REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zawodowe postanowienia na nowy rok

Szkolenia 24 h
internetowy serwis szkoleń
Zawodowe postanowienia na nowy rok. / Fot. Fotolia
Zawodowe postanowienia na nowy rok. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Badania wskazują jednoznacznie na niski procent realizacji noworocznych postanowień zawodowych. Tylko 8% społeczeństwa udaje się osiągnąć zakładane cele. Jaka jest tego przyczyna? Które postanowienia mają większą szansę na realizację?

Zawodowe i osobiste postanowienia na nowy rok

Zwykle w trakcie świąt, czyli wówczas, gdy mamy trochę więcej czasu wolnego zastanawiamy się nad swoim życiem osobistym i zawodowym, i dość często dochodzimy do wniosku, że wiele należałoby zmienić… Przede wszystkim jednak stawiamy na zmianę stylu życia, a więc chcemy się lepiej odżywiać, schudnąć, zacząć uprawiać sport i zrezygnować z palenia papierosów. Natomiast w kwestiach służbowych chcemy najczęściej całkowicie zmienić pracę, bądź też awansować, co z kolei ma się przyczynić do otrzymania podwyżki. Z jakim efektem udaje się nam zrealizować te założenia?

REKLAMA

Autopromocja

Nie ma co ukrywać, nie potrafimy dotrzymać nawet sobie tych hucznie wypowiedzianych obietnic, bo problem tkwi w tym, aby przestać fantazjować, a przejść do działania. A co jeszcze dodatkowo dziwi w tej sprawie to to, że zwykle mimo wszystko jesteśmy dla siebie bardzo wyrozumiali i tłumaczymy się słabą wolą i tym, że szara rzeczywistość szybko wymusiła na nas powrót do starych nawyków. Noworoczne postanowienia prędko odchodzą w niepamięć, a to ogromna strata nie tylko dla nas samych, ale i dla naszych rodzin.

Które zatem postanowienia mają szansę się spełnić i jak podejść do ich realizacji?

Najchętniej podchodzimy do realizacji tych założeń, które wiążą się z pieniędzmi, gorzej do tych, które wymagają od nas wysiłku fizycznego, bądź zmiany konkretnych nawyków i uzależnień. W związku z tym łatwiej jest nam zapisać się na kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe niż rzucić palenie. A wcale nie musi tak być.

Nowość: Umowy zlecenia 2015

Po pierwsze - nie wszystko na raz

Znacznie lepiej wyznaczyć sobie dwa bądź trzy cele na nowy rok niż tworzyć całą listę nieprzemyślanych założeń. Im mniej tym lepiej, bo dzięki temu postanowienia przejdą w czyny, a o to przecież nam chodzi. Dlatego, jeśli chcemy odzyskać zgrabną sylwetkę na naszej liście noworocznych postanowień powinien pojawić się punkt informujący o tym, że trzy razy w tygodniu odbędziemy trening na siłowni, a nie, że po nowym roku zrzucimy 20 kilogramów. Zamiast zapewniać wszystkim i siebie o tym, że po nowym roku nasza pensja wzrośnie dwukrotnie lepiej napisać, że podniesiemy kwalifikacje zawodowe i będziemy aplikować na wyższe stanowisko.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zadaj pytanie na FORUM

Po drugie - lepiej razem niż samodzielnie

Obecnie bardzo przydatne są wszelkie media społecznościowe, blogi i najróżniejsze fora i bardzo dobrze, bo w gronie ludzi borykających się z tymi samymi problemami znacznie łatwiej będzie utrzymać się w postanowieniu. Wyszukanie fan page dla biegaczy czy pasjonatów fitness zajmuje chwilę, tak samo, jak pobranie specjalnych aplikacji, dzięki którym codziennie można dzielić się ze znajomymi pokonanym dystansem czy utratą kalorii. Podobnie wygląda sprawa z kursami czy szkoleniami, o których można poczytać w specjalnych, dedykowanych serwisach i na forach, a po uzyskaniu konkretnych podpowiedzi zapisać się przez Internet z dowolnego miejsca w kraju i o dowolnej godzinie na zajęcia, które wzmocnią nasze umiejętności zawodowe. Trzeba tylko tego chcieć.

Po trzecie – emocje i jeszcze raz emocje

Warto poinformować najbliższych o swoich staraniach, warto też dzielić się drobnymi sukcesami czy chwilowymi pokusami, bo im więcej dostaniemy wsparcia i zapewnień o słuszności naszych działań tym większą motywację uzyskamy do dalszego działania.

Plany zawodowe na 2015 r.

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
BHP: Komu przysługuje obuwie ochronne?

Obuwie ochronne BHP – kto powinien je stosować i dlaczego jest niezbędne? Odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa w miejscu pracy. W wielu branżach stanowi podstawowy środek ochrony indywidualnej, zabezpieczając pracowników przed poważnymi urazami. Dobrze dobrane buty nie tylko chronią stopy przed uderzeniami, przecięciami czy przebiciami, ale także zapewniają stabilność, wygodę i odporność na czynniki środowiskowe. W jakich zawodach obuwie ochronne jest konieczne i jakie zagrożenia może ograniczyć?

Czy dodatek motywacyjny będzie dla wszystkich pracowników? Obecne rozwiązania są krzywdzące

Związek Miast Polskich przyjął stanowisko w sprawie dofinansowania wynagrodzeń pracowników pomocy społecznej. Zdaniem samorządowców włączenie wszystkich pracowników realizujących zadania z zakresu szeroko rozumianej pomocy społecznej do programu dodatku motywacyjnego przełoży się na jakość świadczonych usług.

Obowiązkowe odpisy i dobrowolne zwiększenia na ZFŚS w 2025 r. Ile wynoszą i w jakim terminie je wpłacić?

Do 31 maja 2025 r. pracodawca tworzący zakładowy fundusz świadczeń socjalnych musi wpłacić na rachunek funduszu kwotę stanowiącą co najmniej 75 proc. równowartości dokonanych odpisów. Pozostałą kwotę dokonanych odpisów i zwiększeń należy przekazać na rachunek bankowy ZFŚS w terminie do 30 września 2025 r. Jaka jest wysokość odpisów i zwiększeń na ZFŚS w 2025 r.?

Komu przysługuje renta wdowia i w jakiej wysokości? ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny

Od 1 lipca 2025 r. osoby owdowiałe będą mogły pobierać swoją emeryturę oraz powiększyć ją o część renty rodzinnej po zmarłym małżonku. Alternatywnie będą mogły pobierać rentę rodzinną wraz z częścią swojej emerytury. Jak starać się o rentę wdowią odpowiedzą eksperci ZUS podczas dyżuru telefonicznego.

REKLAMA

Komunikat ZUS: Wdrożenie nowej metryki programu Płatnik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o planowanym wdrożeniu nowej metryki 307 dla wersji 10.02.002 programu Płatnik.

Polacy żyją coraz dłużej - GUS opublikował tablicę średniego dalszego trwania życia. Czy ZUS przeliczy emerytury?

Nowa tablica średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn wskazuje, że Polacy żyją coraz dłużej. Czy warto składać wnioski o ponowne przeliczenie już otrzymywanej emerytury?

Trwa nabór wniosków o świadczenie wychowawcze. Jak uniknąć przerwy w wypłatach 800 plus?

1 czerwca 2025 r. rozpocznie się nowy okres świadczeniowy w programie 800 plus. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć jedynie drogą elektroniczną. Jak można uniknąć przerwy w wypłacie świadczenia?

Jak prawidłowo usprawiedliwić nieobecności w pracy. Nieprzyjemne konsekwencje zaniedbania tego obowiązku

W razie nieobecności w pracy pracownik zobowiązany jest do jej usprawiedliwienia. W tym celu przepisy prawa pracy określają, jakie są przyczyny usprawiedliwiające nieobecność w pracy. Wymieniają też dowody, na podstawie których można usprawiedliwić nieobecność pracownika.

REKLAMA

Zmiany w wynagrodzeniach 2025 i 2026 - transparentnie i jawnie

Do 7 czerwca 2026 roku Polska musi wdrożyć dyrektywę o jawności i przejrzystości wynagrodzeń. Przedsiębiorcy mają niewiele czasu na poważne zmiany w zakresie polityki płacowej. Nowe przepisy oznaczają bowiem konieczność przeprowadzenia wnikliwej analizy struktury płac w firmie, wprowadzenie nowych procedur dotyczących prawa do informacji o wynagrodzeniu i kryteriów ustalania jego wysokości. Choć prace nad ustawą wprowadzającą te przepisy nadal trwają, już teraz warto podjąć działania, które przygotują firmę na nową sytuację.

Najlepiej teraz złóż wniosek o rentę wdowią ERWD. Sprawdź, dlaczego

ZUS podpowiada, że teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku o rentę wdowią ERWD. Dlaczego? Dopiero połowa osób uprawnionych złożyła wniosek o rentę wdowią. Od stycznia były duże kolejki. Kolejna fala wniosków przewidywana jest w maju 2025 r.

REKLAMA