REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akademia specjalisty prawa pracy - praktyczne warsztaty

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na praktyczne warsztaty "Akademia specjalisty prawa pracy", które odbędą się 6-8 października 2014 r. w Zakopanem.

Przekrojowe szkolenie obejmujące nowości prawne oraz najbardziej problematyczne obszary prawa pracy. Bogata część warsztatowa ułatwi uczestnikom zaktualizowanie i uporządkowanie wiedzy.

Autopromocja

Tematyka szkolenia to m.in.: problem niebezpiecznej dla pracodawców luki w nowych przepisach o urlopie wychowawczym, uznawanie orzeczeń lekarskich z poprzedniego miejsca pracy – planowane zmiany, niuanse odpracowywania wyjść prywatnych po zmianie przepisów, umowy o dzieło kwestionowane przez ZUS – analiza najnowszych wyroków, stosowanie przepisów o obniżonej normie czasu pracy niepełnosprawnych, doraźna zmiana grafiku w trakcie miesiąca – w świetle wykładni Ministerstwa Pracy, limit czasowy dla umów terminowych – projekt nowelizacji, zasady właściwego prowadzenia dokumentacji w teczce osobowej, np. poświadczanie dokumentacji wpływającej do teczki, gromadzenia dokumentacji w oryginałach i w formie odpisów oraz dokumentacji obcojęzycznej, nieprawidłowości najczęściej karane przez PIP.

Kiedy stosować porozumienie lub wypowiedzenie zmieniające?

Szkolenie polecamy osobom, które chcą zweryfikować oraz pogłębić swoją wiedzę:

 • pracownicy działów kadr,
 • menedżerowie,
 • właściciele firm oraz wszyscy, którym w pracy zawodowej niezbędna jest wiedza z zakresu prawa pracy.

PROGRAM:

Dzień pierwszy:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Moduł 1: Dokumentacja pracownicza w teczce osobowej

 1. Wątpliwości na tle prowadzenia akt osobowych
 2. Wybrane dokumenty związane z zatrudnieniem nowego pracownika
 3. Dokumentacja związana z ustaniem oraz przekształceniem stosunku pracy a. rozwiązanie umowy za porozumieniem stron

Odpowiedzialność porządkowa pracowników

Dzień drugi:

Moduł 2: Niuanse planowania i rozliczania czasu pracy

 1. Najważniejsze dokumenty i pojęcia z zakresu czasu pracy
 2. Wybrane zasady planowania czasu pracy
 3. Systemy czasu pracy
 4. Zlecanie i rozliczanie pracy w nadgodzinach
 5. Praca w niedziele i święta
 6. Okresy zaliczane i niezaliczane do czasu pracy

Dzień trzeci:

Moduł 3: Urlopy wypoczynkowe, dodatkowe, rodzicielskie i inne nieobecności

 1. Prawo do urlopu wypoczynkowego
 2. Ustalanie terminu urlopu
 3. Rozliczanie urlopu wypoczynkowego
 4. Urlopy okolicznościowe
 5. Najważniejsze rodzaje zwolnień od pracy
 6. Urlopy i zwolnienia związane z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych
 7. Podstawowy urlop macierzyński
 8. Dodatkowy urlop macierzyński po zmianach
 9. Urlop rodzicielski – nowa instytucja w prawie pracy
 10. Urlop wychowawczy z uwzględnieniem zmian w przepisach

Zadaj pytanie na FORUM

Więcej informacji o szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy >>>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Nie możesz pójść do ZUS i załatwić sprawy? Możesz wysłać pełnomocnika. Trzeba tylko wypełnić formularz ZUS PEL

  Za pomocą formularza ZUS PEL klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą udzielić pełnomocnictwa do załatwiania swoich spraw. Formularz można pobrać ze strony internetowej www.zus.pl lub z PUE ZUS. Druk jest także dostępny w każdej placówce ZUS.

  W styczniu 2024 r. wzrosło bezrobocie w Polsce! Czy to jest wzrost sezonowy?

  Wzrosło bezrobocie w Polsce. W styczniu stopa bezrobocia wyniosła 5,4%. W grudniu 2023 r. bezrobocie wynosiło 5,1%, a w listopadzie 5,0%.

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. Trwa kampania BHP w cyfrowym świecie pracy

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. To zarządzanie pracą przez sztuczną inteligencję może mieć ogromny wpływ na jakość świadczonej pracy, jej ilość jak i utratę. Świat pracy i rynek się zmieniają - ale w tym wszystkim najważniejszy jest człowiek, nie kapitał. Konieczne jest więc budowanie wiedzy, doświadczenia i zaufania przez informowanie pracowników i zasięganie ich opinii oraz umożliwienie im udziału w projektowaniu i wdrażaniu technologii i systemów cyfrowych w nowej postindustrialnej erze pracy. „Bezpieczeństwo i zdrowie w pracy dotyczy każdego. Jest dobre dla ciebie. Dobre dla firmy” – tak głosi kampania „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym”, która jest prowadzona w latach 2023-2025. Kampania odbywa się w ramach projektu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

  Ukraińcy będą przebywać legalnie w Polsce do 30 czerwca 2024 r. Weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

  Pobyt w Polsce obywateli Ukrainy, którzy przybyli w związku z wojną prowadzoną w tym kraju będzie uznawany za legalny do 30 czerwca 2024 r. To zmiana, jaką wprowadziła nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Nowelizacja obowiązuje od 22 lutego. 

  REKLAMA

  Nie na każdej uczelni podwyżki o 30%. Na publicznej adiunkt zarabia 6840 zł a na niepublicznej często otrzymuje tylko minimalną krajową 4242 zł!

  Nawet ponad 2500 zł może wynosić różnica w zarobkach doktora, który jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na uczelni niepublicznej, w stosunku do doktora - adiunkta, który jest zatrudniony na uczelni publicznej i po podwyżkach zarabia minimalnie 6840 zł. Mało kto wie, że podwyżki wynagrodzeń na uczelniach o 30% nie dotyczą uczelni niepublicznych. Wyższe wynagrodzenie, zgodnie z nowym rozporządzeniem otrzymują tylko pracownicy uczelni publicznych. 

  23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Czym jest depresja?

  W dniu 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresję można i powinno się leczyć. Wiele polskich pracowników zmaga się jednak z problem zwolnienia lekarskiego i uznania depresji za chorobę zawodową - bo takową ona nie jest. 

  Jak uzyskać świadczenie wspierające z ZUS: wnioski, terminy, kwoty

  Świadczenie wspierające jest formą pomocy dla osób niepełnosprawnych. W 2024 r. świadczenie dostępne jest dla osób z niepełnosprawnościami z najwyższymi poziomami potrzeby wsparcia, tj. od 87 do 100 punktów. Jak wygląda procedura uzyskania świadczenia wspierającego?

  28 lutego 2024 r. upływa termin przekazania ubezpieczonym informacji ZUS IMIR

  Płatnicy składek są zobowiązani do sporządzenia informacji rocznej (ZUS IMIR) dotyczącej ubezpieczonych, za których w 2023 r. rozliczali składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Ww. informację należy przekazać ubezpieczonym do 28 lutego 2024 r.

  REKLAMA

  1780,96 najniższej emerytury, renty rodzinnej i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renty socjalnej od 1 marca 2024

  Są już znane kwoty najniższych świadczeń z ZUS i KRUS, które będą należne od 1 marca 2024 r.! Będzie to przykładowo: 1780,96 najniższej emerytury, renty rodzinnej i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renty socjalnej. Skąd taki wzrost i na czym polega waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych? Czy trzeba złożyć wniosek o waloryzację emerytury? Jakie świadczenia podlegają waloryzacji? Czy będzie 13 i 14 emerytura w 2024? 

  Dofinansowanie z ZUS na poprawę BHP. Można dostać nawet 300000,00 zł dofinansowania!

  ZUS organizuje konkurs na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2025 r. (Konkurs nr 2024.01). Można zdobyć dofinansowanie w wysokości 300000,00 zł. Wnioski o dofinansowanie należy składać od 26 lutego do 27 marca 2024 r.

  REKLAMA