REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rozwój osobisty i zawodowy, Szkolenia pracowników

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Automatyzacja księgowości ułatwieniem dla przedsiębiorców

W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć historie ludzi, którzy zdecydowali się zrezygnować z pracy w dużej firmie i rozpocząć własną działalność. W podjęciu tej niełatwej przecież decyzji mogą pomóc możliwości, jakie dostarcza... współczesna technologia.

Jak nie myśleć w święta o pracy

W okresie świątecznym warto oddać się rodzinnej atmosferze, zapomnieć o pracy i pozwolić sobie na relaks. Oto kilka sposobów, jak nie myśleć w święta o pracy.

Współpraca z uczelniami wyższymi jako przeciwdziałanie niedoborom pracowniczym

Zmiany trendów rynkowych, postęp technologiczny i rosnące zapotrzebowanie na specjalistów to tylko niektóre czynniki wpływające na poszukiwanie pól współpracy między sferą nauki i biznesu.

Jak napisać idealne CV?

CV to pierwszy dokument, na który spojrzy nasz przyszły pracodawca. Aby nasze CV wyglądało profesjonalnie i przyciągało uwagę, warto mu poświęcić trochę czasu. Poniżej 5 wskazówek, dzięki którym stworzysz idealne CV.

Pieniądze na szkolenia dla pracowników bez względu na wiek od 2016 r.

W 2016 r. właściciele firm będą mogli uzyskać z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) 200 mln zł na szkolenia swoich pracowników bez względu na wiek. Obecnie jest to możliwe, gdy przedsiębiorca zatrudnia osoby powyżej 45. roku życia. Sfinansować w ten sposób można studia, warsztaty i wszelkiego typu szkolenia, które przyczyniają się do podniesienia kwalifikacji pracowników.

Szkolenia pracowników jako inwestycja

Inwestycje w rozwój zasobów ludzkich są postrzegane jako najkorzystniejsza lokata kapitału oraz czynnik zwiększający konkurencyjność przedsiębiorstwa na rynku. Jednocześnie programy szkoleniowe są bardzo często uważane za źródło marnotrawstwa, ze względu na ich niską efektywność lub brak informacji o wymiernych rezultatach szkoleń. Co zrobić aby proces szkoleniowy był dopasowany do biznesowych potrzeb organizacji, nie narażając jej na niepotrzebne koszty?

Renta szkoleniowa dla osób niezdolnych do pracy

Renta szkoleniowa przysługuje osobom niezdolnym do pracy, które po przekwalifikowaniu się mogą uzyskać zatrudnienie. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby niepełnosprawne. Z danych ZUS wynika, że obecnie na rentach z tytułu niezdolności do pracy przebywa ok. miliona Polaków, a ich liczba stopniowo się zmniejsza.

Instytucje kulturalne dla seniorów

Minister Pracy i Polityki Społecznej w liście do dyrektorów instytucji artystycznych zachęca do szerszego udostępniania placówek kulturalnych dla seniorów.

Trzeci etap deregulacji - otwarcie 100 zawodów

Prezydent podpisał trzeci etap deregulacji stu zawodów. Deregulacja obejmuje profesje pożarnicze, geologiczne i górnicze oraz m.in.: muzealnik, rzecznik patentowy, doradca inwestycyjny, tłumacz przysięgły, konserwatorzy zabytków, rzeczoznawcy, a także maklerzy papierów wartościowych i giełd towarowych.

Odpowiedni ubiór a szansa na awans

Odpowiedni ubiór ma znaczenie i może zwiększyć szansę na sukces w firmie, zwłaszcza gdy chcemy dostać awans. Dobry wygląd może otworzyć wiele drzwi i dać możliwość wykazania się umiejętnościami i doświadczeniem. Oto, kilka wskazówek, jak osiągnąć sukces.

Pokolenie Y w outsourcingowej firmie

Pokolenie Y to osoby urodzone w przedziale lat 1980 - 1994. Przedstawiciele pokolenia Y są ambitni i nieustannie chcą się rozwijać. Większość z nich ma szansę na znalezienie pracy w outsourcingowej firmie, co więcej w międzynarodowych oddziałach.

Bezpłatne szkolenia z funduszy unijnych

Startuje ogólnopolski cykl bezpłatnych szkoleń z funduszy unijnych. Dotyczy możliwości wykorzystania funduszy europejskich w latach 2014-2020. Szkolenia będą trwały do końca września tego roku.

Praca w wakacje wzbogaca CV

Praca w wakacje wzbogaca CV każdego kandydata do pracy. Pomaga zdobyć doświadczenie, sprawdzić się na danym stanowisku, poznać język obcy i uczy komunikacji w zespole.

Jak awansować w korporacji?

Możliwość rozwój kariery w korporacji przyciąga wielu kandydatów do pracy. Duże firmy proponują różne ścieżki awansu, kusząc wysokim wynagrodzeniem, prestiżem i dodatkami socjalnymi. Sprawdź, jak awansować w korporacji.

Najwyższe zarobki w Polsce - kierunki studiów

Najwyższe zarobki w Polsce osiągają absolwenci kierunków studiów związanych z informatyką. Architekt IT zarabia trzykrotnie więcej niż średnia krajowa. Bardzo dobrze zarabiają także Senior Developerzy, Starsi Programiści Java i .NET oraz analitycy IT.

Deregulacja 100 zawodów

Deregulacja 100 zawodów była przedmiotem prac parlamentarnych podczas 98. posiedzenia Sejmu. Posłowie ustalili końcowe brzmienie ustawy o zmianie ustaw regulujących warunki dostępu do wykonywania niektórych zawodów.

Ryzykowne kroki na drodze do rozwoju kariery

Ryzykowne zawodowe kroki często prowadzą do rozwoju kariery. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, przeczytaj o: powrocie na uczelnię, zmianie zawodu, mówieniu "nie" dodatkowym obowiązkom oraz rozpoczęciu własnej działalności.

Zawód rzecznika patentowego - zarobki

Raport o zawodzie rzecznika patentowego pozwala na stwierdzenie, że ich liczba w Polsce stopniowo się zmniejsza. Na czym polega zawód rzecznika patentowego i ile wynoszą zarobki?

Osoby 50+ na rynku pracy - szkolenia

Osobom, które przekroczyły 50. rok życia trudno przebić się na rynku pracy. Nie tylko mają liczną konkurencję w postaci młodych, ale i muszą zmagać się z wieloma uprzedzeniami pracodawców. Jak więc mogą oni zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy? Dużą rolę pomocniczą odgrywają różnego rodzaju szkolenia.

Pokolenie „140 znaków” na rynku pracy - badanie Hay Group

Aktualnie na rynku pracy może brakować absolwentów, którzy mogą pochwalić się kompetencjami społecznymi i emocjonalnymi. Tego typu kompetencje przyczyniają się do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Tak wynika z badania Hay Group Pokolenie "140 znaków" na rynku pracy.

Polscy studenci gotowi na emigrację - raport PSZK

Polscy studenci są gotowi na emigrację w celu poszukiwania lepszych perspektyw zawodowych. Wynika to z badania opinii studentów przeprowadzonego w ramach kampanii #jestemYgrekiem. nie jestem leniem zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

Rosnąca popularność pracy tymczasowej

Popularność pracy tymczasowej wciąż rośnie. Najczęściej korzystają z niej zagraniczne korporacje. To korzystna forma zatrudnienia szczególnie dla ludzi młodych, którzy mogą zapoznać się ze stanowiskiem pracy, z którym wiążą swoją karierę zawodową.

Umowa szkoleniowa z pracownikiem - czas trwania

Umowa szkoleniowa z pracownikiem może zobowiązywać go do pozostawania w zatrudnieniu u danego pracodawcy przez określony czas od zakończenia szkolenia. Ile maksymalnie może trwać umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych? Co w przypadku, gdy pracownik nie dotrzyma wskazanego w umowie terminu?

Europejski Fundusz Dostosowania do Globalizacji - efekty w 2013 i 2014 r.

Prawie 30 tys. pracowników skorzystało z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji w 2013 i 2014 r. EFG pomógł w znalezieniu nowej pracy łącznie 26 610 pracownikom zwolnionym w wyniku kryzysu gospodarczego i skutków globalizacji.

Zainwestuj w swoją karierę

Aktualna sytuacja na rynku pracy wymaga inwestowania w swoją karierę. Warto w szczególności postawić na edukację i zdobywanie nowych umiejętności. Przedstawiamy 6 wskazówek, jak prawidłowo inwestować w rozwój swojej kariery.

Trzeci etap deregulacji - otwarcie 101 zawodów

Trzeci etap deregulacji został poparty przez posłów podczas 95. posiedzenia Sejmu. Przewiduje otwarcie 101 zawodów, m.in. rzecznika patentowego, rusznikarza, tłumacza przysięgłego, muzealnika, profesji z dziedziny konserwacji zabytków.

Współpraca uczelni z pracodawcami

Współpraca uczelni z pracodawcami staje się coraz bardziej popularna. Sytuacja na rynku pracy wymaga dostosowania kształcenia do potrzeb pracodawców. Taka praktyka powinna przyczynić się do spadku bezrobocia wśród ludzi młodych.

Rosyjskie embargo i potrzeba szkolenia pracowników - wsparcie dla pracodawców

Pracodawcy, których firmy ucierpiały na skutek nałożenia na Polskę rosyjskiego embarga oraz pracodawcy, którym brakuje funduszy na szkolenia dla pracowników mogą skorzystać z finansowego wsparcia. Jednak ze względu na niewiedzę przedsiębiorców o dostępnych środkach zainteresowanie pomocą jest niewielkie.

Inwestycja w naukę języków obcych dla pracowników

Inwestycję w naukę języków obcych dla pracowników praktykuje tylko połowa badanych menadżerów. Tymczasem znajomość języków obcych to kluczowa umiejętność w komunikacji z partnerami i klientami firmy.

Rekrutacja do klas patronackich Carrefour Polska

Trwa rekrutacja do klas patronackich Carrefour Polska. Dwa zespoły szkół urochomiły nabór do klas wielozawodowych pod patronatem Carrefour Polska. Wnioski o przyjęcie do klasy patronackiej można składać do 22 maja 2015 r.

Warto znać języki skandynawskie

W dzisiejszych czasach warto znać języki obce. Pracodawcy poszukują kandydatów do pracy ze znajomością języka skandynawskiego. Co istotne, Polska zajmuje wysokie 7. miejsce w klasyfikacji znajomości języków obcych i tym samym wyprzedza takie kraje, jak Niemcy i Szwajcaria.

Polacy uczą się mniej i pracują więcej niż 10 lat temu

Polacy uczą się mniej i pracują więcej niż 10 lat temu. Takie wnioski wypływają z badania "Budżet czasu ludności 2013". Badanie przeprowadza się co 10 lat.

Umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracownika

Umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracownika określa prawa i obowiązki stron stosunku pracy. Pracodawca może zawrzeć w umowie postanowienia bardziej korzystne dla pracownika niż kodeksowe. Urlop szkoleniowy na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu dyplomowego może więc trwać dłużej niż 21 dni. Przedstawiamy wzór umowy.

Umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych - wzór umowy

Pracodawca zawiera z pracownikiem umowę o podnoszenie kwalifikacji zawodowych, która określa prawa i obowiązki stron. Umowa nie może zawierać postanowień mniej korzystnych dla pracownika niż Kodeks pracy. Może przewidywać dłuższy urlop szkoleniowy. Przedstawiamy wzór umowy.

Motywacja za pomocą szkoleń

Duża część pracowników (aż 2/3) nie angażuje się w wykonywaną pracę. Staje się to coraz większym problemem dla pracodawców. Sposobem na walkę z tym zjawiskiem staje się motywacja za pomocą szkoleń.

Trendy na rynku pracy – umiejętności przyszłości

Jakie trendy na rynku pracy się pojawiają? Na których umiejętnościach warto się skupić? Rozwój technologii cyfrowych powoduje szybkie tempo zmian w społeczeństwie, w tym także w biznesie. Wpływa to na rynek pracy, który kilkanaście lat temu wymagał posiadania tytułów naukowych, a dziś stawia na dodatkowe kompetencje – umiejętności miękkie.

Szkolenia wyjazdowe – obowiązek czy miły dodatek?

Co takiego mają w sobie szkolenia wyjazdowe, czego brakuje zajęciom organizowanym stacjonarnie? Pierwsza odpowiedź, jaka się nasuwa, dotyczy rozrywkowego aspektu wyjazdów. Stacjonarne szkolenia organizowane w siedzibie przedsiębiorstwa lub w sali firmy szkoleniowej wciąż są i pewnie długo jeszcze pozostaną najpopularniejszą formą kształcenia pracowników. Z roku na rok zwiększa się jednak zainteresowanie szkoleniami wyjazdowymi.

Rozwój zawodowy

Rozwój zawodowy jest niezwykle ważny dla każdego człowieka. Pozwala na odczuwanie satysfakcji z pracy i otwiera ścieżki kariery. Jak należy dbać o rozwój zawodowy?

Bezpłatny warsztat "Jak osiągnąć wolność finansową?" - 26 lutego 2015 r.

Zapraszamy na bezpłatny warsztat "Jak osiągnąć wolność finansową?", który odbędzie się dnia 26 lutego 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Czym jest Fundusz Pracy?

Fundusz Pracy w obecnym kształcie działa od 1990 roku. W 2015 roku przeznaczy dużą kwotę pieniędzy na Krajowy Fundusz Szkoleniowy i skupi się na dokształcaniu pracowników posiadających więcej niż 45 lat. Ile wynosi składka na Fundusz Pracy?

Katalog zawodów deregulowanych

Katalog zawodów deregulowanych zawiera ustawa o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych. Szykuje się kolejna transza deregulacji. Do jakich zawodów dostęp zostanie ułatwiony?

Więcej funduszy na szkolnictwo zawodowe

Szkolnictwo zawodowe oprócz budżetowych funduszy marszałków województwa dostanie pieniądze także od MEN. Ministerstwo podkreśla, że w tym roku szkolnym wzrosła ilość gimnazjalistów, którzy zdecydowali się na kształcenie zawodowe, a nie ogólnokształcące.

Inwestycja w rozwój pracowników

Inwestycja w rozwój pracowników się opłaca. Warto szkolić najlepszych pracowników i starać się o zatrzymanie ich w firmie. Pracodawca dbający o rozwój zawodowy swojej kadry ma większą szansę na zwielokrotnienie zysku firmy.

Pomoc dla firm dotkniętych embargiem rosyjskim od 1 lutego 2015 r.

Pomoc dla firm dotkniętych rosyjskim embargiem została przyjęta przez Senat. W latach 2015-2016 poszkodowane firmy otrzymają 500 mln zł pomocy finansowej. Pieniądze będą przeznaczone na składki na ubezpieczenie społeczne4 pracowników oraz dofinansowanie szkoleń.

Zawodowe postanowienia na nowy rok

Badania wskazują jednoznacznie na niski procent realizacji noworocznych postanowień zawodowych. Tylko 8% społeczeństwa udaje się osiągnąć zakładane cele. Jaka jest tego przyczyna? Które postanowienia mają większą szansę na realizację?

Plany zawodowe na 2015 r.

Nadejście nowego roku często wiąże się z podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć oraz planowaniem życia zawodowego na kolejny rok. Jakie postanowienia na 2015 r. warto poczynić?

Kiedy iść na studia podyplomowe?

W dzisiejszych czasach ukończeniem studiów wyższych może pochwalić się wiele osób. Coraz częściej pracownicy decydują się teraz na studia podyplomowe. Co powinno zadecydować o podjęciu kolejnego etapu nauki? Kiedy najlepiej iść na studia podyplomowe?

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru gry szkoleniowej?

Gra szkoleniowa to ostatnio modne narzędzie edukacyjne wykorzystywane w szkoleniach pracowników. Formuła interaktywnego współdziałania angażuje ich całkowicie w zaproponowane przez trenera działania i przynosi wymierne efekty. Dzięki nim uczestnicy są w stanie nauczyć się podejmowania decyzji oraz mają możliwość sprawdzenia własnych kompetencji. Jednak by ta forma szkolenia okazała się faktycznie skuteczna należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Czy i dlaczego warto korzystać z gier szkoleniowych?

Coraz więcej trenerów i coachów wykorzystuje różnego rodzaju gry w swojej pracy. Dlaczego? Otóż są one bardzo dobrym sposobem na przedstawienie trudnych zagadnień, które nieraz są do tego jeszcze nudne.

Mentoring w organizacji

Mentoring w organizacji to kultura organizacyjna tworzenia i dzielenie się wiedzą. Jak pogodzić ograniczenia budżetu HR z potrzebami inwestowania w rozwój pracowników?

REKLAMA