REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

ZUS zaprasza płatników składek na bezpłatne szkolenia. One tematykę m.in. z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, wypadków przy pracy, dokumentacji niezbędnej do przedłożenia w ZUS.

ZUS Oddział we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne okresowe szkolenie z zakresu BHP dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami z sektorów:

Autopromocja
 • budownictwo,
 • ochrona zdrowia,
 • transport,
 • przetwórstwo przemysłowe.

Szkolenia, organizowane w formie 2-dniowego kursu, odbędą się w siedzibach oddziałów ZUS na terenie Dolnego Śląska, tj.:

 • we Wrocławiu przy ul. Litomskiej 36, w sali 201, w godz. 9.00-15.00 w następujących terminach:

- wrzesień: 28-29 września 2010 r.,

- październik: 07-08 października 2010 r. (tylko sektor ochrony zdrowia), 20-21 października 2010 r., 26-27 października 2010 r.,

- listopad: 03-04 listopada 2010 r., 24-25 listopada 2010 r.,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- grudzień: 02-03.12.2010 r., 09-10.12.2010 r.,

 • w Wałbrzychu przy pl. Grunwaldzkim 1, w sali 103, w godz. 9.00-15.00, w terminie 13-14 października 2010 r.,
 • w Legnicy przy ul. Grabskiego 26, w sali 200, w godz. 9.00-15.00 w terminie 17-18 listopada 2010 r.

Szkolenia zostaną zakończone wydaniem stosownych zaświadczeń o ukończeniu szkolenia (ważne przez 5 lat). Brak ww. szkolenia, w przypadku kontroli, skutkuje nałożeniem kary.

Kontakt: Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, ul. Litomska 36, 53-641 Wrocław, pok. 138, fax (71) 36-06-667, e-mail: boguckar@zus.pl. Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod nr tel. (71) 36-06-670.

Obowiązek uczestniczenia w szkoleniach bhp >>

ZUS Oddział we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne 2-godzinne szkolenie nt.: "Czas pracy a wypadki drogowe". Szkolenie odbędzie się w:

 • Wrocław - w Oddziale ZUS we Wrocławiu, II Inspektorat przy ul. Litomskiej 36, w sali 201, w terminach: 28-29 września 2010 r., 20-21 października 2010 r., 26-27 października 2010 r.
 • Wałbrzych - w Oddziale ZUS w Wałbrzychu, pl. Grunwaldzki 1, sala 103, w terminie 13-14 października 2010 r.

Szkolenie odbędzie się w godzinach 15.00-16.00 w każdym 2-dniowym terminie. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie Państwowej Inspekcji Pracy potwierdzające udział w szkoleniu.

Kontakt: Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, ul. Litomska 36, 53-641 Wrocław, pok. 138, fax (71) 36-06-667, e-mail: boguckar@zus.pl . Wszelkie dodatkowe informacje udzialane są pod nr tel. 71/ 36-06-670.

Pracodawcy nie dbają o prawidłową organizację i wyposażenie stanowiska pracy >>

ZUS Oddział w Białymstoku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek nt.: "Wszystko o dokumentacji wypadkowej niezbędnej do przedłożenia w ZUS. Postępowanie w sprawie świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego z tytułu wypadków przy pracy, w drodze z i do pracy". Uczestnictwo pozwoli na poznanie wymogów wynikających z przepisów w zakresie przygotowywania dokumentów w związku z ubieganiem się o zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego, o jednorazowe odszkodowanie, rentę z tytułu niezdolności do pracy, rentę rodzinną. Szkolenie odbędzie się 29 września 2010 r. w Białymstoku przy ul. Młynowej 29 bud. B sala 302 (siedziba O/ZUS) o godz. 9.00 (czas trwania ok. 5 godz.).

Kontakt: p. Beata Wróblewska, nr tel. (85) 74 86 657, (85) 74 86 465 lub e-mail wroblewskab@zus.pl

Jak ZUS kontroluje chorych pracowników >>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Do kodeksu pracy wchodzą: toluen, styren, etoksyetanol, nitrobenzen, tlenek węgla, bisfenol A, ołów, kadm, rtęć [nowelizacja]

  Pracodawcy muszą eliminować z miejsca pracy i procesów pracowniczych toluen, styren, etoksyetanol, nitrobenzen, tlenek węgla, bisfenol A, estry kwasu ftalowego czy metale – ołów, kadm, rtęć i ich związki. Będą prowadzili odpowiednie zapisy w rejestrach dotyczących tych substancji.

  Duże zmiany w składce zdrowotnej. Ten komentarz eksperta nie spodoba się rządzącym

  Fundacja Ośrodek Rozwoju opublikowała niedawno komentarz na temat zmian w składce zdrowotnej. Eksperci FOR podkreślają, że te zmiany mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie finansów publicznych.

  Zmiana umowy o zarządzanie PPK a uzgodnienie ze stroną społeczną

  Nie zawsze zmiana umowy o zarządzanie PPK powinna być uzgodniona ze stroną społeczną. Kiedy można od tego odstąpić? Poznaj wyjątki.

  Umowy pracowników będą rejestrowane. A co z prawem do prywatności i ochroną danych?

  Umowy pracowników będą rejestrowane w CRU, a co z prawem do prywatności, co z prawem do ochrony danych osobowych, co z prawem do godności pracowników? W opozycji do tego stoją przepisy dot. prawa dostępu do informacji publicznej w zakresie sektora finansów publicznych. Ważniejsze jest dobro ogółu czy jednostki?

  REKLAMA

  Co z rentą socjalną w 2024? Czy będzie 4242 zł a od 1 lipca 4300 zł?

  Projekt ustawy o zmianie renty socjalnej ma tylko dwa artykuły a wciąż nie został uchwalony. Premier zapowiadał pilne prace, a nawet nie było jeszcze drugiego czytania. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie czekają na podwyżkę świadczenia. Renta socjalna - czy będzie podniesiona do kwoty minimalnego wynagrodzenia? Co to jest renta socjalna? Komu przysługuje prawo do renty socjalnej? 

  Przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia [45 tys. kary dla Kancelarii]

  45 tys. zł kary dla spółki, która docierała do osób poszkodowanych głównie w wypadkach komunikacyjnych, by nawiązać z nimi współpracę w zakresie reprezentowania ich m.in. przed towarzystwami ubezpieczeniowymi, w sprawach sądowych  w celu uzyskania na ich rzecz odszkodowań, zadośćuczynienia i rent, a także zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji. Informacje o potencjalnych klientach uzyskiwała na podstawie m.in. wiadomości prasowych, publikacji internetowych, w tym treści dostępnych w mediach społecznościowych, a także informacji przekazywanych lub rozpowszechnianych przez organizacje zajmujące się działalnością dobroczynną. Podczas spotkania przedstawiciel Kancelarii PIONIER odbierał ustną zgodę na przetwarzanie danych osobowych do czasu ewentualnego zawarcia umowy z tymi osobami o świadczenie usług. Sprawa trafiła do WSA, ale ten oddalił skargę Kancelarii na deczję PUODO.

  Rozwiązanie umowy o pracę: Obowiązek pracodawcy konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Wzór zawiadomienia organizacji związkowej

  Pracodawca musi zawiadomić reprezentującą pracownika organizację związkową o zamiarze wypowiedzenia mu umowy o pracę. Zawiadomienie składa się na piśmie, podając w nim przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy.

  Nowelizacja kodeksu pracy: W 2025 r. pracodawcy będą prowadzili nowy rejestr prac i pracowników je wykonujących [Dyrektywa z 2022 r.]

  Nowelizacja Kodeksu pracy: zmiana artykułu 222 k.p o ochronie pracowników przed szkodliwymi czynnikami. 

  REKLAMA

  Uprawnienia rodzicielskie: Przerwy na karmienie dziecka piersią - jak długo pracownica może korzystać z przerw na karmienie, wzór wniosku o przerwę

  Przerwy na karmienie piersią są zwolnieniem od pracy. Przerwy wliczane są do czasu pracy - pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia. 

  Komunikaty ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. Niedostępne wnioski w PUE ZUS

  ZUS informuje o ograniczeniach w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. W PUE ZUS będą niedostępne niektóre wnioski.

  REKLAMA