?

Szkolenie bhp przeprowadzane w warunkach samokształcenia

Wobec dużej mobilności kadry menedżerskiej w naszej (przebijającej się na rynku) niedużej firmie nie mamy możliwości skompletowania grupy szkoleniowej w celu odbycia szkolenia okresowego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Przeprowadzanie następujących po sobie szkoleń, w których uczestniczyłoby po kilka osób w grupie drastycznie podnosi koszty szkolenia. Na tak wysokie wydatki firma nie może sobie pozwolić. W jaki sposób możemy poradzić sobie z problemem?

Świadczenia chorobowe dla pracowników tymczasowych

Pracownikom tymczasowym, tak jak pozostałym pracownikom, przysługuje wynagrodzenie chorobowe za okres niezdolności do pracy trwającej łącznie do 33 lub odpowiednio do 14 dni w roku kalendarzowym (art. 92 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy). Za okres od 34. lub odpowiednio od 15. dnia niezdolności do pracy pracownik tymczasowy ma prawo do zasiłku chorobowego z ubezpieczenia chorobowego. Jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo jest skutkiem choroby zawodowej, od pierwszego dnia niezdolności do pracy pracownikowi tymczasowemu przysługuje zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego.

Czy podstawę wymiaru zasiłku należy obliczyć na nowo, jeśli w trakcie jego pobierania zmianie uległy zasady wynagradzania

Zatrudniamy od 3 lat 51-letniego pracownika, który przedłożył nam zwolnienie lekarskie na okres od 28 czerwca do 6 lipca br. z powodu choroby. Jest to jego pierwsze zwolnienie w tym roku. Z jakiego okresu obliczyć mu podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego, jeżeli od 1 lipca br. nastąpiła zmiana zasad wynagradzania pracowników? Do końca czerwca pracownik zarabiał 3500 zł, natomiast od lipca będzie zarabiał 2500 zł, ale otrzyma dodatkową premię prowizyjną w wysokości 700 zł.

REKLAMA