REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca w Holandii w okresie wakacyjnym

Praca w Holandii. /Fot. Fotolia
Praca w Holandii. /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W okresie wakacyjnym holenderscy pracodawcy nastawiają się głównie na zatrudnienie ludzi młodych. Zgodnie z prawem w Holandii można oferować niższe wynagrodzenie pracownikom w wieku do 22 lat. Jak znaleźć pracę w Holandii?

Praca w Holandii - korzyści

W sezonie wakacyjnym holenderscy pracodawcy przygotowują oferty szczególnie z myślą o młodych ludziach, którzy letnia przerwę międzysemestralną chcą wykorzystać na zarobek. To korzystne dla jednej i drugiej strony. - Podczas ubiegłorocznych wakacji przy zbiorze owoców w Holandii zarobiłam na używane auto - opowiada nam Justyna, uczennica jednej ze szkół średnich w Opolu. - Byłam bardzo zadowolona.

REKLAMA

Autopromocja

Zobacz również serwis: Praca tymczasowa

Niższe wynagrodzenie

Pracodawcy holenderscy wolą zatrudniać młodych, bo zgodnie z prawem, mogą im zaoferować niższe wynagrodzenie. - W tym kraju stawki uzależnione są od wieku. Obowiązuje podział na trzy kategorie: do 21 lat, do 22 lat i powyżej 23 lat - wymienia Aneta Powęska z agencji pośrednictwa pracy T&S Group z siedzibą w Opolu, która zajmuje się rekrutowaniem Polaków do pracy w tym kraju. Oferuje im miejsca pracy głównie w branży spożywczej i logistycznej, także metalurgicznej.

Najmłodsza grupa pracowników, która ukończyła 18 lat, ale nie przekroczyła jeszcze 21 roku życia może obecnie w Holandii uzyskać miesięczne wynagrodzenie od 650 do 1000 euro na rękę (po odliczeniu kosztów zakwaterowania). Uzależnione jest ono od posiadanego doświadczenia i umiejętności.

Oferty pracy dla młodych

REKLAMA

T&S Group z myślą o uczniach i studentach przygotowało na swojej stronie internetowej www.tnsgroup.pl specjalną zakładkę z ofertami pracy przygotowanymi specjalnie dla młodych. Także system rekrutacji opracowany jest z myślą o osobach chętnie korzystających z nowoczesnych technologii. - Należy zarejestrować się na naszej stronie internetowej, wypełniając formularz, w którym między innymi określa się m.in. dyspozycyjność, preferencje, np. zakwaterowanie ze znajomymi, a pośrednik skontaktuje się z kandydatem, przeprowadzi krótki test językowy i omówi warunki zatrudnienia – wyjaśnia Aneta Powęska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Młodzi zatrudniani za pośrednictwem tej agencji mogą liczyć na pracę przy załadunku i rozładunku towarów czy pakowaniu. Znający bieglej język angielski otrzymują propozycje zbierania zamówień na magazynie czy sprawdzania jakości produktów lub prowadzenia inwentaryzacji w firmach. Najważniejsze cechy wymagane od kandydata do pracy to chęci i dyspozycyjność. Warto też znać jezyk obcy, szczególnie angielski. Dodatkowym atutem może być prawo jazdy i doświadczenie w prowadzeniu auta.

Polecamy także: Zatrudnienie pracownika tymczasowego

Rejestracja w agencji

Do zarejestrowania się w agencji potrzebny jest aktualny dokument tożsamości, a do otrzymywania wypłaty konto w banku, najlepiej w walucie obcej, które jest korzystniejsze dla pracownika (nie traci na kilkukrotnym przewalutowaniu). Na miejscu w Holandii trzeba też wyrobić sobie numer identyfikacji podatkowej tzw. SOFI lub BSN. - Do momentu jego uzyskania wynagrodzenie można otrzymywać jedynie w postaci zaliczek - przestrzega Aneta Powęska z T&S Group.


Dodatkowe informacje

Na początek warto też zabrać pieniądze na życie (ok. 100 euro powinno wystarczyć). W bagażu muszą znaleźć się też buty robocze (z tzw. podnoskami, które można kupić w sklepie z odzieżą roboczą) oraz pościel (śpiwór, koc, kołdra, poduszka, prześcieradło) i podstawowe akcesoria kuchenne (talerz, kubek, sztućce). Przydaje się też smartfon, ponieważ firmy w Holandii często informują o planach pracy i komunikują się z pracownikami przez platformy internetowe.

Trzy nieusprawiedliwione nieobecności

Holenderscy pracodawcy oczekują zaangażowania w pracę i punktualności - trzy nieusprawiedliwione nieobecności skutkują rozwiązaniem umowy. - Trzeba pamiętać, ze jedziemy tam do pracy, nie na wypoczynek, choć i na to jest czas w weekendy - podkreśla Aneta Powęska z T&S Group.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Święta w 2025 r. przypadające w sobotę. Kiedy pracownik otrzyma dzień wolny za święto w sobotę?

Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w dniu innym niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Czy oznacza to, że za święto przypadające w sobotę należy udzielić innego dnia wolnego od pracy? Czy w 2025 r. będą święta w sobotę?

Opieka 75+: MRPiPS zapewnia, że program będzie kontynuowany w 2025 r.

Program „Opieka 75+” w 2025 r. będzie kontynuowany – zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem programu jest zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób w wieku 75 lat i więcej. Planowane jest doprecyzowanie niektórych założeń programu.

Cyfryzacja HR: E-podpis ułatwia dostosowanie się do nowych przepisów

Od 1 stycznia 2025 r. zmieni się minimalne wynagrodzenie za pracę. Dla działów HR oznacza to konieczność podpisania w krótkim czasie wielu aneksów do umów o pracę. Najnowsze badania przeprowadzone przez KIR pokazują, że e-podpis może znacząco usprawnić pracę kadrowców.

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa?

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa? Czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy? 

REKLAMA

Zakaz handlu w niedziele: Czy będzie trzecia niedziela handlowa w grudniu? Jest zapowiedź złożenia poprawki w Senacie

Od 2025 roku Wigilia będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników. Jednak dla pracowników handlu trzy niedziele poprzedzające Boże Narodzenie mają być dniami roboczymi. Czy będzie poprawka do nowelizacji wprowadzającej dzień wolny w Wigilię?

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Znowu przesunięto okres, od którego wsparcie będzie obowiązywać

W Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zmiana ma dotyczyć podwyższenia wysokości miesięcznego dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego.

Nie mam już urlopu, a potrzebuję wziąć wolne. Co zrobić?

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Niektórzy pracownicy nie mają już urlopu wypoczynkowego. Co mogą zrobić w sytuacji, gdy potrzebują wziąć wolne od pracy? Podpowiadamy kilka rozwiązań z Kodeksu pracy.

Nowelizacja Kodeksu pracy: Wydłużony urlop macierzyński dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz hospitalizowanych

27 listopada 2024 r. Sejm znowelizował Kodeks pracy. Nowelizacja wydłuży urlop macierzyński rodzicom wcześniaków oraz dzieci wymagających hospitalizacji po urodzeniu. Prawo do urlopu będą mieli także prawni opiekunowie, rodzice zastępczy czy adopcyjni.

REKLAMA

Raport: 75 proc. działów HR wykorzystuje sztuczną inteligencję co najmniej raz w tygodniu

Raport: 75 proc. działów HR w firmach deklaruje, że korzysta z generatywnej sztucznej inteligencji co najmniej raz w tygodniu. Rosnące zainteresowanie AI wśród menedżerów i pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi to nie tylko specyfika amerykańskiego rynku. Badania przeprowadzone w Polsce wskazują na podobny trend.

14 zasad prawa pracy [LISTA]. Jeśli pracujesz lub zatrudniasz, musisz znać je wszystkie

Prawo pracy to przepisy Kodeksu pracy oraz innych ustaw i aktów wykonawczych, które określają przede wszystkim prawa i obowiązki pracowników i pracodawców. Jako pracownik lub pracodawca musisz znać 14 podstawowych zasad prawa pracy uregulowanych w Kodeksie pracy. Oto lista.

REKLAMA