REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru gry szkoleniowej?

 AkademiaGier.com
ekspert z zakresu HR
Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru gry szkoleniowej? /Fot. Fotolia
Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru gry szkoleniowej? /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

Gra szkoleniowa to ostatnio modne narzędzie edukacyjne wykorzystywane w szkoleniach pracowników. Formuła interaktywnego współdziałania angażuje ich całkowicie w zaproponowane przez trenera działania i przynosi wymierne efekty. Dzięki nim uczestnicy są w stanie nauczyć się podejmowania decyzji oraz mają możliwość sprawdzenia własnych kompetencji. Jednak by ta forma szkolenia okazała się faktycznie skuteczna należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Przed wyborem gry szkoleniowej powinno się określić cel jaki chce się osiągnąć przy jej pomocy. Przydatny okaże się w tym opis danej gry, w którym znajdują się jej cele ogólne, szczegółowe, a także w jakich obszarach ma ona zastosowanie i do kogo jest kierowana. Odpowiednio dobrana gra odzwierciedla i trenuje pożądane w pracy cechy i kwalifikacje.

Następnym ważnym krokiem jest sprecyzowanie ile osób ma brać udział w szkoleniu. Należy zwrócić uwagą zarówno na to, jaka jest maksymalna, jak i minimalna liczba potrzebnych uczestników. Ponadto ważne jest ustalenie ile czasu chcemy przeznaczyć na rozgrywkę. Można wybrać taką, która trwa około godziny lub nawet kilka dni.

Integracja w pracy - sposób na dobry zespół czy niepotrzebny wydatek?

Przy wyborze gry ważny jest również budżet. Zakup owego narzędzia szkoleniowego wiąże się z niemałym wydatkiem. Jeżeli jednak nie chcemy lub nie możemy przeznaczyć dużej sumy, dobrą opcją jest możliwość wypożyczenia gry na 2 dni lub nawet na tydzień. Takie rozwiązanie w swojej ofercie posiada np. AkademiaGier.com. Poza tym koszt gry jest uzależniony jeszcze od tego, czy nadaje się ona do samodzielnego wykorzystania, czy też potrzebny jest wykwalifikowany trener do przeprowadzenia rozgrywki w odpowiedniej formie. Więcej zapłacimy za grę przygotowywaną na indywidualne zamówienie, ale będzie ona spełniać nasze konkretne cele i oczekiwania.

Autopromocja

Jak kierując ludźmi unikać porażek i powielać sukcesy

Kup książkę:

Jak kierując ludźmi unikać porażek i powielać sukcesy

Jeżeli zdecydujemy się na nabycie gry wraz z jej przeprowadzeniem powinniśmy sprawdzić uprawnienia i kompetencje danego trenera. Skuteczność realizowanego szkolenia zależy przecież od tego czy osoba prowadząca jest ekspertem w dziedzinie, której dotyczy aktywność wybranej przez nas gry. Ważne jest sprawdzenie czy posiada on niezbędne doświadczenie w szkoleniu grup oraz umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków jakie zachodzą podczas rozgrywek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gra jako pożądana forma szkoleń pracowników

O efektywności gier szkoleniowych decyduje odpowiednio dobrana kategoria. Są one tak skonstruowane by umożliwiać doskonalenie określonych kompetencji. I tak możemy wybrać grę rozwijającą myślenie strategiczne, umiejętność negocjowania czy uczącą podejmowania decyzji. Istnieją również takie, które szkolą uczestników w kwestii zarządzania i przywództwa, a nawet pokazują jak dysponować sobą w czasie. – dodaje Marlena Babicka z AkademiaGier.com

Autopromocja

Zatrudnianie cudzoziemców. Procedury i rozliczenia

Kup książkę:

Zatrudnianie cudzoziemców. Procedury i rozliczenia

Istotna jest także możliwość wypróbowania owego narzędzia rozwojowego przed zakupem. Coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą gier oferuje zainteresowanym osobom szansę sprawdzenia swoich produktów w praktyce. Specjalnie na tę okazję organizowane są dedykowane sesje prezentujące gry szkoleniowe w zainteresowanej firmie.

Gry szkoleniowe umożliwiają doskonalenie dotychczasowych kompetencji, a także zdobywanie nowych w znacznie przyspieszonym tempie. Dzięki nim uczenie się jest skuteczniejsze, gdyż odbywa się poprzez rozwiązywanie problemów na bieżąco. By gra spełniła nasze oczekiwania powinniśmy przed jej wyborem przemyśleć wszystkie powyższe aspekty, a także określić co stanowi barierę w efektywnej pracy zespołu. Uzyskane w ten sposób informację pozwolą dostosować grę szkoleniową do sytuacji w firmie.

Autopromocja

Bieżące aktualności o zmianach przepisów

Czy biuro rachunkowe ma nowe obowiązki w związku z wprowadzeniem KSeF? Zmiany w podatkach dochodowych na 2024 r. i innych zmianach w VAT 2024 oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. I wiele innych bieżących tematów ...

IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

Forum Kadry

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wspieram Sukces Kobiet. Praca, rodzina, wybory - głos kobiet jest ważny!

  Wspieram Sukces Kobiet to nowy program wskazujący, że głos kobiet jest bardzo ważny! Polki stanowią 53% wyborców, czyli około 16 milionów. Wybory już 15 października 2023 r. Istotne dla Polek tematy i problemy społeczno-zawodowe to: przemoc wobec kobiet; problem braku żłobków i przedszkoli; ubóstwo starszych kobiet; wsparcie dla kobiet planujących ciążę i spodziewających się dziecka; możliwości pracy kobiet w związku z opieką nad dziećmi; wsparcie matek samotnie wychowujących dzieci oraz zmiany w prawie alimentacyjnym.

  Jak zakładowy staż pracy wpływa na okres wypowiedzenia?

  Zakładowy staż pracy. Co to jest? Jak się go oblicza? Czy wpływa na okres wypowiedzenia? 

  Nagroda jubileuszowa a staż w prywatnym zakładzie pracy

  Pracodawca odmówił wypłaty nagrody jubileuszowej za 35 lat pracy, gdyż nie zaliczył do stażu pracy sześcioletniego okresu zatrudnienia pracownika w prywatnym zakładzie pracy - czy takie postępowanie jest zgodne z prawem? Kiedy pracownik ma prawo do nagrody jubileuszowej?

  Ulga na start problemem dla przedsiębiorcy

  Ulga na start problemem dla przedsiębiorcy? Niestety tak! Jednak Sąd Najwyższy stanął po stronie przedsiębiorcy nie ZUSu, który chciał wykorzystać omyłkę przedsiębiorcy i odebrał mu prawo do korzystania z ulgi na start. 

  REKLAMA

  Centrum Wsparcia Młodych w Urzędzie Pracy

  W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej otwarto Centrum Wsparcia Młodych. Centrum będzie się skupiało na nowych metod wsparcia osób do 30 r. życia, bezrobotnych i poszukujących pracy, na zasadzie kompleksowego wsparcia. Urząd otrzymał  750 tysięcy zł. na realizację projektu.

  28 września 2023 - dniem wolnym od pracy

  28 września 2023 - jest dniem wolnym od pracy, wprawdzie nie w Polsce, ale w Czechach. Czesi obchodzą wtedy Dzień św. Wacława, Święto Państwowości Czeskiej. Jakie są dni wolne od pracy w Czechach? Poniżej szczegóły dot. czasu pracy w Czechach. 

  Wzrasta liczba obywateli Ukrainy, którzy są pozbawiani statusu UKR. Co muszą wiedzieć ich polscy pracodawcy?

  Lawinowo rośnie utrata statusu UKR przez obywateli z Ukrainy. Polska branża TSL (transport – spedycja - logistyka) zatrudnia pracowników z Ukrainy, dlatego pracodawca powinien zwrócić uwagę, czy jego pracownicy nie utracili swoich praw do świadczeń . Osoby, które mają elektroniczny dokument pobytowy diia.pl i przybywają na terytorium Polski w związku z wojną w Ukrainie, są zobowiązane każdorazowo deklarować taki cel wjazdu, czyli ewakuację z terytorium Ukrainy. 

  Wellbeing. Czy pracodawcy i pracownicy liczą na poprawę swojego dobrostanu?

  Pracownicy i pracodawcy różnie rozumieją dobrostan. Niezależnie jednak od różnic obie grupy mają duże nadzieje na jego poprawę w związku z nowymi przepisami, które zaczęły obowiązywać wiosną 2023 roku – wynika z raportu Koalicji Bezpieczni w Pracy „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2023. Dobrostan pracownika, czyli wellbeing w pracy”. 

  REKLAMA

  Bezrobocie w UE

  Bezrobocie w UE - ile wynosi? Gdzie jest największe a gdzie najmniejsze bezrobocie w UE? Jaki kraj wypłaci zasiłek dla bezrobotnych, jeśli straci się pracę, przebywając w UE? Czy można przenieść zasiłek dla bezrobotnych do innego kraju UE?

  Wybory i referendum. Za niskie diety dla członków komisji?

  Wybory i referendum. Za niskie diety dla członków komisji? Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje! Przy jednoczesnych wyborach i referendum członkowie obwodowych komisji wyborczych nie będą mieli jednak tożsamych zadań i nie będą wykonywać tożsamej pracy, jak przy samych wyborach.

  REKLAMA