REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wynagrodzenie chorobowe, Zwalnianie pracowników

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ustalanie podstawy świadczeń chorobowych

Przy ustalaniu podstawy wymiaru świadczeń chorobowych uwzględnia się te składniki wynagrodzenia, które w myśl postanowień regulaminów wynagradzania, układów zbiorowych pracy lub przepisów o wynagradzaniu ulegają zmniejszeniu za okres pobierania świadczeń.

Kiedy do podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego wliczać wynagrodzenie z umowy zlecenia

Zatrudniamy pracownicę na podstawie umowy o pracę zawartej na okres od 1 stycznia 2007 r. do 29 lutego 2008 r. W tym czasie wykonywała dla nas także inne prace na podstawie umowy zlecenia. Zachorowała 15 lutego 2008 r. Czy ustalić jej prawo do wynagrodzenia chorobowego z umowy o pracę i zasiłku chorobowego z umowy zlecenia? Czy przysługują jej od nas dwa świadczenia?

Jak pracownicy unikają wypowiedzeń

Przeszkodą w dokonaniu skutecznego wypowiedzenia umowy o pracę przez pracodawcę może być m.in. nagła choroba, ciąża czy działalność związkowa.

Termin powiadomienia pracodawcy o przejściu na emeryturę

W roku 2009 chciałabym przejść na emeryturę. W jakim terminie muszę powiadomić o tym fakcie mojego pracodawcę?

Obowiązek przywrócenia pracownika do pracy

Pracodawca musi czasami ponownie zatrudnić zwolnionego pracownika i to na takich samych warunkach, jak przed zwolnieniem. W przeciwnym wypadku naraża się na zapłatę odszkodowania.

Obowiązek przywrócenia pracownika do pracy

Pracodawca musi czasami ponownie zatrudnić zwolnionego pracownika i to na takich samych warunkach, jak przed zwolnieniem. W przeciwnym wypadku naraża się na zapłatę odszkodowania.

Działania na rzecz równości kobiet i mężczyzn (cz. 1)

Komisja Europejska przygotowała plan, którego celem jest określenie działań Wspólnoty dla zrównania szans kobiet i mężczyzn na lata 2006-2010. Ma on fundamentalne znaczenie także dla kobiet pracujących w Polsce.

Ochrona przed zwolnieniem

Złożenie wniosku o urlop wychowawczy powoduje objęcie pracownika korzystającego z tego urlopu szczególną ochroną stosunku pracy. Nie jest to jednak ochrona pełna i dotycząca każdej sytuacji.

Brak zawiadomienia o przyczynie nieobecności

Pracownik przez 2 tygodnie nie przychodził do pracy, nie zawiadamiając o przyczynie swojej nieobecności. Z tego powodu nie mogłem zrealizować w terminie jednego z zamówień i poniosłem straty finansowe. Po upływie tygodnia rozwiązałem z nim umowę o pracę bez wypowiedzenia. Tydzień później pracownik zgłosił się do pracy, okazując zaświadczenie lekarskie. Czy w tej sytuacji moja decyzja o rozwiązaniu z nim umowy o pracę bez wypowiedzenia była słuszna? - pyta Czytelnik z Przemyśla.

Kara umowna przy zakazie konkurencji

Zamierzam rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę oraz dodatkowo zawrzeć z nim umowę o zakazie konkurencji. Czy w ramach tej umowy mogę wprowadzić zapis o karze umownej na wypadek, gdyby pracownik naruszył zakaz po ustaniu stosunku pracy oraz dowolnie ukształtować wysokość tej kary? - pyta Czytelnik z Torunia.

Zwolnienia grupowe a zwolnienia indywidualne

Kiedy zgodnie z przepisami ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn dotyczących pracowników (DzU nr 90, poz. 844 ze zm.) będą miały miejsce zwolnienia grupowe, a kiedy indywidualne?

Uprawnienia pracodawcy, gdy pracownik porzuci pracę

Nowym zjawiskiem, które pojawiło się w ostatnim czasie na rynku pracy, jest porzucanie pracy przez pracowników, którzy otrzymali lepszą ofertę. Takie zachowania mogą spowodować u pracodawcy poważne szkody.

Czy sąd może przyznać związkowcowi odszkodowanie zamiast przywrócić do pracy

Przewodniczący zakładowej organizacji związkowej spożywał alkohol w czasie pracy. Zamierzamy rozwiązać z nim dyscyplinarnie umowę o pracę, bez obowiązkowej konsultacji z zakładową organizacją związkową. Spodziewamy się, że związkowiec odwoła się do sądu i będzie żądać przywrócenia na poprzednie stanowisko pracy. Czy sąd może zamiast przywrócenia przyznać pracownikowi jedynie odszkodowanie?

Czy lekarzowi przysługuje zasiłek chorobowy za okres, w którym nie świadczy pracy

Zatrudnieni w naszym szpitalu lekarze mają 3-miesięczny okres rozliczeniowy. Lekarz w sierpniu 2008 r. wypracował już obowiązujący go kwartalny wymiar czasu pracy, mimo że okres rozliczeniowy w szpitalu zakończy się 30 września. Od 19 sierpnia do 30 września 2008 r. lekarz ma wolne. Są to dla niego dni wolne od pracy, za te dni nie przysługuje mu wynagrodzenie za pracę, ale nadal jest pracownikiem. Dostarczył nam zwolnienie lekarskie w związku z wypadkiem samochodowym. Zwolnienie jest wystawione od 22 sierpnia 2008 r. Czy lekarz ma prawo do wynagrodzenia chorobowego? Całe zwolnienie lekarskie przypada na okres, w którym ma wolne od pracy.

Wychowawczy nie zawsze uchroni przed zwolnieniem

Złożenie wniosku o urlop wychowawczy powoduje objęcie pracownika korzystającego z tego urlopu szczególną ochroną stosunku pracy. Nie jest to jednak ochrona pełna i dotycząca każdej sytuacji.

Czy pracownik ma prawo do świadczeń z powodu choroby, jeżeli zachoruje po złożeniu wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego

Pracownica naszego zakładu 23 sierpnia 2008 r. miała wypadek samochodowy. Stan jej zdrowia jest bardzo poważny. Po przewiezieniu pracownicy ze szpitala specjalistycznego do szpitala w naszym mieście otrzymaliśmy zwolnienie lekarskie na okres od 23 do 28 sierpnia br. wystawione przez szpital, który przyjął pracownicę po wypadku. Już teraz wiemy, że leczenie pracownicy potrwa długo i najprawdopodobniej okres zasiłkowy będzie za krótki na całkowity powrót do zdrowia. Jak mamy postąpić z wypłatą wynagrodzenia chorobowego? W sierpniu pracownica złożyła wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego od 1 września br. Czy możemy wypłacić jej wynagrodzenie chorobowe za cały okres zwolnienia lekarskiego? Co z dalszymi zwolnieniami do końca sierpnia 2008 r. i ze zwolnieniami lekarskimi od 1 września 2008 r.?

Zgoda organizacji związkowej na zwolnienie bez wypowiedzenia

Chcemy zwolnić bez wypowiedzenia pracownika, który podlega ochronie związkowej. Przyszedł on do pracy pod wpływem alkoholu. Wiemy, że do zwolnienia tego pracownika potrzebna jest zgoda zarządu organizacji związkowej. Mamy zamiar o nią wystąpić. Czy w sytuacji wyrażenia przez zarząd związku zgody na zwolnienie tego pracownika musimy jeszcze dodatkowo wystąpić do organizacji związkowej o opinię dotyczącą rozwiązania umowy z tym pracownikiem, wymaganą na podstawie art. 52 § 3 Kodeksu pracy?

Jak ustalać podstawę wymiaru świadczeń od 1 stycznia 2008

Podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego i zasiłków należy ustalać na podstawie wynagrodzenia wypłaconego pracownikowi u pracodawcy, u którego uzyskał on prawo do świadczenia. Za wynagrodzenie uwzględniane w podstawie wymiaru zasiłku przyjmuje się przychód pracownika, który stanowi podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe oraz ubezpieczenie chorobowe, po odjęciu składek finansowanych ze środków pracownika.

Podstawa wymiaru wynagrodzenia chorobowego przypadającego po urlopie wychowawczym

Pracownica wróciła do pracy z urlopu wychowawczego w październiku 2007 r. W tym miesiącu była przez kilka dni na zwolnieniu lekarskim. Wtedy przyjęłam za podstawę wynagrodzenia chorobowego ostatnie wynagrodzenie zasadnicze sprzed urlopu. W styczniu br. pracownica znowu była na zwolnieniu lekarskim i mam problem, ponieważ nie jestem pewna, jaką podstawę wymiaru przyjąć do wynagrodzenia chorobowego. Pracownica otrzymała wynagrodzenie zasadnicze, część premii rocznej ze względu na nieprzepracowany cały rok i wynagrodzenie za czas choroby w październiku. Jak ustalić pracownicy podstawę wymiaru?

Zmiana regulaminu wynagradzania a podstawa wymiaru zasiłku

W regulaminie wynagradzania, który obowiązuje u nas od 1 listopada 2007 r., jest zapis, zgodnie z którym wypłacaną pracownikom premię kwartalną pomniejsza się procentowo za okresy usprawiedliwionej nieobecności w pracy o 5% za każdy dzień nieobecności w kwartale. Do 31 października 2007 r. premie kwartalne były ustalane na podstawie wynagrodzenia za efektywnie wykonaną pracę, czyli pomniejszane proporcjonalnie za okresy niezdolności do pracy. Pracownica chorowała w październiku 2007 r. i teraz od 14 stycznia 2008 r. dostarczyła nam kolejne zwolnienie lekarskie, czyli od poprzedniej choroby nie minęły 3 miesiące kalendarzowe. Czy podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego należy ustalić ponownie? Jeżeli tak, to jak w podstawie wymiaru wynagrodzenia chorobowego uwzględnić premię kwartalną w związku ze zmianą regulaminu wynagradzania?

Czy wliczać premię uznaniową do podstawy wymiaru zasiłku opiekuńczego

W grudniu 2007 r. wypłaciliśmy pracownikowi zasiłek opiekuńczy w związku z chorobą jego dziecka. Pracownik zwrócił się z pytaniem, czy prawidłowo została ustalona podstawa wymiaru zasiłku. Z podstawy wyłączyliśmy premie uznaniowe. Nie mamy regulaminu wynagradzania, a o przyznaniu i wysokości premii decyduje właściciel firmy. Nie wypłacamy premii cyklicznie i nie pomniejszamy ich, gdy wypłata przypada na czas usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Czy premie słusznie nie zostały zaliczone do podstawy wymiaru zasiłku opiekuńczego?

Ustalanie podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego

Zatrudniamy przeciętnie 5-7 pracowników, dlatego wypłacamy tylko wynagrodzenie chorobowe, a zasiłki wypłaca im ZUS. Pracownik zatrudniony od 1 stycznia 2007 r., zachorował 17 grudnia 2007 r. Była to pierwsza choroba pracownika w ubiegłym roku. Przysługuje mu stałe miesięczne wynagrodzenie w wysokości 4000 zł, które wypłacamy 5. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Jak obliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego? Czy do podstawy wymiaru wliczyć wynagrodzenie za listopad 2007 r. wypłacone w grudniu 2007 r.?

Czy 50-letni mężczyzna uzyska prawo do świadczenia przedemerytalnego

Planujemy zmiany organizacyjne i restrukturyzację firmy. Zatrudniamy pracownika, który w listopadzie 2008 r. ukończy 50 lat. Pracownik ma 31 lat udokumentowanych okresów składkowych i nieskładkowych. Wszystkie przepracował na umowę o pracę. Chcemy z tym pracownikiem rozwiązać umowę o pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Czy pracownik będzie miał prawo do świadczenia przedemerytalnego?

Niezdolność do pracy na przełomie roku

Z tytułu niezdolności do pracy z powodu choroby ubezpieczonym podlegającym ubezpieczeniu chorobowemu przysługują określone świadczenia. Przełom roku ma znaczenie dla niektórych świadczeń.

Dwie odprawy

Pracownikowi odchodzącemu na emeryturę w ramach zwolnień grupowych należy się zarówno odprawa emerytalna, jak i odprawa z tytułu zwolnień grupowych. Dla pracodawcy oznacza to, że taki pracownik może otrzymać nawet 4-miesięczne wynagrodzenie.

Pracownik idzie do wojska

Pracodawca, który zatrudnia młodego pracownika, musi liczyć się z faktem powołania go do wojska. Wprawdzie służba wojskowa trwa tylko 9 miesięcy, jednak nieobecność pracownika utrudnia prawidłową działalność pracodawcy.

Zwolnienia grupowe - trudny wybór

Ustalając kryteria doboru pracowników do zwolnień grupowych, pracodawca powinien brać pod uwagę nie tylko ich przydatność do wykonywania pracy, ale także ich sytuację życiową.

Dni wolne na poszukiwanie pracy

Liczba dni wolnych zależy od długości okresu wypowiedzenia. Mogą być one udzielane łącznie lub oddzielnie.

Czy stażyście przysługuje ekwiwalent za niewykorzystane dni wolne

Przez ostatnie 4 miesiące odbywał u nas staż absolwencki bezrobotny skierowany przez powiatowy urząd pracy. Osobie tej przysługiwały 2 dni wolnego za każdy miesiąc stażu. Czy wobec ich niewykorzystania stażyście jest należny ekwiwalent? Jeżeli tak, to czy świadczenie to powinien wypłacić urząd czy my?

Ryczałt za nadgodziny a podstawa wymiaru wynagrodzenia chorobowego

Jesteśmy firmą handlową, która zatrudnia ponad 20 osób. Ze względu na specyfikę pracy zatrudniamy przedstawicieli handlowych. Wynagrodzenie zasadnicze przysługuje im w stałej miesięcznej wysokości. Ponadto wypłacamy pracownikom ryczałt za pracę w godzinach nadliczbowych. Jest to spowodowane stałym wykonywaniem pracy poza zakładem pracy i brakiem możliwości kontrolowania godzin pracy. Czy ryczałt za nadgodziny pracownika, któremu musimy naliczyć wynagrodzenie chorobowe, należy uwzględnić w podstawie wymiaru wynagrodzenia chorobowego? Jeżeli tak, to czy wynagrodzenie to uzupełnić?

Urlop dodatkowy pracownika niepełnosprawnego

Niewykorzystany dodatkowy urlop pracownika niepełnosprawnego przy rozwiązywaniu umowy o pracę jest rozliczany jak „zwykły” urlop.

Staż pracy a uprawnienia pracownika (cz.1)

Staż pracy pracownika ma szczególne znaczenie dla niektórych jego uprawnień pracowniczych. Im więcej lat pracy, tym świadczenia przysługujące pracownikowi są korzystniejsze.

Zawieszenie stosowania wewnętrznych przepisów prawa pracy

Pracuję jako kadrowa w dużym zakładzie pracy. Nasza firma zaczyna przeżywać problemy finansowe i szukamy wszędzie oszczędności. Obowiązujący u nas regulamin wynagradzania w sposób korzystniejszy określa prawa pracowników związane z wypłatą wynagrodzenia chorobowego, niż wynika to z Kodeksu pracy. Czy musimy bezwzględnie stosować uregulowania zawarte w regulaminie wynagradzania, czy możemy stosować korzystniejsze dla firmy przepisy Kodeksu pracy? Czy możemy ewentualnie zawiesić obowiązywanie przepisów zawartych w regulaminie wynagradzania?

Wybieranie rad pracowników przez związki zawodowe jest sprzeczne z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny orzekł w wyroku z 1 lipca 2008 r. (sygn. akt K 23/07) o niezgodności z konstytucją trybu powoływania rad pracowników przez związki zawodowe. Jednocześnie przesunął utratę mocy tych niekonstytucyjnych przepisów na okres 12 miesięcy od daty publikacji wyroku. Przestaną one zatem obowiązywać od 9 lipca 2009 r. Trybunał nie zakwestionował natomiast ważności mandatów już wybranych członków rad pracowników z udziałem związków zawodowych.

Szczególna ochrona przed wypowiedzeniem

Stosunek pracy niektórych pracowników został objęty na mocy przepisów prawa ochroną. Dlatego wypowiadanie umów tym pracownikom obwarowane jest dodatkowymi obostrzeniami.

Odprawy z ustawy o zwolnieniach grupowych

Przedsiębiorcy rozwiązujący umowę o pracę z pracownikami z przyczyn nieleżących po stronie zatrudnionych muszą wypłacić im odprawę pieniężną, pod warunkiem że zatrudniają co najmniej 20 osób.

Jak ustalić podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego pracownika zatrudnionego po przerwie w tej samej firmie

Pracownik był zatrudniony w naszej firmie do 30 listopada 2007 r. (przez 1,5 roku). Kolejną umowę o pracę podpisaliśmy z nim od 14 stycznia 2008 r., a w lipcu 2008 r. jest na zwolnieniu lekarskim. Jak w jego przypadku ustalić podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego? Czy wliczyć poprzedni okres zatrudnienia do 30 listopada 2007 r.? Jeżeli tak, to czy grudzień 2007 r. i styczeń 2008 r. wyłączyć z podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego? Jakiej długości przerwa między umowami o pracę uprawnia do sumowania przychodu z 12 miesięcy?

Alkohol w miejscu pracy

Stwierdzenie stanu nietrzeźwości pracownika w czasie pracy stanowi uzasadnioną przyczynę rozwiązania z nim umowy o pracę i to nie tylko za wypowiedzeniem, ale i w trybie natychmiastowym z winy tego pracownika.

Urlop wypoczynkowy czy zwolnienie z obowiązki świadczenia pracy

Pracownik otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę (3-miesięczny okres wypowiedzenia). Pracodawca na piśmie zwolnił go także na ten czas z obowiązku świadczenia pracy. Następnie skierował pracownika na urlop wypoczynkowy z założeniem, że pracownik wykorzysta zarówno urlop zaległy, jak i przysługujący za bieżący rok. Jednak pracownik nie zgodził się skorzystać z urlopu wypoczynkowego. Czy zgoda pracownika jest niezbędna do skierowania go na urlop podczas okresu wypowiedzenia? Czy okres, na który pracodawca zwolnił pracownika z obowiązku wykonywania pracy, można traktować jako okres urlopu wypoczynkowego, dzięki czemu pracownikowi nie będzie przysługiwał ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

Odprawy z ustawy o zwolnieniach grupowych

Przedsiębiorcy rozwiązujący umowę o pracę z pracownikami z przyczyn nieleżących po stronie zatrudnionych muszą wypłacić im odprawę pieniężną, pod warunkiem że zatrudniają co najmniej 20 osób.

Podstawa wymiaru wynagrodzenia chorobowego

Wynagrodzenie naszych pracowników składa się z wynagrodzenia zasadniczego, premii miesięcznej w wysokości 20% przychodu za dany miesiąc oraz dodatku stażowego. Dodatek stażowy jest wypłacany w pełnej kwocie w miesiącu, w którym pracownik choruje. Pracownik zachorował i przedłożył zwolnienie lekarskie od 25 czerwca do 18 lipca br. Jest to jego pierwsza choroba od dnia rozpoczęcia u nas pracy, czyli od 2 stycznia 2008 r. Wcześniej był zatrudniony przez 2 lata do 21 grudnia 2007 r. Pracownik otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 895 zł, 20% premii (179 zł) oraz dodatek stażowy w wysokości 116,40 zł. Czy wyliczając wynagrodzenie chorobowe powinniśmy podnieść podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego do minimalnego wynagrodzenia?

Czy nauczyciel bezpośrednio po urlopie dla poratowania zdrowia ma prawo do wynagrodzenia chorobowego

31 maja 2008 r. minęło 6 miesięcy urlopu dla poratowania zdrowia, o które zwrócił się do nas nauczyciel. Nie wrócił jednak do pracy 2 czerwca 2008 r., tylko dostarczył zwolnienie lekarskie do 20 czerwca włącznie. Czy zaraz po urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel ma prawo do wynagrodzenia chorobowego? Przed urlopem był na zwolnieniu lekarskim przez 182 dni. Jeżeli nauczyciel ma prawo do wynagrodzenia chorobowego, to jak ustalić podstawę wymiaru świadczenia?

Czy przywrócenie pracownika do pracy powoduje zmianę zasiłku chorobowego na wynagrodzenie chorobowe

Rozwiązaliśmy z pracownikiem umowę o pracę 28 lutego 2007 r. Wyrokiem sądu, który uprawomocnił się 28 maja 2008 r., pracownik został przywrócony do pracy. Sąd zasądził na jego korzyść wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy. Do pracy pracownik stawił się 2 czerwca 2008 r. W aktach zasiłkowych pracownika jest kopia druku ZUS Z-3 wypełnionego na wniosek pracownika w celu przedłożenia w ZUS do ustalenia prawa do zasiłku chorobowego od 1 marca 2007 r. Pracownik zaczął chorować w lutym 2007 r. i otrzymał wynagrodzenie chorobowe za 8 dni lutego, a po rozwiązaniu umowy o pracę wypłatę świadczenia przekazaliśmy do ZUS. Czy po powrocie do pracy pracownika powinniśmy rozliczyć zasiłek chorobowy wypłacony przez ZUS od 1 marca 2007 r. jako wynagrodzenie chorobowe?

Pracownik może otrzymać należne świadczenia mimo niewypłacalności pracodawcy

Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych działa od kilkunastu lat, ale wciąż wielu pracowników nie wie, w jaki sposób można skorzystać z jego pomocy. Jakie są podstawowe zadania FGŚP?

Zawarcie i rozwiązania umowy o pracę - terminy

Podejmowanie określonych czynności z zakresu prawa pracy musi odbywać się w określonych ramach czasowych.

Nazwa zawartej umowy ma drugorzędne znaczenie

Zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę jest każde porozumienie, które ma cechy charakterystyczne dla umowy o pracę - niezależnie od tego, jak taką umowę strony nazwały i jaka była ich wola przy jej zawieraniu.

Urlopi dla poratowania zdrowia

Niejednolite orzecznictwo Sądu Najwyższego w zakresie możliwości wypowiedzenia nauczycielom mianowanym stosunku pracy w czasie urlopu dla poratowania zdrowia wzbudza wątpliwości dotyczące zwalniania tych nauczycieli w czasie takiego urlopu. Brak możliwości wypowiedzenia nauczycielom mianowanym przebywającym na urlopie zdrowotnym stosunku pracy może, szczególnie w przypadku likwidacji części szkoły, stwarzać duże problemy dyrektorom szkół, którzy muszą w takim przypadku dokonać zwolnień pracowników.

Przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę musi być prawdziwa, konkretna i rzeczywista

Pracodawca może w każdej chwili wypowiedzieć pracownikowi stosunek pracy. Jeżeli zawarł z nim umowę na czas nieokreślony, musi podać przyczynę uzasadniającą jej rozwiązanie.

Czy trzeba pouczyć pracownika o prawie wystąpienia o świadczenie rehabilitacyjne

Mojemu pracownikowi ZUS wypłaca zasiłek chorobowy. Jest on przyznany na maksymalny okres. Dowiedziałem się, że on wciąż źle się czuje. Czy moim obowiązkiem jest poinformowanie go o prawie wystąpienia do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne, czy zrobi to lekarz prowadzący leczenie?

Utrata zaufania przyczyną wypowiedzenia

Pracownikowi zwalnianemu z pracy za wypowiedzeniem należy udowodnić zawinione naruszenie obowiązków. Utrata zaufania może być przyczyną wypowiedzenia pracownikowi umowy o pracę.

REKLAMA