reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > COVID-19

Temat: COVID-19

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu COVID-19. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące COVID-19.

Szczepienie jako warunek zatrudnienia - RPO

Aktualizacja: 19.04.2021

Szczepienie jako warunek zatrudnienia - co na to prawo? RPO ustala czy pracodawca może uzależniać zatrudnienie od zaszczepienia się na COVID-19. »

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla służb mundurowych

Aktualizacja: 19.04.2021

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla służb mundurowych - czy uprzywilejowani rodzice mają wybór między zasiłkiem a opieką w przedszkolu? »

Praca ratowników górniczych w szpitalach covidowych a emerytura

Aktualizacja: 15.04.2021

Emerytura górnicza ratowników górniczych będzie obejmowała także ich pracę w szpitalach covidowych. Dniówka w szpitalu równa się dniówce w kopalni. »

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po 18 kwietnia 2021 - zmiany

Aktualizacja: 14.04.2021

Zasiłek opiekuńczy - do kiedy? W związku z otwarciem żłobków i przedszkoli nastąpią zmiany w wypłacie zasiłku opiekuńczego. Będzie on przysługiwał tylko do 18 kwietnia 2021 r. »

Hotelarstwo i gastronomia - pracownicy odchodzą

Aktualizacja: 13.04.2021

Hotelarstwo i gastronomia będą zmagać się z poważnym problemem braku pracowników. Personel zatrudniony w branży HoReCa doświadczony przez pandemię masowo się przebranżawia. »

Szczepienia w zakładach pracy – kiedy, zasady

Aktualizacja: 13.04.2021

Szczepienia w zakładach pracy coraz bliżej. Kiedy firmy będą mogły szczepić na COVID swoich pracowników? Jakie zasady przewidziano? Czy kryterium 500 osób dotyczy tylko pracowników? Czy rodziny pracowników będą szczepione? »

Granica polsko-ukraińska - czy otwarta, kwarantanna

Aktualizacja: 12.04.2021

Granica polsko-ukraińska to granica z państwem spoza strefy Schengen. Obowiązuje więc kwarantanna po jej przekroczeniu. Ile trwa kwarantanna dla Ukraińca? Czy test na COVID zwalnia z kwarantanny? »

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla grup uprzywilejowanych

Aktualizacja: 12.04.2021

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom w czasie zamknięcia przedszkola. A co z rodzicami z grup uprzywilejowanych? Czy nieposłanie dziecka do przedszkola daje prawo do zasiłku? »

Zasiłek opiekuńczy po zamknięciu przedszkoli i żłobków

Aktualizacja: 08.04.2021

Zasiłek opiekuńczy po zamknięciu przedszkoli i żłobków z powodu COVID-19 stał się przedmiotem wielu pytań do RPO. Jak uzyskać zasiłek? Czy zasiłek przysługuje także w przypadku zamknięcia prywatnej placówki? »

Szczepienia w pracy na covid - obowiązki pracodawcy

Aktualizacja: 07.04.2021

Szczepienia w pracy zakłada zmiana w Narodowym Programie Szczepień na COVID-19. Kiedy będą możliwe? Jakie obowiązki będzie miał pracodawca? Jakie warunki musi spełniać punkt szczepień? »

Czy pracodawcy chcą tworzyć punkty szczepień?

Aktualizacja: 07.04.2021

Punkty szczepień w pracy mają przyspieszyć szczepienia w Polsce. Czy pracodawcy chcą je tworzyć? Czy mogą namawiać do szczepień? »

Ile ZUS wydał na zasiłki opiekuńcze?

Aktualizacja: 07.04.2021

Zasiłki opiekuńcze z ZUS należą się m.in. rodzicom opiekującym się dziećmi w domach w czasie pandemii COVID-19. Ile ZUS wydał na zasiłki opiekuńcze od 1 lutego 2020 r. do 1 marca 2021 r.? »

Wniosek o emeryturę z datą wsteczną w czasie pandemii

Aktualizacja: 01.04.2021

Wniosek o emeryturę z datą wsteczną możliwy jest tylko w czasie pandemii i do 30 dni po ustaniu obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii związanych z COVID-19. Do czego służy druk ZUS ERO? »

Zezwolenie na pracę sezonową a inna praca cudzoziemca

Aktualizacja: 01.04.2021

Zezwolenie na pracę sezonową - czy cudzoziemiec może podjąć inną pracę niż wynikającą z zezwolenia? Kiedy można zmienić pracodawcę? Jakie są przepisy prawa dotyczące zezwolenia na pracę sezonową w czasie pandemii COVID-19? »

Szczepienia w zakładach pracy dużym wyzwaniem

Aktualizacja: 01.04.2021

Szczepienia w zakładach pracy są dużym wyzwaniem dla pracodawców. Problem może stanowić brak dostępności osób kwalifikujących na szczepienia i wykonujących szczepienia, a także organizacja punktu szczepień oraz systemu zamawiania szczepionek. »

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Zwolańska

Biegły rewident, dyplomowany księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama