REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zainwestuj w swoją karierę

Małgorzata Majewska
redaktor naczelny miesięcznika „PORADNIK Rachunkowości Budżetowej”, ekonomista, praktyk – była wieloletnia księgowa w jednostkach sektora finansów publicznych posiadająca certyfikat księgowy Ministra Finansów, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, autor artykułów z zakresu rachunkowości budżetowej i finansów publicznych
 MonsterPolska.pl
lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą
Zainwestuj w swoją karierę. / Fot. Fotolia
Zainwestuj w swoją karierę. / Fot. Fotolia
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aktualna sytuacja na rynku pracy wymaga inwestowania w swoją karierę. Warto w szczególności postawić na edukację i zdobywanie nowych umiejętności. Przedstawiamy 6 wskazówek, jak prawidłowo inwestować w rozwój swojej kariery.

6 wskazówek jak zainwestować w swoją karierę

W czasie niepewnej sytuacji na rynku pracy możesz obawiać się wydatków związanych z inwestowaniem we własną karierę i podnoszeniem własnych kwalifikacji. Ale niektóre inwestycje mogą naprawdę się zwrócić. Najlepiej postawić na edukacje i zdobywanie nowych umiejętności. Nie myśl o tym, jako o kroku w tył i przykrym obowiązku. Pomyśl o poszerzaniu swojej wiedzy. Poniżej znajdziesz wskazówki jak prawidłowo zainwestować w swoją karierę.

REKLAMA

Autopromocja

Skończ studia ze stopniem naukowym

Uzupełnij swój stopień naukowy. Jeśli jeszcze nie masz magistra, postaraj się zdobyć go jak najszybciej. Może Ci to ułatwić drogę do awansu albo pomóc w znalezieniu nowej pracy.  Pracownicy w późnym stadium kariery uważają, że podnoszenie kwalifikacji poprzez naukę nie jest dla nich opłacalne. Nic bardziej mylnego – z kalkulacji wynika, że dodatkowa nauka nie tylko pozytywnie wpływ na wykonywaną pracę, ale także podnosi pozycje i prestiż zawodowy.

Zdobywaj certyfikaty

Umiejętności techniczne, zarządzanie projektem czy HR są takimi dziedzinami, w których certyfikat lub dyplom poświadczający umiejętności może pomóc w znalezieniu pracy. Ukończenie dodatkowego kursu lub szkolenia jest z reguły mniej czasochłonne i tańsze niż dodatkowe studia podyplomowe.

Rekomendowany produkt: Personel i Zarządzanie

Ucz się języka obcego

Jeśli pracujesz w międzynarodowej firmie i język polski nie jest tam językiem przewodnim, pomyśl nad nauką języka obcego, np. wzbogaconą o słownictwo biznesowe. Zajęcia z native speakerem pozwolą Ci poznać także kulturę kraju. Nie czekaj, aż szef zwróci Ci uwagę. Sam wyjdź z inicjatywą. Twoje problemy z komunikacją mogą być przyczyną braku awansu lub podwyżki – podkreśla Małgorzata Majewska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zbuduj swoją markę

To pochłonie więcej czasu niż pieniędzy. Stwórz stronę internetową z prezentacją swojego doświadczenia zawodowego. Aktualizuj Facebooka i inne profile w mediach społecznościowych. Monitoruj informacje na portalach, żeby Twój pracodawca nie znalazł żadnej kompromitującej informacji Cię informacji. Pamiętaj, że z w sieci nic nie ginie.

Zadaj pytanie: FORUM

Znajdź swojego mentora

Ważne jest żeby otaczać się ludźmi, których stać na konstruktywną krytykę na temat Twojej kariery. Wynajęcie profesjonalnego doradcy jest dobrym rozwiązaniem, gry chcesz zainwestować w siebie.

Pracuj nad wizerunkiem

Profesjonalny wizerunek wymaga nakładów czasu i pieniędzy. Jednak podnoszenie kwalifikacji to dobry sposób na poznanie ludzi z branży. Podczas zdobywania nowych umiejętności stajemy się bardziej niezależni i otwieramy sobie drogę do kolejnych szczebli kariery – zaznacza Małgorzata Majewska.

Pokusy, które mogą przeszkodzić w rozwoju kariery

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
100% płatny urlop na głosowanie w wyborach i 250+ dla każdego za udział w wyborach. Czy będzie w 2025 r. i czy dzięki temu mogłaby być większa frekwencja?

Wybory to ważny moment w życiu każdego społeczeństwa. W Polsce jednak wciąż mogłaby być większa frekwencja. Rozwiązaniem tego problemu jest pomysł urlopu na głosowanie w wyborach. Taki urlop miałby być 100% płatny. Inny pomysł na zwiększenie frekwencji to 250+ dla każdego, za udział w wyborach.

Drzemka w pracy. Jakie konsekwencje w 2025 r.?

Drzemka w pracy. Czy grożą za to jakieś konsekwencje prawne? Ciekawe przykłady i orzeczenia Sądu Najwyższego.

To już pewne: oskładkowania wszystkich umów nie będzie: rząd zmienia Krajowy Plan Odbudowy i będzie inaczej reformował rynek pracy

Ostatecznie upadł projekt ozusowania wszystkich umów. Byłby to cios, zwłaszcza dla najbardziej mobilnych pracowników, którzy nie zadowalają się podstawową pensją lecz starają się dorobić. Jednym ruchem rząd zabrałby im nawet 40 procent tych dorobionych pieniędzy, które teraz otrzymują na rękę.

Zasiłek wyrównawczy 2025 i 2026 r. [komu przysługuje, w jakiej wysokości, jak uzyskać]

Zasiłek wyrównawczy przysługuje wyłącznie ubezpieczonemu będącemu pracownikiem. Świadczenie stanowi różnicę między przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem pracownika, a jego miesięcznym wynagrodzeniem osiągniętym za pracę w warunkach rehabilitacji zawodowej.

REKLAMA

PKD 2025: lista zmian w Polskiej Klasyfikacji Działalności [TABELA]

Zmiany w PKD od stycznia 2025 r. – przedsiębiorcy mają 2 lata na wdrożenie nowych przepisów. Katalog kodów został zmodyfikowany i rozszerzony o nowe rodzaje działalności. Artykuł zawiera listę nowych kodów PKD oraz klucze przejścia PKD 2027 na PKD 2025.

Pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia. Czy można rozwiązać umowę bez wypowiedzenia?

Pracownik wykonuje swoją pracę w celu uzyskania umówionego wynagrodzenia. Co jeśli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia? Czy zatrudniony może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia? Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśnia, jakie są przepisy.

Świadczenie rehabilitacyjne 2025 i 2026 r. [dla kogo, wysokość świadczenia, okres pobierania, wniosek]

Pracownik może pobierać zasiłek chorobowy tylko przez określony czas. Możliwa jest sytuacja, gdy osoba otrzymująca zasiłek nie wróci do pracy z powodu przedłużającej się choroby. W takim przypadku może pobierać świadczenie rehabilitacyjne przez okres niezbędny do uzyskania zdolności do pracy.

Mobbing 2025: zmiana przepisów i nowe obowiązki pracodawców [Projekt ustawy]

Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące mobbingu w miejscu pracy funkcjonują od 21 lat. W 2025 r. będą trwały prace nad zmianą przepisów i wprowadzeniem nowych obowiązków pracodawców w celu zwiększenia ochrony pracowników. Pracodawcy będą musieli m.in. określić zasady przeciwdziałania mobbingowi. Planowana jest również podwyżka minimalnego progu zadośćuczynienia za mobbing.

REKLAMA

Umowy cywilnoprawne 2025: oskładkowanie umów [Fakty i mity]

Oskładkowania umów cywilnoprawnych w 2025 roku nie będzie. Przesunięto je co najmniej o rok. Pojawiło się jednak wiele nieprawdziwych informacji na ten temat. Poniższy artykuł zawiera 11 faktów i mitów dotyczących ozusowania umów. Sprawdź, co jest prawdą, co półprawdą, a co informacją zupełnie nieprawdziwą.

Pracownicy odchodzą z pracy ze względu na pracę zmianową. Ogromny problem firm produkcyjnych

Nadmierna rotacja pracowników to ogromny problem firm produkcyjnych w Polsce. Pracownicy odchodzą z pracy m.in. ze względu na pracę zmianową. Z jakimi problemami borykają się pracodawcy w branży produkcyjnej? Jak mogą je rozwiązać?

REKLAMA