Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu umowa na okres próbny. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące umowa na okres próbny.
Umowa na czas określony - okres wypowiedzenia
Aktualizacja: 25.02.2019
Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy. Jak liczyć okres wypowiedzenia liczony w tygodniach i miesiącach? »
Jak wypowiedzieć umowę na okres próbny w 2019 r. - wzór
Aktualizacja: 10.10.2018
Co do zasady umowa na okres próbny rozwiązuje się z upływem okresu, na jaki została zawarta. Jakie są okresy wypowiedzenia i jak prawidłowo rozwiązać taką umowę? Przedstawiamy wzór rozwiązania umowy o pracę na okres próbny przez pracownika za wypowiedzeniem. »
Jaki jest okres wypowiedzenia umowy na czas określony w 2019 r.?
Aktualizacja: 23.08.2019
Okres wypowiedzenia umowy o na czas określony uzależniony jest od stażu pracy w danej firmie. Jakie okresy wypowiedzenia obowiązują przy umowie zawartej na czas określony, a jakie w przypadku umowy na okres próbny? Jak wypowiedzieć umowę na czas określony? »
Rodzaje umów o pracę 2018/2019
Aktualizacja: 03.06.2019
Jakie umowy o pracę mogą zawierać między sobą pracownik i pracodawca? Czym się charakteryzują poszczególne umowy i jak je rozwiązać? »
Charakterystyka umowy na okres próbny w kontekście uprawnień rodzicielskich
Aktualizacja: 26.04.2018
Przyszłe Mamy często martwią się jak ciąża wpłynie na kontynuację ich umowy na czas próbny. To w pewien sposób szczególna umowa, zawarta po to, aby de facto umożliwić Pracownikowi i Pracodawcy poznanie się, sprawdzić czy zaproponowana praca i sposób jej wykonywania odpowiada poszczególnej stronie. Z założenia jest zawierana na krótki okres czasu - bo maksymalnie 3 miesięcy. Przyjrzyjmy się zatem czym charakteryzuje się ta umowa, zwłaszcza w kontekście uprawnień rodzicielskich. »
Wypowiedzenie umowy o pracę - o czym warto pamiętać
Aktualizacja: 28.11.2018
Wypowiedzenie umowy o pracę daje możliwość rozwiązania umowy o pracę po upływie odpowiedniego czasu określonego w przepisach prawa pracy. Zarówno pracodawca jak i pracownik mogą wypowiedzieć zawartą umowę o pracę. Żadna ze stron nie musi wyrażać zgody na przyjęcie wypowiedzenia umowy o pracę; a strona składająca oświadczenie woli o rozwiązaniu umowy o pracę za wypowiedzeniem nie powinna oczekiwać uzyskania takiej zgody. »
Aktualizacja: 12.10.2018
Pracownice w czasie ciąży znajdują się w tak zwanym okresie ochronnym. Jeżeli umowa o pracę została zawarta na okres powyżej jednego miesiąca i uległaby rozwiązaniu po upływie 3 miesiąca ciąży – umowa zostaje przedłużona do dnia porodu. »
Umowa o pracę na zastępstwo po nowelizacji - wzór umowy
Aktualizacja: 22.09.2016
W wyniku nowelizacji Kodeksu pracy, która obowiązuje od 22 lutego 2016 r., z katalogu umów o pracę usunięto umowę na czas określony w celu zastępstwa nieobecnego pracownika. Jak zawierać umowy na zastępstwo po zmianach przepisów? Poniżej wzór umowy o pracę na czas zastępstwa. »
Jak pozytywnie przejść okres próbny w pracy
Aktualizacja: 01.03.2018
Okres próbny to czas, który pozwala pracodawcy na sprawdzenie czy pracownik jest odpowiednim kandydatem na dane stanowisko, a pracownikowi na sprawdzenie, czy decyzja o świadczeniu pracy u pracodawcy była słuszna. Jak wywrzeć dobre wrażenie i pozytywnie przejść okres próbny? »
Aneks do umowy o pracę na okres próbny po zmianach
Aktualizacja: 24.06.2016
W wyniku nowelizacji Kodeksu pracy, od 22 stycznia 2016 r. obowiązują nowe zasady zawierania umów terminowych, w tym umów na okres próbny. Pojawiły się wątpliwości, czy aneksowanie umowy na okres próbny dotyczące okresu jej trwania jest zawarciem nowej umowy. »
Umowa o pracę na okres próbny w 2016 r. - wzór umowy
Aktualizacja: 22.09.2016
Od 22 lutego 2016 r. zmieniły się zasady zawierania umów na okres próbny. Wraz z nowelizacją Kodeksu pracy wprowadzono nowy wzór umowy na okres próbny. »
Jak liczyć czas trwania umowy na okres próbny
Aktualizacja: 25.05.2016
Pracodawca może zawrzeć umowę o pracę na okres próbny maksymalnie na 3 miesiące. Problemem może być obliczenie długości trwania umowy, tj. jeżeli zawarto umowę 22 lutego, to czy 3-miesięczny termin należy liczyć do 22 maja czy do 21 maja. »
Zmiany w umowach na czas określony 2016 - kiedy i jak stosować wyjątki
Aktualizacja: 18.05.2016
Od 22 lutego 2016 r. przepisy odnoszące się do umów na czas określony zawierają limity czasowe oraz ilościowe, co oznacza, ze pracodawcy mogą zawrzeć maksymalnie trzy umowy o pracę na czas określony, na okres nieprzekraczający łącznie 33 miesięcy. Jednakże od tych zasad obowiązują również wyjątki. Jak i kiedy je stosować? »
Nowe umowy o pracę w pytaniach i odpowiedziach
Aktualizacja: 19.04.2016
Od 22 lutego 2016 r. obowiązują nowe zasady zawierania umów na czas określony. Stosowanie nowych przepisów może przysporzyć wielu problemów, które wyjaśnia w swoich stanowiskach resort pracy. »
Kilka umów na okres próbny - formalności
Aktualizacja: 13.04.2016
Co do zasady, umowę na okres próbny strony mogą nawiązać tylko jeden raz na maksymalnie 3 miesiące. Jednakże umowa na okres próbny może być ponownie zawarta, jeżeli każdorazowo będą dotyczyć innego stanowiska i żadna z nich nie będzie przekraczać 3 miesięcy. Jakich formalności trzeba dopełnić, zmieniając stanowisko pracy dla zatrudnionego na okres próbny? »
Dostosowanie dokumentacji pracowniczej do nowych zasad
Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.
Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »