Kategorie

COVID-19

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych może wejść w życie?
Praca zdalna nie jest dla pracodawców najlepszym rozwiązaniem. Prawie wszyscy chcą powrotu do biur. Wprowadzą elastyczne godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy.
Zaległy urlop wypoczynkowy - jak udzielić zgodnie z ustawą o COVID-19?
Powrót do biur w wakacje planuje co czwarta firma - tak wynika z badania "Powrót firm do biura a pandemia Covid-19".
Okres kwarantanny i izolacji w świadectwie pracy - jak wykazać? Jakie wynagrodzenie przysługuje za pracę w czasie kwarantanny lub izolacji?
Pierwsza praca - w tym roku łatwiej znaleźć zatrudnienie absolwentom.
Badania psychotechniczne kierowców - czy przedłuża się ich ważność w czasie pandemii?
Zdrowie psychiczne pracowników ucierpiało podczas pandemii COVID-19. Pracodawcy muszą tworzyć systemy wsparcia zdrowia psychicznego w firmach. Jakich rozwiązań oczekują zatrudnieni?
USA - tutaj pracownicy dyktują warunki pracodawcom. Jak wygląda amerykański postcovidowy rynek pracy?
Bezpieczeństwo pracy stanowi priorytet podczas ewentualnej IV fali pandemii COVID-19. Jak nie dopuścić do powrotu obostrzeń?
Dodatki covidowe za 2020 r. dla ratowników medycznych ze Śląska mają być niedługo wypłacone.
Zgłoszenie na szczepienie COVID-19 - formularz dla pracodawcy zgłaszającego pracowników znajduje się na stronie rządowej. Kogo i jak pracodawca może zgłosić?
Dzień wolny na szczepienie COVID-19 - czy przysługuje? Co z projektem ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi?
Powrót do pracy po przebyciu COVID-19 - jaka jest postawa pracodawcy względem pracownika będącego ozdrowieńcem? Sprawdź wyniki badania.
Prace sezonowe zalewają portale z ofertami pracy. Co z bezpieczeństwem pracowników?
Pracownicy fizyczni - jak wpłynęła na nich pandemia COVID-19? Zapoznaj się z wynikami raportu "Kariera okiem fachowca".
Zwolnienie niezaszczepionego pracownika - czy prawo pracy pozwala na rozwiązanie umowy z pracownikiem, który nie zaszczepił się przeciwko COVID-19?
Powrót do pracy stacjonarnej - czy Polacy chcą wracać do biur? Czy praca zdalna zostanie? Jakie wyzwania stoją przed pracodawcami i pracownikami?
Dzień Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci przypada na 12 czerwca. Pandemia COVID-19 wpłynęła negatywnie na to zjawisko.
Przedłużenie kadencji organów statutowych związków zawodowych, organizacji przedsiębiorców i społecznych inspektorów pracy przewiduje projekt nowelizacji ustawy covidowej.
Samozatrudnienie zamiast umowy o pracę - praktyka ta pogłębiła się w czasie kryzysu. Elastyczne formy wykonywania pracy pozwalają pracodawcom na oszczędności. Kiedy pracownicy wrócą na umowy o pracę?
Dodatek covidowy w wysokości 5000 zł - dla kogo jest przewidziany? To dodatek dla pracowników także z zawodów niemedycznych walczących z pandemią.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie ponownie przedłużony. Czy będzie funkcjonował do końca roku szkolnego?
Nowe obowiązki pracodawcy zawarto w aż 157 aktach prawnych. To 3 nowe przepisy tygodniowo. Jak się w tym wszystkim nie pogubić?
Wnioski z Tarczy Antykryzysowej - do kiedy można składać wnioski do urzędu pracy? Podajemy terminarz na czerwiec i sierpień 2021 r.
Pozwolenie na pracę cudzoziemca jest ważne do 1 miesiąca po pandemii. Koniec epidemii się zbliża. Będzie obowiązek przedłużenia dokumentów legalizujących pobyt i pracę w Polsce. Dlaczego nie warto zwlekać?
Elektroniczna ewidencja czasu pracy będzie stosowana także po pandemii. Jakie są korzyści ze stosowania takiej ewidencji?
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy można otrzymać także za czerwiec 2021 r. Do kiedy?
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony na czerwiec 2021 r. Do kiedy dokładnie?
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przedłużony do 23 maja 2021 r. Kiedy przysługuje?
Szczepienia w zakładach pracy - zapisy ruszyły 4 maja 2021 r. Jakie są zasady organizowania szczepień przez pracodawców?
Szczepienia w pracy przeciwko COVID-19 - dla kogo? Jaka szczepionka będzie udostępniana? Kiedy zaczną się szczepienia w zakładach pracy? Jak się zapisać?
Lider w czasie pandemii nie radzi sobie najlepiej. Dlaczego osoby na stanowiskach kierowniczych są bardziej narażeni na utratę zdrowia psychicznego?
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - czy przysługuje osobie bezrobotnej?
Praca zmianowa oznacza większe ryzyko zakażenia COVID-19? Jaka jest przyczyna większej podatności pracowników zmianowych na zachorowanie?
Szczepienia w zakładach pracy startują. Zapisy pracowników na szczepienie przeciwko COVID-19 ruszają 4 maja 2021 r. Jak i gdzie dokonać rejestracji?
Przymusowy urlop w czasie lockdownu - czy pracodawca może wysłać na urlop z 2021 r.? To urlop bieżący, do którego pracownik nabył prawo w tym roku.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony na maj 2021 r. Do kiedy obowiązuje? Kto i kiedy może go uzyskać?
Szkolenia BHP wstępne i okresowe w czasie pandemii COVID-19 odbywają się na nowych zasadach. Szkolenia wstępne można przeprowadzać online. Szkolenia okresowe wydłużają swoją ważność.
Dzień wolny na szczepienie przeciw COVID-19 - czy prawo przewiduje zwolnienie od pracy?
Szczepienie jako warunek zatrudnienia - co na to prawo? RPO ustala czy pracodawca może uzależniać zatrudnienie od zaszczepienia się na COVID-19.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla służb mundurowych - czy uprzywilejowani rodzice mają wybór między zasiłkiem a opieką w przedszkolu?
Emerytura górnicza ratowników górniczych będzie obejmowała także ich pracę w szpitalach covidowych. Dniówka w szpitalu równa się dniówce w kopalni.
Zasiłek opiekuńczy - do kiedy? W związku z otwarciem żłobków i przedszkoli nastąpią zmiany w wypłacie zasiłku opiekuńczego. Będzie on przysługiwał tylko do 18 kwietnia 2021 r.
Hotelarstwo i gastronomia będą zmagać się z poważnym problemem braku pracowników. Personel zatrudniony w branży HoReCa doświadczony przez pandemię masowo się przebranżawia.
Szczepienia w zakładach pracy coraz bliżej. Kiedy firmy będą mogły szczepić na COVID swoich pracowników? Jakie zasady przewidziano? Czy kryterium 500 osób dotyczy tylko pracowników? Czy rodziny pracowników będą szczepione?
Granica polsko-ukraińska to granica z państwem spoza strefy Schengen. Obowiązuje więc kwarantanna po jej przekroczeniu. Ile trwa kwarantanna dla Ukraińca? Czy test na COVID zwalnia z kwarantanny?
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom w czasie zamknięcia przedszkola. A co z rodzicami z grup uprzywilejowanych? Czy nieposłanie dziecka do przedszkola daje prawo do zasiłku?
Zasiłek opiekuńczy po zamknięciu przedszkoli i żłobków z powodu COVID-19 stał się przedmiotem wielu pytań do RPO. Jak uzyskać zasiłek? Czy zasiłek przysługuje także w przypadku zamknięcia prywatnej placówki?
Szczepienia w pracy zakłada zmiana w Narodowym Programie Szczepień na COVID-19. Kiedy będą możliwe? Jakie obowiązki będzie miał pracodawca? Jakie warunki musi spełniać punkt szczepień?