reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Aktywność ekonomiczna ludności w I kwartale 2014 r.

Aktualizacja: 26.06.2014

GUS podał wyniki badania aktywności ekonomicznej ludności w I kwartale 2014 r. Wzrósł wskaźnik zatrudniania i spadła stopa bezrobocia. »

Popyt na pracę - I kwartał 2014 r.

Aktualizacja: 26.06.2014

Wyniki badania obejmującego I kwartał 2014 roku są reprezentatywne dla 667,0 tys. jednostek. Liczba wolnych miejsc pracy wynosiła 54,2 tys. »

Bezrobocie rejestrowane w maju 2014 r.

Aktualizacja: 26.06.2014

Zgodnie z danymi GUS w porównaniu do kwietnia bezrobocie w maju spadło. Urzędy pracy odnotowały ponadto większą liczbę zgłoszonych ofert pracy. »

Wzrost liczby ofert pracy dla księgowych, programistów i inżynierów

Aktualizacja: 26.06.2014

Rośnie liczba ofert pracy dla księgowych, programistów i inżynierów. Na portalach z ofertami pracy przybywa ich od 10% do 20% więcej w wymiarze miesięcznym. »

Członkowie samorządu zawodowego z możliwością powrotu po skreśleniu z listy

Aktualizacja: 26.06.2014

Posłowie pracują nad nowelizacją ustawy Prawo o adwokaturze oraz niektórych innych ustaw. Zmiana ma dotyczyć wprowadzenia możliwości ponownego ubiegania się o wpis na listę po uprzednim usunięciu członka z samorządu zawodowego. »

Konkurs "Kreator miejsc pracy" - ocena liczby utworzonych miejsc pracy oraz warunków pracy

Aktualizacja: 25.06.2014

Konkurs "Kreator miejsc pracy" polegający na ocenie liczby utworzonych miejsc pracy oraz warunków pracy dobiegł końca. To pierwszy tego typu konkurs. Nagrody wręczył minister pracy i polityki społecznej. »

Wysokość odsetek z tytułu nieprzekazania w terminie składek do OFE

Aktualizacja: 24.06.2014

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wysokość odsetek należnych z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego, obowiązującą okresie od dnia 1 lipca 2014 r. do dnia 30 września 2014 r. »

Większe uprawnienia pielęgniarek

Aktualizacja: 25.06.2014

Podczas 70. posiedzenia sejmu rozpatrzony zostanie rządowy projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz niektórych innych ustaw, który zakłada zwiększenie uprawnień pielęgniarek. Na mocy projektu, pielęgniarki zyskałyby między innymi możliwość wypisywania recept. »

W Europie brakuje informatyków

Aktualizacja: 25.06.2014

W Europie brakuje blisko 300 tysięcy informatyków. Jak wynika z szacunków UE, problem ten będzie się pogłębiał. »

Emeryt pod opieką państwa - obowiązkowe ubezpieczenie opiekuńcze?

Aktualizacja: 24.06.2014

Polska jest najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie. Czy oznacza to wprowadzenie obowiązkowego ubezpieczenia opiekuńczego? »

Praca w największych korporacjach dla młodych Europejczyków

Aktualizacja: 24.06.2014

W Lizbonie ogłoszono szczegóły programu Porozumienie dla Młodych, którego efektem będą nowe stanowiska pracy w największych międzynarodowych korporacjach dla młodych Europejczyków. »

Szkolenie "Bezpieczeństwo, organizacja i zabezpieczenie prac na wysokości" - 27 czerwca 2014 r.

Aktualizacja: 24.06.2014

Zapraszamy na szkolenie "Bezpieczeństwo, organizacja i zabezpieczenie prac na wysokości", które odbędzie się 27 czerwca 2014 r. w Warszawie. »

Trudniej o pracę z niskimi kwalifikacjami

Aktualizacja: 24.06.2014

Według raportu Komisji Europejskiej, osobom słabo wykształconym coraz trudniej znaleźć pracę. W Polsce brakuje jednocześnie fachowców. »

Urlopy ojcowskie coraz popularniejsze

Aktualizacja: 24.06.2014

Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Ojca, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina wszystkim tatom - przyszłym i obecnym - o możliwości korzystania z urlopów na wychowanie dziecka. Urlopy te są wśród pracowników - ojców coraz popularniejsze. »

Na rynku pracy brakuje wyspecjalizowanych robotników

Aktualizacja: 24.06.2014

Przedsiębiorcy skarżą się na brak wykwalifikowanych robotników na rynku pracy. Jak podkreślają, na rynku pracy łatwiej o inżyniera, niż o montera czy spawacza. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama