REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zawodowe postanowienia na nowy rok

Szkolenia 24 h
internetowy serwis szkoleń
Zawodowe postanowienia na nowy rok. / Fot. Fotolia
Zawodowe postanowienia na nowy rok. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Badania wskazują jednoznacznie na niski procent realizacji noworocznych postanowień zawodowych. Tylko 8% społeczeństwa udaje się osiągnąć zakładane cele. Jaka jest tego przyczyna? Które postanowienia mają większą szansę na realizację?

Zawodowe i osobiste postanowienia na nowy rok

Zwykle w trakcie świąt, czyli wówczas, gdy mamy trochę więcej czasu wolnego zastanawiamy się nad swoim życiem osobistym i zawodowym, i dość często dochodzimy do wniosku, że wiele należałoby zmienić… Przede wszystkim jednak stawiamy na zmianę stylu życia, a więc chcemy się lepiej odżywiać, schudnąć, zacząć uprawiać sport i zrezygnować z palenia papierosów. Natomiast w kwestiach służbowych chcemy najczęściej całkowicie zmienić pracę, bądź też awansować, co z kolei ma się przyczynić do otrzymania podwyżki. Z jakim efektem udaje się nam zrealizować te założenia?

REKLAMA

Autopromocja

Nie ma co ukrywać, nie potrafimy dotrzymać nawet sobie tych hucznie wypowiedzianych obietnic, bo problem tkwi w tym, aby przestać fantazjować, a przejść do działania. A co jeszcze dodatkowo dziwi w tej sprawie to to, że zwykle mimo wszystko jesteśmy dla siebie bardzo wyrozumiali i tłumaczymy się słabą wolą i tym, że szara rzeczywistość szybko wymusiła na nas powrót do starych nawyków. Noworoczne postanowienia prędko odchodzą w niepamięć, a to ogromna strata nie tylko dla nas samych, ale i dla naszych rodzin.

Które zatem postanowienia mają szansę się spełnić i jak podejść do ich realizacji?

Najchętniej podchodzimy do realizacji tych założeń, które wiążą się z pieniędzmi, gorzej do tych, które wymagają od nas wysiłku fizycznego, bądź zmiany konkretnych nawyków i uzależnień. W związku z tym łatwiej jest nam zapisać się na kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe niż rzucić palenie. A wcale nie musi tak być.

Nowość: Umowy zlecenia 2015

Po pierwsze - nie wszystko na raz

Znacznie lepiej wyznaczyć sobie dwa bądź trzy cele na nowy rok niż tworzyć całą listę nieprzemyślanych założeń. Im mniej tym lepiej, bo dzięki temu postanowienia przejdą w czyny, a o to przecież nam chodzi. Dlatego, jeśli chcemy odzyskać zgrabną sylwetkę na naszej liście noworocznych postanowień powinien pojawić się punkt informujący o tym, że trzy razy w tygodniu odbędziemy trening na siłowni, a nie, że po nowym roku zrzucimy 20 kilogramów. Zamiast zapewniać wszystkim i siebie o tym, że po nowym roku nasza pensja wzrośnie dwukrotnie lepiej napisać, że podniesiemy kwalifikacje zawodowe i będziemy aplikować na wyższe stanowisko.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zadaj pytanie na FORUM

Po drugie - lepiej razem niż samodzielnie

Obecnie bardzo przydatne są wszelkie media społecznościowe, blogi i najróżniejsze fora i bardzo dobrze, bo w gronie ludzi borykających się z tymi samymi problemami znacznie łatwiej będzie utrzymać się w postanowieniu. Wyszukanie fan page dla biegaczy czy pasjonatów fitness zajmuje chwilę, tak samo, jak pobranie specjalnych aplikacji, dzięki którym codziennie można dzielić się ze znajomymi pokonanym dystansem czy utratą kalorii. Podobnie wygląda sprawa z kursami czy szkoleniami, o których można poczytać w specjalnych, dedykowanych serwisach i na forach, a po uzyskaniu konkretnych podpowiedzi zapisać się przez Internet z dowolnego miejsca w kraju i o dowolnej godzinie na zajęcia, które wzmocnią nasze umiejętności zawodowe. Trzeba tylko tego chcieć.

Po trzecie – emocje i jeszcze raz emocje

Warto poinformować najbliższych o swoich staraniach, warto też dzielić się drobnymi sukcesami czy chwilowymi pokusami, bo im więcej dostaniemy wsparcia i zapewnień o słuszności naszych działań tym większą motywację uzyskamy do dalszego działania.

Plany zawodowe na 2015 r.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA