REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zawodowe postanowienia na nowy rok

Szkolenia 24 h
internetowy serwis szkoleń
Zawodowe postanowienia na nowy rok. / Fot. Fotolia
Zawodowe postanowienia na nowy rok. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Badania wskazują jednoznacznie na niski procent realizacji noworocznych postanowień zawodowych. Tylko 8% społeczeństwa udaje się osiągnąć zakładane cele. Jaka jest tego przyczyna? Które postanowienia mają większą szansę na realizację?

Zawodowe i osobiste postanowienia na nowy rok

Zwykle w trakcie świąt, czyli wówczas, gdy mamy trochę więcej czasu wolnego zastanawiamy się nad swoim życiem osobistym i zawodowym, i dość często dochodzimy do wniosku, że wiele należałoby zmienić… Przede wszystkim jednak stawiamy na zmianę stylu życia, a więc chcemy się lepiej odżywiać, schudnąć, zacząć uprawiać sport i zrezygnować z palenia papierosów. Natomiast w kwestiach służbowych chcemy najczęściej całkowicie zmienić pracę, bądź też awansować, co z kolei ma się przyczynić do otrzymania podwyżki. Z jakim efektem udaje się nam zrealizować te założenia?

Autopromocja

Nie ma co ukrywać, nie potrafimy dotrzymać nawet sobie tych hucznie wypowiedzianych obietnic, bo problem tkwi w tym, aby przestać fantazjować, a przejść do działania. A co jeszcze dodatkowo dziwi w tej sprawie to to, że zwykle mimo wszystko jesteśmy dla siebie bardzo wyrozumiali i tłumaczymy się słabą wolą i tym, że szara rzeczywistość szybko wymusiła na nas powrót do starych nawyków. Noworoczne postanowienia prędko odchodzą w niepamięć, a to ogromna strata nie tylko dla nas samych, ale i dla naszych rodzin.

Które zatem postanowienia mają szansę się spełnić i jak podejść do ich realizacji?

Najchętniej podchodzimy do realizacji tych założeń, które wiążą się z pieniędzmi, gorzej do tych, które wymagają od nas wysiłku fizycznego, bądź zmiany konkretnych nawyków i uzależnień. W związku z tym łatwiej jest nam zapisać się na kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe niż rzucić palenie. A wcale nie musi tak być.

Nowość: Umowy zlecenia 2015

Po pierwsze - nie wszystko na raz

Znacznie lepiej wyznaczyć sobie dwa bądź trzy cele na nowy rok niż tworzyć całą listę nieprzemyślanych założeń. Im mniej tym lepiej, bo dzięki temu postanowienia przejdą w czyny, a o to przecież nam chodzi. Dlatego, jeśli chcemy odzyskać zgrabną sylwetkę na naszej liście noworocznych postanowień powinien pojawić się punkt informujący o tym, że trzy razy w tygodniu odbędziemy trening na siłowni, a nie, że po nowym roku zrzucimy 20 kilogramów. Zamiast zapewniać wszystkim i siebie o tym, że po nowym roku nasza pensja wzrośnie dwukrotnie lepiej napisać, że podniesiemy kwalifikacje zawodowe i będziemy aplikować na wyższe stanowisko.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zadaj pytanie na FORUM

Po drugie - lepiej razem niż samodzielnie

Obecnie bardzo przydatne są wszelkie media społecznościowe, blogi i najróżniejsze fora i bardzo dobrze, bo w gronie ludzi borykających się z tymi samymi problemami znacznie łatwiej będzie utrzymać się w postanowieniu. Wyszukanie fan page dla biegaczy czy pasjonatów fitness zajmuje chwilę, tak samo, jak pobranie specjalnych aplikacji, dzięki którym codziennie można dzielić się ze znajomymi pokonanym dystansem czy utratą kalorii. Podobnie wygląda sprawa z kursami czy szkoleniami, o których można poczytać w specjalnych, dedykowanych serwisach i na forach, a po uzyskaniu konkretnych podpowiedzi zapisać się przez Internet z dowolnego miejsca w kraju i o dowolnej godzinie na zajęcia, które wzmocnią nasze umiejętności zawodowe. Trzeba tylko tego chcieć.

Po trzecie – emocje i jeszcze raz emocje

Warto poinformować najbliższych o swoich staraniach, warto też dzielić się drobnymi sukcesami czy chwilowymi pokusami, bo im więcej dostaniemy wsparcia i zapewnień o słuszności naszych działań tym większą motywację uzyskamy do dalszego działania.

Plany zawodowe na 2015 r.

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Szkolenia policjantów i skoszarowanie: ważny komunikat MSWiA

  Szkolenia w systemie skoszarowanym w Policji mogą odbywać jedynie osoby realizujące w Policji powszechny obowiązek obrony, albo funkcjonariusze odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w nadzwyczajnych okolicznościach jak np. w stanie klęski żywiołowej. Wynika z tego, że policjanci odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w zwykłych okolicznościach nie mogą być szkoleni w systemie skoszarowanym. Jak być powinno? Komenda Główna Policji zadeklarowała szczegółową analizę postanowień aktów wewnętrznych obowiązujących w poszczególnych jednostkach szkoleniowych. Szykują się kontrole!

  Zatrudnianie cudzoziemców. Zezwolenie na pracę ma aż sześć typów: A, B, C, D, E, S. Który wybrać?

  Zezwolenie na pracę to dokument legalizujący pracę w Polsce cudzoziemca, który nie jest zwolniony z obowiązku posiadania zezwolenia. Polskie przepisy przewidują zezwolenia sześciu typów. Rodzaj zezwolenia na pracę, który musi posiadać cudzoziemiec zależy od tego, przez jaki okres zamierza pracować w Polsce, jaki charakter ma mieć jego praca, oraz – czy będzie pracował dla podmiotu polskiego, czy zagranicznego.

  Postępowanie karne o umyślnie przestępstwo lub przestępstwo skarbowe w zawodach medycznych

  Postępowanie karne o umyślnie przestępstwo lub przestępstwo skarbowe w zawodach medycznych - to zagadnienie okazało się problematyczne, na etapie ubiegania się o wykonywanie zawodu lekarza, pielęgniarki, położnej czy dentysty. W związku z tym Minister Zdrowia Izabela Leszczyna rozważy propozycję zmiany legislacyjnej w zakresie składanego oświadczenia co do prowadzonego postępowania karnego przeciwko osobom mającym wykonywać zawód medyczny. Być może dojdzie do zmiany w sprawie procedury otrzymywania przez lekarzy, lekarzy dentystów oraz pielęgniarki i położne uprawnień do wykonywania tych zawodów.

  Szukasz dobrej pracy? Pamiętaj o liście motywacyjnym. Musi być profesjonalnie przygotowany!

  List motywacyjny to dokument, w którym składająca go osoba wyjaśnia, z jakich powodów ubiega się np. o zatrudnienie. Chociaż złożenie listu motywacyjnego nie zawsze jest wymagane przez potencjalnego pracodawcę, to warto mu pokazać, że składającemu naprawdę zależy na podjęciu zatrudnienia.

  REKLAMA

  Pracownicy naukowi dostaną podwyżki o 30%. Profesor zarobi co najmniej 9370 zł miesięcznie, profesor uczelni – 7777,10 zł, adiunkt – 6840,10 zł, inny nauczyciel akademicki – 4685 zł [Wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.]

  Wynagrodzenia pracowników naukowych pójdą w górę. Minister nauki Dariusz Wieczorek podpisał rozporządzenie, dzięki któremu podwyżki otrzymają pracownicy naukowi zatrudnieni na uczelniach publicznych oraz w Polskiej Akademii Nauk. Wynagrodzenie zasadnicze profesora wzrośnie z 7210 zł do 9370 zł. Naukowcy dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.

  Urząd do spraw kombatantów ma nowego szefa. Został nim Lech Parell

  Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych ma nowego szefa. Po odwołaniu Jana Józefa Kasprzyka premier Donald Tusk powołał na to stanowisko Lecha Parella. Akt powołania wręczyła mu minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

  Asystencja osobista. Ustawa wyczekiwana przez osoby z niepełnosprawnościami

  W Polsce jest ponad 3 mln osób z niepełnosprawnościami, które mają prawne potwierdzenie niepełnosprawności. Poziom zatrudnienia tych osób odbiega od innych państw europejskich. Brakuje też dla nich i ich rodzin systemowego wsparcia w środowisku lokalnym. Z tego względu tak bardzo wyczekiwane jest wprowadzenie ustawy o asystencji osobistej.

  Ruchomy czas pracy – rozkład czasu pracy wygodny dla pracodawcy i pracownika

  Rozkład czasu pracy może przewidywać różne godziny rozpoczynania pracy w dniach, które zgodnie z tym rozkładem są dla pracowników dniami pracy. Dzięki wprowadzeniu ruchomego czasu pracy pracownicy mogą – przy zachowaniu 8-godzinnej normy dobowej – rozpoczynać i kończyć pracę o różnych porach w poszczególnych dniach.

  REKLAMA

  Zakwaterowanie dla pracowników delegowanych do pracy za granicę bez podatku – wyrok NSA

  Zapewnienie pracownikowi delegowanemu, zwłaszcza na krótki czas, nieodpłatnego zakwaterowania i pokrycia kosztów podróży nie powoduje powstania po jego stronie przychodu opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób fizycznych – wyrok NSA z 1 sierpnia 2023 r. (II FSK 270/21).

  Jak pracodawca może zareagować na przyprowadzanie przez pracownika dziecka do pracy

  Pracownica zatrudniona w sklepie kolejny raz przyprowadziła do pracy 5-letniego syna. Tłumaczyła to tym, że syn ma katar i nie mógł iść do przedszkola, a pracownica nie ma już urlopu na żądanie. W sklepie 5-latek siedzi sam na zapleczu, kiedy pracownica pracuje, co budzi nasze duże obawy o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Ponadto pracownica nie skupia się w pełni na pracy, tylko co chwilę oddala się ze stanowiska pracy na zaplecze, żeby sprawdzić, co z dzieckiem. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Czy możemy ukarać ją upomnieniem lub naganą albo zwolnić, żeby w jej miejsce zatrudnić w pełni efektywnego pracownika? Czy możemy wprowadzić w regulaminie pracy regulację zakazującą przychodzenia do pracy z dzieckiem?

  REKLAMA