REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kinga Piwowarska
Doktor nauk prawnych, adwokat, adiunkt na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie w Katedrze Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego.
Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą
12138562
Pixabay

REKLAMA

REKLAMA

W dniu 9 lutego 2024 roku przypada Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą. Może rzeczywiście tego dnia warto skorzystać z innych, niż samochód czy autobus, środków komunikacji - ponieważ również dzisiaj mają miejsce protesty rolników w całym kraju, w około 250 miejscach. W Krakowie od dnia 1 marca 2024 r. ma powrócić miejska rowerowa kampania dla krakowskich pracowników "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca...i tak w kółko". Termin na zgłoszenia dla pracodawców trwa do 12 lutego 2024 roku!

Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą

W dniu 9 lutego 2024 roku przypada Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą. Może rzeczywiście tego dnia warto skorzystać z innych, niż samochód czy autobus, środków komunikacji - ponieważ również dzisiaj mają miejsce protesty rolników w całym kraju, w około 250 miejscach. 

REKLAMA

Autopromocja

Szczególnie tego dnia, promowany jest zdrowy i ekologiczny tryb życia - nie tylko w stosunku do pracowników, ale i generalnie do całego społeczeństwa. Paradoksalnie tej Zielonej Energii i unijnej polityce bycia i życia eko - rolnicy mocno się sprzeciwiają. Pojawia się dwugłos, ale te sprawy trzeba wyważyć. Jeżeli chodzi o eko transport, to w wielu polskich miastach pracodawcy zachęcają swoich pracowników: zacznij zdrowo żyć! Sport, prawidłowa dieta i ograniczenie stresu to podstawa zdrowego życia. W interesie pracodawcy jest też to, aby pracownicy nie chorowali, byli efektywni i wydajni. Taka poranna przejażdżka do pracy rowerem może wzmocnić odporność organizmu, zapobiegać chorobom, pomóc radzić sobie pracownikom ze stresem, kształtować satysfakcjonujące samopoczucie. Jakie są działania prowadzone przez pracodawców promujące zdrowy styl życia? Szczegóły w artykule poniżej.

Rowerzyści popierają Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą

Rowerzyści popierają Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą. Jak nieustannie powtarzają zapaleni miłośnicy dwóch kółek: nie ma złej pogody na jazdę rowerem, są tylko źle ubrani rowerzyści. Dojazd do pracy rowerem zimą jest więc możliwy, trzeba tylko chcieć.

W Krakowie rusza program: "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca...i tak w kółko"

Jak podaje krakowski Urząd Miasta od dnia 1 marca 2024 r. ma powrócić miejska rowerowa kampania dla krakowskich pracowników "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca...i tak w kółko". Został już uruchomiony nabór do 8. edycji! Termin na zgłoszenia trwa do 12 lutego 2024 roku!

Ważne
"Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca...i tak w kółko"

Kampania potrwa od 1 marca 2024 r. do końca listopada 2024 r. - czyli paradoksalnie urząd, nie promuje już dojeżdżania do pracy rowerem zimą.

Rowerem do pracy - zgłoszenia przez krakowskich pracodawców do 12 lutego 2024 roku

Pracodawcy, którzy chcą przystąpić do akcji w 2024 roku: "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca...i tak w kółko" powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jak podkreśla urząd w zakresie kampanii:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Prowadzimy ją w ramach działań na rzecz zrównoważonego transportu i mobilności, promując rower jako codzienny środek transportu wykorzystywany w trakcie podróży do i z pracy.
  • Kampania nie ma charakteru rekreacyjnego i sportowego.
  • Dedykujemy ją pracodawcom zatrudniającym na terenie Krakowa min. 50 osób, których pracownicy świadczą pracę co do zasady w sposób stacjonarny.  
  • Bezwzględnym wymogiem udziału w akcji jest korzystanie z dedykowanego portalu, poprzez który pracownicy rejestrują się i zapisują swoje przyjazdy na rowerze do i z pracy.
  • Akcja nie rodzi zobowiązań finansowych wobec pracodawców.

Po kampanii rowerzyści zrezygnowali z dojazdu samochodem do pracy

Co do jesiennej akcji w 2023 r. urzędnicy podkreślają: "W akcji udział wzięło blisko 70 pracodawców. Przypomnijmy, że prowadziliśmy ją dla stosunkowo wąskiego grona z uwagi na testową formę kampanii. Mimo dość trudnego "pogodowo" listopada rowerzyści nie zawiedli i 800 osób dojeżdżało w jego trakcie do pracy na rowerze średnio co drugi dzień, wybijając na liczniku tym samym blisko 112 000 km. Niemal wszyscy uczestnicy otrzymali od nas atrakcyjne upominki. Tym samym zakończyliśmy krótką jesienną edycję. Jak co roku przeprowadziliśmy ankietę oceniającą akcję. Wzięło w niej udział prawie 900 osób. Ponad 70% respondentów stanowili zadeklarowani rowerzyści, ale 7% ankietowanych zdecydowało się zrezygnować z dojazdów samochodem do pracy na rzecz roweru właśnie dzięki naszej testowej kampanii. Przypomnijmy, że w przypadku kampanii w standardowym wymiarze w przeszłości odsetek ten wynosił co roku aż 20%. Blisko połowa ankietowanych przyjeżdżała do pracy na rowerze częściej dzięki naszej akcji niż w analogicznym okresie rok temu, a ponad 90% wszystkich respondentów stwierdziło, że zachęca ona do częstszego korzystania z roweru także w celach niezwiązanych z obowiązkami służbowymi.".

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe przepisy o rynku pracy i zatrudnianiu cudzoziemców od 1 czerwca 2025. Co się zmienia?

Od 1 czerwca 2025 r. wchodzą w życie dwie kluczowe ustawy reformujące polski rynek pracy i zasady zatrudniania cudzoziemców. Nowe przepisy zmienią sposób rejestracji bezrobotnych, zniosą ograniczenia wiekowe i wprowadzą nowoczesne narzędzia informatyczne. Co dokładnie się zmienia i kogo dotyczą nowe regulacje?

Debata. Syndrom oszustki - między sukcesem a wątpliwościami

To będzie jedno z najważniejszych spotkań w naszym studio, transmitowane w czasie rzeczywistym na stronie infor.pl.

Ile godzin tygodniowo pracuje się w UE? Najmniej w Holandii, najwięcej w Grecji, Bułgarii i Polsce

Według danych Eurostatu pracownicy w Unii Europejskiej pracowali średnio 36 godzin w tygodniu. Okazuje się, że w Polsce było to znacznie więcej. Gdzie odnotowano najdłuższe, a gdzie najkrótsze tygodnie pracy?

Jakie kody uprawniają do wyższego dofinansowania PFRON? [KWOTY 2025]

Kwota dofinansowania, jaką może uzyskać pracodawca, zależy nie tylko od stopnia niepełnosprawności, ale również od rodzaju schorzenia. Czy pojawią się kolejne kody uprawniające do wyższego dofinansowania? Jakie kwoty obowiązują w 2025 r.?

REKLAMA

Kapitał początkowy można przeliczyć. To klucz do wyższej emerytury!

Kapitał początkowy to odtworzona wartość składek emerytalnych z okresu przed 1 stycznia 1999 roku, kiedy składki nie były przypisane do indywidualnych kont. Bez kapitału początkowego Twoja emerytura może być znacznie niższa. Sprawdź, jak go wyliczyć i jakie dokumenty są potrzebne, by nie stracić pieniędzy.

Menadżerowie wysokiego szczebla chcą się dogadywać mimo barier budowanych przez przywódców świata

Menadżerowie i światowy biznes stoi w obliczu rosnącej niestabilności – od napięć geopolitycznych i przesunięcia wpływów globalnych, po coraz bardziej spolaryzowaną scenę międzynarodową. Mimo to, wielu menedżerów najwyższego szczebla wciąż wykazuje wiarę w trwałość dotychczasowych struktur i scenariuszy współpracy.

Pracodawco! Nie zawsze możesz zlecić dodatkowe zadania pracownikowi

Podpisując umowę o pracę, strony zawierają dwustronne zobowiązanie - pracownik obliguje się do świadczenia określonej w umowie pracy, a pracodawca do wypłacania pracownikowi uzgodnionego wynagrodzenia. W praktyce jednak wielu pracodawców wychodzi z założenia, że skoro to oni płacą, to mogą zlecać swoim podopiecznym różnorodne zadania, również te wykraczające poza ustalony zakres obowiązków.

Jawność wynagrodzeń w Polsce: Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy. Co się zmieni dla pracodawców i kandydatów do pracy?

Nowelizacja Kodeksu pracy uchwalona przez Sejm wprowadza obowiązek informowania kandydatów do pracy o wynagrodzeniu w procesie rekrutacji. Eksperci podkreślają jednak, że to dopiero początek drogi do pełnej jawności płac w Polsce.

REKLAMA

Aplikacja mZUS zyskuje popularność – już ponad 700 tys. użytkowników w całej Polsce

Aplikacja mobilna mZUS, dostępna na smartfony z systemem Android i iOS, przekroczyła próg 700 tysięcy użytkowników. Umożliwia szybki i wygodny dostęp do usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, takich jak składanie wniosków o 800+, „Dobry Start” czy rezerwacja e-wizyt.

Coraz więcej seniorów wybiera przelew zamiast gotówki. Już 80% świadczeń ZUS trafia na konta bankowe

W marcu 2025 roku aż 80 proc. emerytów i rencistów otrzymywało świadczenia ZUS przelewem na konto bankowe. Choć coraz więcej osób rezygnuje z gotówki, część seniorów nadal wybiera wizytę listonosza – z powodów praktycznych i społecznych.

REKLAMA