Czy podstawę wymiaru zasiłku należy obliczyć na nowo, jeśli w trakcie jego pobierania zmianie uległy zasady wynagradzania
REKLAMA
Podstawę wynagrodzenia chorobowego dla pracownika za cały okres orzeczonej niezdolności do pracy będzie stanowić wynagrodzenie uzyskane przez pracownika w okresie od czerwca 2011 r. do maja 2012 r. Zmiana zasad wynagradzania, polegająca na obniżeniu wynagrodzenia zasadniczego i wyodrębnieniu z niego innego składnika, takiego jak premia prowizyjna, nie wpłynie na sposób obliczania podstawy wynagrodzenia chorobowego, jeśli pracownik zachorował jeszcze przed wejściem w życie nowych zasad wynagradzania.
Pracownikowi za pierwsze 33 dni choroby w ciągu roku kalendarzowego, a w przypadku osób powyżej 50. roku życia za 14 dni przysługuje wynagrodzenie chorobowe (art. 92 § 1 Kodeksu pracy.). Takie wynagrodzenie oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego (art. 92 § 2 Kodeksu pracy.).
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat