REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Które szkolenie wybrać?

Szkolenia 24 h
internetowy serwis szkoleń
Które szkolenie wybrać? /Fot. Fotolia
Które szkolenie wybrać? /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Szkolenia zdecydowanie wpływają na rozwój każdego człowieka. Często wiążą się jednak z niemałymi wydatkami. Które szkolenie wybrać, aby przeznaczone na nie pieniądze przyniosły korzyść?

Określenie potrzeb szkoleniowych

Pierwszym etapem w wyborze oferty powinno być określenie swoich potrzeb szkoleniowych, bowiem o wiele prościej znaleźć szkolenie, jeśli wiemy, czemu ma ono służyć. Szkolenie może pomóc nam, na przykład w uzyskaniu dodatkowych uprawnień, w zdobyciu zupełnie nowej pracy, czy w wyeliminowaniu mankamentów. Przykładowo, gdy mamy problemy ze skutecznością negocjacji z klientem, szukamy szkolenia z asertywności lub negocjacji. Wytypowanie własnych słabszych stron wymagających poprawy to połowa sukcesu, kolejna sprawa to znalezienie dobrej oferty szkoleniowej.

REKLAMA

Autopromocja

Na co zwracać uwagę w ofercie szkoleniowej?

Program szkolenia

Analizowanie ofert szkoleniowych należy rozpocząć od programu szkolenia. Sprawdźmy czy zawiera on interesujące nas zagadnienia. Co bowiem handlowcowi po szkoleniu z efektywnych negocjacji, jeśli na zajęciach zostanie im poświęcona zaledwie godzina?

Nowość: Umowy zlecenia 2015

Wykładowcy

Nazwisko trenera często jest magnesem dla potencjalnych uczestników szkolenia – jeśli jest to znana postać w branży, z sukcesami i dużym doświadczeniem, nie ma co się zastanawiać – z pewnością na tym skorzystamy. Jeżeli natomiast postać wykładowcy jest dla nas anonimowa, wtedy trzeba bliżej przyjrzeć się jego karierze, posiadanym certyfikatom i dyplomom. Warto to zrobić, ponieważ niektóre szkolenia prowadzą młode, niedoświadczone osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży. Jeżeli zależy nam na efektach, nie powinniśmy godzić się na rolę królika doświadczalnego. Należy również sprawdzić, czy umiejętności trenera pokrywają się z tematyką wybranego przez nas szkolenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zadaj pytanie na FORUM

Metody szkolenia

Szkolenie nie musi być monotonnym wykładem, podczas którego ziewamy i wyczekujemy tylko, by pójść do domu. O wiele lepsze efekty przynoszą zajęcia prowadzone nieszablonowo, gdzie trenerzy wykorzystują metody interaktywne, gry zespołowe, scenki czy symulacje. Jeżeli udział w szkoleniu sprawi nam przyjemność, wtedy nauczymy się zdecydowanie więcej. Przed inwestycją w wybrane szkolenie warto więc sprawdzić, jakimi metodami szkoleniowymi posługuje się organizator - jeśli to kolejny nudny blok wykładowy, być może lepiej poszukać czegoś bardziej innowacyjnego.

Warunki szkolenia

Szkolenie przyniesie najlepsze efekty, jeśli zostanie przeprowadzone w małej grupie, maksymalnie kilkunastoosobowej. Przy większej liczbie uczestników nie tylko trudniej się skoncentrować, ale i zadać pytanie prowadzącemu czy brać aktywny udział w dyskusji. Inną ważną kwestią jest sala szkoleniowa – organizator powinien zapewnić wygodne i komfortowe miejsce, w którym będziemy mogli skupić się tylko na doskonaleniu naszej wiedzy.

Zawodowe postanowienia na nowy rok

Opinie o firmie

Kupowanie szkolenia można porównać do zakupu telewizora – wydajemy sporą kwotę za produkt, który powinien nam służyć przed długie lata. Pomyłka nie wchodzi w grę, dlatego bardzo dokładnie oglądamy sprzęt, sprawdzamy wszystkie parametry, analizujemy opinie. Gdy zamierzamy kupić szkolenie, w podobny sposób trzeba wziąć na tapetę jego organizatora. Sprawdzając opinię o firmie na forach internetowych lub wśród znajomych warto zweryfikować przede wszystkim to, czy interesuje się ona swoimi klientami po zakończonym kursie. Profesjonalny organizator powinien weryfikować, czy przeprowadzone szkolenie było skuteczne – np. czy uczestnik znalazł zatrudnienie lub w inny sposób wykorzystał nabyte umiejętności.  Wiele firm szkoleniowych działa niestety krótkowzrocznie i „opiekuje się” kursantem jedynie do momentu zakończenia szkolenia.

Na koniec nie zostaje nic innego, jak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy cena za szkolenie jest adekwatna do jakości produktu? Jeśli mamy wątpliwości, lepiej poszukać innej oferty – tych bowiem na rynku nie brakuje.

Tradycyjne i komputerowe gry szkoleniowe

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA