| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Prestiż zawodów 2013

Aktualizacja: 27.11.2013

Centrum Badania Opinii Społecznej przedstawiło wyniki badań "Prestiż zawodów 2013". Niektóre z opinii o zawodach mogą szokować. »

Kobietom ciężej znaleźć pracę

Aktualizacja: 27.11.2013

Obecnie większe kłopoty ze znalezieniem pracy mają kobiety. W urzędach pracy przeważają oferty dla mężczyzn, zaś pracodawcy niechętnie zatrudniają kobiety, obawiając się ich ograniczonej dyspozycyjności związanej z zakładaniem rodziny. »

Problem ze znalezieniem zatrudnienia wśród chorych na padaczkę

Aktualizacja: 27.11.2013

Chorzy na padaczkę mają problem ze znalezieniem pracy. Według badań TNS Polska, zaledwie 40 procent z nich pracuje zawodowo, a ponad 70 procent tych, którzy nie mają zatrudnienia, deklaruje chęć podjęcia pracy. »

Regularne pochwały budują motywację pracowników

Aktualizacja: 27.11.2013

Polscy pracodawcy mają tendencję do łatwiejszego dostrzegania błędów pracowników niż ich zasług, a w konsekwencji do wytykania swoim podwładnym niedociągnięć. Ciężej pracodawcom przychodzi zaś docenienie i nagrodzenie osiągnięć pracowników. Pracownik, który jest tylko krytykowany i kontrolowany wcale nie pracuje lepiej. Regularne pochwały budują za to jego motywację. »

W sprawie bezrobocia brak jest długofalowych rozwiązań prawnych

Aktualizacja: 27.11.2013

Zadaniem byłego ministra pracy prof. Jerzego Hausnera działania podejmowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w obszarze zwalczania bezrobocia idą w dobrym kierunku, ale nie są wystarczające. Brak jest w nich długofalowych rozwiązań prawnych, a także działań łączących edukację z rynkiem pracy. »

Eksperci o danych GUS dot. bezrobocia

Aktualizacja: 26.11.2013

Zdaniem ekspertów, najnowsze dane GUS-u o niezmienionym w porównaniu z poprzednim miesiącem 13-sto procentowym bezrobociu, są pozytywnie rokująca na przyszłość wiadomością. »

Bezrobocie w październiku bez zmian

Aktualizacja: 26.11.2013

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące wysokość bezrobocia w 2013 roku. Bezrobocie w październiku wyniosło 13 procent - wynika z szacunków Głównego Urzędy Statystycznego. Wskaźnik jest więc taki sam jak we wrześniu. Dane te są zgodne z oczekiwaniami analityków oraz wcześniejszymi informacjami resortu pracy. »

Minister Pracy pozytywnie o zmianach w bezrobociu

Aktualizacja: 26.11.2013

Zdaniem Ministra Pracy do końca roku bezrobocie będzie mniejsze niż w latach poprzednich. Dziś poznamy kolejne ważne dane dla polskiej gospodarki. »

Zmniejszenie dofinansowania niepełnosprawnych może zaszkodzić firmom

Aktualizacja: 26.11.2013

Zdaniem Konfederacji Lewiatan, zmniejszenie dofinansowania dla osób o umiarkowanej niepełnosprawności o ok. 30 proc. w porównaniu do kwot zakładanych w ustawie z roku 2012 przewidziane w ustawie okołobudżetowej, może spowodować utratę płynności i upadłość przedsiębiorstw zatrudniających osoby niepełnosprawne. »

Weksle in blanco niebezpieczne dla pracowników

Aktualizacja: 25.11.2013

Weksle in blanco są niebezpieczne dla pracowników. Uzależnienie zatrudnienia od podpisania zabezpieczenia wekslowego powoduje możliwość wypełnieni go w późniejszym terminie inną niż ustaloną z pracownikiem kwotą. »

Minimalna stawka za godzinę pracy na umowę-zlecenie

Aktualizacja: 25.11.2013

Minimalna stawka za godzinę pracy na umowę-zlecenie jest przedmiotem rozważań resortu pracy. Minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz zastanawia się nad kwotą około 10 złotych za godzinę. »

Nagrody dla pracowników socjalnych w 2013 r.

Aktualizacja: 25.11.2013

Nagrody dla pracowników socjalnych w 2013 r. zostały rozdane. Podsekretarz stanu Elżbieta Seredyn wręczyła nagrody Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2013. Towarzyszyła jej Krystyna Wyrwicka, dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w MPiPS. »

Sejm pracuje nad składkami na ubezpieczenie zdrowotne rolników w 2014 roku

Aktualizacja: 21.11.2013

Przedmiotem prac posłów na 54. posiedzeniu Sejmu był między innymi projekt ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za lata 2012 i 2013. Projekt ten zakłada utrzymanie w 2014 roku zasad opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników i ich domowników, obowiązujących w latach 2012-2013. »

Wyniki kontroli zwolnień lekarskich przez ZUS

Aktualizacja: 21.11.2013

Wynikiem kontroli zwolnień lekarskich ZUS w III kwartale tego roku jest wstrzymanych lub cofniętych blisko 50 mln zł świadczeń chorobowych. »

Kobiety na stanowiskach kierowniczych mniejszością

Aktualizacja: 21.11.2013

Jak wskazuje organizacja Gender Equality Project 30 proc. stanowisk kierowniczych w firmie powinna byc obsadzona przez kobiety. W Polsce średnia sięga zaledwie 10,5 proc. Przestrzeganie kodeksowej zasady równego traktowania kobiet i mężczyzn w zakresie zatrudnienia również pozostawia wiele do życzenia. »

reklama

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »