Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ekwiwalent pieniężny. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ekwiwalent pieniężny.
Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej a podatek i składki ZUS
Aktualizacja: 28.09.2017
W przypadku braku możliwości zapewnienia prania odzieży roboczej przez pracodawcę, czynność ta może być wykonana przez pracownika. W takim przypadku, pracodawca ma obowiązek wypłacić pracownikowi ekwiwalent pieniężny. Czy ekwiwalent za pranie odzieży roboczej jest zwolniony z podatku i składek ZUS? »
Świadczenia pieniężne ze stosunku pracy ponoszone przez przedsiębiorcę
Aktualizacja: 24.07.2013
W praktyce funkcjonowania przedsiębiorstw częstym problemem jest właściwa kwalifikacja podatkowa świadczeń wypłacanych osobom będącym pracownikami bądź byłymi pracownikami. »
Zmiany w wynagrodzeniach od 1 stycznia 2012 r.
Aktualizacja: 05.01.2012
Od 1 stycznia 2012 r. wysokość wynagrodzenia nie może być niższa niż 1500 zł. Wraz ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia za pracę zmienią się również inne świadczenia wypłacane na rzecz pracownika, np. minimalne wynagrodzenie za czas niewykonywania pracy. »
Jak zgłosić do ubezpieczeń telepracownika i jak naliczać za niego składki
Aktualizacja: 03.12.2008
Nasza firma kilku pracownikom zmieniła za porozumieniem stron umowy o pracę na telepracę. Czy trzeba to jakoś zgłosić w ZUS? Czy trzeba wyrejestrować te osoby z ubezpieczeń i ponownie je do nich zgłosić? Czy koszty związane z udostępnieniem telepracownikom sprzętu biurowego i rozmów telefonicznych podlegają składkom na ZUS? »
Ekwiwalent pieniężny wypłacany pracownikom za niedostarczanie wody do picia
Aktualizacja: 08.12.2008
Nie zapewniam pracownikom (zatrudnionym w tzw. normalnych warunkach) dostępu do wody zdatnej do picia ani innych napojów. Zamierzam wypłacać im za to ekwiwalent pieniężny w wysokości 30 zł miesięcznie. Czy ekwiwalent ten będzie podlegał obciążeniom podatkowo-składkowym? »
Aktualizacja: 08.12.2008
Pracodawca ma obowiązek zapewnić pranie i konserwację odzieży roboczej. Jeżeli nie jest w stanie tego zrobić - może obarczyć tym obowiązkiem pracownika. Musi wówczas wypłacić stosowny ekwiwalent pieniężny. »
Prywatne rozmowy są przychodem
Aktualizacja: 31.12.2008
Gdy telefon służbowy używany jest do celów prywatnych, a pracodawca pokrywa koszt takich rozmów i nie żąda zwrotu poniesionych wydatków, powstanie przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu. »
Czy pożyczka jest przychodem ze stosunku pracy
Aktualizacja: 17.12.2008
Naszym pracownikom udzielamy pożyczek z ZFŚS. Oprocentowanie pożyczek jest ustalane na preferencyjnych zasadach. Czy u pracownika powstaje przychód ze stosunku pracy, gdy kwota odsetek należnych od pożyczki jest niższa od odsetek kredytu udzielanego przez instytucję komercyjną? »
Dostosowanie dokumentacji pracowniczej do nowych zasad