| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Informatyzacja HRM > Automatyzacja księgowości ułatwieniem dla przedsiębiorców

Automatyzacja księgowości ułatwieniem dla przedsiębiorców

W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć historie ludzi, którzy zdecydowali się zrezygnować z pracy w dużej firmie i rozpocząć własną działalność. W podjęciu tej niełatwej przecież decyzji mogą pomóc możliwości, jakie dostarcza... współczesna technologia.

Jeszcze kilkanaście lat temu praca w korporacji była dla większości młodych ludzi szczytem aspiracji. Kariera w dużym mieście, szybki awans, wysokie wynagrodzenie - wszystko to było i wciąż jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Jednak coraz częściej pojawiają się głosy mówiące o ciemnej stronie pracy w dużej, międzynarodowej firmie. Duża konkurencja, szklany sufit czy niesprawiedliwy przełożony - to tylko niektóre z charakterystycznych dla pracy w korporacji zjawisk. Wiele osób, które jeszcze niedawno marzyły o pracy w renomowanych, międzynarodowych firmach zaczyna myśleć o własnej działalności gospodarczej.

Choć wiele osób decydując się na ten krok odnosi sukces, trudno nie zgodzić się, że odejście z pracy, która gwarantowała stałe dochody, ubezpieczenie oraz wiele innych udogodnień jest ryzykowne. Wszystko, czym do tej pory nie musieliśmy się martwić przenosi się do obszaru naszych obowiązków - podatki, rozliczenia, rekrutacja pracowników. Na szczęście pomóc w tym może technologia.

Polecamy: Urlopy wypoczynkowe - udzielanie, ustalanie wymiaru i naliczanie wynagrodzenia (książka)

Jednym z najtrudniejszych aspektów prowadzenia własnej działalności są czynności związane z księgowością. Nie każda osoba zakładająca swoją firmę potrafi odnaleźć się w biurokracji. W takim przypadku nieuniknione wydaje się zatrudnienie profesjonalnego księgowego. Niekiedy koszty, zwłaszcza na początku, wydają się być przygniatające.  Jednym z rozwiązań może być skorzystanie z możliwości, jakie daje księgowość online. Serwis taki oferuje m.in. system do wystawiania faktur online oraz rozliczania wynagrodzeń pracowników. Korzystanie z tego rozwiązania jest korzystne nie tylko dla małych przedsiębiorstw. Serwisy oferują również prowadzenie biura rachunkowego oraz kontrolowania stanu magazynu online.

Księgowość to jednak nie jedyna dziedzina, w której wspierają przedsiębiorców dostępne na rynku technologie. Są one przydatne również wtedy, gdy firma się rozrasta i potrzebne jest wsparcie dla pracowników zajmujących się księgowością. Niekiedy bywa tak, że firma liczy zaledwie kilka osób i nie posiada kapitału umożliwiającego zatrudnienia księgowych czy rekruterów na stałe. Wówczas istnieje możliwość skorzystania z systemu rekrutacji online.

W dostępne są gotowe pakiety zawierające przykładowe formularze, system do zarządzania aplikacjami i publikacji ogłoszeń. Co więcej, systemy te oferują także możliwość kompleksowego poznania kandydata poprzez katalog specjalnych testów. Są one bardzo zróżnicowane i dopasowane do każdego stanowiska. Testy sprawdzają umiejętność logicznego myślenia, pracy pod presją czasu, czy zapamiętywania i szybkiej analizy informacji.

Co ważne, nie chodzi tutaj o to, by nowoczesne narzędzia całkowicie zastąpiły ludzi. Celem automatyzacji księgowości jest wsparcie przedsiębiorców, ale także księgowych, którzy pracują w większych firmach i w niektórych obszarach potrzebują dodatkowej pomocy. Wszystko zależy od bieżących potrzeb firmy, natomiast warto jest wypróbować dostępne opcje - być może sprawdzą się i decyzja o ich wdrożeniu zostanie pojęta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

DOKUMENTACJA PRACOWNICZA 2019

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wolny

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »