REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cyfryzacja: Przemiana świata w erze cyfrowej

Cyfryzacja to proces konwersji tradycyjnych danych, procesów i usług na formy cyfrowe
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Cyfryzacja to termin, który w ostatnich latach stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Ale co tak naprawdę oznacza to pojęcie?

Cyfryzacja to proces konwersji tradycyjnych danych, procesów i usług na formy cyfrowe. Oznacza to, że informacje, które wcześniej były zapisywane na papierze lub przechowywane w formie fizycznej, są teraz przekształcane w formaty elektroniczne. To znaczy, że książki stają się e-bookami, dokumenty papierowe przekształcają się w pliki PDF, a płatności gotówką zastępują transakcje online.

Autopromocja

Wszechobecność cyfryzacji

Cyfryzacja jest obecna w wielu aspektach naszego życia. W biznesie oznacza to automatyzację procesów, korzystanie z systemów CRM, e-commerce, analizy danych i wiele innych. W edukacji oznacza dostęp do kursów online i zasobów edukacyjnych w Internecie. W administracji publicznej oznacza ułatwienia w komunikacji z urzędami i dostęp do informacji publicznych online.

Korzyści cyfryzacji

Cyfryzacja przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, zwiększa dostępność informacji i usług dla ludzi na całym świecie. Możemy teraz komunikować się, pracować i uczyć się zdalnie, bez względu na nasze położenie geograficzne.

Po drugie, cyfryzacja przyczynia się do efektywności. Procesy, które kiedyś zajmowały wiele czasu i pracy, mogą teraz być wykonywane szybciej i sprawniej za pomocą technologii.

Po trzecie, cyfryzacja umożliwia innowacje. Nowe technologie pozwalają na tworzenie nowych produktów i usług, które mogą znacząco poprawić nasze życie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyzwania cyfryzacji

Jednak cyfryzacja nie jest pozbawiona wyzwań. Jednym z głównych problemów jest kwestia bezpieczeństwa danych. W miarę jak coraz więcej informacji przechodzi na format cyfrowy, staje się bardziej podatne na kradzieże i cyberataki.

Ponadto, nie wszyscy mają równy dostęp do korzyści cyfryzacji. Niektórzy ludzie nadal nie mają dostępu do Internetu, co sprawia, że ​​są wykluczeni z możliwości korzystania z cyfrowych usług i zasobów.

Podsumowując, cyfryzacja to proces, który zmienia sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Przynosi ze sobą wiele korzyści, ale także wyzwania. W miarę jak świat staje się coraz bardziej cyfrowy, ważne jest, abyśmy byli świadomi tych zmian i rozwijali nasze umiejętności cyfrowe, aby móc skorzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą ta nowa era.

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pracownikom z Ukrainy zakwaterowanie zapewniają pracodawcy

Liczba pracodawców zapewniających zakwaterowanie pracownikom z Ukrainy rośnie. Tymczasem od lipca 2024 r. anulowano dotacje dla ośrodków zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych dla ośrodków rehabilitacyjnych oferujących obiekty, w których będzie prowadzona rehabilitacja lecznicza. Oferty można składać do 17 maja 2024 r.

GUS: W ciągu ostatniego kwartału populacja Polski zmniejszyła się o ponad 40 tys. osób. Jak zatrzymać spadek liczby Polaków?

Gwałtownie spada liczba ludności w Polsce. Na koniec marca 2024 r. Polaków było o ponad 40 tys. mniej niż na koniec 2023 r. Jak zaradzić wyludnianiu się naszego kraju?

Kiedy najlepiej wziąć urlop 2024?

Zbliża się sezon letni, a wraz z nim plany wyjazdowe. Sprawdź, kiedy najlepiej wziąć urlop, aby wypoczywać jak najdłużej. Zaplanuj wyjazd w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu lub wrześniu. Poniższy kalendarz wskazuje, kiedy zaplanować wakacje w 2024 r. - 4 dni lub więcej.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzenia w branży IT. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo duże, mogą zarobić nawet 25 tys. zł

Wynagrodzenia specjalistów IT rosną, mimo trudniejszego okresu w branży. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo wysokie.

1 maja też wolne w Niemczech. Dni wolne od pracy Niemcy

Jakie są dni wolne od pracy w Niemczech? Jakie są dni wolne od pracy w Polsce? Okazuje się, że kilka dni się powiela - jest to m.in. 1 maja. W Niemczech nie zapowiada się jednak tak długa majówka jak w Polsce. Dlaczego? Ponieważ w Niemczech dni wolne od pracy są uniwersalne dla całego kraju ale tylko w pewnym zakresie, w innym reguluje to wewnętrzne prawo lokalne, dla danego landu. W Polsce dni wolne od pracy są uniwersalne dla całego kraju, obowiązuje jedna ustawa, nie ma różnicowania ze względu na województwa czy powiaty. Wewnętrzne prawo lokalne nie reguluje tej materii.

GUS: Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 5,3 proc. Więcej zwolnień grupowych

W marcu br. było 822,2 tys. bezrobotnych w Polsce. Stopa bezrobocia wyniosła 5,3 proc.

Krajowy Rejestr Osób Pełniących Niektóre Funkcje Publiczne - projekt niezgodny z RODO

Osoby eksponowane politycznie tj. m.in. premier, członkowie Rady Ministrów, posłowie, senatorowie, sędziowie, prokuratorzy, wojewodowie, członkowie kolegiów samorządowych kolegiów odwoławczych i regionalnych izb obrachunkowych, radni JST, członkowie zarządów związków samorządowych, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek handlowych JST - mają znaleźć się w Krajowym Rejestrze Osób Pełniących Niektóre Funkcje Publiczne. Założenia projektu są jednak niezgodne z RODO i mogą naruszać dane osobowe ww. osób jak ich rodziny. Dlaczego? W rejestrze mają się też znaleźć takie dane jak: imię (imiona) nazwisko i numer PESEL małżonka, rodziców, dziadków i innych wstępnych jak i pełnoletnich dzieci pierwszego stopnia oraz pełnoletniego rodzeństwa. Takie stanowisko przedstawił Prezes Urzędu Ochrony danych osobowych.

REKLAMA

Prawo cywilne, karne i rodzinne - będą nowe kodeksy!

Rząd zrobił nie małą niespodziankę. Można spodziewać się nowych projektów takich aktów prawnych jak: kodeks karny, kodeks cywilny i kodeks rodzinny. Co więcej powołał też Komisję Kodyfikacyjną Ustroju Sądownictwa i Prokuratury - czy będą nowe ustawy o SN czy KRS - wydaje się, że tak. Rok 2024 i 2025 to będzie czas wzmożonych prac nad tymi kluczowymi obszarami prawa w Polsce. Zmiany są potrzebne.

30 kwietnia 2024 r.: W tym terminie złóż wniosek do ZUS, jeśli chcesz zachować ciągłość wypłaty świadczenia

ZUS przyjmuje wnioski o 800 plus na okres świadczeniowy 2024/2025. Dokumenty trzeba złożyć do 30 kwietnia, żeby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego.

REKLAMA