REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z tematyki m.in. bhp i funkcjonalności programu "Płatnik".

ZUS I Oddział w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu bhp dla pracodawców zatrudniających do 100 pracowników z terenu województwa łódzkiego, rejestrujących działalność po raz pierwszy w sektorach gospodarki tkj.: budownictwo, ochrona zdrowia, transport i przetwórstwo przemysłowe. Dwudniowe szkolenie okresowe bhp odbędzie się w dniach 15 i 16 października 2010 r. Zakończone zostanie wydaniem stosownego zaświadczenia w pełni honorowanego przez organy uprawnione do sprawowania nadzoru nad bezpieczeństwem i higieną pracy.

REKLAMA

Autopromocja

Kontakt: zainteresowani powinni wypełnić i odesłać zgłoszenie uczestnictwa na adres: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, 92-103 Łódź, ul. Brzezińska 5/15 pok. 88. Deklarację można też przesłać faksem na nr (042) 679-32-44 albo pocztą elektroniczną lesniewskis@zus.pl Dodatkowe informacje pod nr tel. (042) 663-10-64.

Obowiązek informowania pracowników o ryzyku zawodowym >>

ZUS Oddział w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne szkolenie okresowe bhp dla pracodawców branży transportowej. Szkolenie składać się będzie z 16 godzin lekcyjnych podzielonych na 2 spotkania: 15 i 22 października 2010 r. Początek zajęć o godzinie 9.00. Zajęcia odbędą się w Rzeszowie przy ul. Fredry 8, III piętro, sala 16. Organizator zapewnia materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu, które ma ważność 5 lat. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kontakt: zapisy telefonicznie pod nr tel. (17) 867 52 51 lub osobiście w rzeszowskim Oddziale ZUS, ul. Siemiradzkiego 10, p. 11.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ZUS Oddział w Legnicy zaprasza emerytów i rencistów oraz przedstawicieli firm i instytucji na bezpłatne szkolenie nt. "Sposoby podwyższania świadczeń wypłacanych z dotychczasowego systemu (tj. wg starych zasad)". Szkolenie odbędzie się 15 października 2010 r. w siedzibie Oddziału ZUS w Legnicy przy ul. Władysława Grabskiego 26, sala nr 200, II piętro, godz. 10.00. Szkolenie poprowadzi Małgorzata Bauer Naczelnik Wydziału Zmiany Uprawnień Emerytalno-Rentowych Oddziału ZUS w Legnicy.

Kontakt: nr tel. (76) 876 41 63, e-mail: kureke@zus.pl, wolegnica@interia.pl. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są na salach obsługi klientów w Oddziale i we wszystkich placówkach terenowych.

Czy renty będą zmniejszane - nowy system naliczania świadczeń >>

ZUS Oddział w Chorzowie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek z funkcjonalności programu "Płatnik" oraz z korygowania dokumentów ubezpieczeniowych. Szkolenie odbędzie się w 18 października 2010 r. o godz. 10.00 w budynku ZUS w Chorzowie przy ulicy gen. Henryka Dąbrowskiego 45, I piętro, sala konferencyjna.

Kontakt: zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr tel. (32) 34 90 704.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MRPiPS Dziemianowicz-Bąk: składki ZUS od umowy o dzieło, która jest jedynym źródłem dochodu

Umowy o dzieło, które są jedynym źródłem dochodu, powinny zostać objęte składkami ZUS. Pełne ozusowanie umów zleceń nie budzi kontrowersji ani pracodawców, ani pracowników - powiedziała portalowi Wp.pl ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

MEN: kontrole, czy nauczyciele się doskonalą. Zapraszamy min B. Nowacką na lekcję matematyki w klasie liczącej 37 uczniów

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) ogłosiło, że kuratorzy będą monitorować realizację zadań związanych z doskonaleniem zawodowym nauczycieli w szkołach, które osiągają najniższe wyniki w egzaminie ósmoklasisty. Nauczyciele z kolei pytają, jak mają osiągać dobre wyniki, pracując w klasach, które są zbyt liczne i niedoinwestowane.

ZUS: Uczniowie i studenci mogą więcej dorobić w wakacje

ZUS przypomina, że od 1 czerwca 2024 r. uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną, mogą więcej dorobić do swojego świadczenia. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu, które będą obowiązywać do 31 sierpnia br.

KRUS: Składki na ubezpieczenia społeczne rolników w III kwartale 2024 r. [za rolników, małżonków, domowników, pomocników rolnika]

Rolnicy i ich domownicy ubezpieczeni w KRUS muszą opłacić składki na składki na swoje ubezpieczenie społeczne za III kwartał 2024. Jaki jest termin płatności i wysokość składek?

REKLAMA

Co się zmieni 1 lipca 2024 r. Nie tylko minimalne wynagrodzenie za pracę - także niektóre świadczenia

Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę zwiększy się do 4300 zł. Od tego dnia zmienią się również niektóre świadczenia przewidziane w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.

Minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie o 58 zł, a minimalna stawka godzinowa zwiększy się o 0,40 zł

Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę zwiększy się do 4300 zł. Minimalna stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych wzrośnie do 28,10 zł.

Czy zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia w umowie o pracę jest konieczna? Od 1 lipca 2024 roku kwota wzrośnie z 4242 zł brutto do 4300 zł brutto

Wkrótce zmieni się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. Od 1 lipca 2024 r. będzie ono wynosić 4300 zł. Czy w związku z tym należy zmienić umowę o pracę z pracownikami wynagradzanymi płacą minimalną?

2417,14 zł świadczenia urlopowego w 2024 r. dla pracownika zatrudnionego na pełen etat. Jak wystąpić?

Według ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych świadczenie urlopowe w może być wypłacane przez pracodawców nietworzących ZFŚS i zatrudniających poniżej 50 pracowników. W 2024 r. świadczenie urlopowe wynosi 2417,14 zł dla pracownika zatrudnionego na pełen etat w normalnych warunkach pracy.

REKLAMA

Pilne! Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2025 r. – wzrost o ponad 7 proc. Znamy kwotę!

Rada Ministrów przedstawiła propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia w 2025 r. Zwiększy się minimalna stawka godzinowa.

Zasiłek chorobowy już nie 80%. L4 w 100% płatne? Jak dla kobiet w ciąży i po wypadkach? Jak przy urlopie wypoczynkowym?

Dużo pytań o nowe zasady wypłaty zasiłku chorobowego. Obietnicą wyborczą rządu było płacenie za „chorobowe” przez ZUS od pierwszego dnia choroby. Odciążyłoby to finanse pracodawców (zwłaszcza mniejszych). Pojawiła się jednak nowa propozycja – płatność zasiłku chorobowego w wysokości wyższej niż obecne 80%.

REKLAMA