| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Informatyzacja HRM > Automatyzacja księgowości ułatwieniem dla przedsiębiorców

Automatyzacja księgowości ułatwieniem dla przedsiębiorców

W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć historie ludzi, którzy zdecydowali się zrezygnować z pracy w dużej firmie i rozpocząć własną działalność. W podjęciu tej niełatwej przecież decyzji mogą pomóc możliwości, jakie dostarcza... współczesna technologia.

Jeszcze kilkanaście lat temu praca w korporacji była dla większości młodych ludzi szczytem aspiracji. Kariera w dużym mieście, szybki awans, wysokie wynagrodzenie - wszystko to było i wciąż jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Jednak coraz częściej pojawiają się głosy mówiące o ciemnej stronie pracy w dużej, międzynarodowej firmie. Duża konkurencja, szklany sufit czy niesprawiedliwy przełożony - to tylko niektóre z charakterystycznych dla pracy w korporacji zjawisk. Wiele osób, które jeszcze niedawno marzyły o pracy w renomowanych, międzynarodowych firmach zaczyna myśleć o własnej działalności gospodarczej.

Choć wiele osób decydując się na ten krok odnosi sukces, trudno nie zgodzić się, że odejście z pracy, która gwarantowała stałe dochody, ubezpieczenie oraz wiele innych udogodnień jest ryzykowne. Wszystko, czym do tej pory nie musieliśmy się martwić przenosi się do obszaru naszych obowiązków - podatki, rozliczenia, rekrutacja pracowników. Na szczęście pomóc w tym może technologia.

Polecamy: Urlopy wypoczynkowe - udzielanie, ustalanie wymiaru i naliczanie wynagrodzenia (książka)

Jednym z najtrudniejszych aspektów prowadzenia własnej działalności są czynności związane z księgowością. Nie każda osoba zakładająca swoją firmę potrafi odnaleźć się w biurokracji. W takim przypadku nieuniknione wydaje się zatrudnienie profesjonalnego księgowego. Niekiedy koszty, zwłaszcza na początku, wydają się być przygniatające.  Jednym z rozwiązań może być skorzystanie z możliwości, jakie daje księgowość online. Serwis taki oferuje m.in. system do wystawiania faktur online oraz rozliczania wynagrodzeń pracowników. Korzystanie z tego rozwiązania jest korzystne nie tylko dla małych przedsiębiorstw. Serwisy oferują również prowadzenie biura rachunkowego oraz kontrolowania stanu magazynu online.

Księgowość to jednak nie jedyna dziedzina, w której wspierają przedsiębiorców dostępne na rynku technologie. Są one przydatne również wtedy, gdy firma się rozrasta i potrzebne jest wsparcie dla pracowników zajmujących się księgowością. Niekiedy bywa tak, że firma liczy zaledwie kilka osób i nie posiada kapitału umożliwiającego zatrudnienia księgowych czy rekruterów na stałe. Wówczas istnieje możliwość skorzystania z systemu rekrutacji online.

W dostępne są gotowe pakiety zawierające przykładowe formularze, system do zarządzania aplikacjami i publikacji ogłoszeń. Co więcej, systemy te oferują także możliwość kompleksowego poznania kandydata poprzez katalog specjalnych testów. Są one bardzo zróżnicowane i dopasowane do każdego stanowiska. Testy sprawdzają umiejętność logicznego myślenia, pracy pod presją czasu, czy zapamiętywania i szybkiej analizy informacji.

Co ważne, nie chodzi tutaj o to, by nowoczesne narzędzia całkowicie zastąpiły ludzi. Celem automatyzacji księgowości jest wsparcie przedsiębiorców, ale także księgowych, którzy pracują w większych firmach i w niektórych obszarach potrzebują dodatkowej pomocy. Wszystko zależy od bieżących potrzeb firmy, natomiast warto jest wypróbować dostępne opcje - być może sprawdzą się i decyzja o ich wdrożeniu zostanie pojęta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »