REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kadry

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Szkolenie "Budowanie zaangażowania pracowników"

Zapraszamy na szkolenie "Budowanie zaangażowania pracowników", które odbędzie się w Warszawie w dniach 25-26 lutego 2014 r. Zaangażowanie pracowników jest jednym z kluczowych elementów wpływających na komfort i efektywność ich pracy. Udział w szkoleniu opartym na modelu transformacyjnym i recognition bezpośrednio przekłada się na lepsze wyniki zespołu.

Rekompensowanie pracy powyżej 8 godzin w wolną sobotę

Zdarzają się sytuacje, gdy pracodawca wymaga od pracowników pracy w wolną sobotę. Rekompensowanie pracy powyżej 8 godzin w wolną sobotę należy do obowiązków pracodawcy. Wystarczy udzielić za ten czas dnia wolnego? Czy konieczna jest również wypłata dodatku za nadgodziny?

Ruchomy czas pracy dla nauczycieli

Po ostatnich zmianach Kodeksu pracy przepisy przewidują możliwość wprowadzenia ruchomego czasu pracy. Czy prawo pracy zezwala na ruchomy czas pracy dla nauczycieli?

Maksymalny okres pobierania zasiłku chorobowego przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą

Ile wynosi maksymalny okres pobierania zasiłku chorobowego przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą? Czy takiej osobie przysługuje świadczenie rehabilitacyjne?

REKLAMA

Badania na trzeźwość bez zgody pracownika

Zdarzają się sytuacje stawienia się pracownika do pracy pod wpływem alkoholu. Czy pracodawca może samodzielnie wykonać badania na trzeźwość bez zgody pracownika?

Ubezpieczenie społeczne i zdrowotne członków rad nadzorczych

Członkowie rad nadzorczych pełniący funkcję na podstawie powołania mogą mieszkać w Polsce lub poza granicami kraju. Czy wynagrodzenia za udział w posiedzeniach podlegają ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu?

Bezpłatne przejazdy dla bezrobotnych

Radni z powiatu będzińskiego postulują o wprowadzenie możliwości bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby bezrobotne. Miałoby to wspomóc osoby bezrobotne w podejmowaniu bardziej aktywnych działań w poszukiwaniu pracy.

Założenie firmy w Polsce a składki na ubezpieczenie społeczne

Osoby mieszkające i prowadzące działalność gospodarczą za granicą opłacają tam składki na ubezpieczenie społeczne. Czy założenie przez te osoby firmy w Polsce wymaga opłacania składek w naszym kraju?

REKLAMA

Prezydent podpisał ustawę rozszerzającą katalog prac dozwolonych w niedziele i święta

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kodeksu pracy rozszerzającą katalog prac, które mogą być wykonywane w niedziele i święta. Zdaniem Konfederacji Lewiatan, zmiany wprowadzone nowelizacją pozwolą na utrzymanie obecnych miejsc pracy, jak również przyśpieszą tworzenie nowych.

Rozliczanie przychodu emeryta z kilku zleceń na rzecz tego samego podmiotu

Zleceniobiorca, który zawrze kilka umów zlecenia z tym samym podmiotem, podlega obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym tylko z jednej umowy – zwykle z tej, którą zaczął wykonywać najwcześniej. Każda z tych umów podlega jednak obowiązkowo ubezpieczeniu zdrowotnemu. Jaki wpływ na sposób rozliczenia składek i podatku w przypadku wykonywania przez jedną osobę kilku umów zlecenia ma uprawnienie tej osoby do emerytury?

Skutki zakazu handlu w niedziele

Jak wskazują eksperci Polskiej Rady Centrów Handlowych w 403 centrach handlowych operujących w Polsce zatrudnienie znajduje ponad 400 000 osób. Jakie konsekwencje wobec powyższego będzie miało wprowadzenie zakazu handlu w niedziele?

Poznaj prawdę o karierze w audycie!

Odbywa się pierwszy Dzień Kariery w Audycie. Inicjatywa portalu kariery studenta i absolwenta Youngpro.pl. Wspólnie z partnerami przygotowali pełny pakiet informacji na temat kariery i rozwoju w audycie.

Środki na walkę z bezrobociem wśród młodych

Polska otrzyma 250 mln euro na walkę z bezrobociem wśród młodych. Rząd zapowiada przeznaczenie ich m.in. na bony stażowe oraz migracyjne. Eksperci przestrzegają przed możliwością nadużyć.

Wsparcie dla 57 firm - 1336 etatów uratowanych

Ustawa o ochronie miejsc pracy obowiązuje od listopada 2013 r. Wsparcie zostało udzielone 57 firmom. W ten sposób zostało uratowanych aż 1336 etatów.

Przeciętne wynagrodzenie w 2013 r.

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego 11 lutego 2014 r. podał kwotę przeciętnego wynagrodzenia w 2013 r. Jaki jest stosunek tego wynagrodzenia do przeciętnego wynagrodzenia wypłacanego w 2012 r.?

Roczna informacja dla pracownika - najczęstsze błędy

Płatnicy składek mają obowiązek przekazania ubezpieczonym informacji zawartych w raportach imiennych przekazanych do ZUS za ubiegły rok, z podziałem na poszczególne miesiące do dnia 28 lutego 2014 r. W przypadku, gdy ubezpieczeni otrzymywali taką informację co miesiąc, płatnicy nie mają, co do zasady, obowiązku przekazywania im informacji rocznej, chyba że ubezpieczony zwróci się z wnioskiem o jej wydanie.

Wsparcie aktywności zawodowej starszych pracowników

Wsparcie aktywności zawodowej starszych pracowników przewiduje projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw. W czwartek 6 lutego zakończyły się prace sejmowej podkomisji nad projektem.

Która uczelnia w Polsce daje najwyższe zarobki?

Która uczelnia w Polsce daje najwyższe zarobki? Osoby zainteresowane wysokimi zarobkami już po ukończeniu studiów powinny zapoznać się z ostatnimi badaniami, z których wynika, że najlepiej wybrać się na studia ekonomiczne.

Waloryzacja emerytur i rent w 2014 r. bez zmian

Waloryzacja emerytur i rent w 2014 r. odbywa się bez zmian. Zgodnie z ustawą emerytury i renty zwiększą się o średnioroczny wskaźnik inflacji i 20% realnego wzrostu płac.

Wypłata emerytur zawieszonych od 1 października 2011 r. do 21 listopada 2012 r.

19 lutego 2014 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 13 grudnia 2013 r. o ustaleniu i wypłacie emerytur, do których prawo uległo zawieszeniu w okresie od dnia 1 października 2011 r. do dnia 21 listopada 2012 r. Komu będzie przysługiwała wypłata zawieszonych emerytur?

Wykonywanie pracy przez cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Wykonywanie pracy przez cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej regulują przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca. Na jakich zasadach cudzoziemcy wykonują pracę w Polsce?

Kiedy i w jakiej formie pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?

Kodeks pracy przewiduje możliwość rozwiązania przez pracownika stosunku pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Kiedy i w jakiej formie pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?

Praca w godzinach nadliczbowych - prawa pracownika

Praca w godzinach nadliczbowych często jest wynikiem nadmiaru obowiązków zawodowych, zastępstwa za nieobecnego kolegę lub koleżankę, a także konieczności zakończenia pilnego projektu. Wykonywanie obowiązków ponad ustalony wymiar czasu pracy rodzi określone prawa pracownika. Jakie uprawnienia przysługują pracownikowi w związku z nadgodzinami?

Niezbędna znajomość nowych technologii cz.2

Prezentujemy drugą część wywiadu z Natalią Hatalską, ekspertką trendów w nowych technologiach i ambientem marketingu. W drugiej części wywiadu ekspertka opowiada nam o niestandardowych formach promocji i (nie)zarabianiu na blogu.

Ustawa o OFE ponownie w Trybunale Konstytucyjnym?

Czy ustawa o OFE znajdzie się ponownie w Trybunale Konstytucyjnym? Szykuje się kolejny wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie OFE. O konstytucyjność rządowej ustawy chce zapytać Twój Ruch.

Nowe miejsca pracy na Podkarpaciu

Będą nowe miejsca pracy na Podkarpaciu. Ponad pół tysiąca osób znajdzie zatrudnienie w firmach, które powstaną w strefie inwestycyjnej w Szczepańcowej w gminie Chorkówka na Podkarpaciu.

Odkryj kulisy kariery w audycie!

Czym jest audyt? Jak wygląda dzień pracy audytora? Jak rozpocząć karier? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w trakcie Dnia Kariery w Audycie, który odbędzie się już 12 lutego 2014 na stronach Youngpro.pl! Wraz z najlepszymi firmami audytorskimi i ich pracownikami oraz zewnętrznymi ekspertami przygotowaliśmy pełen pakiet wiedzy na temat kariery w audycie.

Coraz więcej ofert pracy i poziom bezrobocia w styczniu 2014 r.

Coraz więcej ofert pracy jest zgłaszanych przez pracodawców. Wzrost poziomu bezrobocia w styczniu 2014 r. w porównaniu z grudniowym był najniższy od 5 lat.

Niezbędna znajomość nowych technologii cz.1

Prezentujemy pierwszą część wywiadu z Natalią Hatalską, ekspertką trendów w nowych technologiach i ambientem marketingu. Ekspertka radzi, iż na "poszukiwanie pracy należy traktować w kategorii kampanii reklamowej, gdzie grupą docelową jest jedna, dwie, a nawet trzy osoby". Jak to rozumieć?

Pokolenie X i Y na rynku pracy

Pokolenie X i Y wychowywały się w podobnej przestrzeni, niezmąconej wojną, przepełnionej medialnymi historiami. To, co ich różni, to czas wejścia na rynek pracy, i inne oczekiwania. Staje się to przyczyną wielu konfliktów na tle prywatnym i zawodowym.

Romans w pracy

Z reguły praca zabiera nam co najmniej jedną trzecią doby, a w wielu przypadkach - nawet więcej. Nie dziwi więc, że zdarza nam się zbytnio zacieśniać więzi ze współpracownikami czy szefostwem. W którymś momencie „rozsądna” granica może jednak zostać przekroczona. Co może oznaczać romans w pracy?

Kolory w pracy

Kolory w pracy mają znaczenie. Przed wyborem kolorystyki ścian lub mebli w biurze warto się najpierw dobrze zastanowić. Odpowiednio wybrana kolorystyka wnętrza może bowiem korzystnie wpływać na nastrój oraz wydajność pracy przebywających w nim osób i odwrotnie.

Potrzeba chaosu i kreatywność

W ludziach tkwi potrzeba chaosu. Chaos nie jest równoznaczny z bałaganem, choć może mu towarzyszyć podobny rodzaj niepokoju. Może być dobrodziejstwem nadanym od natury. Przykładem na to jest kreatywność.

Strajk pracowników TVP

Dziś o godzinie 12:00 na Woronicza, przy Placu Powstańców Warszawskich oraz w oddziałach terenowych odbędzie się strajk pracowników TVP. Pracownicy domagają się, aby spółka zrezygnowała z planów przekazania ich prywatnej firmie zewnętrznej.

Jak ponownie polubić swoją pracę?

Gdy praca nas męczy i staje się udręką, należy zastanowić się nad jej zmianą. Czasami jednak wystarczą mniej radykalne rozwiązania, aby poczuć się lepiej. Co możemy zrobić, aby zmienić swój stosunek do wykonywanej pracy? Jak ponownie polubić swoją pracę?

Ograniczenie pracy lekarzy niebezpieczne dla pacjenta

Ograniczenie pracy lekarzy jest niebezpieczne dla pacjenta. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz powiedział, że jeżeli medycy będą pracować mniej, kolejki mogą wydłużyć się dwukrotnie.

Pomieszczenie socjalne w pracy

Zgodnie z przepisami pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom pomieszczenie socjalne. Nakazuje to rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Rozwój nowych mediów a nowe pokolenia pracowników

Media ciągle dostarczają nam newsów dotyczących pokoleń Y, Z i C. Tymczasem mało kto tak naprawdę potrafi się połapać, czym one się od siebie różnią. Rozwój nowych mediów wpływa Niejednokrotnie sami naukowcy mają problem z określeniem, czy ludzie pokolenia C są częścią Y, inną nazwą dla pokolenia Z, czy też mamy do czynienia z niezależnymi generacjami. Spróbujmy więc przyjrzeć się bliżej tej sprawie i dowiedzieć się, kim właściwie są ludzie pokolenia C.

Podwyżka według polskiego pracownika

Zadowolenie z pracownika, większe kompetencje i staż pracy - oto trzy najważniejsze powody według pracowników, za które powinna należeć się podwyżka. Jednak tylko 38% zatrudnionych w Polsce, zgłasza się po wyższe wynagrodzenie do pracodawcy.

Elektroniczne zwolnienie lekarskie od 2015 r.

Już od 2015 roku lekarze będą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, które zastąpią papierowe zaświadczenia lekarskie o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby lub pobytu w szpitalu albo sprawowaniu opieki nad chorym członkiem rodziny.

Skupienie na teraźniejszości drogą do sukcesu

Planując przyszłość nie trudno jest stracić skupienie na teraźniejszości. Skupienie się na teraźniejszości może nam zaś ułatwić osiągnięcie sukcesu w wielu dziedzinach.

Jak budować karierę zawodową?

Chociaż wielu wydają się być nieosiągalne, to wciąż kuszą. Tak, tak - mowa o stanowiskach menedżerskich. Na ile prawdziwa jest wizja zawodowego raju utraconego? I czy nie jest tak, że aby zostać menedżerem, wystarczy jasne wyznaczenie sobie celów i systematyczne do nich dążenie poprzez uczciwą pracę?

„Szkolenie okresowe w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników służby BHP oraz osób wykonujących zadania tej służby”

„Szkolenie okresowe w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników służby BHP oraz osób wykonujących zadania tej służby”odbędzie się w Krakowie w dniach 19-21 marca 2014 r.

Zasady zatrudniania pracowników sezonowych spoza Unii Europejskiej

Zasady zatrudniania pracowników sezonowych spoza Unii Europejskiej przewiduje projekt przepisów przyjęty przez Parlament Europejski. Zasady mają zapobiec wyzyskowi pracowników sezonowych spoza Unii.

Oskładkowanie umów cywilnoprawnych - opinia Prezydenta Pracodawców RP

Oskładkowanie umów cywilnoprawnych dojdzie do skutku. Decyzja rządu jest dość zaskakująca. Zgodnie z opinią Prezydenta Pracodawców RP wpłynie negatywnie na rynek pracy i gospodarkę.

Zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych, które utraciły świadczenie pielęgnacyjne po 30 czerwca 2013 r.

Zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych, które utraciły świadczenie pielęgnacyjne po 30 czerwca 2013 r., przewiduje projekt ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Pracy. Projekt zmian został przesłany do konsultacji międzyresortowych oraz z partnerami społecznymi.

Praca w nadgodzinach w przypadku zatrudnienia na niepełnym etacie

Praca w nadgodzinach w przypadku zatrudnienia na niepełnym etacie polega na wykonywaniu pracy ponad ustalone w umowie progi godzinowe. Strony ustalają liczbę godzin pracy ponad określony wymiar czasu pracy pracownika, której przekroczenie oznacza pracę w godzinach nadliczbowych. Czym skutkuje brak określenia takiego progu?

Niekorzystna zmiana zasad wypłacania premii regulaminowej

Umowa o pracę może przewidywać prawo do premii. W zakresie zmiany regulaminu premiowania na mniej korzystny dla pracownika pracodawca ma ograniczoną swobodę. Niekorzystna zmiana zasad wypłacania premii regulaminowej może zostać wprowadzona tylko za porozumieniem stron lub za wypowiedzeniem.

Na jaki rozwój warto wydać swoje pieniądze?

Wybór zawodu trenera pociąga za sobą konieczność ciągłego rozwoju własnych kwalifikacji. Dodatkowe kursy, szkolenia czy studia, poszerzające własny repertuar trenerski, należą do niezwykle drogich inwestycji. Wybór odpowiedniej formy kształcenia też nie jest sprawą zupełnie oczywistą. Do dziś nie rozstrzygnięto sporu o to, czy certyfikat w tym zawodzie jest potrzebny, czy nie. Zamiast więc wymieniać konkretne szkoły trenerskie, spróbujmy przyjrzeć się wybranym umiejętnościom, w których szkolenie warto zainwestować swoje pieniądze.

Oskładkowanie umów cywilnoprawnych odbije się na studentach

Jak ostrzegają specjaliści, oskładkowanie umów cywilnoprawnych będzie szczególne dotkliwe dla studentów, którzy zwykle dorabiaja w oparciu o umowy cywilnoprawne. Pracodawcy nie będą zatrudniać nowych osób, a dokładać obowiązków już zatrudnionym pracownikom. Zwiększyć się może również szara strefa na rynku pracy.

REKLAMA