reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Wzbogacanie siebie

Wzbogacanie siebie

Rozmowa z Michałem Wronką, menedżerem produktu w Bayer HealthCare, laureatem konkursu MBA Student of the Year 2010

• Co skłoniło Pana do podjęcia studiów MBA?

Przede wszystkim to była moja wewnętrzna potrzeba. Przyznam szczerze, że w firmie Bayer, w której pracuję, większość osób ma wykształcenie medyczne lub paramedyczne, natomiast niewiele osób posiada wykształcenie stricte biznesowe. Dlatego zdecydowałem się na kształcenie właśnie w tym kierunku. O wyborze Executive MBA w Wyższej Szkole Zarządzania/Polish Open University zadecydowały cena, zalety programu, akredytacje, a także rekomendacja człowieka, który obecnie jest moim szefem, a który 10 lat temu jako jeden z pierwszych studentów został absolwentem programu MBA w tej szkole.

• Czy podejmując decyzję o wyborze studiów MBA, sprawdzał Pan, który z programów najbardziej uzupełni Pana wiedzę z branży farmaceutycznej? Czy brał Pan pod uwagę MBA specjalistyczne?

Nie, w żadnym wypadku. Jestem przeciwnikiem specjalistycznych programów MBA. Moim zdaniem kłócą się one z ideą studiów MBA. Jeśli ktoś chce być specjalistą w dziedzinie biznesu farmaceutycznego, czy w FMCG, niech wybierze jakieś szkolenie lub kurs przygotowujący w tym kierunku. Natomiast studia MBA poświęcone jedynie pewnemu obszarowi rynku są pomyłką. Studia MBA polegają na łączeniu ludzi z różnych branż, wymienianiu się pomysłami, tworzeniu liderów społeczności, liderów biznesu, a nie liderów poszczególnych rynków. Przed wyborem programu studiów szukałem różnych informacji na ich temat.

• Czy wiedza zdobywana na zajęciach była przez Pana od razu wykorzystywana w praktyce?

Od pierwszego dnia. Pracując na co dzień w obszarze jednego rynku, poruszamy się w szklanym tunelu. Pewne rzeczy robimy automatycznie, natomiast kontakt z ludźmi z innych branż, wymiana punktów widzenia na te same problemy biznesowe rozbija szklany tunel. Spotkałem się z tym już po pierwszym semestrze. Bardzo fajne doświadczenie, które gorąco polecam również innym, którzy są przekonani o tym, że to, co robią, robią świetnie. Można robić to lepiej.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama