| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Temat: ochrona zdrowia

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ochrona zdrowia. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ochrona zdrowia.

Pracujesz przy komputerze - oto wymagania bhp dla takiego miejsca pracy

Aktualizacja: 04.09.2012

Biorąc pod uwagę główne zagrożenia wynikające z wyposażenia stanowisk pracy w komputery (w tym i monitory), tj. obciążenie narządu wzroku i narządu ruchu, nie ma znaczenia, czy jest to laptop czy komputer stacjonarny. »

Ile powinna wynosić kwota refundacji okularów dla pracowników

Aktualizacja: 27.09.2017

O ile mi wiadomo pracodawca ma obowiązek zapewnienia okularów pracownikom zatrudnionym przy obsłudze monitora ekranowego. W naszym zakładzie (w innym znanym mi zakładzie jest podobnie) obowiązek ten jest realizowany w ten sposób, że pracodawca określił kwotę do wysokości której ponosi koszty zakupu okularów. W razie, gdy koszty zakupu są wyższe, nadwyżkę pokrywa pracownik. Czy jest to zgodne z prawem, a jeżeli nie do kogo zwrócić się o interwencję? »

Przepisy bhp dla stanowisk pracy wyposażonych w laptopy

Aktualizacja: 01.08.2012

Świadomy pracodawca, chcąc zapewnić pracownikom pełną ochronę przed zagrożeniami wynikającymi z charakteru pracy, powinien dostosować stanowiska pracy przy laptopach do przepisów rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. »

Szkła kontaktowe w szczególnych sytuacjach są zwolnione z podatku – ogólne stanowisko Ministra Finansów

Aktualizacja: 31.05.2011

Wobec różnych interpretacji organów podatkowych, niejednokrotnie powstaje problem dotyczący stosowania przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do zapewnianych przez pracodawcę świadczeń w postaci okularów korygujących wzrok lub soczewek kontaktowych podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego. »

Okulary do pracy przy komputerze

Aktualizacja: 28.10.2010

Ostatnio zgłosił się do mnie pracownik, który stwierdził, że należy mu się zwrot kosztu zakupu okularów do pracy przy komputerze. Czy rzeczywiście taki obowiązek wynika z przepisów prawa? Jeśli tak, to do jakiej kwoty? Czy pracodawca ma zwracać koszty całych okularów, czy np. tylko za oprawki? Czy faktura powinna być wystawiona na firmę? »

Czy możliwa jest refundacja szkieł kontaktowych

Aktualizacja: 29.01.2009

Mam dużą wadę wzroku. Do tej pory nosiłam okulary, jednak podczas ostatniej wizyty lekarz okulista zalecił mi noszenie soczewek kontaktowych. Nosząc okulary, otrzymywałam zwrot części kosztów, które ponosiłam w związku z ich kupnem. Zastanawiam się, czy teraz, kiedy używam szkieł kontaktowych podczas pracy przy komputerze, mogę ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów zakupu. »

Praca przy komputerze - obowiązki pracodawcy

Aktualizacja: 08.12.2008

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. »

Zagrożenia w pracy biurowej

Praca w biurze, jak to się powszechnie wydaje, nie jest ani lekka, ani zdrowa. Może doprowadzić do wielu schorzeń, nadmiernego przeciążenia organizmu, osłabienia sprawności intelektualnej. Bezpieczne i higieniczne warunki pracy powinien zapewnić pracodawca. »

POLECANE

KODEKS PRACY 2019

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe i podatkowe