| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Praca tymczasowa > Praca w Holandii w okresie wakacyjnym

Praca w Holandii w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym holenderscy pracodawcy nastawiają się głównie na zatrudnienie ludzi młodych. Zgodnie z prawem w Holandii można oferować niższe wynagrodzenie pracownikom w wieku do 22 lat. Jak znaleźć pracę w Holandii?

Praca w Holandii - korzyści

W sezonie wakacyjnym holenderscy pracodawcy przygotowują oferty szczególnie z myślą o młodych ludziach, którzy letnia przerwę międzysemestralną chcą wykorzystać na zarobek. To korzystne dla jednej i drugiej strony. - Podczas ubiegłorocznych wakacji przy zbiorze owoców w Holandii zarobiłam na używane auto - opowiada nam Justyna, uczennica jednej ze szkół średnich w Opolu. - Byłam bardzo zadowolona.

Zobacz również serwis: Praca tymczasowa

Niższe wynagrodzenie

Pracodawcy holenderscy wolą zatrudniać młodych, bo zgodnie z prawem, mogą im zaoferować niższe wynagrodzenie. - W tym kraju stawki uzależnione są od wieku. Obowiązuje podział na trzy kategorie: do 21 lat, do 22 lat i powyżej 23 lat - wymienia Aneta Powęska z agencji pośrednictwa pracy T&S Group z siedzibą w Opolu, która zajmuje się rekrutowaniem Polaków do pracy w tym kraju. Oferuje im miejsca pracy głównie w branży spożywczej i logistycznej, także metalurgicznej.

Najmłodsza grupa pracowników, która ukończyła 18 lat, ale nie przekroczyła jeszcze 21 roku życia może obecnie w Holandii uzyskać miesięczne wynagrodzenie od 650 do 1000 euro na rękę (po odliczeniu kosztów zakwaterowania). Uzależnione jest ono od posiadanego doświadczenia i umiejętności.

Oferty pracy dla młodych

T&S Group z myślą o uczniach i studentach przygotowało na swojej stronie internetowej www.tnsgroup.pl specjalną zakładkę z ofertami pracy przygotowanymi specjalnie dla młodych. Także system rekrutacji opracowany jest z myślą o osobach chętnie korzystających z nowoczesnych technologii. - Należy zarejestrować się na naszej stronie internetowej, wypełniając formularz, w którym między innymi określa się m.in. dyspozycyjność, preferencje, np. zakwaterowanie ze znajomymi, a pośrednik skontaktuje się z kandydatem, przeprowadzi krótki test językowy i omówi warunki zatrudnienia – wyjaśnia Aneta Powęska.

Młodzi zatrudniani za pośrednictwem tej agencji mogą liczyć na pracę przy załadunku i rozładunku towarów czy pakowaniu. Znający bieglej język angielski otrzymują propozycje zbierania zamówień na magazynie czy sprawdzania jakości produktów lub prowadzenia inwentaryzacji w firmach. Najważniejsze cechy wymagane od kandydata do pracy to chęci i dyspozycyjność. Warto też znać jezyk obcy, szczególnie angielski. Dodatkowym atutem może być prawo jazdy i doświadczenie w prowadzeniu auta.

Polecamy także: Zatrudnienie pracownika tymczasowego

Rejestracja w agencji

Do zarejestrowania się w agencji potrzebny jest aktualny dokument tożsamości, a do otrzymywania wypłaty konto w banku, najlepiej w walucie obcej, które jest korzystniejsze dla pracownika (nie traci na kilkukrotnym przewalutowaniu). Na miejscu w Holandii trzeba też wyrobić sobie numer identyfikacji podatkowej tzw. SOFI lub BSN. - Do momentu jego uzyskania wynagrodzenie można otrzymywać jedynie w postaci zaliczek - przestrzega Aneta Powęska z T&S Group.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Adrianna Michałowicz

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »