| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Kiedy iść na studia podyplomowe?

Kiedy iść na studia podyplomowe?

W dzisiejszych czasach ukończeniem studiów wyższych może pochwalić się wiele osób. Coraz częściej pracownicy decydują się teraz na studia podyplomowe. Co powinno zadecydować o podjęciu kolejnego etapu nauki? Kiedy najlepiej iść na studia podyplomowe?

Studia podyplomowe

Kontynuowanie edukacji nikogo dzisiaj nie dziwi. Wręcz odwrotnie. Brak dokształcania i zadowolenie się tylko studiami licencjackimi czy magisterskimi wydają się wręcz niemożliwe. Studia podyplomowe to inwestycja we własny rozwój, jednak nie powinna być podejmowana tylko dla idei. Warto poważnie zastanowić się nie tylko nad kierunkiem podyplomówki, lecz także czasem jej realizacji. Zamiast pochopnej decyzji podejmowanej na fali – bo akurat wszyscy z otoczenia idą, bo tak wypada, dobrze wygląda, lepiej na spokojnie przeanalizować swoje plany i potrzeby rozwojowe. Dzięki temu łatwiej będzie nam dopasować ofertę. Wyczujemy również właściwy moment na kontynuowanie edukacji, ponieważ będzie wynikać z naszych wewnętrznych potrzeb i motywacji, a nie zewnętrznych trendów.

Studia podyplomowe to propozycja zarówno dla osób będących dopiero na początku swojej ścieżki zawodowej, jak i takich, które już mają spore doświadczenie. Można je potraktować jako inwestycję w siebie już na początku kariery, jak również mając za sobą lata pracy. – Są studia, które pozwalają rozpocząć swoją karierę z daną dziedziną i są też takie, które skierowane są do profesjonalistów i skupiają się na porządkowaniu lub pogłębianiu wiedzy i umiejętności. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku na pewno są przydatne w karierze – mówi Joanna Ukleja, specjalista ds. HR w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Na jaki rozwój warto wydać swoje pieniądze?

Dla HR-owców i nie tylko

W zawodzie HR-owca nie pracują wyłącznie absolwenci kierunków human resources na studiach magisterskich. Z powodzeniem odnajdują się w tej profesji specjaliści, którzy ukończyli psychologię, socjologię, filologię, pedagogikę czy kierunki ekonomiczne. Studia podyplomowe z HR są jednak dla nich sposobem na uzupełnienie kwalifikacji i usystematyzowanie wiedzy. Rozszerzenie kompetencji gwarantują także HR-owcom studia pokrewne, np. coaching, psychologia biznesu czy employer branding. Studia MBA to niewątpliwie prestiż i furtka to wyższych notowań w oczach pracodawców.

Dalszą edukacją możemy zajmować się na uczelniach publicznych i prywatnych. Oferta studiów podyplomowych jest bardzo bogata i różnorodna, dlatego tym bardziej warto dokładnie przeanalizować swój wybór i dopasować indywidualnie do swoich potrzeb.

Impuls do podjęcia edukacji

Poniżej znajduje się kilka wskazówek i przykładów sytuacji, w których warto podjąć decyzję o wyborze studiów podyplomowych.

Czytaj także

Autor:

Dziennikarka „Dziennika Polskiego”, specjalizuje się w tematyce zarządzania zasobami ludzkimi i rynku pracy, współpracuje z „Personelem i Zarządzaniem”, katarzyna.klimek.michno @gmail.com

Źródło:

Personel i Zarządzanie

Zdjęcia

Kiedy iść na studia podyplomowe? /Fot. Fotolia
Kiedy iść na studia podyplomowe? /Fot. Fotolia

INFORLEX Kadry Płace i HR285.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »