reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Jaką pracę wybrać?

Jaką pracę wybrać?

Każdy z nas chciałby być zadowolony ze swojej pracy. Wybranie własnej drogi kariery nie należy do łatwych, dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytania, co lubimy robić, co jest naszą pasją. Tylko taka praca, która jest zgodna z naszymi zainteresowaniami i spełnia nasze oczekiwania, przynosi satysfakcję.

Szukaj pracy, która cię kręci

Każdy z nas chciałby być zadowolony ze swojej pracy i doceniany przez innych. Tylko wtedy praca naprawdę cieszy i daje energię do dalszych działań. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytania, co nas kręci i co lubimy robić. Mając pracę, która równocześnie jest pasją, będziemy wykonywali ją chętniej, łatwiej będzie nam się rozwijać, będziemy mieli też większe poczucie spełnienia. Taka praca będzie motorem do kolejnych działań. Jeśli jest zgodna z naszymi zainteresowaniami, przynosi satysfakcję i dobre zarobki, możemy uznać, że mamy pracę, która ma sens.

Wspólne cele to podstawa

Radość i satysfakcja z wykonywanej pracy są bardzo ważne. Kolejnym istotnym elementem są ludzie, z którymi będziemy pracowali i wartości wyznawane przez pracodawcę. Jeśli nasza praca ma mieć sens, muszą być one zgodne z naszymi. Poczucie dążenia do realizacji wspólnych celów jest idealnym uzupełnieniem pracy, która nas „kręci” i jest dla nas ważna. Praca w zespole o podobnych poglądach i wyznawanych wartościach jest bardziej efektywna. Dlatego szukając nowego zajęcia sprawdź jakie projekty prowadzi dana firma, jak mówi się o niej w branży, jakimi wartościami kieruje się w swoich działaniach biznesowych. Wiele powie nawet wystrój biura i zachowania ludzi, których tam zobaczysz. Są formalni i spięci, czy z fantazją i na luzie? Co przypięli na korkowych tablicach? Optymistyczne żarty, hasła z marzeniami o weekendzie czy tabele z wynikami? To dość znaczące sygnały o tzw. kulturze firmy.

Zapewnij sobie wybór

Dzisiejszy rynek pracy staje się rynkiem pracownika. Niższe bezrobocie, większa liczba ofert pracy, coraz bardziej wyspecjalizowane stanowiska, demografia i migracje sprawiają, że to pracodawca musi zadbać o to, aby przyciągnąć do siebie jak najlepszych specjalistów i zatrzymać ich w swoim przedsiębiorstwie. Kandydaci są coraz bardziej świadomi swojej wartości na rynku pracy i możliwości jakie mają przed sobą. Nawet jeśli masz pracę, która cię cieszy i satysfakcjonuje, powinieneś mieć świadomość alternatyw. Wybrałeś tę firmę, ale masz także inne opcje. To poczucie, które uskrzydla, dodaje pewności siebie i pozwala jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania. Wiedząc, że mamy inne możliwości, możemy się także „na zapas” oswoić z ewentualną zmianą, traktować ją jak możliwość rozwinięcia skrzydeł, a nie nieprzyjemne i niespodziewane zdarzenie – podsumowuje Dariusz Duma, ekspert kampanii monsterpolska.pl „Oswój zmianę”.

Dołącz do nas na Facebooku!

reklama

Czytaj także

Ekspert:

MonsterPolska.pl

lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jaką pracę wybrać? fot. Fotolia
Jaką pracę wybrać? fot. Fotolia

ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Studia I, II stopnia, studia podyplomowe, dyplom University of London, biznes, zarządzanie, finanse, filologie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama