REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Cyfryzacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Narzędzia cyfrowe pozwalają osiągnąć lepszy work-life balance

Wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych w zakresie HR umożliwia firmie  usprawnienie wielu procesów. Natomiast z punktu widzenia pracownika daje lepiej organizować swoją pracę, realizować zadania oraz umożliwia znalezienie czasu na rozwój osobisty – uważa Dorota Dublanka, dyrektorka zarządzająca, dyrektorka Departamentu Zasobów Ludzkich i Organizacji w KIR. 

Praca tymczasowa w Polsce 2024 [BADANIE]

Praca tymczasowa w Polsce w 2024 roku - na co zwracają uwagę pracownicy w ofercie pracy? Kim jest pracownik tymczasowy? Jakie są główne wyzwania pracodawców? Co się zmieniło od 2023 roku?

Nowoczesne trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi: Innowacyjne podejścia w erze cyfrowej

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, pełnym zmian i nowych wyzwań, zarządzanie personelem stało się jednym z kluczowych elementów sukcesu każdej organizacji. W erze cyfrowej, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę we wszystkich aspektach życia, również w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pojawiają się innowacyjne trendy. Sztuczna inteligencja (SI) i narzędzia analizy danych stają się nieodłącznymi elementami skutecznego zarządzania personelem. 

Prawo pracy w erze cyfrowej: Wyzwania i rozwiązania

W dzisiejszych czasach, erze cyfrowej, technologia odgrywa kluczową rolę w naszym życiu zawodowym. Cyfryzacja zmienia nasze miejsca pracy, wprowadzając nowe wyzwania, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Wraz z rozwojem technologii, pojawiają się również nowe kwestie prawne, które wymagają uwagi i odpowiednich rozwiązań. 

REKLAMA

Realny ślad technologii – czy niesprzątanie w danych chmurowych jest jak rzucanie papierków w lesie?

Realny ślad technologii: dlaczego dyskusja o ekologii w branży IT jest toczona zaskakująco cicho? – to tytuł panelu dyskusyjnego, któremu podczas konferencji InternetBeta partnerował the:protocol. Platforma od czerwca tego roku inicjuje dyskusję wokół cyfrowej ekologii, jej związku z raportowaniem ESG oraz wpływem coraz bardziej ekologicznych postaw specjalistów_tek na decyzje o zatrudnieniu. 

Cyberbezpieczeństwo. Co dziesiąty pracownik używa tego samego hasła ponad piętnaście razy

84% firm korzysta z menedżerów haseł, ale mimo to 54% pracowników zapisuje je również w plikach tekstowych na komputerze. Co więcej, prawie 90% używa tego samego hasła wielokrotnie. Hakerzy atakują nie tylko duże firmy. 58% ataków dotyka firmy zatrudniające mniej niż tysiąc pracowników.

Cyfryzacja. Sześć na dziesięć polskich firm używa elektronicznych dokumentów, ale większość nie rezygnuje z papieru

Polskie firmy coraz częściej wdrażają nowoczesne rozwiązania usprawniające ich pracę, ale cyfryzacja biznesu w większości przypadków nadal nie obejmuje całej organizacji. 59 proc. firm wykorzystuje w codziennej pracy elektroniczny obieg dokumentów, jednak tylko 27 proc. scyfryzowało wszystkie obszary swojej działalności. 54 proc. ankietowanych nie widzi potrzeby wdrażania elektronicznego obiegu dokumentów, 28 proc. wskazuje na zbyt wysokie koszty działania, a 17 proc. na niewystarczające wewnętrzne zasoby IT. 

Cyfryzacja: Przemiana świata w erze cyfrowej

Cyfryzacja to termin, który w ostatnich latach stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Ale co tak naprawdę oznacza to pojęcie?

REKLAMA

Rynek pracy wymaga znajomości technologii. Jak szkoła przygotowuje uczniów do pracy

Rynek pracy wymaga, żeby uczniowie kończący szkoły znali możliwości technologii. Technologie zmienią szkołę – będziemy mogli robić rzeczy ciekawiej, wydajniej i bardziej nowocześnie. 

Wyzwania związane z funduszami europejskimi, cyfryzacją i rynkiem pracy

- Najważniejszym wyzwaniem w tym roku będzie spowodowanie, aby unijne pieniądze z perspektywy finansowej 2021-2027 trafiły do gospodarki, firm, samorządów. Sukcesem będzie też złożenie wniosku do Komisji Europejskiej o płatność z Krajowego Planu Odbudowy – powiedziała Małgorzata Jarosińska - Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej na spotkaniu władz i członków Konfederacji Lewiatan w Józefowie.

Nowocześni CFO – czyli kto?

Niełatwe czasy stawiają przed polskimi firmami ogromne wyzwania. Wyzwania, z którymi mierzyć się muszą przede wszystkim osoby odpowiedzialne za finanse, ale też kadry i ogólne bezpieczeństwo rynkowe organizacji. Te elementy skupiają się w osobie CFO.

Miliardy złotych na edukację cyfrową

Polski rynek edukacji cyfrowej czeka w najbliższych latach sprzyjająca koniunktura. W tym roku zacznie się wdrażanie nowych programów, finansowanych z funduszy europejskich.

Atrakcyjne wynagrodzenia dla pracowników sektora produkcji przemysłowej

Pandemia COVID-19 spowodowała konieczność przyspieszenia wdrożenia automatyzacji procesów w polskich firmach, a co za tymi idzie na rynku pracy poszukiwani są m.in. specjaliści w zakresie robotyki i automatyki. Sprawdź na jakie wynagrodzenia mogą liczyć specjaliści i inżynierowie w obszarze produkcji przemysłowej.

Kompetencje cyfrowe pracowników

Kompetencje cyfrowe są warunkiem koniecznym na rynku pracy. Polscy pracownicy wykazują dużą gotowość do zdobywania nowych kompetencji, a 62 proc. z nich pozytywnie ocenia swoje umiejętności cyfrowe.

Co to jest higiena cyfrowa?

Higiena cyfrowa - co to jest? Niektórzy mogą przeznaczyć na używanie smartfona prawie 9 lat swojego życia. Jakie negatywne skutki wywołuje nadmierne korzystanie z narzędzi cyfrowych?

HR w chmurze – 5 mitów

Wokół HR w chmurze pojawiło się wiele mitów. Warto je sprostować i dać innym szansę na wdrożenie nowych możliwości w firmie. Jakie przekonania są nieprawidłowe i wymagają sprostowania? Wyjaśniamy poniżej.

Cyfryzacja doprowadzi do redukcji etatów?

Czy cyfryzacja doprowadzi do redukcji etatów? Czy sztuczna inteligencja zastąpi pracownika? Eksperci twierdzą, że nie.

Potrzeby kompetencyjne w IT i TCB po pandemii [RAPORT]

Jakie są potrzeby kompetencyjne w sektorach IT i TCB po pandemii COVID-19? Wymienia je raport „Potrzeby kompetencyjne w kontekście skutków pandemii koronawirusa”.

Cyfryzacja HR – konieczność w 2021 roku?

Cyfryzacja HR - czy to konieczność w 2021 r.? Z pewnością tak. Digitalizacja procesów w HR pozwala na sprawne zarządzanie obszarem kadrowo-płacowym. Jakie konkretnie przynosi korzyści?

Strategia ZUS na lata 2021−2025

Strategia ZUS na lata 2021−2025 czyli co planuje ZUS w ciągu najbliższych lat. Jakie 4 kierunki transformacji organizacyjnej i cyfrowej wylicza ZUS? Jaka jest misja ZUS?

Jakich urządzeń najczęściej używamy w pracy? [RAPORT]

Urządzenia pracy - jakich urządzeń najczęściej używamy w pracy? Oto wyniki raportu "Cyfrowa ewolucja kariery".

Rewolucja HR w czasie pandemii COVID-19

HR - pandemia stała się przyczyną rewolucji działów HR. Cyfryzacja, komunikacja zdalna, rekrutacje online, wdrażanie nowych przepisów z prawa pracy - to wyzwania, przed którymi stanęli specjaliści HR.

System kadrowo-płacowy - na co zwrócić uwagę?

System kadrowo-płacowy - na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jak prawidłowo dostosować system do wielkości firmy? Wybrać system z licencją czy wynajem? Ile kosztuje system kadrowo-płacowy?

Kompetencje cyfrowe - tego wymagają pracodawcy [RAPORT]

Kompetencje cyfrowe - tego przede wszystkim wymagają pracodawcy. Cyfryzacja rynku pracy to trend przyspieszony przez epidemię koronawirusa. Jak nową rzeczywistość oceniają pracownicy? Na to pytanie odpowiada raport "Cyfrowa ewolucja kariery".

Automatyzacja w sektorze finansowym a niepewność pracy

Automatyzacja w sektorze finansowym wpływa na wzrost niepewności pracy wśród pracowników. Na czym polegają rewolucyjne zmiany?

Jak zmienia się rynek pracy w 2021 r.?

Rynek pracy w 2021 r. charakteryzuje się elastycznością. Co się zmienia? Jaka jest zawodowa przyszłość Polaków?

Krajowy Plan Odbudowy - dofinansowanie pracy zdalnej

Krajowy Plan Odbudowy (KPO) zakłada dofinansowanie pracy zdalnej i rozwiązania zapewniające wyrównywanie szans w zatrudnieniu. Przewidziano m.in. konkurs na dofinansowanie np. doradztwa, zakupu oprogramowania, kosztów szkoleń i licencji na narzędzia informatyczne.

Praca działu kadr w czasie epidemii

Praca działu kadr z czasie epidemii zmieniła się diametralnie.: kontakty z pracownikami zostały zmniejszone do minimum, zmieniona została organizacja pracy, a proces cyfryzacji znacznie przyspieszył. Czy praca zdalna i model hybrydowy wymusiły przebudowę systemów kadrowych? Jak działu kadr poradziły sobie w czasie lockdownu?

REKLAMA