64 proc. firm uważa, że praca zdalna umożliwia zatrudnienie osób starszych
64 proc. firm uważa, że praca zdalna umożliwia zatrudnienie osób starszych lub z niepełnosprawnościami, a 59 proc. wskazuje, że ma ona wpływ na zmniejszenie kosztów utrzymania przedsiębiorstwa - przekazał Polski Instytut Ekonomiczny.
84 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojej relacji z partnerem
84 proc. badanych Polaków jest zadowolonych z relacji z partnerem/ką, a 63 proc. deklaruje satysfakcję z życia seksualnego. Polacy plasują się poniżej średniej światowej w każdym aspekcie zadowolenia z życia miłosnego – wynika z sondażu Ipsos.
Miliardy złotych na edukację cyfrową
Polski rynek edukacji cyfrowej czeka w najbliższych latach sprzyjająca koniunktura. W tym roku zacznie się wdrażanie nowych programów, finansowanych z funduszy europejskich.
Pierwsza pomoc w poszukiwaniu pracy
Aby zmiany w życiu zawodowym przebiegły sprawnie i bezproblemowo, należy się do nich odpowiednio przygotować. Od czego zacząć? Mamy dla Was kilka wskazówek.
Obowiązkowy zwrot kosztów pracy zdalnej, czyli problem pracodawcy i pracownika WIDEO
Praca zdalna została na stałe wprowadzona do Kodeksu pracy. Nowelizacja pozostawia jednak wątpliwości, które staną się problemem dla pracodawców i pracowników. Przykładem jest zwrot kosztów pracy zdalnej.
Kolejne zmiany w Kodeksie pracy. Nowe urlopy i reformy w umowach na okres próbny
Zmiany w Kodeksie pracy, które uchwalił Sejm 8 lutego 2023 r., to część wdrażania dwóch unijnych dyrektyw, tzw. work-life-balance. Nowe przepisy dotyczą m.in. urlopu rodzicielskiego, prawa do dodatkowych pięciu dni urlopu opiekuńczego i dwóch dni wolnych z powodu działania siły wyższej. Zmiana obejmuje również regulacje warunków zawierania umów na okres próbny.
Firmy potrzebują więcej czasu na wdrożenie zmian w Kodeksie pracy
Dzisiaj Sejm ma głosować nad przepisami dostosowującymi Kodeks pracy do unijnej dyrektywy work-life balance. Konfederacja Lewiatan apeluje o wydłużenie terminu wejścia w życie nowych przepisów do co najmniej czterech miesięcy.
Wykroczenie przeciwko prawom pracownika
Przepisy Kodeksu pracy określają prawa i obowiązki pracowników. Przede wszystkim po to, by ich chronić. Ciężkie naruszenie praw pracownika stanowi podstawę do rozwiązania umowy o pracę, a niektóre z wykroczeń przeciwko prawom pracownika mogą być podstawą do nałożenia na pracodawcę kary grzywny.
Nowelizacja Kodeksu pracy 2023
Zmiany w urlopach rodzicielskich, szersze stosowanie elastycznej organizacji pracy i możliwość zwolnienia od pracy "z powodu działania siły wyższej" – takie m.in. rozwiązania przewiduje nowelizacja Kodeksu pracy, którą w środę uchwalił Sejm.
Nowelizacja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników, rodziców i pracodawców
W środę Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy wprowadzają zmiany m.in. w urlopach rodzicielskich. To kolejna nowelizacja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników, rodziców i pracodawców - powiedziała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Polacy nie lubią poniedziałków i chcą pracować cztery dni w tygodniu
Badanie przeprowadzone przez serwis InterviewMe wykazało, że 67% Polaków popiera pomysł skrócenia tygodnia pracy do 4 dni. Jednocześnie 43% uważa, że 40 godzin pracy w tygodniu to zbyt dużo. Aż 75% Polaków nie lubi poniedziałków.
Work-life balance to dłuższe urlopy dla rodziców i opiekunów. Od kiedy? WIDEO
Urlopy dla rodziców i opiekunów ulegną wydłużeniu. Termin implementowania przepisów tzw. dyrektywy Work-life balance nie jest jeszcze dokładnie znany. Najprawdopodobniej doczekamy się zmian w prawie jeszcze w 2023 roku.
Niedziela handlowa – luty 2023
NFZ: nie ma zgody na przyjmowanie koleżanek i rodziny poza kolejnością
Pracodawcy przeciwni zmianom w reklamach suplementów diety
Posłowie wysłuchali apelu pracodawców
Uchodźcy w wieku produkcyjnym, którzy wyrażali chęć podjęcia pracy w Polsce, znaleźli zatrudnienie
Praca zdalna i digitalizacja – co nas czeka w 2023 r.?
Praca zdalna w 2023 roku. Ostanie trzy lata to okres wielu dynamicznych zmian na rynku pracy, które znacząco wpływały na sposób prowadzania biznesu. Planowane na początek tego roku nowelizacje mają głównie na celu unormowanie i zabezpieczenie osób pracujących zdalnie. Za tym idą kolejne rozwiązania, zmieniające obraz zatrudnienia w Polsce. Z jakimi trendami HR będziemy mierzyli się w najbliższych kwartałach? Eksperci wskazują cztery najważniejsze kierunki w 2023 r.
Komisja za projektem nowelizacji Kodeksu pracy w sprawie tzw. work-life balance
Podwyżki dla pracowników wracających z urlopów macierzyńskich
Szacowana stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 5,5 proc.
Nielegalne powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi
Dokumentacja i oświadczenia związane z pracą zdalną – wzory dokumentów dla każdej formy pracy zdalnej WEBINARIUM
Dokumentacja i oświadczenia związane z pracą zdalną. Zapraszamy na praktyczne webinarium „Dokumentacja i oświadczenia związane z pracą zdalną – wzory dokumentów dla każdej formy pracy zdalnej” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 17 lutego 2023 roku. Webinarium wyjątkowo potrwa aż 1,5 godziny. Polecamy!
Konsumenci oczekują szybkiego kontaktu i personalizacji oferty
Zmiany w Kodeksie spółek handlowych ułatwią cudzoziemcom zakładanie biznesów
Służba Więzienna poszukuje kandydatów do pracy
Walka z wiatrakami
Jak legalnie zatrudnić obywatela Ukrainy?
Trochę więcej optymizmu w przemyśle
3 mln zł na wsparcie zatrudnienia socjalnego w 2023 r.
Rynek pracy w dobie niepewności
Praca 4.0. Wyzwań na rynku pracy przybywa
Główny Inspektor Pracy o pracy zdalnej
Wskaźnik Rynku Pracy w styczniu spadł o 1,0 pkt. do 65,1 pkt.
Prognozy zatrudnienia o rocznym horyzoncie nieco bardziej optymistyczne niż kwartalne
Umowa zlecenia 2023 - co może się zmienić?
Wprowadzenie pełnego oskładkowania umów zleceń było dyskutowane od wielu lat. W I kwartale 2023 roku planowane jest wprowadzenie rewolucyjnych zmian dotyczących umów cywilnoprawnych. Co może się zmienić i czy ktoś skorzysta na tych zmianach? Sprawdź.
Ponad 55 proc. Polaków obawia się, że kryzys negatywnie wpłynie na ich zatrudnienie
Personel pokładowy pilnie poszukiwany
Pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji Kodeksu pracy
Przewodniczący PFON pozytywnie o nowelizacji Kodeksu pracy
Stawki freelancerów w 2022 r. wzrosły
10 kroków w prewencji stresu
Dobry portal pracowniczy – 5 kluczowych cech
39 proc. uchodźców z Ukrainy znalazło zatrudnienie w Polsce
Prezydent podpisał ustawę o postępowaniach awansowych na uczelniach
Średnio 54 minuty dziennie. Tyle oszczędza pracownik na pracy zdalnej
Praca zdalna pozwala oszczędzić zatrudnionym średnio 54 minuty dziennie - wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Czas ten przeznaczają głównie na odpoczynek i jakąś formę pracy - dodali.