Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu nieobecność w pracy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące nieobecność w pracy.
Jak wyliczyć podstawę wymiaru świadczeń po zmianie minimalnego wynagrodzenia od 1 stycznia 2011 r.
Aktualizacja: 24.01.2011
Pracownik od 2 lat pracuje na 1/2 etatu ze stałą pensją w wysokości 660 zł, a od stycznia 2011 r. w wysokości 693 zł. W grudniu 2010 r. był przez 14 dni na zasiłku chorobowym (zwolnienie było wystawiane tylko na dni robocze), 6 dni na urlopie wypoczynkowym i jeden dzień pracował. Od 6 stycznia 2011 r. pracownik znowu jest na zwolnieniu lekarskim. Czy ponownie wyliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego? Jeżeli tak, to z jakiego okresu? »
Aktualizacja: 22.12.2010
Umowa o pracę zawarta z pracownikiem, który choruje nieprzerwanie od października, została rozwiązana 30 listopada 2010 r. Jakie składniki wynagrodzenia powinniśmy wykazać w zaświadczeniu ZUS Z-3, na podstawie którego ZUS naliczy zasiłek za okres po ustaniu zatrudnienia pracownika? Czy należy wykazywać składniki, które przysługiwały za okres pobierania zasiłków, np. abonamenty medyczne, składniki przyznane pracownikom za pracę grupową, składniki niepomniejszane proporcjonalnie za czas choroby, ekwiwalenty pieniężne za urlop, których nie wliczyliśmy do podstawy wymiaru zasiłku w czasie trwania zatrudnienia? »
Czy należy wyrównać wynagrodzenie do płacy minimalnej w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności
Aktualizacja: 29.07.2010
Zatrudniamy pracownika w pełnym wymiarze czasu pracy ze stawką minimalnego wynagrodzenia. W lipcu br. pracownik nie przyszedł przez 3 dni do pracy, twierdząc, że był chory. Nie wziął urlopu, a po powrocie nie dostarczył zwolnienia lekarskiego. W jaki sposób obliczyć jego wynagrodzenie za lipiec? Czy mimo nieusprawiedliwionej nieobecności musimy mu wypłacić całą pensję (tj. minimalną kwotę wynagrodzenia), czy możemy pomniejszyć wynagrodzenie o dni nieobecności? »
Wniosek o odroczenie składek za XI
Kancelaria Radcy Prawnego Jacek Posyniak specjalizuje się przede wszystkim w prawie karnym niosąc pomoc prawną osobom zatrzymanym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa i to zarówno sprawcom, jak i pokrzywdzonym. Kancelaria zajmuje się także m.in. sprawami z zakresu prawa rodzinnego, drogowego.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »