REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rynek pracy, Edukacja i szkolenia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Efekty reformy urzędów pracy

Reforma urzędów pracy, która nastąpiła w 2014 r., już przynosi efekty. Zachodzące obecnie zmiany na rynku pracy będą wymagały kolejnej reformy już za 3-4 lata.

Wsparcie osób 50+ na rynku pracy

Wsparcie osób 50+ na rynku pracy przyjmuje różne formy. Pracodawcy mogą liczyć na dofinansowanie do zatrudniania bezrobotnych mających powyżej 50 lat, a Krajowy Fundusz Szkoleń umożliwia dofinansowanie do szkoleń i kształcenia starszych pracowników.

Bezrobocie w lutym 2015 r.

Bezrobocie w lutym 2015 r. utrzymało się na tym samym poziomie co w styczniu. Stopa bezrobocia wyniosła 12%.

Zatrudnienie sezonowe w rolnictwie maleje

Zatrudnienie sezonowe w rolnictwie maleje. To efekt nałożenia na Polskę rosyjskiego embarga. Pomimo tego zjawiska bezrobocie w Polsce systematycznie spada.

REKLAMA

Krajowy plan działań na rzecz zatrudnienia na lata 2015-2017 przyjęty przez rząd

Krajowy plan działań na rzecz zatrudnienia na lata 2015-2017 10 marca 2015 r. został przyjęty przez rząd. Wybrane kierunki polityki państwa w zakresie rynku pracy dotyczą promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.

Nadchodzą zmiany na rynku pracy

Rynek pracy w ciągu kilku najbliższych lat ulegnie modyfikacji. Przyczyną zmian będzie mniejszy przyrost naturalny. Pracodawcy będą mieli większy problem z zatrudnieniem odpowiednich pracowników na konkretne stanowiska.

Bezpłatny warsztat "Jak osiągnąć wolność finansową?" - 26 lutego 2015 r.

Zapraszamy na bezpłatny warsztat "Jak osiągnąć wolność finansową?", który odbędzie się dnia 26 lutego 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Więcej funduszy na szkolnictwo zawodowe

Szkolnictwo zawodowe oprócz budżetowych funduszy marszałków województwa dostanie pieniądze także od MEN. Ministerstwo podkreśla, że w tym roku szkolnym wzrosła ilość gimnazjalistów, którzy zdecydowali się na kształcenie zawodowe, a nie ogólnokształcące.

REKLAMA

Gwarancje dla młodzieży - rezultaty

Unijny program "Gwarancje dla młodzieży" polega na ułatwianiu młodym ludziom wejście na rynek pracy. Państwa członkowskie zobowiązały się zadbać o to, aby w ciągu czterech miesięcy od opuszczenia szkoły lub utraty pracy młodzi ludzie do 25 roku życia mogli znaleźć dobrą pracę dostosowaną do ich wykształcenia, umiejętności i doświadczenia albo zdobyć wykształcenie, umiejętności.

Chorzy psychicznie na rynku pracy

Choroba psychiczna nie oznacza wykluczenia z rynku pracy. Osoby chore psychicznie dzięki odpowiednim terapiom i opiece powinni powinni uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym. Jakie problemy spotyka się w Polsce?

Zmiany na rynku pracy w 2015 r.

Początek 2015 r. niesie za sobą bardzo szybkie tempo zmian na rynku pracy. Rotacja pracowników poszukujących zatrudnienia osiągnęła poziom najwyższy od czterech ostatnich kwartałów.

Inwestycja w rozwój pracowników

Inwestycja w rozwój pracowników się opłaca. Warto szkolić najlepszych pracowników i starać się o zatrzymanie ich w firmie. Pracodawca dbający o rozwój zawodowy swojej kadry ma większą szansę na zwielokrotnienie zysku firmy.

Lepsza sytuacja na rynku pracy

W ciągu roku bezrobocie w Polsce obniżyło się z 13,4 proc. do 11,5 proc. Coraz mniej osób rejestruje się w urzędach pracy, za to coraz szybciej przybywa nowych ofert zatrudnienia. To zaś oznacza, że firmy chętniej inwestują. Nowym inwestycjom, a tym samym tworzeniu nowych miejsc pracy, sprzyjać będzie ostatnia decyzja Europejskiego Banku Centralnego o skupowaniu obligacji państw Eurolandu.

Cel Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Krajowy Fundusz Szkoleniowy ma na celu poprawę jakości zasobów pracy w Polsce oraz lepsze ich dostosowanie do wymogów zmieniającego się rynku pracy.

Kursy językowe - najlepsza inwestycja w siebie

Kursy językowe wciąż stanowią najlepszą inwestycję w siebie. Znajomość języków obcych jest bowiem brana pod uwagę praktycznie przez każdego pracodawcę i daje większe szanse na rynku pracy.

Potrzeba zmniejszenia liczby umów śmieciowych i terminowych

Jak poprawić sytuację na rynku pracy w Polsce? Polska powinna m.in. dążyć do zmniejszenia liczby umów śmieciowych i terminowych. Ponadto należy podjąć działania na rzecz zmniejszenia bezrobocia wśród młodych. Jakie kroki powinny zostać podjęte w tym celu?

Które szkolenie wybrać?

Szkolenia zdecydowanie wpływają na rozwój każdego człowieka. Często wiążą się jednak z niemałymi wydatkami. Które szkolenie wybrać, aby przeznaczone na nie pieniądze przyniosły korzyść?

Poprawa na rynku pracy w 2015 r.

W 2015 r. przewiduje się poprawę na rynku pracy. Na koniec przyszłego roku stopa bezrobocia powinna spaść poniżej 11%.

Zawodowe postanowienia na nowy rok

Badania wskazują jednoznacznie na niski procent realizacji noworocznych postanowień zawodowych. Tylko 8% społeczeństwa udaje się osiągnąć zakładane cele. Jaka jest tego przyczyna? Które postanowienia mają większą szansę na realizację?

Jak osiągać wyznaczone cele?

Wiele osób poddaje się rutynie i nie realizuje własnych celów. Czasami brakuje im odwagi, by po nie sięgnąć. Zdarza się również, że te osoby w ogóle nie planują przyszłości. Tymczasem warto urzeczywistniać swoje marzenia. Jak dążyć do ich realizacji?

Przyczyny trudności w znalezieniu pracy

Duża część absolwentów nie potrafi poradzić sobie na rynku pracy ze znalezieniem zatrudnienia. Dlaczego ukończenie wyższych studiów nie daje gwarancji podjęcia pracy? Jak efektywnie poszukiwać zatrudnienia?

Potrzeba poprawy systemu kształcenia zawodowego

Promocja szkól ogólnokształcących przy jednoczesnym wypieraniu kształcenia zawodowego to droga do bezrobocia. Dostosowanie systemu kształcenia do zmieniających się potrzeb rynku pracy wymaga poprawy programów nauczania szkół zawodowych i techników, które należy popularyzować.

Poprawa na rynku pracy

Wskaźnik Rynku Pracy zmalał w listopadzie, jednak stała poprawa na rynku pracy nie jest jeszcze przesądzona. Wiąże się to z wciąż postępującym spowolnieniem gospodarczym.

Wpływ języków obcych na podejmowanie odważnych decyzji

Przeprowadzone badania wykazały, że myślenie w języku obcym pozwala na podejmowanie decyzji bardziej racjonalnych, ale też ryzykowanych, co często przynosi korzyści. Jest to szczególnie ważne w kontekście zatrudniania pracowników i zarządzania zespołem. Wynik badania stanowi dodatkową zachętę do nauki języków obcych.

Tradycyjne i komputerowe gry szkoleniowe

Pracodawcy coraz częściej w celu rozwoju pracowników stosują różnego rodzaju gry szkoleniowe. Wyróżnia się tradycyjne i komputerowe gry szkoleniowe. Łączenie rozrywki z nauką i wyciąganiem wniosków to najbardziej efektywna forma szkoleniowa.

Bezpłatny internetowy kurs języka obcego w AFiBV

Do 7 grudnia można zapisać się na bezpłatny internetowy kurs języka obcego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Liczba miejsc jest ograniczona.

Najlepsze firmy pod względem przywództwa

Z badania Hay Group Best Companies for Leadership wynika, że najlepsze firmy kładą większy nacisk na różnorodność i tworzą ścieżki kreowania liderów.

"Gwarancje dla młodzieży" do 25 roku życia

Program "Gwarancje dla młodzieży" ma na celu zapewnienie młodym ludziom do 25 roku życia dobrej jakości oferty zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu oraz stażu w ciągu 4 miesięcy od zakończenia kształcenia bądź utraty pracy. Program przewiduje dwa projekty: "Równi na rynku pracy" oraz "Pomysł na siebie".

Rok Szkoły Zawodowców 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 to Rok Szkoły Zawodowców. W tym roku mają być promowane szkoły zawodowe. Stawia się także na rozwój współpracy pomiędzy pracodawcami i szkołami. Jakie jeszcze zmiany wprowadza MEN?

Kiedy iść na studia podyplomowe?

W dzisiejszych czasach ukończeniem studiów wyższych może pochwalić się wiele osób. Coraz częściej pracownicy decydują się teraz na studia podyplomowe. Co powinno zadecydować o podjęciu kolejnego etapu nauki? Kiedy najlepiej iść na studia podyplomowe?

Targi Outsourcingu - Usługi dla Twojego biznesu - 16-17 października 2014 r.

Serdecznie zapraszamy na Targi Outsourcingu - Usługi dla Twojego biznesu, które odbędą się w dniach 16-17 października 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Targi Outsourcingu mają nie tylko charakter wystawienniczy, ale edukacyjny i biznesowy.

Regionalny Konwent HR - 16 października 2014 r.

Serdecznie zapraszamy na Regionalny Konwent HR, który odbędzie się 16 października 2014 r. w Gdańsku.

Akademia specjalisty prawa pracy - praktyczne warsztaty

Zapraszamy na praktyczne warsztaty "Akademia specjalisty prawa pracy", które odbędą się 6-8 października 2014 r. w Zakopanem.

Programy studiów tworzone we współpracy z pracodawcami

Od 5 lat z rzędu spada liczba studentów pierwszego roku. Odpowiednie przygotowanie nowych kierunków studiów przyciąga jednak młodzież do studiowania. Czy programy studiów będą tworzone we współpracy z pracodawcami?

Międzynarodowy Konwent HR - 9 października 2014 r.

Zapraszamy na Konferencję Międzynarodowy Konwent HR, która odbędzie się 9 października w Warszawie. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie branży HR.

Program Erasmus szansą na zatrudnienie i mobilnośc zawodową

Program Erasmus jako program wymiany studentów został zbadany pod kątem efektywności. Wyniki badania potwierdzają, że unijny program zwiększa możliwości zatrudnienia i mobilność zawodową.

XXIV Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy "Czas pracy i urlopy" - 14 i 15 października 2014 r.

Zapraszamy na XXIV Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy "Czas pracy i urlopy", który odbędzie się w dniach 14 i 15 października 2014 r. w Warszawie.

PersonAll® – kompetencje osobiste dla stanowisk pracy

Prawie 20 lat doświadczeń firmy TQMsoft w obszarach szkoleń jakościowych, produktywnościowych i specjalistycznych, okazało się bardzo pomocne, w tworzeniu nowej wizji szkoleń kompetencyjnych, które od dwóch lat zyskują uznanie klientów biznesowych.

VI edycja programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki”

Rozpoczęła się VI edycja programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki”. Cele programu to przede wszystkim wykształcenie i pozyskanie absolwentów technicznych szkół średnich, promocja zawodu i branży energetycznej wśród młodzieży oraz wsparcie edukacyjne szkół.

Gra jako pożądana forma szkoleń pracowników

Gra to pożądana forma szkoleń pracowników. Okazała się być bardzo dobrym sposobem na przedstawienie trudnych zagadnień w przystępny sposób.

Kwartalna informacja o rynku pracy w II kwartale 2014 r.

Z kwartalnej informacji o rynku pracy można dowiedzieć się o liczbie osób pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo w II kwartale 2014 r. Dokument zawiera porównanie z kwartałem poprzednim oraz z 2013 i 2012 r.

Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy - 18 września 2014 r.

Zapraszamy na Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy, który odbędzie się 18 września 2014 r. w Bydgoszczy.

Zmiany w klasyfikacji w szkolnictwie zawodowym

Dnia 8 sierpnia 2014 r. podpisano nowelizację rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Jakie zmiany przewiduje nowe rozporządzenie?

Problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników

Aż 1/3 młodych Polaków nie może znaleźć pracy. Tymczasem 80% pracodawców ma problem z pozyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Czy taka sytuacja występuje tylko w Polsce? Jak jej zaradzić?

Program Rozwoju Kompetencji zamiast Programu Kierunków Zamawianych

Absolwenci na rynku pracy nie mają łatwo. Aby zwiększyć ich szanse, rząd stawia na rozwój kompetencji. Dotychczas wspierał kierunki zamawiane.

Niepokojąca studentów likwidacja szkół wyższych

Niepokojąca studentów likwidacja szkół wyższych, gdy likwidowane szkoły nie wywiązują się z swojego obowiązku i nie zapewnieniom studentom możliwości kontynuowania nauki w innej placówce, a czesne płacone uczelni pochłonęło już spora część oszczędności, została wzięta pod rozwagę przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Łatwiej znaleźć pracę w nowoczesnych firmach

Jeżeli szukasz pracy zgłoś się do firm z sektora tzw. Nowoczesnej Gospodarki. Choć w 2012 r. ogólnie na rynku pracy w Polsce panowała stagnacja, w Nowoczesnej Gospodarce zatrudnienie wzrosło o ponad 6 proc. Eksperci prognozują, że w 2013 r. tendencja wzrostowa zostanie utrzymana i uplasuje się na poziomie 5-10 proc.

REKLAMA