| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Pozostał miasiąc na wybór pomiędzy ZUS a OFE

Aktualizacja: 01.07.2014

Już tylko do końca lipca można podjąć decyzje o wyborze pomiędzy ZUS a OFE. Jak dokonać wyboru i czy podjęta decyzja jest ostateczna? »

II Polish Businesswoman Congress

Aktualizacja: 07.07.2014

Inspirujące seminarium, fenomenalni mówcy, pokazy mody, targi produktów i usług dla biznesu - to wszystko będzie mieć miejsce podczas seminarium Polish Businesswoman Congress, które odbędzie się 3 i 4 października w Warszawie. Nie może Cię zabraknąć. »

Mozliwy powrót do zawodów prawniczych po postępowaniu dyscyplinarnym

Aktualizacja: 01.07.2014

Podczas drugiego dnia 70. posiedzenia sejmu, posłowie rozpatrzyli projekt ustawy - Prawo o adwokaturze, który umożliwia powrót do zawodu po wcześniejszym usunięciu z samorządu zawodowego. Projekt ten jest konsekwencją konieczności realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. »

Badanie dotyczące wypalenia zawodowego

Aktualizacja: 30.06.2014

Zapraszamy do udziału w ankiecie, której celem jest zbadanie świadomości na temat zjawiska wypalenia zawodowego w organizacjach funkcjonujących na terenie całej Polski, a także poznanie mechanizmów wykorzystywanych w organizacjach celem przeciwdziałania wypaleniu. »

Lewiatan o BHP w Polsce i w Unii

Aktualizacja: 30.06.2014

Zdaniem Konfederacji Lewiatan, ze względu na zróżnicowany poziom rozwoju państw członkowskich UE należy przyjmować minimalne standardy służące poprawie środowiska pracy w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Na poziomie krajowym zaś, należy wdrażać rozwiązania, które będą adekwatne do możliwości i warunków funkcjonowania przedsiębiorstw. »

O pracy tymczasowej przy okrągłym stole

Aktualizacja: 30.06.2014

We wrześniu bieżącego roku pracodawcy, agencje pracy tymczasowej, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Główny Inspektor Pracy zorganizują okrągły stół, którego celem będzie przygotowanie propozycji zmian w funkcjonowaniu agencji zatrudnienia. »

Praktyki i praca tymczasowa w wakacje szansą dla osób myślących o zmianie zawodu

Aktualizacja: 01.07.2014

Wakacyjne staże i praktyki to szansa nie tylko dla studentów na zdobycie dodatkowych umiejętności w kierunku, w jakim się kształcą i z jakim wiążą swoją przyszłą karierę, lecz także możliwość dla osób, które chcą się przekwalifikować – mogą one być doskonałym sposobem na naukę nowego zawodu lub choćby sprawdzenie tego, czy kandydat się do niego nadaje. »

Aktywność ekonomiczna ludności w I kwartale 2014 r.

Aktualizacja: 26.06.2014

GUS podał wyniki badania aktywności ekonomicznej ludności w I kwartale 2014 r. Wzrósł wskaźnik zatrudniania i spadła stopa bezrobocia. »

Popyt na pracę - I kwartał 2014 r.

Aktualizacja: 26.06.2014

Wyniki badania obejmującego I kwartał 2014 roku są reprezentatywne dla 667,0 tys. jednostek. Liczba wolnych miejsc pracy wynosiła 54,2 tys. »

Bezrobocie rejestrowane w maju 2014 r.

Aktualizacja: 26.06.2014

Zgodnie z danymi GUS w porównaniu do kwietnia bezrobocie w maju spadło. Urzędy pracy odnotowały ponadto większą liczbę zgłoszonych ofert pracy. »

Wzrost liczby ofert pracy dla księgowych, programistów i inżynierów

Aktualizacja: 26.06.2014

Rośnie liczba ofert pracy dla księgowych, programistów i inżynierów. Na portalach z ofertami pracy przybywa ich od 10% do 20% więcej w wymiarze miesięcznym. »

Członkowie samorządu zawodowego z możliwością powrotu po skreśleniu z listy

Aktualizacja: 26.06.2014

Posłowie pracują nad nowelizacją ustawy Prawo o adwokaturze oraz niektórych innych ustaw. Zmiana ma dotyczyć wprowadzenia możliwości ponownego ubiegania się o wpis na listę po uprzednim usunięciu członka z samorządu zawodowego. »

Konkurs "Kreator miejsc pracy" - ocena liczby utworzonych miejsc pracy oraz warunków pracy

Aktualizacja: 25.06.2014

Konkurs "Kreator miejsc pracy" polegający na ocenie liczby utworzonych miejsc pracy oraz warunków pracy dobiegł końca. To pierwszy tego typu konkurs. Nagrody wręczył minister pracy i polityki społecznej. »

Wysokość odsetek z tytułu nieprzekazania w terminie składek do OFE

Aktualizacja: 24.06.2014

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wysokość odsetek należnych z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego, obowiązującą okresie od dnia 1 lipca 2014 r. do dnia 30 września 2014 r. »

Większe uprawnienia pielęgniarek

Aktualizacja: 25.06.2014

Podczas 70. posiedzenia sejmu rozpatrzony zostanie rządowy projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz niektórych innych ustaw, który zakłada zwiększenie uprawnień pielęgniarek. Na mocy projektu, pielęgniarki zyskałyby między innymi możliwość wypisywania recept. »

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »