Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pracodawca. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pracodawca.
Staż pracy po przywróceniu do pracy lub zasądzeniu odszkodowania
Aktualizacja: 05.08.2011
Pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy, do okresu zatrudnienia wlicza się okres pozostawania bez pracy, za który przyznano wynagrodzenie. Okresu pozostawania bez pracy, za który nie przyznano wynagrodzenia, nie uważa się za przerwę w zatrudnieniu pociągającą za sobą utratę uprawnień uzależnionych od nieprzerwanego zatrudnienia. »
Szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych
Aktualizacja: 01.08.2011
Jak powinny wyglądać szkolenia okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych? »
Rejestracja układu zbiorowego pracy
Aktualizacja: 03.08.2011
Aby układ zbiorowy pracy uzyskał moc obowiązującą, konieczna jest jego rejestracja. Podczas procedury rejestracyjnej badana jest zgodność układu z przepisami prawa. »
Zasady odpowiedzialności majątkowej urzędników państwowych za rażące naruszenie prawa
Aktualizacja: 02.08.2011
Przed 17 maja br. funkcjonariusz publiczny za nieumyślne, rażące naruszenie prawa odpowiadał do 3-krotności miesięcznego wynagrodzenia. Obecnie ta odpowiedzialność została zaostrzona i skutkuje zapłatą odszkodowania do 12-krotności miesięcznego wynagrodzenia. »
Czy pracownik ma prawo do wynagrodzenia od pracodawcy za czas pełnienia funkcji ławnika
Aktualizacja: 02.08.2011
Jeden z moich pracowników został niedawno ławnikiem. Czy jako pracodawca mam obowiązek wypłacać mu wynagrodzenie za czas, kiedy będzie przebywał w sądzie pełniąc swoją funkcję? »
Udzielanie urlopu wypoczynkowego nauczycielowi akademickiemu
Aktualizacja: 02.08.2011
Nauczyciel akademicki uczelni publicznej lub niepublicznej ma prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego. Wymiar urlopu nie jest uzależniony ani od poziomu wykształcenia, ani od okresu zatrudnienia i wynosi 36 dni roboczych w ciągu roku. »
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o czasie pracy kierowców
Aktualizacja: 04.08.2011
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o czasie pracy kierowców i o transporcie drogowym. »
Jak zwiększyć efektywność pracowników?
Aktualizacja: 28.07.2011
Jestem szefem HR w firmie zatrudniającej ponad 380 osób. Prezes postawił mi zadanie: opracowanie działań w celu zwiększenia efektywności naszych pracowników. Przechodzili oni w ostatnich latach cykl szkoleń z obszaru zarządzania sobą w czasie i organizacji pracy własnej. Kadra kierownicza brała udział w szkoleniach z zarządzania projektami, komunikacji, delegowania. Efekt jest taki, jaki jest. Dlatego zastanawiam się nad tym, co ma wpływ na efektywność osobistą. Co można jeszcze zrobić w tej sytuacji, w jakiej jestem? »
Czy rozwiązanie umowy o pracę pozbawia pracownika prawa do urlopu szkoleniowego
Aktualizacja: 01.08.2011
Rozwiązaliśmy umowę o pracę z pracownicą, z którą zawarliśmy umowę o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych za zgodą pracodawcy. Nie rozwiązaliśmy jednak umowy szkoleniowej, która według byłej pracownicy nadal trwa. Umowa szkoleniowa nie zawierała postanowień dotyczących jej rozwiązania i byliśmy przekonani, że rozwiązuje się ona automatycznie w chwili ustania stosunku pracy. Była pracownica domaga się od nas udzielenia płatnego urlopu szkoleniowego już po ustaniu zatrudnienia oraz dalszego finansowania nauki. Czy ma rację? »
Jaki powinien być cel szkolenia bhp
Aktualizacja: 01.08.2011
Zamierzam zatrudnić pracowników na umowy o pracę. Wiem, że musimy przeprowadzić szkolenia z zakresu bhp. Chcemy wybrać dobrą firmę szkoleniową. Jakie cele szkolenia powinna przedstawić nam taka firma? »
Dlaczego podstawowe umiejętności komunikacyjne są tak istotne?
Aktualizacja: 28.07.2011
Zauważyłem, że moi podwładni, liniowi menedżerowie, nie znają dobrze swoich pracowników. Mamy tak dużo pracy, że wszyscy są nieustannie zajęci swoimi projektami, realizowaniem celów i wypełnianiem raportów. Czego powinienem wymagać od swoich menedżerów, żeby lepiej poznali swoich pracowników? »
Powstrzymanie się od pracy przez pracownika
Aktualizacja: 28.07.2011
Pracuję na dużej budowie, gdzie ze względu na napięty harmonogram nie są przestrzegane przepisy bhp. Słyszałem, że każdy pracownik w pewnych sytuacjach może powstrzymać się od pracy, czy to prawda? »
Wykonywanie pracy przez cudzoziemców na podstawie oświadczeń pracodawcy - nowe rozporządzenie
Aktualizacja: 01.08.2011
Rozporządzenie dot. pracy cudzoziemców bez zezwolenia na pracę ogranicza pracę cudzoziemca do 6 miesięcy niezależnie od liczby podmiotów powierzających mu pracę. »
Przestój - dokumentowanie czasu pracy
Aktualizacja: 28.07.2011
Zmiana harmonogramu czasu pracy może nastąpić tylko wyjątkowo, jednak za przesłankę jego zmiany nie można uznać awarii czy braku zamówień. »
Jak sprostować błąd dotyczący wysokości wynagrodzenia
Aktualizacja: 28.07.2011
Osoba pracująca w kadrach naszej firmy w umowie o pracę jednego z pracowników popełniła błąd dotyczący wysokości wynagrodzenia za pracę. W wyniku pomyłki pracownikowi wskazano w umowie wynagrodzenie o wiele wyższe od tego, które wynikało z uzgodnień z pracownikiem przed sporządzeniem umowy. W jaki sposób powinniśmy sprostować ten błąd? »
Wniosek o odroczenie składek za XI
Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »