REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Planner kadrowo-płacowy na listopad 2021

Monika Smulewicz
ekspert z zakresu prawa pracy
Kadry i płace w listopadzie 2021 r. - obowiązki, wymiar czasu pracy, dodatek nocny
Kadry i płace w listopadzie 2021 r. - obowiązki, wymiar czasu pracy, dodatek nocny
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Planner kadrowo-płacowy na listopad 2021 r. zawiera wszystkie obowiązki na ten miesiąc. Jaki jest wymiar czasu pracy w listopadzie? Ile wynosi dodatek nocny?

"Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?" - Kerry Johnson

REKLAMA

Autopromocja

Kadry i płace - listopad 2021

  1. Weryfikacja ważności badań wstępnych, okresowych i kontrolnych.
  2. Weryfikacja ważności szkoleń BHP.
  3. Weryfikacja terminowych umów o pracę.
  4. Raport z wyszczególnieniem dat urodzenia pracowników i zleceniobiorców, którzy podlegają uldze podatkowej dla 26-latków.
  5. Sprawdzenie pracowników i zleceniobiorców, którzy spełniają warunki do zgłoszenia do PPK (zgłoszenie do 10-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin 3 miesięcy zatrudnienia, dotyczy osób nie będących w PPK) - Art.16 Ustawy o PPK
  6. Sprawdzenie pracowników i zleceniobiorców, którzy spełniają warunki do zgłoszenia do PPK (zgłoszenie w terminie 7 dni po upływie 10-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin 3 miesięcy zatrudnienia, dotyczy osób będących w PPK) – Art.19 Ustawy o PPK
  • 05.11 Złożenie dokumentacji rozliczeniowej (ZUS DRA) oraz opłacenie składek za październik 2021 r. przez jednostki budżetowe i samorządowe zakłady budżetowe.
  • 08.11 GUS DG-1 meldunek o działalności gospodarczej.
  • 10.11 Złożenie ZUS DRA oraz opłacenie składek za październik 2021 r. przez osoby fizyczne opłacające składkę wyłącznie za siebie.
  • 15.11 Złożenie dokumentacji rozliczeniowej (ZUS DRA) oraz opłacenie składek za październik 2021 r. przez pozostałych płatników.
  • 15.11 Przelew do instytucji finansowej z tytułu wpłat do PPK obliczonych i pobranych w miesiącu październiku 2021 r.
  • 22.11 Opłacenie zaliczek na podatek od wypłaconych w październiku 2021 r. przychodów ze stosunku pracy, pracy nakładczej, służbowego stosunku pracy, działalności wykonywanej osobiście, umów zleceń, umów o dzieło (PIT-4).
  • 22.11 Opłacenie zryczałtowanego podatku pobranego w październiku 2021 r. od przychodów zatrudnionych osób podlegających zryczałtowanemu opodatkowaniu (PIT-8A).
  • 22.11 Złożenie deklaracji PFRON za październik 2021 r. (DEK-I-0, DEK-I-a, DEK-I-b, DEK-II-a, DEK-II-b) oraz wpłata na PFRON
planner kadry i płace listopad 2021 wymiar czasu pracy dodatek nocny

monikasmulewicz.pl

Orzecznictwo

1. Pracodawca uchybiający w sposób ciężki podstawowym prawom pracownika nie może być objęty ochroną z art. 611 k.p. tylko ze względu na wadliwości formalne oświadczenia pracownika, skoro ww. przepis jednoznacznie ochronę tę przyznaje jedynie w przypadku niezasadnego rozwiązania stosunku pracy (gdy nie zostaje spełniona przesłanka wskazana w art. 55 par. 11 k.p.). 2. W przypadku przekroczenia terminu, o którym mowa w art. 55 par. 2 k.p., znaczny upływ czasu między ciężkim naruszeniem przez pracodawcę podstawowych obowiązków wobec pracownika a rozwiązaniem przez pracownika umowy o pracę może oznaczać brak zasadności tego rozwiązania. (Wyrok z 15 stycznia 2020 r., sygn. akt III PK 5/19).

2. W przypadku rozwiązania umowy o pracę na czas nieokreślony z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy lub też z przyczyn niedotyczących pracowników, okres wypowiedzenia może zostać skrócony do miesiąca, przy czym pracownik za pozostałe 2 miesiące dostaje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za te 2 miesiące (art. 361 §1 Kodeksu pracy).

Dodatek nocny - listopad 2021

Dodatek za pracę w nocy w listopadzie 2021 r. wynosi: 2800/160h*20% = 3,50 zł

Wymiar czasu pracy w listopadzie 2021

Wymiar czasu pracy w listopadzie 2021 r. wynosi: (40 godz. x 4 tyg.) + (8 godz. x 2 dni) – (8 godz. x 2 dni) = 160h tj. 20 dni 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość." - Vincent Van Gogh

Pełna wersja plannera dostępna jest na stronie: https://monikasmulewicz.pl/2021/10/29/kalendarz-kadrowo-placowy-czyli-w-listopadzie-nie-zapomnij-o/ 

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2025 i 2026

W bieżącym roku minimalne wynagrodzenie wynosi 4666 zł brutto dla pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy. Od przyszłego roku radykalnie zmieni się sposób obliczania minimalnej pensji. Trwają bowiem prace nad nową ustawą o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Nawet 5000 zł na wózek inwalidzki w 2025 r. Dla kogo i kiedy?

W 2025 r. można uzyskać spore dofinansowanie na wyroby medyczne. Można ubiegać się o dodatkowe pieniądze na okulary, na protezy czy nawet na wózek inwalidzki.

Świadczenie specjalne na 2025 r. [dla kogo, kiedy, od kogo i ile]

Świadczenie specjalne będzie również przyznawane w 2025 r. Ma ono szczególny tryb, ale wciąż wiele osób je otrzymuje. Najpóźniej do 31 stycznia 2025 r., poznamy oficjalną rządową informacje na temat tego, jakie świadczenia specjalne były przyznane za 2024 r. Zatem: dla kogo, kiedy, od kogo i ile?

ZUS zmienia zasady doręczania pism do klientów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o zmianach w zakresie doręczania pism do klientów.

REKLAMA

Tajny raport ZUS niepublikowany od czerwca: Polakom grozi emerytalne ubóstwo

O co chodzi z tajnym raportem ZUS? Powstał na zlecenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podobno wynika z niego, że wielu Polakom grozi emerytalne ubóstwo, a obecny system sprzyja patologiom rynku pracy, np. fikcyjnemu zatrudnieniu.

Trzynastka. Ile trzeba przepracować? Kiedy nie przysługuje?

Trzynastka – jak potocznie nazywa się dodatkowe wynagrodzenie roczne – wypłacana jest pracownikom budżetówki. Warunkiem nabycia prawa do trzynastki jest przepracowanie u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego. Mimo spełnienia tego warunku pracownik może stracić prawo do dodatkowego wynagrodzenia. Kiedy to może nastąpić?

Raty ZUS – wniosek, dokumenty i uzasadnienie [Poradnik]

Wiele przedsiębiorców ma długi w ZUS. Zakład pomaga w spłacaniu należności z tytułu składek na kilka sposobów. Jednym z nich jest rozłożenie długu na raty za pomocą tzw. układy ratalnego. Można też wnioskować o odroczenie terminu płatności składek.

Uwaga! ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2024 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął wysyłać deklaracje podatkowe PIT-40A, PIT-11A, PIT-11 za 2024 r. Deklaracje trafią do wszystkich, którzy w zeszłym roku otrzymali z ZUS świadczenia z ubezpieczeń społecznych, np. renty, emerytury, zasiłki. Do końca lutego 2025 r. zostanie wysłanych ponad 10 mln formularzy.

REKLAMA

Czy dług w ZUSie się przedawnia? [Terminy]

Należności z tytułu składek ZUS ulegają przedawnieniu. Po ilu latach przedawnia się dług w ZUS? Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych reguluje kilka wyjątków od ogólnej zasady przedawniania się składek. Kiedy bieg terminu przedawnienia ulega zawieszeniu?

Czy w zadaniowym czasie pracy pracownik może pracować w godzinach nadliczbowych?

System zadaniowego czasu pracy umożliwia pracownikowi podejmowanie samodzielnej decyzji o czasie wykonywania pracy. Pracownik jest bowiem rozliczany z wykonywanych zadań, a nie z godzin pracy. Czy oznacza to, że pracownik nie będzie pracował w nadgodzinach?

REKLAMA