REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Praca za granicą, Zasiłek dla bezrobotnych

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zasiłek dla bezrobotnych a porozumienie stron - sposób rozwiązania umowy ma znaczenie

Czy zasiłek dla bezrobotnych przysługuje po rozwiązaniu umowy na mocy porozumienia stron? Jaki wpływ na sposób rozwiązania umowy o pracę na wypłatę zasiłku dla bezrobotnych?

Zasiłek dla bezrobotnych netto - od czerwca 2024 roku podwyżka

Zasiłek dla bezrobotnych od czerwca 2024 roku wzrośnie o 11,4%. Ile wyniesie zasiłek dla bezrobotnych netto w pierwszych 3 miesiącach pobierania świadczenia i jaka będzie jego wysokość w późniejszych miesiącach?

Zasiłek dla bezrobotnych 2024 netto

Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych netto w 2024 roku? Jego wysokość zależy od stażu pracy bezrobotnego. Ile trwa pobieranie zasiłku dla bezrobotnych? Jakie znaczenie ma sposób rozwiązania umowy?

Zasiłek dla bezrobotnych to nie jedyne świadczenie wypłacane przez urząd pracy. Jakie inne świadczenia należą się bezrobotnym

Zasiłek dla bezrobotnych nie jest jedynym świadczeniem przysługującym osobom bezrobotnym. Świadczenia te finansowane są ze środków Funduszu Pracy. Jakie są inne świadczenia, które urzędy pracy wypłacają bezrobotnym?

Praca za granicą w 2024 roku. Czy Polacy nadal będą chętnie wyjeżdżać?

Liczba osób, które zdecydowały się na wyjazd do pracy za granicą przy wsparciu agencji zatrudnienia wyniosła w 2022 r. ponad 164 tysiące – takie dane podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Oznacza to wzrost o ponad 12 tysięcy w stosunku rok do roku. Czy kończący się rok przyniesie kolejne wzrosty i jak wygląda perspektywa na 2024? W dużej mierze zależy to od inflacji i sytuacji gospodarczej w kraju. 

Praca w Norwegii już się Polakom nie opłaca? Dlaczego?

Polacy nie chcą już przyjeżdżać do pracy w Norwegii. Norweska pensja (wypłacana jest w koronach) po przeliczeniu na euro lub złotówki 10 lat temu była wyższa o 50 proc - zauważa norweski nadawca publiczny NRK, powołując się na agencję zatrudnienia Adecco.

Bezrobotni. Czy ponowna rejestracja daje prawo do zasiłku

Jak wygląda sytuacja osoby zarejestrowanej w urzędzie pracy jako bezrobotna z prawem do zasiłku, gdy wyrejestruje się z urzędu pracy na krócej niż 365 dni i potem ponownie zarejestruje? Co z zasiłkiem? Odpowiadamy. 

Praca tymczasowa zagranicą. Sposób na podreperowanie domowego budżetu. Można zarobić nawet 10000 zł netto miesięcznie!

Polacy coraz bardziej są skłonni szukać sposobu na ratowanie swoich finansów, pracując za granicą. 55 proc. ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu agencji zatrudnienia Trenkwalder, zadeklarowało chęć wyjazdu do pracy za granicą. 

Bezrobotni: Kiedy urząd pracy zapłaci stypendium za okres studiów podyplomowych

Dofinansowanie studiów podyplomowych podejmowanych przez osobę bezrobotną to jedna z form wsparcia oferowanego przez urzędy pracy. Oprócz sfinansowania kosztów takich studiów, urząd pracy wypłaca bezrobotnemu stypendium w trakcie trwania nauki. W jakiej wysokości? Przez jaki okres? Co warto wiedzieć o stypendium z tytułu odbywania studiów podyplomowych? Odpowiadamy. 

Zasiłek dla bezrobotnych: Ile wynosi świadczenie od czerwca 2023 r.

Zasiłek dla bezrobotnych to świadczenie przysługujące osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy jako bezrobotne, spełniającym określone warunki. Jakie to warunki? Ile wynosi wysokość zasiłku dla bezrobotnych po waloryzacji w 2023 r.? Odpowiadamy. 

Emerytura za pracę za granicą

Emerytura za pracę za granicą - wielu zastanawia się czy świadczenie należy się w związku z pracą w kilku krajach. Najczęstsze wątpliwości to: Ile trzeba pracować za granicą żeby dostać emeryturę z zagranicy? Czy ZUS dowie się o pracy za granicą? Czy można mieć dwie emerytury w Polsce i za granicą? W jakiej wysokości będzie emerytura zagraniczna?

Fundusz Pracy: Czym się zajmuje i jaką rolę pełni

Fundusz Pracy jest państwowym funduszem, w ramach którego gromadzone są środki na cele wskazane w ustawie o promocji zatrudnienia. Jakie to cele i jakie znaczenie ma Fundusz Pracy? Sprawdź! 

Praca za granicą. O czym pracodawca musi poinformować pracownika

Nowelizacja Kodeksu pracy, która weszła w życie 26 kwietnia nałożyła na pracodawcę nowe obowiązki informacyjne związane z wysłaniem pracownika do pracy za granicą. O czym pracodawca musi poinformować pracownika?

Skrócony okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych

W przepisach czytamy, że okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych ulega skróceniu m.in. o okres zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych, robót publicznych oraz o okres odbywania stażu, szkolenia lub przygotowania zawodowego dorosłych przypadających na okres, w którym przysługiwałby zasiłek. Jak rozumieć ten zapis? Wyjaśniamy.

Prowadziłeś działalność gospodarczą? Sprawdź, czy otrzymasz zasiłek dla bezrobotnych

Nie każdy były przedsiębiorca otrzyma zasiłek dla bezrobotnych po zamknięciu lub zawieszeniu działalności gospodarczej. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać prawo do zasiłku? Jaki wpływ na zasiłek ma zamknięcie lub zawieszenie działalności? Odpowiadamy.

Osoba bezrobotna - składki

Rejestrujesz się w urzędzie pracy? Sprawdź, jakim składkom będziesz podlegać.

Praca za granicą 2023 - jakie zmiany w KP

Zaszły zmiany w KP co do delegowania pracowników do pracy na obszarze państwa niebędącego członkiem UE. Pracodawca ma nowe obowiązki informacyjne co do warunków zatrudnienia za granicą. Poniżej szczegóły.

Praca za granicą 2023 - jakie zmiany w KP

Zaszły zmiany w KP co do delegowania pracowników do pracy na obszarze państwa niebędącego członkiem UE. Pracodawca ma nowe obowiązki informacyjne co do warunków zatrudnienia za granicą. Poniżej szczegóły.

Odmowa podjęcia pracy a status osoby bezrobotnej

Jednym z obowiązków osoby zarejestrowanej w urzędzie pracy jako bezrobotna jest przyjmowanie propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy określonej w ustawie. Co się kryje pod pojęciem odpowiedniej pracy i co się stanie, gdy bezrobotny nie przyjmie oferty takiego zatrudnienia? Odpowiadamy.

Praca za granicą – zmiany w KP 2023

Jakie zmiany zajdą w zakresie delegowania do pracy na obszarze państwa niebędącego członkiem UE? Czy pracodawca ma powiadomić pracownika o warunkach zatrudnienia? W jaki sposób należy powiadomić praocwnika o warunkach pracy za granicą? Jakie zmiany zajdą w KP?

Szkocja - dni wolne od pracy 2023

Dni wolne od pracy w 2023 roku – Szkocja. Kiedy wypadają? Odpowiadamy.

Polacy a praca za granią

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że trend wyjazdu z Polski w celu poszukiwania zatrudnienia się odwróci i Polacy będą raczej wracać i pracować w ojczyźnie. Wskazywały na to coraz lepsza sytuacja gospodarcza w Polsce, a później pandemia, która uniemożliwiła swobodne przemieszczanie się. Jednak inflacja, niepewność, wojna na Ukrainie sprawiły, że obecnie, znowu, wielu Polaków szuka pracy za granicą, głównie w krajach UE.

Zasiłek dla bezrobotnych a zmiana miejsca zamieszkania

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych przysługuje zarejestrowanej osobie bezrobotnej po spełnieniu wymogów formalnych. Okres pobierania zasiłku zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest stopa bezrobocia na terenie powiatu, w którym zarejestrowana jest osoba bezrobotna. Co w przypadku zmiany miejsca zamieszkania bezrobotnego? Czy będzie to miało wpływ na okres pobierania zasiłku? Podpowiadamy.

Pogląd, że wielu ludzi chce przyjechać do pracy do Niemiec jest błędny

Rząd RFN chce uprościć zasady wjazdu i uznawania kwalifikacji zawodowych, aby przyciągnąć do kraju więcej zagranicznych wykwalifikowanych pracowników. Ekspert ds. międzynarodowego rynku pracy Chris Pyak uważa, że "pogląd, iż wielu ludzi chce przyjechać do Niemiec, jest błędny". Odstrasza ich m.in. rasizm.

Belgowie mogą wybierać 4-dniowy tydzień pracy, ale bez zmiany liczby przepracowanych godzin

Rząd Belgii oficjalnie dał obywatelom wybór, czy chcą pracować cztery dni w tygodniu czy pięć, jednak zgodnie z regulacją, która weszła w życie w poniedziałek, liczba godzin pracy niezależnie od wybranej opcji niemal się nie zmieni - poinformował portal Euronews.

Maląg: stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,1 proc.

W październiku stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,1 proc. – poinformowała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba osób poszukujących pracy, spadła o 4,2 tys. i wyniosła 797,5 tys.

Czterodniowy tydzień pracy w Portugalii może się wiązać z wydłużeniem jej dobowego wymiaru

W związku z rozpoczętymi przez władze Portugalii pracami przy zatwierdzeniu czterodniowego tygodnia pracy, rząd Antonia Costy wyraził zgodę na wydłużenie jej dobowego wymiaru - poinformowała odpowiedzialna za resort pracy minister Ana Mendes Godinho.

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych - na co zwrócić uwagę?

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych - na co zwrócić uwagę? Rejestracja w urzędzie pracy nie oznacza automatycznego przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Jakie warunki należy spełniać, aby go otrzymać? Od kiedy jest on naliczany?

Rozwiązanie umowy a prawo do zasiłku

Rozwiązanie umowy - jaki ma wpływ na prawo do zasiłku dla bezrobotnych? Odpowiadamy.

Zawieszenie lub zamknięcie działalności gospodarczej a zasiłek dla bezrobotnych

Jaki wpływ na prawo do zasiłku i okres jego wypłacania ma zawieszenie działalności gospodarczej, a jaki zamknięcie działalności? Odpowiadamy.

Kiedy przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

Zasiłek dla bezrobotnych - ile wynosi w 2022 r. i komu przysługuje? Na jaki okres jest przyznawane prawo do zasiłku? Kiedy może przypadać okres pobierania zasiłku? Czy musi wyłącznie następować po ostatnim zatrudnieniu ubezpieczonego oraz po rozwiązaniu umowy o pracę z przyczyn ekonomicznych, czy też może przypadać w innym termie?

Staż pracy w Polsce a praca za granicą

Staż pracy ma wpływ na uprawnienia pracownicze, np. wymiar urlopu wypoczynkowego. Czy okres zatrudnienia za granicą również się do niego wlicza? Jak udokumentować pracę poza Polską? Czy zagraniczne dokumenty muszą być tłumaczone? Odpowiadamy.

183 dni pracy za granicą - jak liczyć?

183 dni pracy za granicą - jak je poprawnie liczyć? Limit 183 dni dotyczy dni fizycznej obecności w innym państwie. Jak traktować część dnia spędzoną na oddelegowaniu? Sprawdź umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Praca w Norwegii przestaje się opłacać?

Praca w Norwegii przestaje się opłacać. Coraz częściej Polacy wracają do Polski. Czy Norwegia nie jest już socjalnym rajem?

Polacy chcą pracować za granicą

Polacy chcą pracować za granicą przez sytuację w kraju. Galopująca inflacja obniża wartość wynagrodzeń za pracę. Jakie są najbardziej popularne kierunki migracji zarobkowych Polaków?

Praca zdalna za granicą - wszystko co musisz wiedzieć

Praca zdalna za granicą? Jakie warunki należy spełnić? Co powinien wiedzieć pracodawca, a co pracownik? Oto krótki poradnik.

Praca za granicą bez języka

Praca za granicą bez znajomości języka - czy jest możliwa? Gdzie można pracować za granicą, nie znając języka obcego?

Zasiłek dla bezrobotnych 2021 - netto

Zasiłek dla bezrobotnych w 2021 r. - ile wynosi netto? Kiedy przysługuje?

Szwecja - praca w lesie

Praca w Szwecji - pracownicy sezonowi zatrudniani do sadzenia i czyszczenia lasów bywają wykorzystywani przez pracodawców. Jak? Ile zarabiają?

Niemcy i Holandia walczą o polskich pracowników

Praca w Niemczech i Holandii - niemieccy i holenderscy pracodawcy walczą o polskich pracowników. Dlaczego?

Składka zdrowotna - pracownik za granicą ponad 183 dni

Składka zdrowotna pracownika przebywającego za granicą więcej niż 183 dni - jak ją obliczyć? Jak obniżyć składkę zdrowotną?

Granica polsko-ukraińska - czy otwarta, kwarantanna

Granica polsko-ukraińska to granica z państwem spoza strefy Schengen. Obowiązuje więc kwarantanna po jej przekroczeniu. Ile trwa kwarantanna dla Ukraińca? Czy test na COVID zwalnia z kwarantanny?

Praca w Wielkiej Brytanii po Brexicie

Praca w Wielkiej Brytanii po Brexicie czyli od 1 stycznia 2021 r. - jak wygląda? Do 1 października 2021 r. trwa okres przejściowy. Wprowadzono wizy i punktowy system migracyjny. Jaka jest sytuacja Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii? Co zrobić, by wyjechać do pracy? Jak złożyć wniosek o wizę? Czy do pracy sezonowej również potrzebna jest wiza?

Płaca minimalna i inne świadczenia - Niemcy 2021

Płaca minimalna w Niemczech w 2021 r. wzrosła. Ile wynosi najniższe wynagrodzenie? Jaka jest wysokość Kindergeld czyli świadczenia na dziecko, Hartz IV czyli dla bezrobotnych, zaliczki alimentacyjnej i zapomogi na dziecko? Jakie dodatki przewiduje się dla emerytów? Co z dodatkiem mieszkaniowym (Wohngeld) i abonamentem TRV?

4 świadczenia z urzędu pracy

Świadczenia z urzędu pracy to np. zasiłek dla bezrobotnych. Jakie jeszcze świadczenia pieniężne można otrzymać z urzędu pracy? Kto może je otrzymać i w jakiej wysokości?

Ile z wynagrodzenia może zabrać komornik?

Ile komornik może zabrać z wynagrodzenia za pracę? Pytanie to pada częściej w dobie kryzysu wywołanego epidemią COVID-19. W jakiej wysokości komornik może zająć pensję pracownika? Jakie w związku z tym obowiązki ma pracodawca? Czy można dokonać zajęcia wynagrodzenia osoby zarabiającej najniższa krajową? Co w przypadku umów cywilnoprawnych? Czy można zająć zasiłek dla bezrobotnych?

Delegowanie pracowników - nowe obowiązki pracodawcy

Delegowanie pracowników zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 4 września 2020 r. wiąże się z nowymi obowiązkami po stronie pracodawcy. Co się zmieniło? Jakie powinny być minimalne warunki zatrudnienia pracowników delegowanych? Jakie są różnice w delegowaniu pracowników tymczasowych?

Wysokość zasiłku dla bezrobotnych a staż pracy

Wysokość zasiłku dla bezrobotnych zależy od stażu pracy osoby bezrobotnej. Które okresy wlicza się do stażu pracy, a które nie? Jaka jest wysokość zasiłku dla bezrobotnych?

Kontynuacja zasiłku dla bezrobotnych po ponownej utracie pracy

Po uzyskaniu prawa do zasiłku dla bezrobotnych można podjąć zatrudnienie i ponownie je utracić. Kiedy możliwa jest kontynuacja zasiłku dla bezrobotnych po ponownej utracie pracy? Jak zasiłek uzupełniający wpływa na dodatek aktywizacyjny? Co z okresem karencji?

Jakie korzyści daje praca w innym kraju?

Niezwykle istotne jest, aby wciąż rozwijać się zawodowo i osobiście. Jedną z form rozwoju jest niewątpliwie praca w innym kraju. Może wiązać się ze strachem przed nieznanym, jednak warto zaryzykować. Jakie korzyści daje praca w międzynarodowym środowisku?

REKLAMA