| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Raport OFE już dziś

Aktualizacja: 11.07.2013

Raport OFE opinia publiczna pozna już dziś (26 czerwca 2013 r.). Premier Donald Tusk zapowiedział, że przedstawią go ministrowie finansów i pracy: Jacek Rostowski i Władysław Kosiniak-Kamysz. »

Bezrobocie rejestrowane w maju 2013 roku

Aktualizacja: 11.07.2013

Bezrobocie rejestrowane w Polsce w maju 2013 roku zostało podane przez GUS. Bezrobocie spada. »

Urlop wychowawczy dla większej grupy rodziców

Aktualizacja: 25.06.2013

Urlop wychowawczy dla większej grupy rodziców. Osoby nieubezpieczone, przedsiębiorcy i rolnicy zyskają analogiczne uprawnienia jak pracownicy korzystający z urlopów wychowawczych, gdyż składki za osoby zajmujące się dziećmi będą opłacane z budżetu państwa. »

Zamawiane kierunki studiów

Aktualizacja: 11.07.2013

Zamawiane kierunki studiów dają pracę. Pięciu na sześciu absolwentów kierunków zamawianych znalazł pracę i nie jest to zatrudnienie poniżej jego kwalifikacji. To wynik lepszy od średniej krajowej, gdzie po ukończeniu nauki na pozostałych kierunkach pracę znajduje nieco ponad 75 procent młodych ludzi. »

Wyższa płaca minimalna nie tak ważna dla pracodawców

Aktualizacja: 11.07.2013

Wyższa płaca minimalna nie jest tak ważna dla pracodawców  - wynika z badania TNS Polska dla Instytutu Badawczego Randstadt. »

Świadczenia pielęgnacyjne - zmiany od 1 lipca 2013 r.

Aktualizacja: 11.07.2013

Świadczenia pielęgnacyjne - zmiany od 1 lipca 2013 r. przewidują wyższe świadczenia pielęgnacyjne, lecz dla mniejszej grupy osób. Część osób, które dotąd świadczenia pielęgnacyjne otrzymywały, straci je. »

Czas opieki nad dzieckiem opłaci ZUS i KRUS

Aktualizacja: 21.06.2013

Czas opieki nad dzieckiem opłaci ZUS i KRUS. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Celem jest zrównanie praw ubezpieczonych w czasie sprawowania opieki nad dziećmi niezależnie od rodzaju zatrudnienia. »

Szczegółowe rozkłady czasu pracy

Aktualizacja: 11.07.2013

Szczegółowe rozkłady czasu pracy zostały poparte przez Senat. Oznacza to wprowadzenie kosztownego i czasochłonnego obowiązku ich tworzenia. »

Wynagrodzenie rośnie, zatrudnienie maleje

Aktualizacja: 20.06.2013

Wynagrodzenie rośnie, a zatrudnienie maleje. Średnie wynagrodzenie w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosło w maju o 2,3 proc., natomiast zatrudnienie w przedsiębiorstwach spadło o 0,9 proc. - podał GUS. »

Krótszy czas pracy niepełnosprawnych - wady

Aktualizacja: 20.06.2013

Krótszy czas pracy niepełnosprawnych, według Konfederacji Lewiatan, wpłynie niekorzystnie na sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Z czego wynikają wady takiej regulacji? »

Urlopy wychowawcze dla przedsiębiorców, rolników i nieubezpieczonych

Aktualizacja: 11.07.2013

Urlopy wychowawcze dla przedsiębiorców, rolników i nieubezpieczonych przewiduje nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. »

Urlopy i zwolnienia lekarskie na umowach cywilnoprawnych

Aktualizacja: 11.07.2013

Urlopy i zwolnienia lekarskie powinny przysługiwać także osobom wykonującym pracę na umowach cywilnoprawnych. Wówczas pracodawcy rzadziej sięgaliby po niekorzystne dla pracowników formy zatrudnienia. Uważa tak główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan. »

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie i zatrudnienie maj 2013 r.

Aktualizacja: 26.06.2013

Prezes GUS ogłosił przeciętne miesięczne wynagrodzenie i zatrudnienie w maju 2013 r. »

Wzrost płac za kilka lat

Aktualizacja: 11.07.2013

Wzrost płac za kilka lat. Aktualnie na rynku bardziej od pracowników poszukiwany jest kapitał. Wyraźnego wzrostu płac można się spodziewać dopiero za kilka lat. »

Ograniczenie badań medycyny pracy zagrożeniem dla zdrowia pracowników

Aktualizacja: 11.07.2013

Ograniczenie badań medycyny pracy może być zagrożeniem dla zdrowia pracowników. Z jednej strony obniżyłoby to koszty pracy, z drugiej badania medycyny pracy są bardzo ważnym elementem profilaktyki prozdrowotnej Polaków. Nie powinno się ich likwidować, a nawet w żadnym zakresie ograniczać. »

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK