reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Rozliczenie roczne podatku PIT - szkolenie PARP

Rozliczenie roczne podatku PIT - szkolenie PARP

Pracownicy otrzymali już PIT od pracodawców za 2010 rok. Wiele osób liczy na zwrot z podatku, dlatego zależy im na szybkim rozliczeniu się z urzędem skarbowym. Najłatwiejszym sposobem obniżenia podatku jest skorzystanie z ulg i odliczeń podatkowych. Dla podatników rozliczających się samodzielnie Akademia PARP przygotowała szkolenie e-learningowe „Podatek PIT dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej”.

Co roku podatnicy stają przed wyzwaniem samodzielnego rozliczenia się z podatku dochodowego. Problem w tym, że w związku z ciągle zmieniającymi się przepisami podatkowymi, zdobyte doświadczenie może okazać się nieaktualne. Z odliczeń i ulg, które obowiązywały jeszcze rok temu, niekoniecznie będzie można skorzystać w tym roku. Odliczenia można uzyskać np. z tytułu wydatków poniesionych na użytkowanie Internetu, wydatków na cele rehabilitacyjne czy darowizn rzeczowych i pieniężnych.

Bezpłatne szkolenie z PIT >>

- Jeśli dokonujemy odliczeń od podatku lub korzystamy z ulg podatkowych, musimy skompletować dokumenty. Bez odpowiednich faktur, umów czy zaświadczeń, nawet jeśli w świetle prawa przysługują nam odliczenia i ulgi, nie będziemy mogli z nich skorzystać. Dokumentów nie dołączamy do deklaracji podatkowej, ale należy je zgromadzić i zachować na wypadek, gdyby urzędnicy chcieli sprawdzić nasze zeznanie – ostrzega Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Do 2 maja 2011 roku można składać zeznania: PIT-36, PIT-36L oraz PIT-37. Dla wszystkich podatników, którzy rozliczają się samodzielnie, Akademia PARP przygotowała szkolenie e-learningowe „Podatek PIT dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej”.

Planowanie kariery - nowe szkolenie Akademii PARP >>

Ze szkolenia można dowiedzieć się, jakie są zasady korzystania z ulg i odliczeń. Zainteresowani dowiedzą się też, co to jest przychód i koszt uzyskania przychodu pracowników oraz z tytułu różnych umów. Jak rozliczyć podatek roczny indywidualnie, z małżonkiem lub samotnie wychowując dzieci. Osoby, które uzyskały dochód z tytułu pracy za granicą, w szkoleniu znajdą cały moduł dotyczący obowiązku podatkowego oraz metod unikania podwójnego opodatkowania. Omawiane są też dochody z majątku - np. z tytułu wynajmu mieszkania.

Poszerzanie i aktualizowanie wiedzy przez pracowników - bezpłatne szkolenie PARP >>

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajduje się także szkolenie „Podatek PIT” dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

kadry.infor.pl
Biała lista podatników VAT59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria finansowo-rachunkowa Monika Zwolańska

Rachunkowość spółek i organizacji pozarządowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama