Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu praca za granicą. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące praca za granicą.
Oddelegowanie pracowników do Szwajcarii: podatki, składki ZUS - poradnik cz. III
Aktualizacja: 27.11.2019
Podatkowe traktowanie wynagrodzeń i należności pracowniczych na tle przepisów obowiązujących w Polsce. ZUS-owskie traktowanie otrzymanych wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych. Obowiązek uiszczenia podatku u źródła w Szwajcarii w przypadku oddelegowanych pracowników. Te i inne zagadnienia znajdziesz w kolejnej części poradnika przygotowanego przez TAAC Solutions oraz Polsko - Szwajcarska Izbę Gospodarczą. »
Jakie są minimalne warunki pracy i wynagrodzenia w Szwajcarii - poradnik cz. II
Aktualizacja: 27.11.2019
Co poza wynagrodzeniem musi płacić pracodawca oddelegowujący pracownika do Szwajcarii? Wyjątki od minimalnych warunków wynagradzania i urlopu. Jak wygląda procedura rejestracji w ramach 90 dni swobody świadczenia usług? Tego dowiesz się z poradnika przygotowanego przez TAAC Solutions oraz Polsko - Szwajcarską Izbę Gospodarczą. »
Podstawy prawne świadczenia usług i oddelegowania do Szwajcarii - poradnik cz. I
Aktualizacja: 27.11.2019
Umowa o swobodnym przepływie osób zawarta pomiędzy Szwajcarią a Unią Europejską umożliwia obywatelom tych państw dostęp do wzajemnych rynków. Dotyczy to nie tylko rynku pracy, ale także innych dziedzin życia codziennego. Obywatele UE/EFTA są równi obywatelom Szwajcarii przy wynajmie mieszkania, zawieraniu ubezpieczenia itp. »
Uznanie kwalifikacji zawodowych w Niemczech
Aktualizacja: 13.11.2019
Wyjazd do naszego zachodniego sąsiada w celach zarobkowych to ciekawa perspektywa dla wielu osób. Co jednak istotne, w zależności od charakteru pracy możemy potrzebować uznania kwalifikacji zawodowych, co ułatwi nam szukanie zatrudnienia lub podwyższy status na niemieckim rynku pracy. »
Brexitowe konsekwencje dla pracowników
Aktualizacja: 14.08.2019
W 2016 roku w Wielkiej Brytanii przeprowadzono referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. Od tamtego czasu mijają trzy lata, a brexit wciąż nie został wprowadzony w życie. Obecnie opuszczenie kondominium planowane jest na jesień tego roku. Konsekwencje tej decyzji bardzo mocno wpłynęły na gospodarkę Wielkiej Brytanii, ale mogą też zmienić losy setek tysięcy polskich emigrantów. O skutkach i prognozach na przyszłość opowiada ekspertka międzynarodowego portalu pracy Talinkme.pl, Beata Pisula. »
Praca na wakacje - jak znaleźć bezpieczną pracę za granicą
Aktualizacja: 26.06.2019
Początek wakacji to czas pracy sezonowej. Decydują się na nią studenci, często poszukując pracy za granicą. Jak i gdzie szukać pracy, na co uważać i o czym nie zapomnieć szukając pracy za granicą? »
Rekrutacja pracowników z Ukrainy
Aktualizacja: 10.06.2019
Pod koniec 2018 roku w Polsce pracowało ponad 2 miliony Ukraińców. Liczba ta z miesiąca na miesiąc rośnie, a urzędy wydają coraz więcej zezwoleń na pobyt w naszym kraju. Pragnienie poprawy jakości życia pracowników z Ukrainy pokrywa się z potrzebami ekonomicznymi Polaków. Sytuację naszych sąsiadów zza wschodniej granicy na polskim rynku komentuje Beata Pisula, dyrektor zarządzająca portalu pracy Talinkme.pl. »
Niedoceniana północ otwarta na Polaków
Aktualizacja: 07.06.2019
Od kilku lat mocno dostrzegalny jest trend, w którym to obywatele Niemiec z północy kraju masowo emigrują na południe. To też stwarza olbrzymie możliwości dla Polaków, ponieważ to właśnie na północy jest największe zapotrzebowanie na uzupełnienie wolnych miejsc pracy. »
Zaświadczenie A1 - czym jest, jak uzyskać
Aktualizacja: 09.04.2019
Zaświadczenie A1 to istotny dokument dla osób, które przemieszczają się zawodowo na obszarze Unii Europejskiej. W celu jego otrzymania należy złożyć odpowiedni wniosek. »
Zaliczenie stażu pracy na Ukrainie a zasiłek dla bezrobotnych i emerytura
Aktualizacja: 11.02.2019
Umowa między Polską a Ukrainą o zabezpieczeniu społecznym obowiązuje od 2012 roku. Czy praca na Ukrainie zostanie uznana w Polsce celem przyznania zasiłku dla bezrobotnych i emerytury? »
Klasy podatkowe w Niemczech. Do której należysz?
Aktualizacja: 14.01.2019
W erze pędzących zmian na rynku pracy jedno wciąż pozostaje niezmienne od lat. Nasi zachodni sąsiedzi są nadal bardzo atrakcyjnym zarobkowo krajem i spore grono Polaków chętnie wiąże swoją zawodową przyszłość, zarówno tę krótką, jak i dłuższą, z niemieckimi pracodawcami. Czy jesteśmy jednak przygotowani merytorycznie do pełnienia tam obowiązków pracowniczych? »
Zasiłek dla bezrobotnych pracujących za granicą
Aktualizacja: 19.12.2018
Procedura ubiegania się o zasiłek dla bezrobotnych uzależniona jest od tego, gdzie bezrobotny aktualnie przebywa. Co zrobić, aby otrzymać świadczenie? »
Na co zwracać uwagę, wyjeżdżając do pracy w Niemczech?
Aktualizacja: 10.10.2018
Poszukiwanie pracy u naszego zachodniego sąsiada z roku na rok staje się coraz prostsze. Sprzyja temu sytuacja gospodarczo-społeczna w Niemczech, demografia, a także rosnące zapotrzebowanie na kompetentnych, wykwalifikowanych specjalistów. W tym wszystkim nie wolno jednak zapomnieć o kilku aspektach mogących stanowić o naszym bezpieczeństwie prawnym. »
Aktualizacja: 08.10.2018
Dnia 10 października 2018 r. w Warszawie odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja: "Delegowanie pracowników do UE - niebezpieczne zmiany czy nowa perspektywa?". Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl. »
Czy z wynagrodzenia pracownika można potrącić koszty delegowania do pracy w Unii Europejskiej
Aktualizacja: 27.08.2018
Pracownik musi wyrazić pisemną zgodę na pobranie z jego wynagrodzenia konkretnej kwoty zwrotu kosztów związanych z jego delegowaniem. »
Wniosek o odroczenie składek za XI