REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. program Płatnik, kontrolę ubezpieczonych w zakresie wykorzystywania zwolnień lekarskich prowadzoną przez płatnika składek, zasady wypłaty świadczeń chorobowych oraz zasady dokonywania potrąceń z zasiłku chorobowego z tytułu nieterminowego dostarczenia zaświadczenia lekarskiego do płatnika.

ZUS I Oddział w Poznaniu zaprasza na warsztaty dla osób pobierających emerytury, renty i świadczenia przedemerytalne. Zajęcia odbędą się w ramach Senioraliów Poznańskich organizowanych przez Centrum Inicjatyw Senioralnych. W trakcie warsztatów osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat zasad przeliczania emerytur i rent, możliwości zarobkowania w trakcie pobierania świadczeń i obowiązujących limitach osiągania przychodów oraz o przysługujących z ZUS dodatkach do emerytur i rent. Warsztaty odbędą się w dniu 25 października w godz. 11.00-12.30 w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mickiewicza 9a, 60-833 Poznań.

Autopromocja

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmuje Centrum Inicjatyw Senioralnych, nr tel. 618 472 111 lub 618 423 509.

ZUS Oddział w Białymstoku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek wypłacających świadczenia. Temat szkolenia:

 • kontrola ubezpieczonych w zakresie wykorzystywania zwolnień lekarskich prowadzona przez płatnika składek,
 • zasady wypłaty świadczeń chorobowych.

Szkolenie odbędzie się w dniu 26 października w godz. 10.00 - 15.00 w siedzibie Oddziału Białystok przy ul. Młynowej 29, bud. B, III p., sala 302. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 października.

Kontakt: p. Halina Ławnicka, nr tel. 857 486 657 lub lawnickah@zus.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ZUS I Oddział w Warszawie zaprasza przedsiębiorców oraz przedstawicieli biur rachunkowych na bezpłatne szkolenie z zakresu:

 • program "Płatnik" - wersja 8.01.001,
 • praca z programem (podstawy),
 • rodzaje dokumentów i kody stosowane przy ich wypełnianiu.

Szkolenie odbędzie się w dniu 26 października w godz. 9.00 - 13.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Senatorskiej 6/8, w sali konferencyjnej nr 117 (budynek A). Wejście od ulicy Miodowej 5.

Kontakt: z powodu ograniczonej liczby miejsc udział w szkoleniu należy zgłosić pod nr tel. 225 382 023.

ZUS Oddział w Chorzowie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu kapitału początkowego z uwzględnieniem nowelizacji przepisów mocą ustawy z dnia 28 lipca 2011 r.:

 • Co to jest kapitał początkowy?
 • W jakim celu ustala się kapitał początkowy?
 • Zakres podmiotowy kapitału początkowego - komu Zakład Ubezpieczeń Społecznych ustala kapitał początkowy.
 • Zasady ustalania wysokości kapitału początkowego.
 • Postępowanie w sprawie ustalania kapitału początkowego: dokumentowanie podstawy wymiaru kapitału początkowego; dokumentowanie okresów składkowych i nieskładkowych.
 • Warunki nabywania prawa do świadczeń przedemerytalnych oraz zasady wypłaty tych świadczeń.
 • Wybrane zagadnienia dotyczące świadczeń emerytalno-rentowych dla nauczycieli.

Szkolenie odbędzie się w dniu 27 października o godz. 10.00 w budynku ZUS w Chorzowie przy ulicy gen. Henryka Dąbrowskiego 45, I piętro, sala konferencyjna.

Kontakt: zapisy przyjmowane są pod nr tel. 323 490 704.

ZUS Oddział w Gorzowie Wlkp. zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu zasiłków. Tematyka szkolenia:

 • nabywanie prawa do zasiłku chorobowego,
 • okres zasiłkowy i zasady jego zliczania w przypadku wystąpienia przerw w niezdolności do pracy,
 • świadczenie rehabilitacyjne,
 • zasady dokonywania potrąceń z zasiłku chorobowego z tytułu nieterminowego dostarczenia zaświadczenia lekarskiego do płatnika.

Szkolenie odbędzie się w dniu 27 października o godz. 10.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp. przy ul. Sikorskiego 42 (sala konferencyjna, piętro III).

Kontakt: chętni powinni zgłosić się do dnia 24 października pod nr tel. 957 395 273.

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek z zakresu:

 • kompletowanie dokumentacji emerytalno-rentowej przy sporządzaniu wniosków emerytalno-rentowych,
 • wystawianie zaświadczeń dla potrzeb ZUS,
 • zmiany w ustawie o emeryturach i rentach z FUS.

Szkolenie odbędzie się w dniu 27 października o godz. 9.00 w budynku ZUS w Rybniku przy ul. Jankowickiej 13.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szefowa Służby Cywilnej zachęca do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na urzędnika. Zgłoszenia do 31 maja 2024 r.

Anita Noskowska-Piątkowska, Szef Służby Cywilnej, zachęca członków korpusu służby cywilnej do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. Uzyskanie statusu urzędnika służby cywilnej umożliwi im uzyskanie m.in. lepszego wynagrodzenia i ochronę zatrudnienia.

Pracownikom z Ukrainy zakwaterowanie zapewniają pracodawcy

Liczba pracodawców zapewniających zakwaterowanie pracownikom z Ukrainy rośnie. Tymczasem od lipca 2024 r. anulowano dotacje dla ośrodków zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych dla ośrodków rehabilitacyjnych oferujących obiekty, w których będzie prowadzona rehabilitacja lecznicza. Oferty można składać do 17 maja 2024 r.

GUS: W ciągu ostatniego kwartału populacja Polski zmniejszyła się o ponad 40 tys. osób. Jak zatrzymać spadek liczby Polaków?

Gwałtownie spada liczba ludności w Polsce. Na koniec marca 2024 r. Polaków było o ponad 40 tys. mniej niż na koniec 2023 r. Jak zaradzić wyludnianiu się naszego kraju?

REKLAMA

Kiedy najlepiej wziąć urlop 2024?

Zbliża się sezon letni, a wraz z nim plany wyjazdowe. Sprawdź, kiedy najlepiej wziąć urlop, aby wypoczywać jak najdłużej. Zaplanuj wyjazd w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu lub wrześniu. Poniższy kalendarz wskazuje, kiedy zaplanować wakacje w 2024 r. - 4 dni lub więcej.

Podwyżki wynagrodzenia w branży IT. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo duże, mogą zarobić nawet 25 tys. zł

Wynagrodzenia specjalistów IT rosną, mimo trudniejszego okresu w branży. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo wysokie.

1 maja też wolne w Niemczech. Dni wolne od pracy Niemcy

Jakie są dni wolne od pracy w Niemczech? Jakie są dni wolne od pracy w Polsce? Okazuje się, że kilka dni się powiela - jest to m.in. 1 maja. W Niemczech nie zapowiada się jednak tak długa majówka jak w Polsce. Dlaczego? Ponieważ w Niemczech dni wolne od pracy są uniwersalne dla całego kraju ale tylko w pewnym zakresie, w innym reguluje to wewnętrzne prawo lokalne, dla danego landu. W Polsce dni wolne od pracy są uniwersalne dla całego kraju, obowiązuje jedna ustawa, nie ma różnicowania ze względu na województwa czy powiaty. Wewnętrzne prawo lokalne nie reguluje tej materii.

GUS: Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 5,3 proc. Więcej zwolnień grupowych

W marcu br. było 822,2 tys. bezrobotnych w Polsce. Stopa bezrobocia wyniosła 5,3 proc.

REKLAMA

Krajowy Rejestr Osób Pełniących Niektóre Funkcje Publiczne - projekt niezgodny z RODO

Osoby eksponowane politycznie tj. m.in. premier, członkowie Rady Ministrów, posłowie, senatorowie, sędziowie, prokuratorzy, wojewodowie, członkowie kolegiów samorządowych kolegiów odwoławczych i regionalnych izb obrachunkowych, radni JST, członkowie zarządów związków samorządowych, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek handlowych JST - mają znaleźć się w Krajowym Rejestrze Osób Pełniących Niektóre Funkcje Publiczne. Założenia projektu są jednak niezgodne z RODO i mogą naruszać dane osobowe ww. osób jak ich rodziny. Dlaczego? W rejestrze mają się też znaleźć takie dane jak: imię (imiona) nazwisko i numer PESEL małżonka, rodziców, dziadków i innych wstępnych jak i pełnoletnich dzieci pierwszego stopnia oraz pełnoletniego rodzeństwa. Takie stanowisko przedstawił Prezes Urzędu Ochrony danych osobowych.

Prawo cywilne, karne i rodzinne - będą nowe kodeksy!

Rząd zrobił nie małą niespodziankę. Można spodziewać się nowych projektów takich aktów prawnych jak: kodeks karny, kodeks cywilny i kodeks rodzinny. Co więcej powołał też Komisję Kodyfikacyjną Ustroju Sądownictwa i Prokuratury - czy będą nowe ustawy o SN czy KRS - wydaje się, że tak. Rok 2024 i 2025 to będzie czas wzmożonych prac nad tymi kluczowymi obszarami prawa w Polsce. Zmiany są potrzebne.

REKLAMA