Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu przychód pracownika. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące przychód pracownika.
Prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę a składki ZUS i podatek
Aktualizacja: 08.12.2016
Pracownik odchodzący na emeryturę, oprócz odprawy emerytalnej otrzyma prezenty rzeczowe od firmy w ramach podziękowania za współpracę. Czy otrzymanie prezentów skutkuje powstaniem przychodu u osób je otrzymujących i czy należy od ich wartości pobrać zaliczkę na podatek oraz składki ZUS? Jak rozliczyć pracownika odchodzącego na emeryturę? »
Kwoty przychodu dla 2015 r. stosowane przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent
Aktualizacja: 25.11.2015
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podał wysokość granicznych kwot przychodu dla 2015 r. stosowanych przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent. »
Aktualizacja: 06.10.2015
Przychodami ze stosunku pracy są wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężna świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, na przykład wynagrodzenia zasadnicze, wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, różnego rodzaju dodatki, nagrody. W art. 12 ust. 1 updof wskazano, co uważa się za przychody ze stosunku pracy, »
Definicja hotelu pracowniczego
Aktualizacja: 23.09.2015
Pracodawca, wedle uznania może wynająć miejsca hotelowe pracownikom, którzy pracują daleko od swojego miejsca zamieszkania. Udostępnienie nieodpłatnego świadczenia w formie bezpłatnego zakwaterowania, np. w hotelu pracowniczym, powoduje powstanie przychodu ze stosunku pracy. »
Kwoty przychodu stosowane przy zawieszaniu emerytur i rent za I kwartał 2015 r.
Aktualizacja: 28.05.2015
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 28 maja 2015 r. wystosował dwa komunikaty w sprawie: kwoty przychodu odpowiadającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za I kwartał 2015 r. ogłoszonego do celów emerytalnych stosowanej przy zawieszeniu renty socjalnej i kwot przychodu odpowiadających 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za I kwartał 2015 r. stosowanych przy zmniejszaniu albo zawieszaniu emerytur i rent. »
Zaświadczenie o przychodzie osób na zasiłku/świadczeniu przedemerytalnym za okres 2014/2015
Aktualizacja: 22.05.2015
Płatnicy składek mają obowiązek sporządzenia zaświadczenia o przychodzie osób na zasiłku/świadczeniu przedemerytalnym za okres 2014/2015 i złożenia go do ZUS w terminie do 1 czerwca 2015 r. Jak prawidłowo sporządzić zaświadczenie o przychodzie wskazanych osób? »
Zaświadczenie o przychodzie dla uprawnionych do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego
Aktualizacja: 22.05.2015
Zaświadczenie o przychodzie dla osób uprawnionych do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego pracodawca ma obowiązek wystawić do dnia 1 czerwca 2015 r. Obowiązek rozliczenia przychodu powstaje po zakończeniu roku rozliczeniowego, który przypada na 31 maja. »
Jak obniżyć dietę o bezpłatne posiłki w delegacji
Aktualizacja: 09.04.2015
Zasada obniżania diety o bezpłatne posiłki różni się w zależności od rodzaju podróży służbowej. W podróży krajowej zapewnione śniadanie obniża dietę o 25%, obiad o 50%, a kolacja o 25%. W podróży zagranicznej to odpowiednio 15%, 30% i 30%. »
Przychód ze świadczeń nieodpłatnych w umowach cywilnoprawnych
Aktualizacja: 26.03.2015
Świadczenie nieodpłatne jest korzyścią otrzymaną bez ekwiwalentu. Podobnie jak w przypadku pracowników mogą je otrzymać zleceniobiorcy i wykonawcy. Pracodawca musi wówczas wykazać, że udostępnił zleceniobiorcy np. samochód firmowy wyłącznie do celów związanych z umową i otrzymał świadczenie wzajemne w postaci wykonania zlecenia. W takiej sytuacji podatnik nie otrzymuje świadczenia nieodpłatnego. »
Kwoty przychodu dla 2014 r. stosowane przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent
Aktualizacja: 04.12.2014
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podał wysokość granicznych kwot przychodu dla 2014 r. stosowanych przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent. »
Kwoty przychodu ogłoszone do celów emerytalnych oraz zmniejszania i zawieszania emerytur i rent
Aktualizacja: 28.08.2014
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podał w komunikatach wysokość kwot przychodu ogłoszonych do celów emerytalnych oraz zmniejszania albo zawieszania emerytur i rent. »
Korzystanie z telefonu służbowego a przychód pracownika
Aktualizacja: 10.04.2014
Czy w konsekwencji używania przez pracownika telefonu służbowego, powstaje po jego stronie przychód, który podlega opodatkowaniu łącznie z innymi składnikami wynagrodzenia? »
Rozliczanie przychodu emeryta z kilku zleceń na rzecz tego samego podmiotu
Aktualizacja: 10.02.2014
Zleceniobiorca, który zawrze kilka umów zlecenia z tym samym podmiotem, podlega obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym tylko z jednej umowy – zwykle z tej, którą zaczął wykonywać najwcześniej. Każda z tych umów podlega jednak obowiązkowo ubezpieczeniu zdrowotnemu. Jaki wpływ na sposób rozliczenia składek i podatku w przypadku wykonywania przez jedną osobę kilku umów zlecenia ma uprawnienie tej osoby do emerytury? »
Wydatki organizacji na kurs prawa jazdy pracownika a koszt uzyskania przychodu
Aktualizacja: 28.08.2013
Do tej pory organy podatkowe nie zgadzały się na to, aby pracodawca mógł zwiększyć koszty uzyskania przychodu o wydatki na sfinansowanie pracownikowi kursu prawa jazdy kategorii B. Uzasadnieniem była możliwość wykorzystywania prawa jazdy tej kategorii nie tylko w pracy, ale i poza nią. Dlatego warto zwrócić uwagę na jedną z najnowszych interpretacji, w której organ podatkowy uznał wydatek pracodawcy na sfinansowanie kosztów takiego kursu za koszt podatkowy. »
Przychód z tytułu pobytu w domu wypoczynkowym albo w hotelu pracodawcy w okresie urlopowym
Aktualizacja: 12.08.2013
Pracownik i zleceniobiorca, którym pracodawca w sezonie urlopowym wynajmie dom w ośrodku wczasowym albo pokój w hotelu, będącymi jego własnością, mogą otrzymać przychód z tego tytułu. Jeżeli jednak urlopowicze zapłacą za pobyt według stawek rynkowych, takie przysporzenie nie wystąpi. »
Wniosek o odroczenie składek za XI
Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.
Masowe odzyskiwanie wierzytelności
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »