Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pracodawca. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pracodawca.
Ugoda między pracodawcą a pracownikiem
Aktualizacja: 11.12.2013
Ugoda między pracodawcą a pracownikiem pozwala zakończyć spór bez konieczności wydawania wyroku przez sąd. Do jej zawarcia może dojść w postępowaniu przedsądowym, jak i w sądzie. Ugodowemu zakończeniu sprawy pomagają komisje pojednawcze i mediatorzy. »
Czy rotacja na stanowiskach pracy jest dobrym sposobem na motywowanie pracowników?
Aktualizacja: 12.11.2013
Strategia zarządzania, polegająca na częstej rotacji na stanowiskach pracy przynosi korzyści dla obu stron stosunku pracy: pracodawcy oraz jego pracowników. Menedżer ma bowiem do dyspozycji zgrany zespół ludzi, którym nie grozi wypalenie zawodowe. »
Rozliczanie kosztów wyjazdów pracownika w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych
Aktualizacja: 11.12.2013
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracowników przynosi korzyści obu stronom stosunku pracy. Jak rozliczać świadczenia przysługujące pracownikowi w związku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych? »
Dofinansowanie z ZFŚS a zatrudnienie na część etatu
Aktualizacja: 11.12.2013
Świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych są uzależnione od sytuacji materialnej pracownika ubiegającego się o nie. Czy na wysokość tychże świadczeń ma wpływ wymiar etatu pracownika? »
Coaching a skuteczność biznesowa
Aktualizacja: 11.12.2013
Zarządzanie zespołem jest zadaniem wymagającym wielu umiejętności. Na ile właściwy i umiejętny coaching może przysporzyć się prowadzonemu biznesowi? »
Maksymalny przedział godzinowy w ruchomym czasie pracy
Aktualizacja: 11.12.2013
Z związku z ostatnimi zmianami w prawie pracy, pojawia się pytanie o maksymalną długość przedziału czasowego w ramach ruchomego czasu pracy. ile maksymalnie może wynosić przedział godzinowy w ruchomym czasie pracy, aby nie powodował on naruszenia przepiów dobowym odpoczynku? »
Aktualizacja: 05.11.2013
Telepraca jest uregulowaną w Kodeksie pracy szczególną formą zatrudnienia, funkcjonującą stosunkowo od niedawna. Praca nakładcza zaś, uregulowana została poza Kodeksem. Jakie są różnice pomiędzy telepracą a pracą nakładczą? »
Telefon służbowy a rozliczanie prywatnych rozmów pracowników
Aktualizacja: 11.12.2013
Powszechnie stosowaną praktyką jest powierzanie przez pracodawców telefonów służbowych swoim pracownikom. Z założenia mają być one wykorzystywane przez pracowników do celów czysto zawodowych. Co jeśli pracownik korzysta z telefonu służbowego w celach prywatnych? »
Raport Płacowy. Polska i Świat – podsumowanie
Aktualizacja: 23.10.2013
Zaprezentowaliśmy Państwu wszystkie części Raportu Płacowego. Polska i świat, przygotowanego na potrzeby Związku Przedsiębiorców i Pracodawców pod kierownictwem dr. Michała Tomczyka. Poniżej przestawiamy jego podsumowanie. »
Obowiązki telepracownika i pracodawcy związane z pracą w formie telepracy
Aktualizacja: 17.10.2013
Telepraca, inaczej nazywana pracą zdalną, jest specyficzną formą zatrudnienia, uregulowaną w kodeksie pracy. Polega na wykonywaniu pracy poza zakładem pracy. Jakie obowiązki, mając na uwadze specyfikę tejże formy pracy, ciążą na telepracowniku i pracodawcy? »
Wynagrodzenia według stanowisk – Raport płacowy. Polska i świat – cz. 6
Aktualizacja: 16.10.2013
Raport Płacowy. Polska i świat przygotowany na potrzeby Związku Przedsiębiorców i Pracodawców prezentuje szczegółowe dane dotyczące wynagrodzeń zarówno w Polsce jak i na świecie. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu szóstą część Raportu, która prezentuje zróżnicowanie wynagrodzeń w zależności od zajmowanego stanowiska. »
Na co zwrócić uwagę otrzymując wypowiedzenie umowy o pracę
Aktualizacja: 15.10.2013
Można zaryzykować stwierdzenie, iż sytuacja, w której pracownik otrzymuje wypowiedzenie umowy o pracę, jest najczęściej wydarzeniem niespodziewanym. Na co należy zwrócić uwagę otrzymując wypowiedzenie? O tym poniżej. »
Spory o roszczenia ze stosunku pracy
Aktualizacja: 14.10.2013
W przypadku, gdy pracownik został potraktowany przez pracodawcę w sposób naruszający przepisy Kodeksu pracy, może dochodzić swoich praw na drodze sądowej. »
Wynagrodzenia według wielkości firm - Raport płacowy. Polska i świat - cz. 5
Aktualizacja: 21.10.2013
Raport Płacowy. Polska i świat przygotowany na potrzeby Związku Przedsiębiorców i Pracodawców prezentuje szczegółowe dane dotyczące wynagrodzeń zarówno w Polsce jak i na świecie. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu piątą część Raportu, która prezentuje zróżnicowanie wynagrodzeń w zależności od wielkości firm. »
Wydatkowanie środków ZFRON niezgodnie z przepisami
Aktualizacja: 09.10.2013
Wydatkowanie środków ZFRON powinno odbywać się zgodnie z przepisami. Ze środków ZFRON finansowana jest rehabilitacja zawodowa, społeczna i lecznicza oraz ubezpieczenie osób niepełnosprawnych. Jakie konsekwencje niezgodnego z prawem wydatkowania środków ZFRON poniesie pracodawca? »
Wniosek o odroczenie składek za XI
Blog o działalności deweloperskiej, kluczowych aspektach zarządzania i obrocie nieruchomościami
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »