Nie każde uchybienie w wykonaniu obowiązku uzasadnia zwolnienie bez wypowiedzenia
REKLAMA
Rozpatrywana sprawa dotyczyła powództwa Joanny F. przeciwko Urzędowi Miasta i Gminy w Ś. o przywrócenie do pracy i wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy. Powódka była w pozwanym urzędzie inspektorem ds. księgowości budżetowej. Otrzymała także pełnomocnictwo do wydawania decyzji administracyjnych w sprawach stypendium i zasiłku szkolnego, co zobowiązywało ją do składania corocznych oświadczeń majątkowych. Od 1 kwietnia 2008 r. Joanna F. korzystała ze zwolnienia lekarskiego i do 30 kwietnia 2008 r. nie złożyła oświadczenia majątkowego za 2007 r. W maju otrzymała od pracodawcy oświadczenie o rozwiązaniu z nią stosunku pracy w trybie natychmiastowym (dyscyplinarnym) z powodu niezłożenia w terminie wspomnianego oświadczenia.
Zwolnienie lekarskie wynikało ze stanu zagrożenia ciąży i ryzyka wcześniejszego porodu. Powódka czuła się źle psychicznie, popadła w stan depresyjny. Zwolnienia lekarskie powódki dostarczał mąż, informując m.in. o rokowaniach lekarza co do braku możliwości powrotu do pracy przed porodem. Po otrzymaniu pisma w sprawie rozwiązania stosunku pracy powódka złożyła spóźnione oświadczenie majątkowe.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat